Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Σπάρταθλον 2012
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  13:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εδώ με φυσικό ήχο:
http://www.youtube.com/watch?v=fukiW1qXStY&feature=related
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  14:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDROSG

Ο Γιώργος μας παρέθεσε τα πλάνα του όσον αφορά τροφοδοσία και εξοπλισμό. Μια που κοντεύουμε να εξαντλήσουμε την κουβέντα για όλα τ' άλλα, θα παρακαλούσα τους Σπαρταθλητές του φόρουμ να μας αναφέρουν λεπτομέρειες και για τα παπούτσια που διάλεξαν να τρέξουν, πότε άλλαξαν ζευγάρι μες στον αγώνα, αίσθηση, πιθανές ενοχλήσεις κ.λ.π.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ



Ξεκίνησα με τα άνετα κι ελαφρια adizero adios 2, για 45χλμ. Μετά έβαλα τα λίγο βαρύτερα nike free run2 για το υπόλοιπο. Την επόμενη φορά σε μεγάλους αγώνες σκέφτομαι να έχω τα πιο άνετα παπούτσια μου αλά λίγο πιο χοντρόσολα, και ένα 2ο ζευγάρι από τα ίδια σε ένα νούμερο μεγαλύτερα για περίπτωση ενόχλησης. Ενοχλήσεις είχα σε 2 νύχια στο αριστερό ποδι. Πέμπτη βράδυ βγήκα να πάρω νυχοκόπτη καθώς είχα ξεχάσει να κόψω τα νύχοια καμιά βδομάδα. Και ένα χιλιοστό νύχι προκαλεί πρόβλημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  17:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Έχει τερματίσει μία φορά Νίκο ο Δημήτριος σε 3-4 συμμετοχές. Πριν 3 ή 4 χρόνια είχε σχεδόν σίγουρο τον τερματισμό, αλλά εγκατέλειψε όταν έπεσε στο πόδι του καυτό ζουμί σε σταθμό. Ο ορισμός της ατυχίας. Την επόμενη χρονιά τερμάτισε.

Για το νερό συμφωνώ. Είχα διαβάσει ότι το καλοκαίρι, το ζεστό νερό δεν αποροφάται εύκολα. Αντίθετα το δροσερό είναι ό,τι πρέπει (όχι το παγωμένο). Άσχετο, αλλά και όταν ξυπνάμε, να πίνουμε ζεστό ή ελαφρώς δροσερό, και όχι παγωμένο. Προσωπικά, ποτέ δεν πίνω παγωμένο, ενώ νερό στο ψυγείο βάζω μόνο το καλοκαίρι. Τους υπόλοιπους μήνες μου αρκεί η φυσική του θερμοκρασία.


quote:
Originally posted by SKOTEINOS



Ανατριχίλα!!!!

Υπάρχει αραγε πουθενά ο τερματισμός του ΤΕΜΟΝ;
Θα είχε νομίζω εξαιρετικό ενδιαφέρον...

Ιδού οι περισσότεροι τερματισμοί Ελλήνων και ξένων, αλλά δυστυχώς με μουσική αντί φυσικό ήχο. Στο τελευταίο λεπτό είναι ο τέμον, 5 λεπτά πριν το τέλος ο τρυπ: http://www.youtube.com/watch?v=y0z93BDRfC4




Ο ΤΕΜΟΝ ήταν απλά συγκλονιστικός!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  18:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο έτερος Καπαδόκης του φόρουμ,ο ΤΡΥΠΟ θα βγει να μας πει 2 κουβέντες για τον αγώνα;;
Πώς τον είδε,πώς τα πήγε,αν σκέφτηκε να εγκαταλείψει κλπ,κλπ.

Γιώργο νομίζω ότι μια αναφορά σου,θα είχε εξαιρετική σημασία.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrios kr
Advanced Forum-Runner

Greece
319 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2012 :  20:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimitrios kr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

Έχει τερματίσει μία φορά Νίκο ο Δημήτριος σε 3-4 συμμετοχές. Πριν 3 ή 4 χρόνια είχε σχεδόν σίγουρο τον τερματισμό, αλλά εγκατέλειψε όταν έπεσε στο πόδι του καυτό ζουμί σε σταθμό. Ο ορισμός της ατυχίας. Την επόμενη χρονιά τερμάτισε.




Ευχαριστώ αγαπητέ Κώστα για τις διευκρινήσεις.
Ο αδελφός μου Γιώργος είναι που τερμάτισε 8 φορές σερί.
Από την πλευρά μου, τερμάτισα το 2010.
Το 2011 & το (2012 για προληπτικούς λόγους) δεν συμμετείχα.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και καλή αποκατάσταση.









Edited by - dimitrios kr on 03/10/2012 20:08:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2012 :  00:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol
Ιδού οι περισσότεροι τερματισμοί Ελλήνων και ξένων, αλλά δυστυχώς με μουσική αντί φυσικό ήχο. Στο τελευταίο λεπτό είναι ο τέμον, 5 λεπτά πριν το τέλος ο τρυπ: http://www.youtube.com/watch?v=y0z93BDRfC4


Συγκινήθηκα βραδιάτικα...

Σίση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2012 :  00:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ πολύ Δημήτριε! Τα θυμόμουνα αρκετά καλά, είστε από τους πλέον γνωστούς, έτσι δεν ανέτρεξα στα αρχεία για να απαντήσω στην ερώτηση του Νίκου.

Εύχομαι ανάλογη και ακόμη καλύτερη συνέχεια και στους δύο!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2012 :  15:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με κάνατε και δάκρυσα βρε παιδιά.Συγκλονιστικό.

Η πιό χαμένη μέρα απο την ζωή μας είναι εκείνη που δέν χαμογελάσαμε.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2012 :  18:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:


Ιδού οι περισσότεροι τερματισμοί Ελλήνων και ξένων, αλλά δυστυχώς με μουσική αντί φυσικό ήχο. Στο τελευταίο λεπτό είναι ο τέμον, 5 λεπτά πριν το τέλος ο τρυπ: http://www.youtube.com/watch?v=y0z93BDRfC4



Το βλέπω για 3η φορά, μετά από σχετική συζήτηση που είχαμε με τον trexantiris πριν λίγο, και με το ζόρι -πάλι- κρατιέμαι από τη συγκίνηση...

Εχω να κάνω απλά μια παρατήρηση όσον αφορά τη διοργάνωση παρόλο που είναι μια λεπτομέρεια της λεπτομέρειας... Με χαλάει λιγάκι να βλέπω τον αθλητή να έχει κάνει μια τέτοια προσπάθεια και να μη μπορεί να χαρεί τον τερματισμό του -και τι τερματισμός, έτσι...- επειδή έτυχε να τερματίσει μαζί με κάποιον άλλο/άλλους. Είδα αθλητές να φτάνουν στο άγαλμα, να γίνεται χαμός με τον τερματισμό του προηγούμενο αθλητή, να περιμένει να τελειώσει με τη σύντομη τελετή, κανείς να μην του δίνει σημασία μέχρι να αδειάσει ο χώρος κλπ. Δεν ξέρω τον χώρο αλλά ίσως θα ήταν πιο απλό να υπήρχε ο τάπητας και μια αψίδα 2-3 μέτρα πριν το άγαλμα, να έπαιρνε ο αθλητής τον τερματισμό και μετά να γινόταν αυτή η σύντομη τελετή για τον καθένα ξεχωριστά στο άγαλμα του Λεωνίδα. Θα μου πεις χέστηκε ο Σπαρταθλητής, αυτός τον σκοπό του τον πέτυχε όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα... Απλά το περιγράφω όπως θα φανταζόμουν να ήταν ο τερματισμός αν τερμάτιζα εγώ στη θέση τον παιδιών. Να έχεις 2 στιγμές δικές σου, να αγγίξεις το άγαλμα χωρίς πίεση και να μείνεις όσο το απαιτεί η στιγμή, να βγεις ίσως 2 φωτογραφίες με την οικογένειά σου...

--------------------------------------------------------
When you cross that finish line -no matter how slow, no matter how fast- it will change your life forever



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2012 :  18:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρει κανείς τι έγινε με τον Ιταλό τον Ivan Cudin ?
Τον νικητή των δύο προηγούμενων αγώνων,που τελικά δεν έτρεξε,ενώ διάβασα λίγες μέρες πριν πως θα υπερασπιζόταν τον τίτλο του..


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2012 :  19:16:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ σωστή πρόταση! Θα πρότεινα να την προωθούσες και στους επίσημους διοργανωτές.
quote:
Originally posted by Laga

quote:


Ιδού οι περισσότεροι τερματισμοί Ελλήνων και ξένων, αλλά δυστυχώς με μουσική αντί φυσικό ήχο. Στο τελευταίο λεπτό είναι ο τέμον, 5 λεπτά πριν το τέλος ο τρυπ: http://www.youtube.com/watch?v=y0z93BDRfC4



Το βλέπω για 3η φορά, μετά από σχετική συζήτηση που είχαμε με τον trexantiris πριν λίγο, και με το ζόρι -πάλι- κρατιέμαι από τη συγκίνηση...

Εχω να κάνω απλά μια παρατήρηση όσον αφορά τη διοργάνωση παρόλο που είναι μια λεπτομέρεια της λεπτομέρειας... Με χαλάει λιγάκι να βλέπω τον αθλητή να έχει κάνει μια τέτοια προσπάθεια και να μη μπορεί να χαρεί τον τερματισμό του -και τι τερματισμός, έτσι...- επειδή έτυχε να τερματίσει μαζί με κάποιον άλλο/άλλους. Είδα αθλητές να φτάνουν στο άγαλμα, να γίνεται χαμός με τον τερματισμό του προηγούμενο αθλητή, να περιμένει να τελειώσει με τη σύντομη τελετή, κανείς να μην του δίνει σημασία μέχρι να αδειάσει ο χώρος κλπ. Δεν ξέρω τον χώρο αλλά ίσως θα ήταν πιο απλό να υπήρχε ο τάπητας και μια αψίδα 2-3 μέτρα πριν το άγαλμα, να έπαιρνε ο αθλητής τον τερματισμό και μετά να γινόταν αυτή η σύντομη τελετή για τον καθένα ξεχωριστά στο άγαλμα του Λεωνίδα. Θα μου πεις χέστηκε ο Σπαρταθλητής, αυτός τον σκοπό του τον πέτυχε όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα... Απλά το περιγράφω όπως θα φανταζόμουν να ήταν ο τερματισμός αν τερμάτιζα εγώ στη θέση τον παιδιών. Να έχεις 2 στιγμές δικές σου, να αγγίξεις το άγαλμα χωρίς πίεση και να μείνεις όσο το απαιτεί η στιγμή, να βγεις ίσως 2 φωτογραφίες με την οικογένειά σου...

--------------------------------------------------------
When you cross that finish line -no matter how slow, no matter how fast- it will change your life forever







ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2012 :  19:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λάμπρο συμφωνώ κι εγώ μαζί σου κι επαυξάνω με την πρόταση του Αλέξανδρου. Μάλλον μια επιστολή είναι η καλύτερη λύση. Γι αυτήν κι οποιεσδήποτε παρατηρήσεις για τη βελτίωση του αγώνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias81
Forum-Runner

Greece


165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2012 :  01:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
O Cudin έτρεξε πριν έναν μήνα στο παγκόσμιο 24ωρών και γι'αυτόν τον λόγο δεν κατέβηκε στο Σπάρταθλο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2012 :  08:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ilias81

O Cudin έτρεξε πριν έναν μήνα στο παγκόσμιο 24ωρών και γι'αυτόν τον λόγο δεν κατέβηκε στο Σπάρταθλο




Μάλλον θα σκέφτηκε να αφήσει και κανέναν άλλον να τρέξει.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2012 :  11:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στα αποτελέσματα φαίνεται πως ο Cudin τερμάτισε παρέα με δυο Ιταλίδες διανύοντας 188,474 χλμ. Τα χιλιόμετρα είναι λίγα για την κλάση του, οπότε το πιθανότερο είναι ότι έτρεχε υποστηρίζοντας τις Ιταλίδες.
quote:
Originally posted by ilias81

O Cudin έτρεξε πριν έναν μήνα στο παγκόσμιο 24ωρών και γι'αυτόν τον λόγο δεν κατέβηκε στο Σπάρταθλο

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000