Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 αποκατασταση μετα το μαραθωνιο κ αυξηση βαρους
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/11/2012 :  10:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τι λετε περι αυτου του θεματος?

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  10:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εχουν περασει 18 μερες απο τον μαραθωνιο κ αισθανομαι ακομα κουρασμενος με αποτελεσμα στο 10αρι του αγ κοσμα να μην κανω τον χρονο που θα επιθυμουσα.απο προπονησεις εχω κανει 3 των 30 λεπτων σε χαλαρο ρυθμο.αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι η αυξηση του σωματικου μου βαρους 3-4 κιλα ειναι κατι το φυσιολογικο μετα απο εναν μαραθωνιο κ φυσικα μετα απο μια πολυ καλη προετοιμασια για τον αγωνα?θετω το ερωτημα αυτο κ περιμενω απαντησεις απο πιο εμπειρους δρομεις απο εμενα γιατι ηταν ο πρωτος μου μαραθωνιος! 3:40:17!σας ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  12:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

εχουν περασει 18 μερες απο τον μαραθωνιο κ αισθανομαι ακομα κουρασμενος με αποτελεσμα στο 10αρι του αγ κοσμα να μην κανω τον χρονο που θα επιθυμουσα.απο προπονησεις εχω κανει 3 των 30 λεπτων σε χαλαρο ρυθμο.αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι η αυξηση του σωματικου μου βαρους 3-4 κιλα ειναι κατι το φυσιολογικο μετα απο εναν μαραθωνιο κ φυσικα μετα απο μια πολυ καλη προετοιμασια για τον αγωνα?θετω το ερωτημα αυτο κ περιμενω απαντησεις απο πιο εμπειρους δρομεις απο εμενα γιατι ηταν ο πρωτος μου μαραθωνιος! 3:40:17!σας ευχαριστω!


3-4 κιλά είναι κάμποσα! Προσωπική εμπειρία:
- Μετά τον πρώτο μου Μαραθώνιο, μέσα σε λίγο καιρό πήρα 3 κιλά. Βασικά έτρωγα ότι βρισκόταν μπροστά μου και σε συνδιασμό με τα πολύ λιγότερα χιλιόμετρα που έκανα, το αποτέλεσμα ήταν αναμενόμενο.
- Μετά την πρόσφατη Κλασσική, έχω σταθεροποιηθεί στο +1.5 κιλά. Αυτή τη φορά πειθάρχησα περισσότερο και τώρα αρχίζω πάλι και χάνω σιγά-σιγά (πολύ σιγά όμως...)
- Προφανώς θα "το ρίξεις έξω στο φαγητό" τις πρώτες μέρες μετά τον αγώνα, σε ανεβάζει και ψυχολογικά, αλλά γρήγορα πρέπει να τραβήξεις "χειρόφρενο" γιατί άνω όριο δεν υπάρχει. Το σώμα θα ρουφήξει σα "σφουγγάρι" την παραπανίσια τροφή και όλο αυτό γίνεται βασικά λίπος.
- Όταν θα ανέβουν τα χιλιόμετρα που κάνεις στα πριν του Μαραθωνίου επίπεδα, τότε η διατροφή σου μπορεί να επανέλθει στους τυπικούς "προαγωνιστικούς" ρυθμούς.

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  13:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χειροφρενο λοιπον!ευχαριστω trexantiri για την προσωπικη σου εμπειρια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  15:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by sotos-marathon

εχουν περασει 18 μερες απο τον μαραθωνιο κ αισθανομαι ακομα κουρασμενος με αποτελεσμα στο 10αρι του αγ κοσμα να μην κανω τον χρονο που θα επιθυμουσα.απο προπονησεις εχω κανει 3 των 30 λεπτων σε χαλαρο ρυθμο.αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι η αυξηση του σωματικου μου βαρους 3-4 κιλα ειναι κατι το φυσιολογικο μετα απο εναν μαραθωνιο κ φυσικα μετα απο μια πολυ καλη προετοιμασια για τον αγωνα?θετω το ερωτημα αυτο κ περιμενω απαντησεις απο πιο εμπειρους δρομεις απο εμενα γιατι ηταν ο πρωτος μου μαραθωνιος! 3:40:17!σας ευχαριστω!


3-4 κιλά είναι κάμποσα! Προσωπική εμπειρία:
- Μετά τον πρώτο μου Μαραθώνιο, μέσα σε λίγο καιρό πήρα 3 κιλά. Βασικά έτρωγα ότι βρισκόταν μπροστά μου και σε συνδιασμό με τα πολύ λιγότερα χιλιόμετρα που έκανα, το αποτέλεσμα ήταν αναμενόμενο.
- Μετά την πρόσφατη Κλασσική, έχω σταθεροποιηθεί στο +1.5 κιλά. Αυτή τη φορά πειθάρχησα περισσότερο και τώρα αρχίζω πάλι και χάνω σιγά-σιγά (πολύ σιγά όμως...)
- Προφανώς θα "το ρίξεις έξω στο φαγητό" τις πρώτες μέρες μετά τον αγώνα, σε ανεβάζει και ψυχολογικά, αλλά γρήγορα πρέπει να τραβήξεις "χειρόφρενο" γιατί άνω όριο δεν υπάρχει. Το σώμα θα ρουφήξει σα "σφουγγάρι" την παραπανίσια τροφή και όλο αυτό γίνεται βασικά λίπος.
- Όταν θα ανέβουν τα χιλιόμετρα που κάνεις στα πριν του Μαραθωνίου επίπεδα, τότε η διατροφή σου μπορεί να επανέλθει στους τυπικούς "προαγωνιστικούς" ρυθμούς.

Free your feet...free your senses!



Μανώλη και Σωτο σας καταλαβαίνω απόλυτα.... ειμαι +3 κιλά και συμπεριφερομαι οπως ο Μανωλης ο πρωτος μαραθωνιος μου βλεπετε... κατεβαζω τα αντερα μου... χαχαχαχχαχ

Αντιδραση... ξεκιναω προετοιμασια για το 50αρι στην Ψαθα γιατι μονο ετσι θα τραβηξω χειρόφρενο... νιωθω να πηγαινω χωρις φρενο χαχαχαχαχχα

"ειπε τρωγοντας μιλφειγκ Κωνσταντινιδη"


Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.

Edited by - vavoulis on 29/11/2012 16:46:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  16:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωστος ο Γιωργος με το μιλφειγκ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  16:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

Σωστος ο Γιωργος με το μιλφειγκ!



το "μιλφειγκ" ηταν μαζι με τον ηχο της κατεβασιάς

μιλφειγ γκλουγκ!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχ

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  18:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μαζευτείτε παρακαλώ! Λίγα μανταρίνια απλά έφαγα τώρα. Κάνω χώρο για τα μελομακάρονα που θα "κατεβάσω"...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  18:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδες θελει φρενο...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2012 :  18:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...έρχονται και γιορτές...
γαλοπούλες, γλυκά, τσιμπουσάκια, απροπονησιά...

Ιανουάριο ξεκινάμε προετοιμασία με +3-5 κιλά για ενδυναμωση γαμπων και τετρακέφαλων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  12:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κι εγώ λόγω γιορτών που έρχονται, σκέφτομαι να προσπαθήσω να χάσω λίγο, ώστε μετά την πολυφαγία των διακοπών να είμαι στα ίσα μου πάλι...

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  12:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έχω ξεκινήσει από τώρα το φόρτωμα ώστε μετά τις εορτές να ξεκινήσω να χάνω πολλά κιλά για να έχω κίνητρο ^_^

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  13:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω πιστευω παιδια οτι κ λιγο πειθαρχια παραπανω κανει καλο ωστε να πετυχουμε τους στοχους μας πιο ευκολα κ πιο ξεκουραστα...γι αυτο απο εχθες οχι μονο φρενο αλλα κ χειροφρενο μπορω να πω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  14:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάνω μαραθώνιο και θα πειθαρχήσω στο φαγητό? :P Δεν το δέχομαι :P (ένα ψητό στο 4 παρακαλώ...)

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

toulge
Advanced Forum-Runner

Greece
299 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  14:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω απο 12 Νοεμβριου μεχρι και σημερα πηρα 3 κιλα αλλα τα βρηκα σε καλη τιμη...

quote:
Originally posted by Dejan

Κάνω μαραθώνιο και θα πειθαρχήσω στο φαγητό? :P Δεν το δέχομαι :P (ένα ψητό στο 4 παρακαλώ...)

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”



think positive
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2012 :  17:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μα κ εγω πηρα απο τις 12 Νοεμβριου 3-4 κιλα γι αυτο λεω φρενο....κ οταν λεω φρενο εννοω ποιοτητα φαγητου οχι να μην τρωω..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000