Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Πως και τρέξατε μαραθώνιο την πρώτη φορά;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 25/10/2012 :  21:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είχα μια συζήτηση με τον αδερφό μυ. βασικά του έλεγα για τον echetlos (προσωπικότητα έχεις γίνει). Του λέω, είναι ένας (τρελλός ) ο οποίος κάνει προπόνηση 4 μήνες, δεν έχει χάσει προπόνηση για προπόνηση και δεν ξέρει λέει αν θα ξανατρέξει μαραθώνιο. Και στη συνέχεια, μονολόγησα "πως του'ρθε τώρα να τρέξει";

Ανοίγω λοιπόν αυτό το θέμα, για να πούμε πως μας ήρθε και έιπαμε να τρέξουμε έναν μαραθώνιο.

Εγώ, πάντα έτρεχα. Από μικρή. Μικρές αποστάσεις όμως. Τον Απρίλιο του 2007 πήγα στο μονοπάτι Παρσνασσύ (25χλμ). Ούτε είχα ιδέα....το είδα εκδρομή. Ενθουσιάστηκα με την φύση, τα μονοπάτια, την σάρα, το ποτάμι. Ένα μήνα μετά, πήγα στην Πάρνηθα στο Alpamayo (20χλμ). Τον Ιούλιο στο Καρπενήσι (20χλμ). Και μία εβδομάδα αργότερα, ξύπνησα και είπα "θέλω να τρέξω μαραθώνιο". Και το Νοέμβριο έτρεξα.

Ο αδερφός μου, πουμε "κυνηγούσε" ότι είναι καταπόνηση για τον οργανισμό, ότι είχες πει θα τρέξεις μια φορά και τέρμα και τώρα ξανατρέχεις....", το 2010 ήταν εδώ την ημέρα του μαραθωνίου και με είδε και συγκινήθηκε. Μέσα στο Καλλιμάρμαρο μου είπε "μπράβο σου παρά τον "πόλεμο" που σου έκανα, εσύ τον χαβά σου. Του χρόνου θα τρέξω κι εγώ". Φέτος τρέχει γαι 2η φορά.

Εγώ λοιπόν, ξυπνησα και είπα θέλω να τρέξω μαραθώνιο, ο αδερφός μου συγκινήθκε που είδε εμένα να καταφτάνω από τοσο μακρυά.

Εσάς πως σας ήρθε να τρέξετε την πρώτη φορά;







Life is full of surprises

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  21:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη..
Εγώ ξεκίνησα τους αγώνες,ενώ έτρεχα 2-3 χρόνια ήδη,με ημιμαραθώνιο τραβηγμένο,ο διοργανωτής τον έφτασε στα 23 χλμ..
Στην ερώτηση μου γιατί τόσο πολύ, μου απάντησε "γιατί πάθατε τίποτα?"
Ενώ αρέστηκα με τον τραβηγμένο ημιμαραθώνιο ήρθε τις επόμενες μέρες στο ιατρείο ως ασθενής ένας δρομέας με 7-8 μαραθωνίους.
Με την κουβέντα με έπεισε να τρέξω(άλλο που δεν ήθελα).
Την επομένη,για να το σιγουρέψω,έτρεξα 32 χλμ δοκιμαστικά και γυρίζοντας σπίτι γράφτηκα στο μαραθώνιο.
Τώρα σκέφτομαι καμιά υπεραπόσταση,αλλά φοβάμαι μην μ αρέσει,το τρέξιμο είναι σκληρό ναρκωτικό...

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  21:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΥΓΕ ΑΛΕΞ.
Πάρα πολύ ωραίο θέμα.

Εγώ ελέω κρίσης.

Πριν 2 ακριβώς χρόνια είχα μείνει άνεργος(ξανά)για περίπου 4 μήνες.Δεν είχα τι να κάνω και για να ΄΄σπάω΄΄ την ημέρα έτρεχα πρωί-βράδυ.
Εδώ να σημειώσω ότι έτρεχα χρόνια-περίπου 13,αλλά μόνο προπονητικά-ποτέ σε αγώνες,δεν ήξερα ότι γινόντουσαν αγώνες,και έτρεχα το πολύ 12-15 χλμ.καθημερινά.Ε όταν ήμουν άνργος αυτό το διάστημα και είδα ότι έβγαζα άνετα και χωρίς προβλήματα τις προπονήσείς μου,λέω ΄΄δεν πάω στον επόμενο Μαραθώνιο ,να δω πόσα απίδια χωράει ο σάκος΄΄.Αυτό το είπα γύρω στον Γενάρη του 2011.Έτσι άρχισα να κινούμαι με γνώμονα τον επερχόμενο Μαραθώνιο-τον τελευταίο της Κλασσικής του 2011.Είχα ακούσει για το παρόν σάιτ και μπήκα να δω για να έχω το νου μου.Με μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι ο Μαραθώνιος και οι διάφοροι γύροι που γίνονται στην Αθήνα δεν είναι οι μοναδικοί αγώνες του κόσμου.Μιας και η χώρα μας βρίθει από αγώνες και γω είμαι ΄΄ταξιδιάρα ψυχή΄΄είπα σοφά μάλλον να πάω και σε κανέναν άλλον αγώνα πριν τον Μαραθώνιο για να μην μου έρθει ΄΄μπαμ΄΄.Έτσι έτρεξα στα Παλαιολόγεια-ο πρώτος μου αγώνας΄(κάτι γύρους του Πειραιά μικράκι δεν τους λαμβάνω υπόψην),και μετά στον Σπετσιώτικο και είδα ειδικά στις Σπέτσες,ότι μετράω πολύ περισσότερο από ότι νόμιζα.Το υπόβαθρο 15 χρόνων΄είχε κάνει δουλειά.Έτσι έκανα και τον πρώτο μου Μαραθώνιο και δυστυχως για σας και κυρίως για τον Ακατανόμαστο έγινα και σεσημασμένος και πολυλογάς εδώ μέσα...

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  21:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη..
Εγώ ξεκίνησα τους αγώνες,ενώ έτρεχα 2-3 χρόνια ήδη,με ημιμαραθώνιο τραβηγμένο,ο διοργανωτής τον έφτασε στα 23 χλμ..
Στην ερώτηση μου γιατί τόσο πολύ, μου απάντησε "γιατί πάθατε τίποτα?"
Ενώ αρέστηκα με τον τραβηγμένο ημιμαραθώνιο ήρθε τις επόμενες μέρες στο ιατρείο ως ασθενής ένας δρομέας με 7-8 μαραθωνίους.
Με την κουβέντα με έπεισε να τρέξω(άλλο που δεν ήθελα).
Την επομένη,για να το σιγουρέψω,έτρεξα 32 χλμ δοκιμαστικά και γυρίζοντας σπίτι γράφτηκα στο μαραθώνιο.
Τώρα σκέφτομαι καμιά υπεραπόσταση,αλλά φοβάμαι μην μ αρέσει,το τρέξιμο είναι σκληρό ναρκωτικό...

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"




Σιγά να μην και δεν σε αρέσει.Κατέβα Κρήτη.Θα σπάσουμε πλάκα.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  21:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αααα ξέχασα να σας πω ,ότι είχα και σχετικό πόλεμο από το στενό μου οικογενειακό περιβάλλον για αυτή μου την απόφαση.Μέχρι φοβήθηκαν ότι θα πεθάνω

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  21:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς χάνω το 70αρι Παύλο..
Πρέπει να αποκαταστήσω τίς κήλες την 16/11.
Έχω ακούσει τα καλύτερα από το Στρατηγό!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  21:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Δυστυχώς χάνω το 70αρι Παύλο..
Πρέπει να αποκαταστήσω τίς κήλες την 16/11.
Έχω ακούσει τα καλύτερα από το Στρατηγό!

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"




Έλα τότε στην Ψάθα στις 23 Φλεβάρη.Ή στο 50άρι ή στο 100άρι-κατά προτίμηση στο 50άρι έσύ.Εγώ θα είμαι στο 100άρι.Έλα που θα είναι όλο το αφάν γκατέ των δρομέων υπεραπόστασης.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  22:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για Μέγαρα δεν το σκέφτεσαι?

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  22:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS T.

Για Μέγαρα δεν το σκέφτεσαι?

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"




Ούτε καν....
Δεν μπρώ να τρέξω σε γήπεδο τόσες ώρες.Φαντάσου ΄΄οτι ούτε προπόνηση δεν έχω κάνει σε γήπεδο ποτέ.Δεν μπορώ-τρελλαίνομαι.Εντούτοις θα είμαι εκεί ως εθελοντής και για να παροτρύνω τους φίλους μου που θα τρέχουν.Από αυτό το πόστο θα μπορώ να συνεισφέρω πιο πολλά.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  22:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχοντας απολυθεί απο το στρατό και τρέχοντας απο μικρός, σε μία επίσκεψη ενός Στρατηγού με είδε που έτρεχα όταν έφτασε κι όταν έφευγε με είδε πάλι που έτρεχα στο στίβο , εκείνη τη μέρα είχα κάνει 59 γυρους με σταμάτησε και μου ειπε εσυ κομμαντο πρέπει να τρεξεις Μαραθωνιο, αυτο ήταν μου μπήκε το μικρόβιο για τα καλα, τελικα λόγω υποχρεώσεων εχω τρέξει μόνο 2 , φέτος ευελπιστώ τον 3ο αλλα συμμετέχω σε οσους περισσότερους αγώνες μπορω.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Laga
Elite Forum-Runner



1698 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  22:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Laga Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αθλητής στα σπριντ ως έφηβος (όλα εδώ πληρώνονται καθώς όλοι οι σπρίντερς κοροϊδεύουν τους αντοχιτζίδες ότι είναι πυροβολημένοι που κάθονται και τρέχουν γύρω-γύρω σαν τους μ@λ@κες) Στο στρατό λίγα πράγματα. Το 1986-1990 τρέξιμο 3 φορές την εβδομάδα στο Πεδίο του Αρεως. Διακοπή μέχρι το 2008 όπου ξεκίνησα πάλι να τρέχω πολύ χαλαρά, αρχικά στον διάδρομο του γυμναστηρίου και ύστερα στο γήπεδο. Μέχρι το 2009 έφτασα να κάνω 10km και «αφού έκανα τόσα πολλά», το καλοκαίρι μου μπαίνει η ιδέα να τρέξω μαραθώνιο... ήδη 47 χρονών. Μπαίνω στο running news λίγες μέρες πριν τον αγώνα και διαβάζω πως πρέπει να κάνω long run και προλαβαίνω να κάνω ένα 15άρι πριν τρέξω. Ο μαραθώνιος του 2009 είναι ο πρώτος αγώνας μου ever (αν εξαιρέσεις βέβαια τους αγώνες που είχα δώσει ως αθλητής, με αρκετούς ανωμάλους 1-5km σε σχολικούς ή στρατιωτικούς αγώνες). Δεν ξέρω πως μου ήρθε να τρέξω μαραθώνιο, ίσως midlife crisis, ο τρόπος που τον έτρεξα πάντως είναι παράδειγμα προς αποφυγή. A! και κανείς δεν πίστευε πως έκανα 5 ώρες καθώς το παρουσιαστικό μου παραπέμπει σε μεγάλο τσαμπιόνι... Από τότε βέβαια (ξανα)κόλλησα με το τρέξιμο τόσο όσο και στα εφηβικά μου χρόνια και φέτος ετοιμάζομαι για τον 5ο μου μαραθώνιο νιώθοντας στην καλύτερη φυσική κατάσταση που ήμουν ποτέ.


--------------------------------------------------------
When you cross that finish line -no matter how slow, no matter how fast- it will change your life forever



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  22:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Τον Αυγουστο του '09 μη εχοντας τι να κανω για να περασει η ωρα...μονολογω :΄΄Αλλοι πανε για τεννις...αλλοι πανε για γκολφ...εγω θα παω για τρεξιμο'' !!! Και για 6 μηνες ετρεχα σχεδον καθε δευτερη ημερα εντος γηπεδου,με κατι παλια αθλητικα,με ζεστη , με κρυο,χωρις αθλητικα ρουχα...Καπου στο Μαρτιο του '10,μιλουσα με εναν συναδελφο απο την Αθηνα,οπου εσχολειται με το ποδοσφαιρο και ακουγοντας τα χιλιομετρα που ετρεχα κ τους χρονους που εκανα,με παροτρυνε να τρεξω στον Επετειακο Μαραθωνιο,μιας και ειμαι ...Στρατηγος !!! Δεν γινονταν λεει να απουσιαζω απο τετοια εκδηλωση ....
Στην αρχη εκανα περα,το επαιζα δυσκολος,αλλα οταν ειδα οτι εχω αρκετο χρονικο περιθωριο να τερματισω ,ετυχε τοτε να ανακαλυψω και το site μας,και σιγα σιγα εμπαινα στο κλιμα....διαβαζα πολλα, ετρεχα πιο συστηματικα,εκανα κ μια δοκιμη(εναν προσωπικο μαραθωνιο-ας μην τα ξαναλεω!),ειδα οτι μπορω να το καταφερω...εγραψα,για την πλακα μου, τα γνωστα(πια!)στο μπλουζακι κ στο σορτσακι...πηγα και στο 30αρι στα Ιωαννινα*(πρωτος αγωνας) κ καπακι στον Ημιμαραθωνιο Ακτιου,οπου κ στους 2 αγωνες επαθα την πλακα μου απο τους χρονουςκ την καταταξη μου,γεμισα αυτοπεποιθηση φουλ και ...πηγα στον ΚΜΑ ορεξατος !!!Με ανεβασε και το πρωτο pasta party μας...
Βεβαια,παντα στο μυαλο μου ειχα σκεψεις διαφορες , το τελευταιο βραδυ δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου,τα ειχα ολα τα πραγματα(παπουτσακια,μπλουζα κλπ) στην σειρα ετοιμα μην τα ξεχασω το πρωι,τα τσεκαρα κ τα ξανατσεκαρα...
Καλα...ξεφυγα παλι....φλυαρω πολυ...με συγχωρειτε φιλοι κ φιλες ...ξερω ειμαι αδιορθωτος !!!

Σας ευχαριστω !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  23:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και άλλος του Πεδίου του Άρεως! Τα καλύτερα παιδιά βγάζουμε.

Πάσχα του 2010 ήμουν σε άσχημη κατάσταση λόγω χωρισμού. Μην φανταστείτε τίποτα πολύ άσχημο, αλλά δεν ήθελα να κάθομαι σπίτι γιατί με έτρωγε το χέρι μου για sms και βλακείες :P . Ξεκίνησα το τρέξιμο. 0 τρέξιμο ως τότε, ίσως λίγο στον στρατό κανά 4-5μηνο.

2ω11λ έκανα στον Η/Μ του Ολυμπιακού χωριού, πως και μου την βάρεσε να πάω δεν ξέρω. Δεν είχα ξανατρέξει καν τόσο πολύ ως τότε. Ως τα 12-13 χλμ είχα φτάσει, με δικούς μου ρυθμούς.
Καλοκαίρι δεν έτρεχα, είχα πρόβλημα στο γόνατο.
Σεπτέμβρη μόλις είδα ότι το γόνατο έφτιαξε, και επειδή βδομάδα με την βδομάδα οι χρόνοι βελτιώνονταν ραγδαία, λέω.
Πάω για Μαραθώνιο.
Ένα βράδυ, κάνω ηλεκτρονικά την εγγραφή λίγο πριν το κλείσιμο των θέσεων, αυτό ήταν.
3.42' πέρισυ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

igi
Senior Forum-Runner

589 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  23:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με το τρέξιμο καμιά σχέση. Πριν δυο μιση χρόνια καί ούσα εθισμένη στα γυμναστήρια ξεκινάω να τρέχω τα σαββατοκύριακα που κλείνουν τα γυμναστήρια.Καλά τις πρώτες φορές μετα βίας 2,5 χιλιόμετρα και σιγά σιγά μέχρι και 8 χιλιόμετρα. Το πολύ που έτρεχα ήταν 40 λεπτά. Μετά βαριόμουν μέχρι θανάτου και έφευγα... Μέχρι που γνώρισα τη Λένα...Κολλημένη με το τρέξιμο και με όνειρο να τρέξει μαραθώνιο. Να μην τα πολυλογώ με κόλλησε και πέρσι τον Ιούνιο ξεκινήσαμε μαζί προετοιμασία για κλασική .Τερμάτισα με το μυαλό μου σε αυτή μιας και δεν μπόρεσε τελικά να ρθει. Ελπίζω φέτος να τα καταφέρουμε και οι δυο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  23:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Ενα περιεργο ομως....μεχρι τον Αυγουστο του '09 δεν ειχα ΚΑΜΜΙΑ σχεση με το τρεξιμο...αλλα παντα,απο μικρη ηλικια,''κολλουσα'' στην τηλεοραση μονο οταν ειχε στιβο...το τρεξιμο μ αρεσε να το βλεπω παρα πολυ....και γενικοτερα,μ αρεσαν τα αθληματα τα ατομικα...(Ποδοσφαιορ,μπασκετ,βολλευ κλπ ουτε να τ ακουσω δεν μπορω...)
...Κι ενα αλλο περιεργο επισης...εδω κ 18 ετη κανω ραφτινγκ κ καγιακ οποτε μπορω,χωρις φοβο,με θαρρος,σιγουρος...αλλα κολυμπι στην θαλασσα (νομιζω)δεν ξερω...μονο μεχρι εκει που παταω πηγαινωχα χα χα !

Ευχαριστω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2012 :  23:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Είχα αρχίσει δειλά-δειλά να ξανατρέχω μετά από 8 χρόνια
Απρίλιος του 2001 με 5-6 προπονησούλες (4-5 χλμ κάθε φορά)
λέω πως από την Πρωτομαγιά μπαίνω για πιο τακτικά
Τον Αύγουστο ήδη είχα φτάσει να κάνω γύρω στα 10-12 χλμ
με 5 προπονήσεις τη βδομάδα
Κλείνω έναν χρόνο το 2002
έρχεται Ιούνιος και βλέπω ότι έκανα πολλά χλμ

Ρε σύ!λέω,πολλά χλμ κάνεις!
Ή τα μειώνεις ή θα τα ΑΥΞΗΣΕΙΣ
για να πας σε μαραθώνιο
Αρχές του '90 δεν έκανες προπονήσεις και τελικά δεν πήγες;
Ε!πραγματοποίησε το ονειρό σου και πήγαινε τώρα!

Αυτό έγινε!
Χωρίς άλλον αγώνα,μόνο με το δοκιμαστικό 30ρι στην κλασσική διαδρομή
κάνοντάς το 2.34' ήξερα πως μπορώ μαραθώνιο 3.30 έως 3.40
Πήγα λοιπόν και έκανα ένα 3.33
και εχρήστην μαραθωνοδρόμος
συνεχίζοντας μέχρι τώρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000