Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Δρόμος Εμμανουήλ Παπά
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

NBLACKS
Advanced Forum-Runner

Greece


211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/11/2006 :  13:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του NBLACKS.  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα γίνει δεν θα γίνει? Πόσα χιλιόμετρα θα είναι ο αγώνας που και πότε?
Μπορεί να μας πληροφορήσει κάποιος?
Άκουσα κάτι για 10/12. Ισχύει?

Οι δοκιμασίες μπορεί να είναι πιο σκληρές απ΄ όσο φανταζόμαστε. Αλλά είναι απαραίτητες για να μάθουμε. Και κάθε δοκιμασία μας φέρνει πιο κοντά στην πραγματοποίηση των ονείρων μας.

apostolis
Forum-Runner

Greece


52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2006 :  13:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit apostolis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο αγώνας θα γίνει 10/12. Έχει βγει προκήρυξη από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Σερρών (τηλ.2321050818). Λεπτομέρειες αν θέλεις αύριο που μπορώ να έχω την προκήρυξη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NBLACKS
Advanced Forum-Runner

Greece


211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2006 :  13:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NBLACKS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα είμαι στον Όλυμπο για το "χειμερινό Ενιπέα" αλλά θα ενδιέφερε πολλούς να ξέρουν ότι υπάρχει κι άλλος αγώνας την ίδια ημέρα στη γειτονειά μας...
Αν τη βρεις την προκύρηξη στείλτην να δημοσιευτεί και εδώ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Οι δοκιμασίες μπορεί να είναι πιο σκληρές απ΄ όσο φανταζόμαστε. Αλλά είναι απαραίτητες για να μάθουμε. Και κάθε δοκιμασία μας φέρνει πιο κοντά στην πραγματοποίηση των ονείρων μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrios kr
Advanced Forum-Runner

Greece
319 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2006 :  15:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimitrios kr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος φίλος θα πάει στο συγκεκριμένο αγώνα;
(θα πάω διότι το χωριό Εμμανουήλ Παππάς, είναι ο τόπος καταγωγής μου, το χωριό μου).

Επίσης, μια και αναφέραμε το συγκεκριμένο χωριό, (που ως γνωστόν, η προφορά των κατοίκων του ήταν πολύ «βαριά»), προσπαθήστε να μεταφράσετε την παρακάτω φράση: (το απόσπασμα παρατίθεται εις άπταιστον νταρνακικήν)
«Έβα μαρή, τι είν’ αυτό; Ντραντανιάχ’ καν τα μπουμπρέκιαμ’. Βρουντούν’ ξι πατσιάς ζουμ.»…

Σημείωση:
Όλες οι λέξεις είναι ελληνικές, μόνο που είναι … λίγο… (λίγο;;;) κομμένες και παραλλαγμένες…
Παρεμπιπτόντως, το τρέξιμο, το λένε «πλάλ’μα» (πλάλημα, από το πλαλώ, δηλ. τρέχω).
Πολύ πιθανόν, όσοι τρέξουν (και περνώντας μέσα από τα χωριά), να ακούσουν
την εξής φράση: «Αρή, διέτα τα γκουλιαρούδια πως πλαλούν, ντιπ κουντούρτσαν τα σχαμάδια»

Αυτά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2006 :  13:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη εγω δεν θα έρθω φέτος,θα είμαι στον Χειμερινό Ενιπέα, έχω αδυναμία στο βουνό,σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bkafkas
Forum-Runner

Greece
177 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2006 :  20:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη καλή επιτυχία την κυριακή kai enjoy the ride. από δευτέρα να τηλεφωνηθούμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrios kr
Advanced Forum-Runner

Greece
319 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2006 :  10:10:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimitrios kr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλοι stibens και bkafkas, σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Κι εσείς να περάσετε όμορφα στο Λιτόχωρο.
(με την ευκαιρία, την άλλη Κυριακή 17/12, 25km, να βρεθούμε).

Για όλους τους υπόλοιπους φίλους που θα τρέξουν, καλή επιτυχία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrios kr
Advanced Forum-Runner

Greece
319 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2006 :  11:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimitrios kr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
φίλε stavros, ποιόν Τάσο ποιάς Λίας; (αν δεν θέλεις να γράψεις επίθετα, στείλε e-mail)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2006 :  09:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη καλημέρα,την Κυριακή αν δεν προκύψει κάτι θα το κάνουμε το 25άρι,πώς πήγες στον αγώνα? εγω τα πήγα πολυ καλά έκανα 3.21.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrios kr
Advanced Forum-Runner

Greece
319 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2006 :  12:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit dimitrios kr Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε stibens, συγχαρητήρια για τον αγώνα σου.
Εγώ δυστυχώς, δεν έλαβα μέρος γιατί στην προπόνηση του Σαββάτου έβγαλα ένα πρόβλημα στο πόδι και δεν ήθελα να το ζορίσω σε αγώνα.
Αύριο θα επιχειρήσω 25άρι και αν όλα πάνε καλά, θα κάνουμε μαζί και το 25άρι της Κυριακής. Θα επικοινωνήσω μαζί σου αύριο το απόγευμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000