Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 1ος Λαικός Αγώνας Δρόμου Πυλαίας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

yiannis444
Advanced Forum-Runner

Greece
282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 21/11/2012 :  17:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://runningnews.gr/item.php?id=12864

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  21:17:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
έχω ακούσει ότι είναι flat, ισχύει?

Μου βγάζει ωραία φάση για fartlek... 17 χλμ, μετά το Μαραθώνιο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  21:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Πυλαία έχει κάποιες μικρές ανηφόρες αλλά όχι τρελά πράγματα. Κανα 40αρι-60αρι μέτρα υψομετρική από το χαμηλότερο στο υψηλότερο υπολογίζω. Από Νέα Ελβετία σε Ελαιόνες........Καλή διαδρομή φαίνεται αλλά στο ρέμα είναι στενά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

yiannis444
Advanced Forum-Runner

Greece
282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  00:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
14.800 λεει η προκηρυξη , οχι 17...κι εχει και αρκετα χωματινα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  12:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εννοείται ότι θα τον τρέξω...το "χωριό" μου είναι

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2012 :  14:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα ! Μόλις γύρησα από τον αγώνα. Σε πρώτη φάση μπορώ να πω οτι ήταν μια ευχάριστη εμπειρία για εμένα, το περίμενα πως και πως μετά τον ημι της θεσσαλονικης. Το τρέξιμο σε χώμα και μονοπάτι μου αρέσει πολύ περισσότερο ειδικά όταν έχει και το στοιχείο του τραιλ. Το ρολοι μου έγραψε στο 1:17 και κάτι ψιλά. Δεν ηξερα τι ακριβώς θα αντιμετωπιζα απο θέμα ανηφόρας, χοδνρικά το είχα υπολογίσει για κάτω από 1:10. Οι απότομες κατηφόρες επίσης, ευτυχώς λίγες στο συνολό τους, τσίμπησαν όσο να 'ναι τις γάμπες , τίποτα όμως το τρομερό. Αλλά γενικά ήταν ομορφη διαδρομή , για μέσα στην πόλη (δεν ενιωθες βασικά οτι είσαι σε πόλη μάλλον σε χωριό) ομιχλώδες τοπίο και γλυκό κρύο.

Θα ηθελα να ρωτήσω αν κάποιος φίλος το κατέγραψε στο jps του ώστε να μας καταχωρήσει τα υψομετρικά και την απόσταση. Thanks - συγχαρητήρια και στον Παύλο για την επιδοσή του. :)



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2012 :  15:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έμαθα κι εγώ ότι ήταν ωραίος αγώνας...μένω στην Πυλαία κι όμως δεν πήγα!Προέκυψαν κάτι έκτακτα 15ωρα στη δουλειά χθες και προχθές και ήμουν πτώμα...με παίρνανε τηλέφωνο και δεν το σήκωνα!Εννοείται ότι τό μετανιωσα...είχα υπολογίσει να πάρω και καλή θέση.
τι να κάνουμε...του χρονου τωρα.
Καλή επιτυχία σε όσους έτρεξαν

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

adonrun
Newbie Forum Runner

Greece


3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2012 :  19:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωραίος αγώνας πράγματι , ευχάριστη διαδρομή ,με πολλές εναλλαγές ,γλυκός ομιχλώδης καιρός μέσα στην φύση μέσα στην πόλη- χωριό. όμορφη γιορτινή νότα ο Αη Βασίλης δρομέας, σίγουρα κάποια στιγμή ευχήθηκα να γίνω ρούντολφ το ελαφάκι με μυτούλα φωτεινή να πάω λίγο πιο γρήγορα στις ανηφοριές :) καλή διάθεση , ότι έπρεπε οι λιχουδιές που μας περίμεναν στον τερματισμό! ευχαριστούμε για την ωραία πρωτοβουλία ! και του χρόνου να είμαστε γεροί !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

efkellis
Forum-Runner

Greece
97 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2012 :  19:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από τον αγώνα
καταρχήν την διαδρομή θα την χαρακτήριζα αρκετά δύσκολη και απαιτητική !!!(για αγωνιστικό ρυθμό αν την έτρεχες)
εγώ υπολόγισα ότι μέχρι το 12 χιλιόμετρο, με εξαιρέσεις κάποιες μικρές ευθείες συνέχεια τρέχαμε σε ανηφόρες!!
πέρα από αυτό, τρέχαμε σε χωμάτινα μονοπάτια, σε στενά δρομάκια και γενικά σε χωμάτινο τερέν!!!!
σε μια στιγμή νόμιζα πώς έτρεχα στο Σέιχ Σού!!! Δεν το θεωρώ υπερβολή ότι μου φάνηκε ψιλό-ορεινός αγώνας

πέρα από αυτό η διοργάνωση ήταν πολύ καλή, πολλές συμμετοχές, δυνατοί αθλητές και απίστευτο φαγητό στο τέλος - είχε και του πουλιού το γάλα!!!βέβαια σε μερικά σημεία (κυρίως μέσα στους Ελαιώνες) νομίζω ότι η σήμανση θα μπορούσε να ήταν καλύτερη - σε κάτι απότομες πλαγιές ψιλοχαθήκαμε για κάποια δευτερόλεπτα (πήραμε λάθος δρόμο)

αγωνιστικά είμαι πολύ ικανοποιημένος : 1:04:05 έδειξε το garmin μου, δεν έχουν βγει ακόμη τα επίσημα αποτελέσματα. 13 ος στην γενική σειρά. Δύσκολη και απαιτητική διαδρομή που δεν πιστεύω ότι βοηθούσε για επιδόσεις.

Συμπερασματικά πολύ ωραίος αγώνας που πρόσφερε κάτι το διαφορετικό για αγώνα μέσα στην πόλη, με αυξημένο βαθμό δυσκολίας
Ελπίζω να καθιερωθεί και να γίνει θεσμός
Μπράβο στους διοργανωτές!!!!!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2012 :  20:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
efkellis συγχαρητήρια για τον χρόνο σου. Προσωπικά δεν έχω πείρα από trail και δεν είμαι σε θέση να αξιολογήσω την δυσκολια του αγώνα απλώς συγκρίνωντας απο την επιδοση των πρώτων (κάπου στο 54-55΄). Αν κρίνω από την επιδοσή σου μάλλον θα πρέπει να έχεις δικιο. Αυτό με χαροποιεί γιατί τότε εκτιμώ ακόμα περισσότερο την δική μου προσπάθεια.

Μιας και είχες Garmin , μπορείς να ανεβάσεις τα υψομετρικά του αγώνα; Αν δεν μπορείς δεν πειράζει, απλώς θέλω να συγκεντρώνω πληροφορίες και για το trail καθώς η αξιολόγηση του ρυθμού δεν είναι τόσο εύκολη όπως στους φλατ αγώνες. Να ξέρουμε δηλαδή που βαδίζουμε, ..ή μάλλον τρέχουμε, σίγα σιγά και εντός των βουνών. :)

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 16/12/2012 20:25:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

yiannis444
Advanced Forum-Runner

Greece
282 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2012 :  20:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραιος αγωνας στη γειτονια μου(καθοτι τουμπιώτης)...σε δρομους που ουτε καν ηξερα την υπαρξη τους...ειχε και κατι απο trail...κι αρκετες ανηφορες...το ρολοι μου εγραψε 1:08:56(μια χαρα δηλαδη)...ο μπουφές τα εσπαγε και 'μεις τον ξεσκισαμε (ως οφείλαμε)...αναρωτιεμαι...πως μπορεσαν και εκαναν εναν αγωνα οπως αυτος διχως αντιτιμο συμμετοχης?(παρ'ολα αυτα θα προτιμουσα να πληρωνα ενα 5ευρακι ωστε να δειξω την εκτιμηση μου στην προσπαθεια των διοργανωτων.Τους ευχαριστω πολύ , να 'ναι γεροι και ορεξατοι και να τον καθιερωσουν τον αγωνα...Πολυ καλη φαση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2012 :  11:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
....3 η συνεχομενη Κυριακη ( ημιμαραθωνιος Λαρισας...Δρομος Βεροιας...) αντε και ενας ακομη αγωνας αλλα αυτος εδω στη Θεσσαλονικη....
Αγωνας οχι "στοχος" πρωτη φορα μονο και μονο για εμειρια!!!
αρκετες συμμετοχες...πολλοι καλοι φιλοι...και αρχισε ο αγωνας...δεν κρατησα παρασματα το ειχα για διασκεδαση...αλλα αγωνας οχι για χρονο....συνεχως στροφες δρομος και βουνο...ωραιο τοπιο βροχουλα ομιχλη
ανηφοροκατηφορες..μεσα στο Σειχ σου πρωτη φορα πηγαινα σε αυτη την διαδρομη καποια στιγμη μου θυμησε Ολυμπο ωραιος τερματισμος με κοσμο χειροκροτημα ωραιο διπλωμα...και μεταλλιο....αλλα τι να πω για την διοργανωση...πολλοι εθελοντες φιλοτιμοι χαμογελαστοι ακουραστοι αυτος ο Γιωργος ο Τσαγερ να βρισκεται παντου!!!!!
το φιναλε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ....
στα 10 μετρα παγκος με φρουτα μπανανες -- πορτοκαλια...
πιτες τυροπιτες-σπανακοπιτες...γλυκα κεικ πιτσα...νερα...κρασι...χυμους...αντε και το πιατακι σου με το ψωμακι να πας πιο διπλα στην ψησταρια που στηθηκε για γρηγορη αποκατασταση απο πρωτεινη....δηλαδη ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ!!!!!..και ολα Δ Ω Ρ Ε Α Ν!!!!!!
ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και παλι ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ....
και για την ιστορια 41 ος στους 282 με χρονο 01.10.....
περιμενουμε φωτο....απο τον φιλο Γεωργιο Τσιαντουκα...


"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2012 :  12:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για φωτο απο τον αγωνα.....
Γεωργιος Τσιαντουκας
τηλ..2310-220500 και 6977268121
www.running-photos.gr

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2012 :  12:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τέτοιες περιγραφές
εμείς οι Κεντρικονότιοι
ζηλεύουμε!!!

Συγχαρητήρια Ευθύμιε
yiannis444................ανέβασε και κανένα πόνημα ποιητικό!!!
Saridis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2012 :  12:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω πολυ Τιμο κοουτς να σαι καλα !!!!!
που θα παει μια μερα θα συντρεξουμε και μαζι!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KARLA
Advanced Forum-Runner

Greece


350 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2012 :  13:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit KARLA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνήσω ...ήταν ένας δύσκολος αγώνας μέσα στην πόλη..τα είχε όλα
..ο saridis μου είπε χαρακτηριστικά μόνο απο <<φωτιές>> δεν παρασαμε
άσφαλτο..χώμα...λάσπη..μονοπάτια..ρέματα..τσαϊρια..χωράφια..ανηφόρες..
κατηφόρες. θεωρώ ότι ήταν μια πολύ καλή διοργάνωση.
μπράβο στους διοργανωτές!!
συγχαρητηρια για τον τερματισμό όλων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000