Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Τι τρώμε σήμερα... Νο1
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 150

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/06/2014 :  07:43:30  Εμφάνιση Προφίλ

Φακές σημερα !!

Παναγιωτης..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2014 :  15:32:41  Εμφάνιση Προφίλ

Σε λιγο θα γευτω κοτοπουλακι με...πεπονακι !!!
Ευχαριστω !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2014 :  10:28:17  Εμφάνιση Προφίλ

Καλημέρα!!!πατάτες βραστές μεσημεριανό!!! Και βραδυνό!!!!

Ευχαριστώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2014 :  14:01:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Etien


Καλημέρα!!!πατάτες βραστές μεσημεριανό!!! Και βραδυνό!!!!

Ευχαριστώ!



...για αλλαγή από τα μακαρόνια ε;

Φακές σήμερα...all time classic...yeahhh!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/06/2014 :  20:39:10  Εμφάνιση Προφίλ
Κριθαράκι σήμερα και αύριο μακαρονάδα(Ολυμπος είναι αυτός...)

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/06/2014 :  11:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
υπαρχει κανενας που να καταγραφει και να μετραει επ' ακριβως τι τρωει καθε μερα?

θα με ενδιεφερε πολυ να εβλεπα τι περιλαμβανει διατροφικα η μερα καποιου που να τρεχει συστηματικα μια φορα ημερησιως τουλαχιστον, ποσα χιλιομετρα γραφει και επισης κιλα-σωματοτυπο..

θα πρεπει να ζυγιζει τα γευματα του και να δηλωνει ακριβως το περιεχομενο...


===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============

Edited by - saridis on 28/06/2014 11:18:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2014 :  23:41:15  Εμφάνιση Προφίλ

Παύλο θέτεις πολλές παραμέτρους......!!

Ευχαριστώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  13:07:42  Εμφάνιση Προφίλ

Ρεβυθακια !!!

Ευχαριστω !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  13:32:24  Εμφάνιση Προφίλ
Γεμιστά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  17:31:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by saridis

υπαρχει κανενας που να καταγραφει και να μετραει επ' ακριβως τι τρωει καθε μερα?

θα με ενδιεφερε πολυ να εβλεπα τι περιλαμβανει διατροφικα η μερα καποιου που να τρεχει συστηματικα μια φορα ημερησιως τουλαχιστον, ποσα χιλιομετρα γραφει και επισης κιλα-σωματοτυπο..

θα πρεπει να ζυγιζει τα γευματα του και να δηλωνει ακριβως το περιεχομενο...


===============

η διαδρομη ηταν μαλλον η πιο ομορφη που εχω τρεξει ποτε , η ομορφια του καμπου δεν υπαρχει απλα...(απο οτι μου ειπαν μετα τον αγωνα οσοι πραγματικα προσεχαν τη διαδρομη..... )

===============



εγώ το κάνω σαν διατροφικό και προπονητικό ημερολόγιο. Μου χει βγάλει πρόγραμμα αθλητική διατροφολόγος. Ανάλογα με την προπόνηση που κάνεις, τη σωματοδομή σου, το φύλο σου κλπ σου βγάζει τις ανάγκες σου σε πρωτείνες, υδατάνθρακες και λίπος. Το δικό μου πρόγραμμα σίγουρα δε μπορεί να σου φανεί χρήσιμο Για να σου δώσω ένα παράδειγμα όμως, στον άνδρα μου , με λίπος 12%, προπόνηση τρεξίματος 6 φορές την βδομάδα και βάρη, του χε πει να παίρνει 1,8 γρμ πρωτείνη ανά κιλό βάρους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  20:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

να σου πω την αληθεια, η πρωτεινη (και τα λιπη) ειναι μαλλον το τελευταιο που κοιταω στην διατροφη μου....

αλλα διατροφικα στοιχεια με ενδιαφερουν (οχι και τοσο οι υδατανθρακες επισης) και θα ηθελα να δω που βρισκομαι συγκριτικα με αλλους δρομεις.

*τωρα που το ελεγξα, οσον αφορα την πρωτεινη βρισκομαι καπου στα 1.3γρμ ανα/κιλο σωματικου βαρους.

αναλυτικα μια τυπικη μερα (2 προπονησεις με συνολο 30km) :

[URL=http://s270.photobucket.com/user/oyk600/media/ViberPC272014203032bmp_zps36d213d4.jpg.html][/URL]

Edited by - saridis on 02/07/2014 20:37:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  21:29:20  Εμφάνιση Προφίλ
Παύλο και Ιωάννα, γιατί αυτή η προσέγγιση που κάνετε μού θυμίζει λίγο ψυχαναγκασμό; Δεν είμαστε και υψηλού επιπέδου πρωταθλητές να τα βλέπουμε όλα με το δευτερόλεπτο, το γραμμάριο και τη θερμίδα... Ας χαλαρώσουμε λίγο και ας απολαύσουμε αυτή την πλευρά του χόμπι μας που ζηλεύουν οι πρωταθλητές...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  22:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
κυριε Αλεξανδρε εγω παλι θαυμαζω παρα πολυ τους ανθρωπους που προσεχουν τη διατροφη τους, το σωμα τους και την προπονηση τους...ο καθενας για τους δικους του λογους βεβαια που δεν πιστευω σε καμμια περιπτωση να τον ψυχαναγκαζουν, το κανει πολυ απλα γιατι το γουσταρει....

Απο την αλλη θεωρω τραγελαφικα ανωμαλο και ψυχαναγκαστικο το να τρεχει καποιος πολυ αργα επι ωρες σε κατασταση ημι-λυποθυμιας (υπεραποστασεις?).

Δεν σημαινει αυτο ομως οτι θα επικρινω την επιλογη του.....παντα λεω οτι καποιο λογο που μονο αυτος ξερει(?) θα εχει και το κανει

Edited by - saridis on 02/07/2014 22:04:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  22:34:30  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ Παύλο, ένα καημό έχω συμμετέχοντας σε διάφορες κουβέντες. Να πάψουμε μεταξύ μας να θεωρούμε την αντίθετη άποψη του συνομιλητή σαν ένα είδος ειρωνικού μαχαιρώματος, ολοκληρωτικής απόρριψης της προσωπικότητάς μας και των εν γένει επιλογών μας. Μακριά από μένα μια τέτοια λογική.
Προσωπικά σέβομαι απολύτως το δυναμικό σου στιλ τρεξίματος και το ότι γουστάρεις να βρίσκεσαι στο αναερόβιο κατώφλι και ενίοτε να το ξεπερνάς. Παρ όλα αυτά δεν θα απαιτήσω να σεβαστείς κι εσύ τις δικές μου δρομικές στάσεις τώρα που πενηντάρισα. Όταν ήμουν 25άρης και 30άρης αλλιώς σκεφτόμουν κι εγώ να σαι σίγουρος. Από μένα έχεις κάθε ελεύθερο να τις χλευάζεις και γιατί όχι να αποθαρρύνεις και άλλους δρομείς να τις ακολουθήσουν. 'Οντως είναι "λοξό" να πηγαίνεις τσούκου τσούκου για 24 ώρες ή για μερικές μέρες. Ας μην κουβεντιάσουμε για 6ήμερα εντός σταδίου... Η πραγματική μου ένσταση είναι αλλού και το βλέπω από την πλευρά, αν θέλεις την ψυχοθεραπευτική.
΄Εχοντας προπονηθεί αρκετά χρόνια (τη δεκαετία του 80) με πρωταθλητές μαραθωνίου περισσότερο και μεσαίων αποστάσεων λιγότερο, όντας ο ίδιος απλώς ένας αξιόλογος μέσος αθλητής (οπότε έβλεπα μονίμως τις πλάτες τους!!) είχα καταλάβει από τις κουβέντες σχεδόν όλων πως αυτό που έκαναν, σίγουρα το γούσταραν, αλλά αντικειμενικά ήταν "πολύ βαριά η καλογερική", ιδίως για όσους είχαν προπονητή τον Ιγκλόι. Θυμάμαι με πόση λαχτάρα περίμεναν τον καιρό της ανάπαυλας για να απολαύσουν κάποιους "απαγορευμένους καρπούς", μην σκεφτείς τίποτα σπουδαίο, κανένα λιπαρό μπριζολάκι ή κανένα ολόπαχο παγωτό.
Επιμένω λοιπόν, σεβόμενος πάντα το να βλέπεις την αναλυτική καταγραφή γραμμαρίων, θερμίδων ή και μέτρων σαν μια ευχάριστη ενασχόληση, πως σύμφωνα πάντα με τη βιβλιογραφία της ψυχολογίας εφαρμοσμένη στην αθλητική ενασχόληση, πως αυτό, δυνάμει, μπορεί να είναι ένα "καμπανάκι" που θα πρέπει υπό ορισμένες συνθήκες να μας κάνει να σκεφτούμε μήπως χωρίς λόγο χάνουμε σε πολλά τη ξενοιασιά του ερασιτέχνη δρομέα "ψειρίζοντας" περισσότερο από όσο πρέπει τις λεπτομέρειες.
quote:
Originally posted by saridis

κυριε Αλεξανδρε εγω παλι θαυμαζω παρα πολυ τους ανθρωπους που προσεχουν τη διατροφη τους, το σωμα τους και την προπονηση τους...ο καθενας για τους δικους του λογους βεβαια που δεν πιστευω σε καμμια περιπτωση να τον ψυχαναγκαζουν, το κανει πολυ απλα γιατι το γουσταρει....

Απο την αλλη θεωρω τραγελαφικα ανωμαλο και ψυχαναγκαστικο το να τρεχει καποιος πολυ αργα επι ωρες σε κατασταση ημι-λυποθυμιας (υπεραποστασεις?).

Δεν σημαινει αυτο ομως οτι θα επικρινω την επιλογη του.....παντα λεω οτι καποιο λογο που μονο αυτος ξερει(?) θα εχει και το κανει


Edited by - ALEXANDROSG on 02/07/2014 22:35:17
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2014 :  22:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
προς θεου Αλεξανδρε δεν χλευαζω, ωρες ωρες το χιουμορ μου ειναι λιγο οριακο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 150 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000