Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Τρέξιμο χωρίς κρέας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

VEGAN
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  21:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://blogs.sch.gr/sirchris/files/2012/11/Nutritive-content-of-food.pdf


ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΑΠΛΑ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
ΤΑ ΟΣΠΡΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΡΥΖΙ Η ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑΝΑ ΤΑ ΤΡΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΡΟΦΗΣΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spectactor
Forum-Runner

Greece
92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  22:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό αυτο που ανέβασες
η γνωση πρέπει να μοιραζεται
έχει κάτι υπερβόλικα λιγο όμως, ημερησια πρόσληψη πρωτεινης 45 με 55 γρ.
Γενικότερα η πρωτεινη σε αθλούμενους είναι περίπου 1,5/κιλο σωματικου βάρους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panagiotis1978
Senior Forum-Runner

Greece
947 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  22:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γεμισαν τα νοσοκομεια απο ετοιμοθανατους απο ελλειψη πρωτεινης...

Είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  22:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πιο ολοκληρωμενο blog ειναι αυτο
πολλες πληροφοριες
http://psychanimalvegan.blogspot.gr/

7 μηνες χωρις κρεας και γαλα, μονο με ψαρι, αυγα, γιουρτι και τυρι
το θεμα ειναι... το χωρις κρεας
οχι σε μοσχαρι, χοιρινο, κατσικι, αρνι και κοτοπουλο

κανενα προβλημα σε προπονηση και αγωνες και εξετασεις αιματος

________________________________________________________________________
"...ο πόνος ειναι παροδικός, η εγκατάλειψη ειναι για πάντα"


Edited by - Leonardo on 10/04/2014 22:34:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikola
Forum-Runner



188 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  06:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by panagiotis1978

γεμισαν τα νοσοκομεια απο ετοιμοθανατους απο ελλειψη πρωτεινης...



Αν θέλεις απλά να επιβιώσεις καλά τα λες. Ίσως μπορείς ακόμα να πεις ότι 400ευρώ το μήνα σου αρκούν και δεν θες άλλα, φακόρυζο κάθε μέρα.

Edited by - Nikola on 11/04/2014 06:44:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  08:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι πίνακες του 1ου συνδέσμου είναι εντελώς λάθος. Μάλλον αναφέρονται σε μαγειρεμένη τροφή.
Υπάρχει παλιότερη συζήτηση εδώ:
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=5636


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gia ta xalia irtha
Senior Forum-Runner

Greece


704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  09:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To eat and run το εχω αγορασει δεν λεει τπτ το ιδιαιτερο
Παντως να θες προιοντα βιγκαν σε μεγαλη ποικιλια υπαρχει το μινι μαρκετ bamboo vegan στην αθηνα οπου εχει οτι μπορεις να φανταστεις


quote:
Originally posted by Montechristo

Μπορείς να δεις και το site του Scott Jurek σχετικά.
http://scottjurek.com/
Είναι πρωταθλητής στους ορεινούς υπερμαραθώνιους και vegan. Έχει γράψει το "Eat and run", αλλά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να το βρω ακόμα πουθενά.

Tramps like us, baby, we were born to run.



http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  09:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nikola

quote:
Originally posted by panagiotis1978

γεμισαν τα νοσοκομεια απο ετοιμοθανατους απο ελλειψη πρωτεινης...



Αν θέλεις απλά να επιβιώσεις καλά τα λες. Ίσως μπορείς ακόμα να πεις ότι 400ευρώ το μήνα σου αρκούν και δεν θες άλλα, φακόρυζο κάθε μέρα.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gia ta xalia irtha
Senior Forum-Runner

Greece


704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  09:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λεοναρνδο μπορεις και καλυτερα
Χωρις γιαουρτι αυγα κτλ...

It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864

H γνωμη της πιο αναγνωρισμενης εγκυρης εγκριτης μπλα μπλα μπλα και διαπλεκομενης..διαιτολιγικης εταιριας.Και ομως αναγκαζεται να το παραδεχτει παρα τις πιεασεις της Βιομηχανιας συμφεροντων εις βαρος ανθρωπων και ζωων.

quote:
Originally posted by Leonardo

πιο ολοκληρωμενο blog ειναι αυτο
πολλες πληροφοριες
http://psychanimalvegan.blogspot.gr/

7 μηνες χωρις κρεας και γαλα, μονο με ψαρι, αυγα, γιουρτι και τυρι
το θεμα ειναι... το χωρις κρεας
οχι σε μοσχαρι, χοιρινο, κατσικι, αρνι και κοτοπουλο

κανενα προβλημα σε προπονηση και αγωνες και εξετασεις αιματος

________________________________________________________________________
"...ο πόνος ειναι παροδικός, η εγκατάλειψη ειναι για πάντα"





http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  10:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για μενα εχει σημασια ο λογος που καποιος δεν τρωει κρεας εν ετει 2014.
συνειδητα ειμαι αντιθετος σε ολη αυτη την αχαλινωτη εκμεταλευση στις μερες μας των τετραποδων.στην εποχη των βιντεο ριξτε μια ματια και θα καταλαβεται.

δεν ειναι ο λογος τι πιθανα προκαλει το κρεας στον ανθρωπο και δεν το βαζω στο πιατο
δεν ειναι ο λογος τι πιθανη ποιοτητα κρεατος υπαρχει στην ελλαδα και δεν το βαζω στο πιατο

εκει σταματω ομως ,και τροω ολα τα υποπροιοντα του συμφωνα με τους βετζετεριαν,οχι τρελες ποσοτητες,πχ πρωινο με δημητρ.με γαλα, ενα αυγο βραστο την ημερα και ας εχει 271 χοληστερλιγο φετα,κανα σαντουιτσ με κασερι και μαρουλι η ντοματα.κτλ.στο τερματισμο σε διαφορα σαντουιτσ θα βγαλω φυσικα την παριζα.

δεν εχω καμια παραξενη επιδραση επιδραση στο τρεξιμο,η στις εξετασεις που κανω
φυσικα με το που σταματησα την κρεοφαγια ειδα οτι υπαρχει μια αρκετα μεγαλη ποικιλοια απο
ποιοτικοτατες τροφες της πατριδας μας,που μπορει να σε στηριξουν σε οτι θελεις να κανεις.

εχω φιλους που αν δεν φανε κρεασ αισθανονται -κουρασμενοι- η δεν ξερουν τι να φανε αν μεσα
δεν εχει σουβλακι,μπεικον ,παριζα κοματτακια κοτοπουλου και αλλα...αυτο σιγουρα εινα λαθος

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  11:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Λεοναρνδο μπορεις και καλυτερα
Χωρις γιαουρτι αυγα κτλ...

It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864

H γνωμη της πιο αναγνωρισμενης εγκυρης εγκριτης μπλα μπλα μπλα και διαπλεκομενης..διαιτολιγικης εταιριας.Και ομως αναγκαζεται να το παραδεχτει παρα τις πιεασεις της Βιομηχανιας συμφεροντων εις βαρος ανθρωπων και ζωων.





Γιατί θεωρείς δεδομένη αυτήν την πίεση και όχι ότι 1) δεν υπάρχει καμία πίεση 2) υπάρχει και πίεση από την ανάποδη? Η αγορά του κρέατος, δεν χρειάζεται έρευνες να αποδείξει το κρέας ότι είναι ευεγερτικό, ούτε το αντίθετο (ότι δεν κάνει κακό κτλ) για τον απλό λόγο, πως είναι τόσο διασπασμένη και πολυσύνθετη, που δεν μπορεί κάποιος να οργανώσει κάτι συγκεκριμένο. Και γιατί να πληρώσω εγώ, που είμαι το 0.001% της βιομηχανίας για να επωφεληθεί το υπόλοιπο 99.999%.
Όσο και να ανέβει το vegeterian κίνημα, οικονομικά κακό δεν θα κάνει στο κλασσικό που ξέρουμε.
Οπότε ΑΝ πόνταρα κάπου τα λεφτά μου, θα ήταν στο ανάποδο, δλδ ότι πίεση υπάρχει από την ανάποδη, για τα οφέλη της χορτοφαγίας, όπου υπάρχει και σχετική φιλοσοφία από πίσω, ηθική, και ένας μίνι-ζηλωτισμός. edit. Βέβαια δεν ποντάρω πουθενά τα λεφτά, και απλά δέχομαι την έρευνα όπως είναι.

Edited by - Deorum on 11/04/2014 11:24:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  11:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thesalos

για μενα εχει σημασια ο λογος που καποιος δεν τρωει κρεας εν ετει 2014.
συνειδητα ειμαι αντιθετος σε ολη αυτη την αχαλινωτη εκμεταλευση στις μερες μας των τετραποδων.στην εποχη των βιντεο ριξτε μια ματια και θα καταλαβεται.

δεν ειναι ο λογος τι πιθανα προκαλει το κρεας στον ανθρωπο και δεν το βαζω στο πιατο
δεν ειναι ο λογος τι πιθανη ποιοτητα κρεατος υπαρχει στην ελλαδα και δεν το βαζω στο πιατο

εκει σταματω ομως ,και τροω ολα τα υποπροιοντα του συμφωνα με τους βετζετεριαν,οχι τρελες ποσοτητες,πχ πρωινο με δημητρ.με γαλα, ενα αυγο βραστο την ημερα και ας εχει 271 χοληστερλιγο φετα,κανα σαντουιτσ με κασερι και μαρουλι η ντοματα.κτλ.στο τερματισμο σε διαφορα σαντουιτσ θα βγαλω φυσικα την παριζα.

δεν εχω καμια παραξενη επιδραση επιδραση στο τρεξιμο,η στις εξετασεις που κανω
φυσικα με το που σταματησα την κρεοφαγια ειδα οτι υπαρχει μια αρκετα μεγαλη ποικιλοια απο
ποιοτικοτατες τροφες της πατριδας μας,που μπορει να σε στηριξουν σε οτι θελεις να κανεις.

εχω φιλους που αν δεν φανε κρεασ αισθανονται -κουρασμενοι- η δεν ξερουν τι να φανε αν μεσα
δεν εχει σουβλακι,μπεικον ,παριζα κοματτακια κοτοπουλου και αλλα...
αυτο σιγουρα εινα λαθος






Υπάρχουν συνήθειες καλές και κακές.Αυτό παραείναι κακή συνήθεια(γιατί περί συνήθειας πρόκειται)

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gia ta xalia irtha
Senior Forum-Runner

Greece


704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  12:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν η αμερικανικη εταιρια τροφιμων με μελη της τα στελεχη των γαλακτοβιομηχανιων προτεινει σαν απαραιτητη ποσοτητα τα 3 ποτηρια γαλα ημερησιως...καταλαβαινουμε την πιεση..απαλ ενα μονο παραδειγμα
Η αντιληψη σου βεβαια περι ζηλωτισμου της χορτοφαγιας μου καθιστα σαφες πως βαζεις τους χορτοφαγους σε ενα αντιθετο στρατοπεδο.
Βεβαια απο την στιγμη που αποτελεις σημαντικη μειονοτητα σαν ομαδα..μπορουν και να σε χαρκτηρισουν σαν εξτρεμιστη..ζηλωτη..φανατικο αιρετικο...μαυρο
Παραδειγματα πλειστα πολιτικη,θρησκεια,οικονομια..
Προσωπικα θεωρω την χορτοφαγια σαν την πιο ηθικη και δικαιη πραξη που μπορω να κανω πλεον σε μια εποχη που η γεωργικη και γενικοτερα τεχνολογια τροφιμων ειναι σε τοσο προηγμενο επιπεδο και κανεις δεν χρειαζεται να πεθαινει για να φαω
Προσωπικα μιλαω παντα

quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Λεοναρνδο μπορεις και καλυτερα


[quote]Originally posted by Deorum

[quote]Originally posted by gia ta xalia irtha

Λεοναρνδο μπορεις και καλυτερα
Χωρις γιαουρτι αυγα κτλ...

It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864

H γνωμη της πιο αναγνωρισμενης εγκυρης εγκριτης μπλα μπλα μπλα και διαπλεκομενης..διαιτολιγικης εταιριας.Και ομως αναγκαζεται να το παραδεχτει παρα τις πιεασεις της Βιομηχανιας συμφεροντων εις βαρος ανθρωπων και ζωων.





Γιατί θεωρείς δεδομένη αυτήν την πίεση και όχι ότι 1) δεν υπάρχει καμία πίεση 2) υπάρχει και πίεση από την ανάποδη? Η αγορά του κρέατος, δεν χρειάζεται έρευνες να αποδείξει το κρέας ότι είναι ευεγερτικό, ούτε το αντίθετο (ότι δεν κάνει κακό κτλ) για τον απλό λόγο, πως είναι τόσο διασπασμένη και πολυσύνθετη, που δεν μπορεί κάποιος να οργανώσει κάτι συγκεκριμένο. Και γιατί να πληρώσω εγώ, που είμαι το 0.001% της βιομηχανίας για να επωφεληθεί το υπόλοιπο 99.999%.
Όσο και να ανέβει το vegeterian κίνημα, οικονομικά κακό δεν θα κάνει στο κλασσικό που ξέρουμε.
Οπότε ΑΝ πόνταρα κάπου τα λεφτά μου, θα ήταν στο ανάποδο, δλδ ότι πίεση υπάρχει από την ανάποδη, για τα οφέλη της χορτοφαγίας, όπου υπάρχει και σχετική φιλοσοφία από πίσω, ηθική, και ένας μίνι-ζηλωτισμός. edit. Βέβαια δεν ποντάρω πουθενά τα λεφτά, και απλά δέχομαι την έρευνα όπως είναι.




http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  13:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα πάντα όλα:
http://nutritionfacts.org/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/04/2014 :  13:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Οταν η αμερικανικη εταιρια τροφιμων με μελη της τα στελεχη των γαλακτοβιομηχανιων προτεινει σαν απαραιτητη ποσοτητα τα 3 ποτηρια γαλα ημερησιως...καταλαβαινουμε την πιεση..απαλ ενα μονο παραδειγμα
Η αντιληψη σου βεβαια περι ζηλωτισμου της χορτοφαγιας μου καθιστα σαφες πως βαζεις τους χορτοφαγους σε ενα αντιθετο στρατοπεδο.
Βεβαια απο την στιγμη που αποτελεις σημαντικη μειονοτητα σαν ομαδα..μπορουν και να σε χαρκτηρισουν σαν εξτρεμιστη..ζηλωτη..φανατικο αιρετικο...μαυρο
Παραδειγματα πλειστα πολιτικη,θρησκεια,οικονομια..
Προσωπικα θεωρω την χορτοφαγια σαν την πιο ηθικη και δικαιη πραξη που μπορω να κανω πλεον σε μια εποχη που η γεωργικη και γενικοτερα τεχνολογια τροφιμων ειναι σε τοσο προηγμενο επιπεδο και κανεις δεν χρειαζεται να πεθαινει για να φαω
Προσωπικα μιλαω παντα

quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by gia ta xalia irtha

Λεοναρνδο μπορεις και καλυτερα


[quote]Originally posted by Deorum

[quote]Originally posted by gia ta xalia irtha

Λεοναρνδο μπορεις και καλυτερα
Χωρις γιαουρτι αυγα κτλ...

It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19562864

H γνωμη της πιο αναγνωρισμενης εγκυρης εγκριτης μπλα μπλα μπλα και διαπλεκομενης..διαιτολιγικης εταιριας.Και ομως αναγκαζεται να το παραδεχτει παρα τις πιεασεις της Βιομηχανιας συμφεροντων εις βαρος ανθρωπων και ζωων.





Γιατί θεωρείς δεδομένη αυτήν την πίεση και όχι ότι 1) δεν υπάρχει καμία πίεση 2) υπάρχει και πίεση από την ανάποδη? Η αγορά του κρέατος, δεν χρειάζεται έρευνες να αποδείξει το κρέας ότι είναι ευεγερτικό, ούτε το αντίθετο (ότι δεν κάνει κακό κτλ) για τον απλό λόγο, πως είναι τόσο διασπασμένη και πολυσύνθετη, που δεν μπορεί κάποιος να οργανώσει κάτι συγκεκριμένο. Και γιατί να πληρώσω εγώ, που είμαι το 0.001% της βιομηχανίας για να επωφεληθεί το υπόλοιπο 99.999%.
Όσο και να ανέβει το vegeterian κίνημα, οικονομικά κακό δεν θα κάνει στο κλασσικό που ξέρουμε.
Οπότε ΑΝ πόνταρα κάπου τα λεφτά μου, θα ήταν στο ανάποδο, δλδ ότι πίεση υπάρχει από την ανάποδη, για τα οφέλη της χορτοφαγίας, όπου υπάρχει και σχετική φιλοσοφία από πίσω, ηθική, και ένας μίνι-ζηλωτισμός. edit. Βέβαια δεν ποντάρω πουθενά τα λεφτά, και απλά δέχομαι την έρευνα όπως είναι.




http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559



Μεμονωμένες έρευνες, ύποπτες για καθοδήγηση, σίγουρα υπάρχουν. 3 ποτήρια γάλα... πρωινά δημητριακά γιατί αλλιώς δεν μπορείς να αδυνατίσεις... και διάφορα πολλά πολλά.
Μιλάω όμως για καθοδηγούμενες έρευνες υπέρ ή κατά της κρεατοφαγίας. Αυτό είναι τόσο γενικό, και πολυδιασπασμένο που δεν μπορώ να φανταστώ πως γίνεται.
Στο αντίπαλο στρατόπεδο τους βάζω μόνο με την έννοια ότι εγώ δεν είμαι χορτοφάγος. Ανεξάρτητα με τον μίνι-ζηλωτισμό που είπα. Και εμείς είμαστε ζηλωτές του τρεξίματος (προσπαθώ να πείσω τους φίλους μου να κουνηθούν... και τι καλό θα τους κάνει, κτλ κτλ, τώρα το ξεπέρασα λίγο αλλά στην αρχή... ήμουν πολύ πιο φανατικός) ενώ είμαι εγώ πρώτος ο ίδιος δρομέας. Ναι όντως θεωρώ ότι υπάρχει ένας μίνι ζηλωτισμός, ίσως είναι αναγκαίος για να επιβιώσουν όλες οι μικρές ομάδες που πάνε κόντρα στο ρεύμα. Δεν τον κρίνω, απλά πιστεύω ότι υπάρχει.
Εγώ μαύρο πρόβατο δεν σας θεωρώ, έχω κάποιες ενστάσεις κυρίως με το θέμα της απολυτότητας (πχ δεν υπάρχει χορτοφάγος... μέσης οδού (πχ είμαι χορτοφάγος, αλλά ΑΝ κάπου κάτι προκύψει και έχει λίγο κρέας, οκ) ή είσαι ή δεν είσαι, (κάτι σαν την νηστεία στην θρησκεία ένα πράγμα) αλλά οκ. Δλδ ξεφεύγει από όρια διατροφής και ηθικής, και φτάνει αλλού εντελώς.
Ας μην ανοίξουμε αυτό το θέμα δεν είναι του παρόντος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000