Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 10άρι στα Αθίκια Κορινθίας(Διδασκάλεια)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

harvest
Forum-Runner



109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/04/2012 :  15:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τις τελευταίες μέρες βρέθηκα στο Λουτράκι για λίγες μέρες λόγω Πάσχα.
Είπα λοιπόν να έρθω σε επαφή με τους διοργανωτές του αγώνα για κάποιες πληροφορίες.Αφού λοιπόν με κατατόπισαν,μου είπαν ότι τη Δευτέρα του Πάσχα θα έτρεχαν τη διαδρομή του αγώνα 4-5 ντόπιοι δρομείς για προπόνηση κι αν θέλω μπορώ να κάνω μαζί τους τη διαδρομή για προπόνηση.Φυσικά δεν έχασα την ευκαιρία και μαζί με την κοπέλα μου βρεθήκαμε στις 9 το πρωί μπροστά στο πνευματικό κέντρο,όπου και το ραντεβού.9 και τέταρτο 8 άτομα ξεκινήσαμε τη διαδρομή.Εξαιρετικό το τρέξιμο ανάμεσα στα πεύκα,βαρβάτη ανηφόρα στα 2,5χιλ.,αν και τα παιδιά μας είχαν προετοιμάσει και την ανεβήκαμε πολύ συντηριτκά.Εύκολα τα επόμενα χιλιόμετρα μέχρι το 8 και δύσκολα τα 2 τελευταία,ειδικά αν δεν έχεις φροντίσει να κρατήσεις δυνάμεις.
Μετά την αποθεραπεία δεν μας άφηναν να φύγουμε με τίποτα και με το ζόρι σχεδόν μας τραπέζωσαν με φοβερό πασχαλινό αρνί και ντόπιο κρασί.
Αφού λοιπόν γνωριστήκαμε παραπάνω,ρώτησα το Νεκτάριο που γράφει στο forum,γιατί δεν έχει προβάλει περισσότερο τον αγώνα.Μου έκανε εντύπωση η απάντηση.Επειδή μου είπε πρόκειται για μια διοργάνωση που ξεκινάει από το μεράκι λίγων ντόπιων δρομέων,φοβάται μήπως δεν μπορέσουν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις ενός απαιτητικού δρομέα,γιαυτό δεν λένε πολλά.Βέβαια απότι μου είπαν θα έχουν μετάλλιο,δίπλωμα,μπλουζάκι,χυμούς,σάντουιτς και γιατρό και ασθενοφόρο.
Παίρνω εγώ την πρωτοβουλία να γράψω για την προσπάθειά τους,μόνο και μόνο γιατί μας συγκίνησε η φιλοξενία,η απλότητα τους και το χαμηλό τους προφίλ.Δεν ξέρω αν ο αγώνας τους θα σημειώσει επιτυχία,πιστεύω όμως ότι πρέπει να στηρίζουμε προσπάθειες συναθλητών μας που αγαπούν το τρέξιμο και τον τόπο τους.
Απορώ επίσης που κανένας από τους πολυγραφότατους στο forum,δεν έχει ασχοληθεί με αυτή τη διοργάνωση.
Παιδιά ευχαριστούμε πολύ για την παρέα και τη φιλοξενία.12 Μαίου θα είμαστε εκεί.

pateras
Forum-Runner

Greece


145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  19:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως άψογη φιλοξενία από τους ντόπιους, πολύ καλό κλίμα, συν ότι το περσινό χωμάτινο κομμάτι αντικαταστάθηκε από ασφαλτινο, και έγινε 10αρι...
Βέβαια είναι Σάββατο (μερικοί δουλεύουν), αλλά όποιος θέλει και μπορεί, δεν πιστεύω να το μετανιώσει!
...και εγώ εκεί βεβαίως!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  19:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι "πολυγραφότατοι" οπως τους λες ειρωνικά, μπορεί και να μην έχουν πάει στον συγκεκριμένο αγώνα, οπότε και για αυτό να μην γράφουν. Προσωπικά δεν έχω πάει λόγω του ότι πάντα συμπέφτει με άλλον αγώνα που είτε είναι στην Αθήνα, είτε είναι εκτός με ομαδική αποστολή συλλόγων. Για τους ιδιους λόγους δεν θα πάω και φέτος. Καλά να περάσεις αν πας και να μας πεις εντυπώσεις

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  20:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χριστος ανεστη μανολιο...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  20:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

χριστος ανεστη μανολιο...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...


Αληθώς Δημήτρη

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nectarios
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  21:59:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους.
Ο λόγος Κώστα(harvest)που επιλέγουμε αυτό που χαρακτήρισες χαμηλό προφίλ,είναι ότι δεν θέλουμε αυτό που προσπαθούμε να οργανώσουμε να αποτελέσει αφορμή για οποιαδήποτε αντιπαράθεση όπως αυτή που προέκυψε με τον κύριο Μανώλη,ο οποίος εθίγη από τον υπαινιγμό σου για τους πολυγραφότατους.
Εμείς αυτό που θέλουμε είναι να περάσετε μαζί μας ένα όμορφο δρομικό Σάββατο απόγευμα και για όσους δεν θα μπορέσουν να είναι μαζί μας,ελπίζω κάποια επόμενη διοργάνωση να γίνει σε χρόνο που θα επιτρέψει και σε εσάς να μας χαροποιήσετε με την παρουσία σας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dionzak
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2012 :  22:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΑΘΙΚΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΘΕΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ-ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΘΥΜΙΑ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΤΩΝ-ΤΗΝ ΜΕΣΤΗ ΑΠΛΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ- ΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΑΣΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2012 :  08:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Οι "πολυγραφότατοι" οπως τους λες ειρωνικά, μπορεί και να μην έχουν πάει στον συγκεκριμένο αγώνα, οπότε και για αυτό να μην γράφουν. Προσωπικά δεν έχω πάει λόγω του ότι πάντα συμπέφτει με άλλον αγώνα που είτε είναι στην Αθήνα, είτε είναι εκτός με ομαδική αποστολή συλλόγων. Για τους ιδιους λόγους δεν θα πάω και φέτος. Καλά να περάσεις αν πας και να μας πεις εντυπώσεις

MANOLIS2004




Συμφωνώ.Όπου πάμε όμως,τουλάχιστον η αφεντιά μου,με μακροσκελείς αναφορές,λέω για τον κάθε αγώνα που συμμετάσχω.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harvest
Forum-Runner



109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2012 :  22:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ανταπόκριση από Αθίκια
Εκπληκτικός αγώνας.Η διαδρομή από τις ωραιότερες και δυσκολότερες που έχω τρέξει.Η οργάνωση άριστη.Πολλοί εθελοντές σε όλες τις διασταυρώσεις.Ο δρόμος κλειστός στα 8 πρώτα χιλιόμετρα και με ασφαλή έλεγχο στα 2 τελευταία.2 παπάκια κι ένα 4χ4 χτένιζαν τη διαδρομή.Πρόσφεραν άμεση βοήθεια σε αθλητή που στο 2χιλ.του γύρισε το πόδι.Τροφοδοσία στο 4 και 8 χλμ.Στον τερματισμό χυμοί,σάντουιτς,γλυκά.
Αυτά που με εντυπωσίασαν πιο πολύ.Στο 5 χιλ.αγρότης έχει βγει στο δρόμο από το αμπέλι του και μας χειροκροτεί.Στο 5,2περίπου χιλ.4-5 άτομα με ρούχα αγρότη μας χειροκροτούν .Στο7 χιλ.ένας τύπος πάνω σε τρακτέρ παρκαρισμένος στην άκρη του δρόμου χειροκροτεί και κορνάρει σε κάθε αθλητή που περνάει .Στο τερματισμό φοβερό χειροκρότημα και όλα τα πιτσιρίκια του χωριού σε παράταξη 100 μέτρα πριν το τέρμα να απλώνουν το χέρι και να χαιρετούν κάθε έναν που πάει να τερματίσει.Ωραίες παρουσίες οι κοπέλες στις εγγραφές και στους σταθμούς ανεφοδιασμού.
Απίστευτος ο Νεκτάριος αλλά όχι για τον αγώνα που έστησε,ούτε για την ευγένεια του,αλλά για το θάρρος να ξεκινήσει τον αγώνα στην ώρα του χωρίς να περιμένει το δημαρχο που δεν έλεγε να έρθει.Την προηγούμενη χρονιά ο αγώνας είχε καθυστερησει 30 λεπτά λόγω της φλυαρίας δημάρχων και λοιπών τοπικών παραγόντων.Ωραίο το μπλουζάκι του αγώνα με το υπέροχο σλόγκαν το τρέξιμο είναι πάθος.Πραγματικά εμπνευσμένο.
Τα Αθίκια πρόσφεραν έναν ωραίο αγώνα και μάλιστα χωρίς κόστος συμμετοχής Τους εύχομαι του χρόνου ψηλότερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2012 :  22:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σου για την αναλυτική περιγραφή. Οσο για τον Νεκτάριο είχα την τιμή και την χαρά να τον γνωρίσω στην Καλαμάτα.

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harvest
Forum-Runner



109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2012 :  22:26:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη πίστεψε με δεν είχα καμμία ειρωνική διάθεση όταν μίλησα για τους πολυγραφότατους.Απλά είναι ένας αγώνας που στηρίζεται αποκλειστικά στην αγάπη 2-3 φιλων για το χωριό τους και για το τρεξιμο και πιστεύω ότι πρέπει να τον αγκαλιάσουμε αν ξαναγίνει και του χρόνου .Όσο για το Νεκτάριο θάθελα να πω κι άλλα,ξέρω όμως ότι είναι κάτι που ο ίδιος δεν θα το επυθυμούσε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2012 :  09:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στον φίλο μου τον Διονυση(dionzak) που ανέβηκε βάθρο

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2012-ΣΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑΫΓΕΤΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 4/8/2012
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dionzak
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2012 :  10:16:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΛΩ ΠΑΥΛΕ Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α....ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΣΑΡΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΚΑΔΙΑ.ΥΠΟΧΡΕΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ....ΚΑ ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΙΜΠΟΥΣΙΑΚΗ ΠΑΡΕΑ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcmel148
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2012 :  12:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νεκτάριε, σου είχα υποσχεθεί ότι θα είμαι στα Αθίκια, αλλά πολλές φορές άλλα θέλουμε εμείς κι άλλα τα πόδια μας (θλάση γαρ).
Του χρόνου να είμαστε καλά.
Νίκος Μ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nassos
Forum-Runner

Greece
72 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2012 :  13:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραίος Αγώνας . Υπέροχη διαδρομή , ζεστή φιλοξενία , καλή οργάνωση , τα πιτσιρίκια στον τερματισμό όλα τα λεφτά ….

Πολύ συγκινητική προσπάθεια . Χωρίς πολλά λόγια , έτσι όπως πρέπει να είναι όλα τα όμορφα πράγματα στη ζωή, οι διοργανωτές πέρασαν σε όλους το μήνυμα “το τρέξιμο είναι πάθος” .

Μπράβο σας !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harvest
Forum-Runner



109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2013 :  14:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είδα την προκήρυξη του αγώνα.Πέρσι ήταν υπέροχα.
Θα πάει κανείς από το forum σε αυτόν τον αγώνα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000