Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 κοιλιακοι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

chris1978
Forum-Runner

Greece


201 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/09/2012 :  15:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θελω να φανουν καθαρα οι κοιλιακοι μου αλλα εχω κολησει σε ενα σημειο.Εχει μεινει λιγο λιπος πανω στην κοιλια μου αλλα δεν φευγει με τιποτα.Ο σχηματισμος των κοιλιακων φενεται αισθητα αλλα θελω κι αλλο.Εχω κοψει μαχαιρι τα γλυκα,αναψυκτικα,λιποι,ασπρο αλευρι,τηγανητα κ.α.Το προγραμα μου ειναι 08 00 κουακερ με γαλα χαμηλων λιπαρων και μια κουταλια μελι μαζι με 2 ασπραδια και ενα ολοκληρο αυγο με λιγο γιαουρτι και μια φετα ψωμι ολικης.Στις 11 00 2τοστ ολικης με φετες γαλοπουλα καπνιστη και μια μπανανα.Στις 14 00 μεσημεριανο π.χ.φακες η μπιφτεκι μοσχαρισιο η φασολια η μακαρονια παντα με συνοδεια ολικης αλεσης ψωμι.Στις 17 00 κανα φρουτο για ενεργεια και παω για τρεξιμο η ποδηλατο τουλαχιστον μια ωρα.Μετα την προπονηση χτυπαω γαλακτοκομικο με φρουτα για αποκατασταση γλυκογονου και αργοτερα οτι εχει μεινει απο μεσημερι σε μικρη ποσοτητα παντα.Κανω δηλαδη 5 γευματα καθημερινα αλλακατι παει στραβα.

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  15:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Χμμμ είσαι τίγκα στον υδατάνθρακα και αναρωτιέσαι γιατί έχεις λίπος πάνω στην απολλώνια ζώνη και στο κατώτερο τμήμα των κοιλιακών?

α) μέτρια διατροφή
β) είσαι τραυματισμένος
γ) αν δεν είσαι υποθερμιδικός σπάνια θα δεις διαφορά.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  16:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρίξ΄το στις μπύρες. Μετά από 1 10αδα όλα τα βλέπεις επίπεδα..........................και χωρίς ίχνος λίπους.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  16:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να τους γυμνάσεις ίσως' θα συμφωνήσω με τον Dejan,τίγκα στον υδατάνθρακα.Το ψωμί σε θολώνει.

______________________
Women Should Come With Instructions...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  17:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοιλιακούς κάνεις;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  17:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κρυφό μυστικό forum: τις μπύρες στο μπάρ όρθιος, αλλιώς δεν..
μόνο μικρά βηματάκια και απότομες κινήσεις των χεριών..
ε, μετά απο ένα μήνα, δεν θα σ'απασχολεί..
θα τρώς και τα πάντα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  18:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Posted - 29/09/2012 : 17:39:00
Κοιλιακούς κάνεις;

"My sport is your sport's punishment"

ΧΑχΑχαχαχα
Πράγματι κοιλιακούς κάνεις;Εγώ χτυπάω 600 τη φορά,δύο φορές την εβδομάδα και δεν έχω έντονο σχηματισμό.Δεν με ενδιαφέρει βέβαια γιατί αν με ενδιέφερε θα έτρωγα σωστά κι όχι μ!@#$%ες.Το θέμα είναι να ναι σφιχτή η κοιλιακή περιοχή για να υποστηρίζουν την κίνηση,όποια κι αν είναι αυτή

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  18:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορείς να δοκιμασεις σούμα ή μακα. Εχω στο eshop μου και τα παίρνουν πολλοί βατραχάνθρωποι.www.ospriathomas.gr

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roxani
Advanced Forum-Runner

Greece


396 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  19:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί τέτοιο κόλλημα με τους κοιλιακούς;;;δεν χρειάζεται να υπερβάλλεις έτσι,όλα με μέτρο.Και φάε κανένα βρώμικο ρε παιδί μου,πως ζείς έτσι.

Run Forest run!!










Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  19:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ποδήλατο 1 ώρα είναι #!#!@ σε σχέση με το τρέξιμο μιας ώρας. Το ποδήλατο είναι στα όρια του περπατήματος σαν προσπάθεια μην πώ και λιγότερο. (εξαρτάται βέβαια αν πηγαίνεις 1 ώρα όλα μέσα, αλλά δεν νομίζω να πηγαίνεις έτσι). Λέω σε κάποιους τρέχω, λένε και εγώ κάνω ποδήλατο, και εννοούν περίπατο με το ποδήλατο. Η ένταση που κάνουν οι πιο πολλοί ποδήλατο είναι πιο άνετη από σβέλτο περπάτημα. Κάνω ποδήλατο δεν σημαίνει κάνω ποδηλασία. Όπως κάνω περπάτημα δεν σημαίνει κάνω τρέξιμο.

Οπότε στην ουσία από γυμναστική σου μένουν 3-4 ώρες την βδομάδα τρέξιμο. Είναι λίγο, κάντο 6-7 ώρες, και από αυτές τις 2 φορές με μεγαλύτερη ένταση. Βάλε και λίγα βάρη.

Στα άλλα οι πιο ειδικοί θα σου πούν, αλλά σαν ποσότητα γυμναστικής εβδομαδιαίως μου φαίνεται λίγο.

Επίσης, η πορεία σου είναι βελτιούμενη? Γιατί πχ και εγώ έχω κοιλίτσα (όχι πως με καίει απλά το αναφέρω), αλλά κάθε βδομάδα είμαι και 200-300γραμμάρια κάτω. Οπότε δεν σκάω, ξέρω ότι κάποια στιγμή θα φτάσω. Θέλω να πώ, πως αν βελτιώνεσαι βδομάδα με την βδομάδα, γιατί ανησυχείς? Περιμένεις σε 5 μήνες, να κάνεις αυτό που δεν έχεις κάνει μια ζωή?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  20:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum
Γιατί πχ και εγώ έχω κοιλίτσα (όχι πως με καίει απλά το αναφέρω), αλλά κάθε βδομάδα είμαι και 200-300γραμμάρια κάτω.


Γι'αυτό κοιτούσες τη δική μου κοιλίτσα σήμερα?

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  20:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο τα παπούτσιά μου που σου φάνηκαν το γυναικείο μοντέλο, λίγο ότι δήθεν κοίταγα την κοιλίτσα σου, λίγο "πως τα πάει η κοπέλα από πίσω", το πάς κάπου σιγά σιγά?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  21:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλοι είδαμε βέβαια ποιον καρφώναν οι κοπελίτσες που διασταυρωνόμασταν στην διαδρομή μας.
αχαχαχαχαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  21:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τους κοιλιακούς μπορώ να μιλήσω εγώ σαν πιο πεπειραμένος (pro dancer χρόνια σε shows-tv)... Όλα μα όλα όπως είπαν και παραπάνω τα παιδιά είναι θέμα διατροφής... υδατάνθρακες σου είπαν και έχουν απόλυτο δίκιο. Για να έχουμε σούπερ-ντούπερ κοιλιακούς τότε ΠΕΘΑΙΝΑΜΕ στην πείνα και την διατροφή!!! Για να μην πω τί προπόνηση κάναμε!!! Τεσπα, αν και σε αυτή την ηλικία είμαι μια χαρά με κοιλιακούς χαχαχαχα το πιο καλό μου σημείο.. :P αλλά ακόμα κάνω πάρα πολλά και διάφορα ροκανίσματα μέρα παρά μέρα αυστηρά!

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  21:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θες κοιλιακους? Τρωγε πρωτεινη με σαλατα πρασινη χωρις υδατανθρακες και χωρις αλατι.
Θα σερνεσαι βεβαια αλλα θα τους δεις.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/09/2012 :  21:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Θες κοιλιακους? Τρωγε πρωτεινη με σαλατα πρασινη χωρις υδατανθρακες και χωρις αλατι.
Θα σερνεσαι βεβαια αλλα θα τους δεις.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ


Aλλά πρέπει να ξεχάσει το τρέξιμο..

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000