Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 5ος Αγώνας Θυσίας Αγριά - Δράκεια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/11/2006 :  21:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του TRYPOKARYDOS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενας πολυ ζεστος αγωνας, σε ομορφο τοπιο , με μονη προκληση την παρατεταμενη ανηφορα οπου αυτη καλυπτε σχεδον ολοκληρο το μερος της διαδρομης, 10,3 κμ.

Η συμμετοχη των αθλητων ηταν μικρη και ειναι κριμα για τετοιους αγωνες. Αφου ακυρωθηκε ο αγωνας του Γοργοποταμου που ηταν προγραμματισμενος για την ιδια ημερα, θα μπορουσαν οι συλλογοι που ετοιμαζοντουσαν για Γοργοποταμο, να πραγματοποιησουν εκει μια εκδρομη ενισχυοντας ετσι και αυτη την διοργανωση.Βεβαια η αποσταση απο την Αθηνα και τον Πειραια δεν ειναι ασημαντη, ετσι αυτο μπορει να ειναι ανασταλτικος λογος για κατι τετοιο.Σιγουρα ομως αξιζει!!!

Ομορφη ηταν και η παρουσια των πολλων μικρων παιδων στον αγωνα των 6κμ.


Τον συνηθη υποπτο δεν ειδα προς εκπληξη μου, τον Lazaro





Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 19/11/2006 22:59:12

NBLACKS
Advanced Forum-Runner

Greece


211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2006 :  23:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NBLACKS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Trypokaryde καλώς ήρθες σήμερα!
Ξέρεις ότι δε σε αναγνώρισα? Και ας χαιρετηθήκαμε. Συγνώμη που δεν τα είπαμε. Δεν έγινε επίτηδες. Και έλεγα κάπου σε ξέρω...
Είδες από κοντά σήμερα λίγα από αυτά που μπορείς να δεις στο Πήλιο!
Δε θέλω να χαρακτηρίσω τους φίλους μας... που αν και είχαν τη διάθεση να κάνουν αγώνα για σήμερα και ενώ είχαν κλείσει λεωφορεία για Γοργοπόταμο δεν τόλμησαν να ανέβουν πιο πάνω και να χαρούν μαζί μας αυτή την καταπληκτική διαδρομή.
Δε νομίζω να χρειαζόταν ιδιαίτερη πρόσκληση για να συμμετάσχουν όσοι ήθελαν.
Τους φόβισε η ανηφόρα? Δε νομίζω. Άλλα παιχνίδια παίζονται.
Και εδώ ήταν αγώνας θυσίας. Τιμήσαμε σήμερα με τον αγώνα μας τους 114 συμπατριώτες μας που τουφεκίστηκαν από τους Γερμανούς στην κατοχική περίοδο. Έχει τη δικιά της ιστορικότητα η περιοχή. Και πρέπει να την τιμούμε.

Οι δοκιμασίες μπορεί να είναι πιο σκληρές απ΄ όσο φανταζόμαστε. Αλλά είναι απαραίτητες για να μάθουμε. Και κάθε δοκιμασία μας φέρνει πιο κοντά στην πραγματοποίηση των ονείρων μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

filippas
Newbie Forum Runner

Greece
12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  00:47:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit filippas Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλή καλός ο αγώνας ειδικά για τους ανηφορήστες , ιδανικές οι καιρικές συνθήκες , αρκετό νέο αίμα στo άθλημα , αλλά και ένα παράπονο……… γιατί δεν κρατήθηκε ο χρόνος για όλους τους αγωνιζομένους?.

ή θα βρούμε τον δρόμο ή θα τον Δημιουργήσουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  11:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by TRYPOKARYDOS



Τον συνηθη υποπτο δεν ειδα προς εκπληξη μου, τον Lazaro

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.



Eχεις απολυτο δικιο, αλλα δυστυχως ( για την οικογενειακη εκδρομη), Κυριακη μεσημερι ειχαμε αεροπορικες αφιξεις εξ Αμερικης, και δεν γινοταν να βρισκομαστε εκτος Αθηνων.

Οσο για τον ΣΔΥΠ, δεν στεκομαι στο οτι , δεν λαβαμε επισημση προκυρυξη ( ετσι κι αλλιως εγω το ηξερα απο τις ανακοινωσεις στην κοινοτητα μας), αλλα δεν υπηρχε ενδιαφερον απο τα μελη.
Εδω και για το Γοργοποταμο, με το ζορι ειχαμε το μινιμουμ των συμμετοχων για το πουλμαν.
Μην ξεχνατε οτι στον ΣΔΥΠ, οι πιο πολλες εξορμησεις ειναι οικογενειακου χαρακτηρα. Δηλαδη οι "μη δρομεις" θα επρεπε να ταξιδεψουν περι τις 5 + 5ωρες. Λιγουλακι σκληρο για αυθημερον. Για τη Λαρισσα ας πουμε , εαν δεν παμε απο Σαββατο, δεν προκειται να κανουμε αυθημερον εξορμηση.

Την αγαπη σας.


"Always look on the bright side of life..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  11:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λαζαρε μη παρεξηγηθω, καμια σχεση με το ΣΔΥΠ, και καμια μπηχτη δεν ειχε το σχολιο μου. Απλως ενας αστεϊσμος ηταν για να κλεισω το κειμενο μου, αναφερομενος στο ονομα σου, επειδη εχουμε συναντηθει τυχαια σε διαφορους μικρους αγωνες.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  12:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε μου καμια παρεξηγηση. Μαλιστα χαρηκα για την αναφορα και το σχολιο.

Απλως επ΄ ευκαιρια εκανα και μια μικρη αναφορα στον ΣΔΥΠ και στο λογο της απουσιας. Μακαρι τα μελη μας, ή και μη μελη, να μας βομβαρδιζαν με τηλ για πουλμαν σε ολους τους αγωνες.
Αλλα δυστυχως δεν ειναι ετσι

Πιστευω οτι την Κυριακη θα δω για αλλη μια φορα την πλατη σου. Λαθος θα δω και προσωπο, την αναστροφη οταν εσυ θα γυρνας εγω θα πηγαινω.






"Always look on the bright side of life..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  14:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί δεν είχαν νούμερα οι δρομείς ? Δεν είδα πουθενά νούμερα
παράξενο μου φάνηκε,πως έβγαζαν άκρη οι διοργανωτές?
Επίσης μου έκανε εντύπωση το πόσο άνετα πέρναγαν κάποιοι από τους
πρώτους 10 που είδα γύρω στο 8 κμ. Μπράβο τους ! Αλήθεια τι χρόνο
έκαναν οι πρώτοι ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  17:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Φωτογραφίες:
http://www.runningnews.gr/show_gallery.asp?id=61&parent=home

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NBLACKS
Advanced Forum-Runner

Greece


211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  23:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NBLACKS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια και στα παιδιά που έτρεξαν το 6άρι!
Ήταν για μας πρόκληση σε πιο χιλιόμετρο θα φτάναμε τον καθένα.
Αν και δόθηκαν σχεδόν ταυτόχρονα οι δυο εκκινήσεις και υπήρχε η διαφορά των 4,2 Κμ περίπου ήταν μοιραίο να συναντηθούμε στη διαδρομή.
Ήταν για όλους μας μια καλή προπόνηση ενόψι των υποχρεώσεων σε αγώνες που έχουμε στη συνέχεια.
Νούμερα υπήρχαν στους αθλητές έστω και μικρά σε μέγεθος όπως φαίνονται και στις φωτογραφίες.
Για την ιστορία οι 6 πρώτοι στον αγώνα των 10.300μ. ήταν οι εξής:
Παπαθανασόπουλος Αργύρης Βόλος 44:30
Ζιάρας Κώστας Κατερίνη 45:36
Κυριαζής Κώστας Βόλος 46:14
Βουρλογιάννης Αργύρης Βόλος 46:54
Παλάντζας Κώστας Βόλος 47:09
Κολέτσιος Αθανάσιος Χαλκίδα 47:19
** Οι παραπάνω χρόνοι μετρήθηκαν με τα προσωπικά χρονόμετρα των αθλητών.
Οι διοργανωτές δε μπόρεσαν να μετρήσουν χρόνους λόγω της παράλληλης διεξαγωγής των 2 αγώνων. Είναι κάτι που θα διορθωθεί για τα επόμενα χρόνια.


Οι δοκιμασίες μπορεί να είναι πιο σκληρές απ΄ όσο φανταζόμαστε. Αλλά είναι απαραίτητες για να μάθουμε. Και κάθε δοκιμασία μας φέρνει πιο κοντά στην πραγματοποίηση των ονείρων μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2006 :  09:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλεποντας τις φωτογραφιες συνειδητοποιησα ποσο ωραιος πρεπει να ηταν ο αγωνας μεσα στο ομορφο τοπιο με τα δεντρα,το χωριο κτλ γιατι ειχα παει για πρωτη φορα στο Πηλιο φετος για διακοπες.
Μου αρεσε πολυ αλλα καταλαβα οτι τον χειμωνα θα εχει αλλη ομορφια ωστοσο ομως δεν μπορουσα να παρευρεθω στον αγωνα.
Δεν πειραζει του χρονου να ειμαστε καλα.



ΥΓ.Τι νιντζιτσου τερματισμος ηταν αυτος του πρωτου?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000