Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas adizero adios 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2013 :  15:55:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιτελους τα adios 2 σε ενα αξιοπρεπες θηλυκο χρωματακι, αυτα τα μπλε και τα κιτρινα δεν βλεπονταν, οταν πεσει η τιμη τους θα τα χτυπησω (οχι οτι το χρωμα ηταν ο λογος που δεν τα ειχα παρει μεχρι σημερα, αλλα εχοντας βολευτει με 2 ζευγαρια boston 3, δε σκοπευα να παρω τα adios συντομα, τωρα εχω ενα λογο παραπανω)!

http://www.startfitness.co.uk/product.asp?strParents=&CAT_ID=0&P_ID=53263&strPageHistory=search&numSearchStartRecord=1

Νεο χρωμα παπουτσιου σε ηδη υπαρχον μοντελο, αυτο να υποθεσω σημαινει οτι δε σκοπευουν να βγαλουν adios 3 συντομα?

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2013 :  16:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαρία, αν σου άρεσαν τα boston 3, τα adios 2 νομίζω θα τα ερωτευτείς. Τουλάχιστον σε μένα έχουν κάτσει πολύ καλύτερα από τα boston.

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2013 :  18:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα adios κοριτσια που σας αρεσουν και τα χρωματα μπορειτε να τα κανετε customize απο το επισημο σαιτ και να κανετε οτι συνδιασμο θελετε,ακομη και να γραψετε το ονομα σας επανωειναι λιγο ακριβουτσικα(100 λιρες απο αγγλια+μετεαφορικα)και απο φθινοπωρο μαλλον ερχονται και τα καινουργια adios boost
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2013 :  19:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by chriscross

Τα adios κοριτσια που σας αρεσουν και τα χρωματα μπορειτε να τα κανετε customize απο το επισημο σαιτ και να κανετε οτι συνδιασμο θελετε,ακομη και να γραψετε το ονομα σας επανωειναι λιγο ακριβουτσικα(100 λιρες απο αγγλια+μετεαφορικα)και απο φθινοπωρο μαλλον ερχονται και τα καινουργια adios boost


Ε, καλα, δεν ειμαστε και τοσο ψωναρες με τα χρωματα!!! Με 120 ευρω αγορασα 2 ζευγαρια boston 3 απο Αγγλια, αντεχουν ακομη αρκετο καιρο μεχρι να πεσει η τιμη στα adios.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2013 :  19:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by anna_ves

Μαρία, αν σου άρεσαν τα boston 3, τα adios 2 νομίζω θα τα ερωτευτείς. Τουλάχιστον σε μένα έχουν κάτσει πολύ καλύτερα από τα boston.


Τελικα τα ιδια παπουτσια ταιριαζουν στα ποδια μας, κριμα να μη φοραμε το ιδιο νουμερο να κανουμε δοκιμες πριν την αγορα χαχα!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2013 :  22:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by anna_ves

Μαρία, αν σου άρεσαν τα boston 3, τα adios 2 νομίζω θα τα ερωτευτείς. Τουλάχιστον σε μένα έχουν κάτσει πολύ καλύτερα από τα boston.


Τελικα τα ιδια παπουτσια ταιριαζουν στα ποδια μας, κριμα να μη φοραμε το ιδιο νουμερο να κανουμε δοκιμες πριν την αγορα χαχα!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





Και στα χρώματα. Αχαχα!! Ξέρεις πόσες φορές είχα σκεφτεί να στα δώσω για δοκιμή; Αλλά φοράω παιδικό νούμερο!

Αν σου δοθεί πάντως η ευκαιρία να τα δοκιμάσεις, μην παραλείψεις! Έχουν λίγο πιο άνετο toe box από τα boston και δε σε αφήνουν με τίποτα να κοπανήσεις φτέρνα (τουλάχιστον αυτό ισχύει για μένα, που από πάτημα είμαι τρεις λαλούν)

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2013 :  14:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα Adios θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για προετοιμασία μαραθωνίου ή παραείναι αγωνιστικά;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2013 :  17:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξαρτάται το σωματικό σου βάρος.. Εγώ τα χρησιμοποιώ μόνο για τις διαλλειματικές και αγώνες μέχρι και ημιμαραθώνιο...



quote:
Originally posted by winarg

Τα Adios θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για προετοιμασία μαραθωνίου ή παραείναι αγωνιστικά;



ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2013 :  18:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vaterman

Εξαρτάται το σωματικό σου βάρος.. Εγώ τα χρησιμοποιώ μόνο για τις διαλλειματικές και αγώνες μέχρι και ημιμαραθώνιο...



[quote]Originally posted by winarg

Τα Adios θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για προετοιμασία μαραθωνίου ή παραείναι αγωνιστικά;



Δηλαδή για τι βάρος μιλάμε γιατί τα έχω κι εγώ και σκοπεύω να τρέξω τον ΚΜΑ με αυτά; Ειμαι 1.70 , 77 κιλά ..

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2013 :  19:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είσαι βαρύς ή και βαρύτατος για αυτά τα παπουτσάκια.

Πάντως είναι φανταστικά. Αλλά όχι για εμάς τους περισσότερους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2013 :  22:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Είσαι βαρύς ή και βαρύτατος για αυτά τα παπουτσάκια.

Πάντως είναι φανταστικά. Αλλά όχι για εμάς τους περισσότερους.



Διαφωνώ...
Θέμα σωστής τεχνικής και προσαρμογής είναι. Το βάρος ελάχιστο ρόλο παίζει.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2013 :  22:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Mην το λες σε εμένα, 3 ζευγάρια έχω, το ένα μάλιστα από τον Σάββα πρόσφατα, ακόμα αφόρετα.

Aλλά δεν είναι για πολύ κόσμο. Ας μείνουν με τα κλασσικά cushioning και ας αφήσουν τις καινοτομίες και τις ταχύτητες για κάτω από τα 4'/χλμ.

Γνώμη μου.

77 Κιλά 1.70 είναι σαν εμένα αλλά 13 κιλά βαρύτερος. Δεν είναι για adios. Δεν είμαι ούτε εγώ καλά καλά, ειδικά τώρα που είμαι εκτός. Πόσο μάλλον για Ημί.

Τώρα όλα γίνονται και ξυπόλητος, και με ξιφασκίας, και δεν ξέρω εγώ τι. Με σωστή τεχνική κ προσαρμογή. Συμφωνώ. Την έχει? Θα την αποκτήσει? Θα σιχτιρίσει να φτάσει ως εκεί?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2013 :  22:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ που είμαι 71 με στόχο τα 69;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2013 :  00:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum


77 Κιλά 1.70 είναι σαν εμένα αλλά 13 κιλά βαρύτερος. Δεν είναι για adios. Δεν είμαι ούτε εγώ καλά καλά, ειδικά τώρα που είμαι εκτός. Πόσο μάλλον για Ημί.

Τώρα όλα γίνονται και ξυπόλητος, και με ξιφασκίας, και δεν ξέρω εγώ τι. Με σωστή τεχνική κ προσαρμογή. Συμφωνώ. Την έχει? Θα την αποκτήσει? Θα σιχτιρίσει να φτάσει ως εκεί?




Στα 77 είμαι τα τελευταία 10-11 χρονια αλλα υπολογίζω μετα την προετοιμασία να πέσω στα 72.Οντας και ποδοσφαιριστής λογω μυικής μάζας δεν ήμουν ποτέ κάτω απο 70. Στα adios τωρα τα έχω τρέξει καμιά 130 χλμ. χώρις να έχω περάσει τα 10 χλμ. σε καμία. Δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω κάποιο παπούτσι με περισσότερο cushion αλλά αυτά μου κάθονται πολύ καλά. Έχω βέβαια και το Wave elixir to 8 αλλα μου γλιστράει λίγο το πόδι και δεν τα πολυφοράω.
Όσον αφορά την τεχνική δεν ήμουν ποτέ δρομέας αλλά έχω γράψει αρκετά χιλιόμετρα και θεωρώ οτι την έχω σε καλό βαθμό.


Μιχάλης-VTRunner

Edited by - VTRunner on 25/07/2013 00:15:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2013 :  00:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Mην το λες σε εμένα, 3 ζευγάρια έχω, το ένα μάλιστα από τον Σάββα πρόσφατα, ακόμα αφόρετα.

Aλλά δεν είναι για πολύ κόσμο. Ας μείνουν με τα κλασσικά cushioning και ας αφήσουν τις καινοτομίες και τις ταχύτητες για κάτω από τα 4'/χλμ.

Γνώμη μου.

77 Κιλά 1.70 είναι σαν εμένα αλλά 13 κιλά βαρύτερος. Δεν είναι για adios. Δεν είμαι ούτε εγώ καλά καλά, ειδικά τώρα που είμαι εκτός. Πόσο μάλλον για Ημί.

Τώρα όλα γίνονται και ξυπόλητος, και με ξιφασκίας, και δεν ξέρω εγώ τι. Με σωστή τεχνική κ προσαρμογή. Συμφωνώ. Την έχει? Θα την αποκτήσει? Θα σιχτιρίσει να φτάσει ως εκεί?




Έτσι, συμφωνώ...
Αλλά μόνο αυτός το ξέρει.
Απ' την άλλη, εγώ που είμαι 87-88 κιλά και πολύ κάτω του μετρίου δρομέας, τρέχω ημί με ακόμη ελαφρύτερα απο τα Adios.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000