Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Χειμωνιατικος Ενιπεας. Αγωνας στις 10 Δεκεμβρη!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

prasinopodilato
Forum-Runner

USA


206 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/11/2006 :  16:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο στους υπευθυνους που κανουν αυτο
http://www.olympus-marathon.com/index.php?name=News&file=article&sid=24

Τον χειμωνα η διαδρομη ειναι φοβερη.
Εχω φωτο απο χιονισμενη προπονηση στον ενιπεα ,ας μου πει ο αδμιν πως μπορω να την στειλω.

prasinopodilato
Forum-Runner

USA


206 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2006 :  16:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωχ!υπαρχει στο καλενταρι αγωνων.
Συγνωμη δεν ειδα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2006 :  16:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα τρέξω σίγουρα.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CASCABEL
Advanced Forum-Runner

Greece


286 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2006 :  17:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΤΖΑΜΙ!!!ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ'ΜΑΙ ΑΘΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΛΙΤΟΧΩΡΟ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ...

´CAMINANTE NO HAY CAMINO,SE HACE CAMINO AL ANDAR..´
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

olympios
Forum-Runner

Greece
169 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2006 :  18:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit olympios Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
http://travel.webshots.com/photo/1541175113083995935OpdbIn
Φαντάζεστε να είναι έτσι στα Πριόνια; Τέλεια!!!

Ο αθλητισμός δεν δίνει μόνο χρόνια στην ζωή, αλλά και ζωή στα χρόνια!

Edited by - olympios on 16/11/2006 18:07:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MAK
Forum-Runner

124 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2006 :  19:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρομερό τοπίο olympios το οποίο με συγκινεί ιδιαίτερα λόγω και καταγωγής από ορεινό
μέρος.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMKAZ
The Doctor

Greece
660 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2006 :  23:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα είμαστε εκεί!
Δεν το χάνουμε
Δημήτρης-Δήμητρα.


Οι νικητές βρίσκουν στόχους, οι χαμένοι βρίσκουν δικαιολογίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NBLACKS
Advanced Forum-Runner

Greece


211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2006 :  00:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NBLACKS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιο ενδιαφέρουσα θα είναι η συνάντηση που θα έχουμε μετά τον αγώνα όπου στη διάρκεια του γεύματος θάχουμε τη χαρά να γνωριστούμε και να ανταλλάξουμε απόψεις για τη συνέχεια που θα έχει το άθλημα στην Ελλάδα όπου με τη δημιουργία και άλλων παρόμοιων αγώνων θα καλυφτεί με τον καλύτερο τρόπο η όρεξη των αθλητών για αγώνες ορεινού τρεξίματος.

Επίσης να αναφέρω και μια πιο μικρή συνάντηση που θα έχουν οι αθλητές ορεινού τρεξίματος (αν επιτρέπετε αυτή η ορολογία) στον αγώνα Αγριά-Δράκεια αυτή την Κυριακή 19/11.
Είναι μια καλή προπόνηση ενόψι Ενιπέα.
Πολλοί από τους συμμετέχοντες σε αυτό τον αγώνα μετά τον τερματισμό στη Δράκεια θα επιστρέψουν και πάλι τρέχοντας στην Αγριά. θα βγει έτσι ένα καλό 20ράκι για όσους θέλουν να μαζέψουν χιλιόμετρα....

Οι δοκιμασίες μπορεί να είναι πιο σκληρές απ΄ όσο φανταζόμαστε. Αλλά είναι απαραίτητες για να μάθουμε. Και κάθε δοκιμασία μας φέρνει πιο κοντά στην πραγματοποίηση των ονείρων μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anima
Forum-Runner

86 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2006 :  09:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με χαμηλες θερμοκρασιες κοντα στο 0,υγρασια,σκια,πιθανον χιονι δεν λεγεται αγωνας,αλλα δοκιμασια του οργανισμου και απευθυνεται σε λιγους.
Εαν καποιος παθει υποθερμια στον ενιπεα ποιος θα του προςφερει βοηθεια.
Καλη η προσπαθεια των διοργανωτων,αλλα θα επρεπε να επιλεξουν περιοδο με πιο ζεστο καιρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prasinopodilato
Forum-Runner

USA


206 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2006 :  14:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by anima

Με χαμηλες θερμοκρασιες κοντα στο 0,υγρασια,σκια,πιθανον χιονι δεν λεγεται αγωνας,αλλα δοκιμασια του οργανισμου και απευθυνεται σε λιγους.
Εαν καποιος παθει υποθερμια στον ενιπεα ποιος θα του προςφερει βοηθεια.
Καλη η προσπαθεια των διοργανωτων,αλλα θα επρεπε να επιλεξουν περιοδο με πιο ζεστο καιρο.


Εδω θα διαφωνισω καθετα.
Ετσι "διωχνουμε" αυτους που θελουν αλλα......
Πρωτα απο'ολα δεν ειναι τρεξιμο-αρα δεν καταπονουμε τον οργανισμο μας οπως σ'ενα μαραθωνιο.
Δευτερον ,δεν ξερουμε αν θα ειναι 0 η - ουτε αν θα εχει χιονι(αλλωστε οι διοργανωτες τονιζουν αυτη την λεπτομερια με τυχον ...αναβολη)
Η ουσια βρισκετε στο τι θελουμε κανουμε τελικα.
Αλλοι τρεχουν γυρους απειρους μεσα σε σταδια.
Αλλοι "χτυπιουνται" στην ασφαλτο μετρωντας λεπτα ανα χιλιομετρο-χιλιομετρα ανα ωρα,σφυγμους ανα δευτερολεπτο......
Αλλοι "παιρνουν"τα βουνα
Μην λεμε οχι γιατι εμας δεν μας αρεσει.
Υ.Γ Το τρεξιμο(και το ποδηλατο) ειναι καλυτερο για μενα οταν γινετε σε τοποθεσειες οπως ο Ενιπεας.
Α!και κατι αλλο εγω τρεχω-ποδηλατω και στο χιονι και στην βροχη.Υποθερμια δεν επαθα ποτε.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMKAZ
The Doctor

Greece
660 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2006 :  22:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με ένα σωστό εξοπλισμό δεν πρόκειται να πάθει κανείς υποθερμία.
Σκουφάκι, γαντάκια, ισοθερμικό μπλουζάκι επάνω, κολάν από κάτω,ενδεχομένως ένα διαπνέον αδιαβροχο-αντιανεμικό, σοκολατίτσα, συκαλάκια, σταφίδες, νερό-ισοτονικό και φύγαμε.

Οι νικητές βρίσκουν στόχους, οι χαμένοι βρίσκουν δικαιολογίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2006 :  22:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DIMKAZ

Με ένα σωστό εξοπλισμό δεν πρόκειται να πάθει κανείς υποθερμία.
Σκουφάκι, γαντάκια, ισοθερμικό μπλουζάκι επάνω, κολάν από κάτω,ενδεχομένως ένα διαπνέον αδιαβροχο-αντιανεμικό, σοκολατίτσα, συκαλάκια, σταφίδες, νερό-ισοτονικό και φύγαμε.

Οι νικητές βρίσκουν στόχους, οι χαμένοι βρίσκουν δικαιολογίες.



Φιλε Δημητρη μηπως εχεις να μου προτεινεις καποιο καταστημα οπου μπορω να βρω καποια σχετικη ποικιλια σε αυτο το ειδος?
Ευχαριστω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george-s
Senior Forum-Runner

Greece


443 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2006 :  10:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit george-s Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα το τρέξουμε παρέα Δημήτρη.
Για τα παιδιά που ανησυχουν πρέπει να πούμε οτι ο Ενιπέας δεν είναι κανένα δυσπρόσιτο μέρος, Ισα ισα που προσφέρεται για δραστηριότητες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

abat
Advanced Forum-Runner

Greece
357 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2006 :  16:46:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
O Ενιππέας είναι ένα πανέμορφο μέρος και η όλη διαδρομή είναι εξαιρετικής φυσικής ομορφιάς. Ξεκινάς από τους Μύλους (υπάρχει ταβέρνα!) και τελειώνεις στα Πριόνια, όπου τελειώνει και ο δρόμος. Κινούμαστε παράλληλα με τη κοίτη του Ενιππέα και αρκετές φορές τη διασχίζουμε (υπάρχουν πεζογέφυρες).
Προσωπικά έχω κάνει όλες τις εποχές αυτή τη διαδρομή και η κάθε φορά είναι μοναδική. Δεν νομίζω πως εμπεριέχει κινδύνους και ένας μέσος δρομέας δεν θα χρειαστεί περισσότερο από δύο ώρες για να ολοκληρώσει τη διαδρομή. Νομίζω ότι εγώ την τελευταία φορά έκανα γύρω στο 1.40.
Αν και λόγω συνεχών προβλημάτων στο γόνατο δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω, πιστεύω πως θα είμαι εκεί για την συνάντηση όλων των φίλων αλλά και για την υποστήριξη του Olympus Marathon.
Καλές διαδρομές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMKAZ
The Doctor

Greece
660 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2006 :  18:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο, όλα τα καστατήματα που πωλούν είδη για ορειβασία έχουν από όλα και σε μεγάλη ποικιλία.
Εγώ ψωνίζω από Alpamayo, Nazca, Wildsport κλπ.
Εάν έρθεις στο δεκάρι του ΣΔΥΑ θα σου πώ λεπτομέρειες!

Αν θέλεις να έρθεις και στο χειμερινό του Ολύμπου μπορώ να σε ενημερώσω.Αν θέλεις το πάμε και παρέα.Έτσι και αλλιώς θα πάω σε χαμηλούς ρυθμούς γιατί θα συνοδεύσω τη Δήμητρα εφέτος σε πολλούς αγώνες( δεκάρι ΣΔΥΑ, Τίρναβο, χειμερινό Ολύμπου, τον ημιμαραθώνιο του Υμητού, μαραθώνιο Άνοιξης και μαραθώνιο Ολύμπου το καλοκαίρι)
Για εμένα κρατάω το 64 του Σάμιου, τον Ευχίδιο Αθλο και... ίσως το 100 το βουνίσιο εφ όσον με το καλό πραγματοποιηθεί του χρόνου.

Οι νικητές βρίσκουν στόχους, οι χαμένοι βρίσκουν δικαιολογίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2006 :  13:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημητρη και παλι ευχαριστω.Θα πουμε περισσοτερα απο κοντα, ελπιζω και στον Αγιο Κοσμα.
Αλλα μολις ειδα ποσα χλμ. θα τρεξεις σε αγωνες μεσα στο 2007 αρχισα να αισθανομαι κουρασμενος και απλωσα τα ποδια μου για να πιω οσο γινεται πιο ξεκουραστα, ευχαριστα και ανετα τον καφε μου...
Ωχ και σε 2 ωρες εχω δυσκολη προπονηση...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000