Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Απορία για διαφορετικά drops σε παπούτσια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 25/12/2012 :  19:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,τον τελευταίο καιρό έχω μια συγκεκριμένη απορία η οποία είναι η εξής:γενικά έχω μια αδυναμία α στα mizuno και είμαι πολύ ικανοποιημένος(κάτοχος rider/precision) και λενε οτι δεν σπαει ...μην το αλλαζεις,ομως με τρωει να δοκιμασω και ενα χαμηλοτερο drop και διαφορετικο style όπως saucony ride 5/guide 5.Το θεμα ειναι αν υπαρχει θεμα αν τη μια φοραω 8mm και την αλλη 12mm μιας που τα mizuno δεν προκειται να τα παρατησω στην ακρη.Το πάτημα μου είναι ουδετερο midfoot.Αν κάποιος γνωρίζει ας μου δώσει μια συμβουλή μιας και ειμαι ετοιμος να προχωρησω σε αγορα...

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/12/2012 :  21:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Mizuno fan και εγώ, Rider Κυρίως και CAbrakan για Trail αγώνες...Φοβερό κράτημα...Τα ascend τα έχω κυρίως για δευτερεύουσες trail προπονήσεις...Τελευταία έχω δοκιμάσει τα Brooks Launch για δρόμο και είμαι αρκετά ευχαριστημένος...μαλακό πάτημα, άνετα αλλά πιο χαμηλά παπούτσια...Τα Saucony Peregrine (επίσης με πιο χαμηλό drop) τα δοκίμασα και για trail αλλά θα έλεγα ότι είναι για Light trail καταστάσεις και ότι τύπου Ολύμπου και άλλων παρομοίων ορεινών αγώνων...παρόλα αυτά είναι πολύ καλά.

Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Initiative
Advanced Forum-Runner



216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/12/2012 :  21:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και οταν αλλαζεις απο launch σε rider δεν νιωθεις αβολα ?το ποδι σου πως δεχεται την συνεχομενη αλλαγη?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/12/2012 :  22:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
όταν γίνεται αυτό...τα rider τα νιώθω βαριά, σκληρά και κουμούτσες...αλλά τα έχω αγαπήσει...και μετά παο λίγο τα συνηθίζω...βασικά τα Rider 13 ήταν πολύ πιο άνετα απο τα 14 αν και είδα ότι φθείρονται πιο γρήγορα....Δε ξέρω για τα 15...Τώρα και εγώ είμαι σε φάση αγοράς για παπούτσι δρόμου και σκέφτομαι για τα Rider 15 ή τα Precision αλλά δε ξέρω ακόμα....περιμένω να τα φτύσουν τελείως τα παπούτσια

Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2013 :  18:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδω κι εγω. Κατοχος πλεον των Rider 5 (8mm) και απο πριν των Boston 3 (12mm). Προς το παρον εχω τρεξει 2 χαλαρα 8αρια με τα Rider, ολα καλα. Τι προτεινετε στο εξης για εναλλαγη? Τρεχαντηρη σου εχω αποστηθισει το μοτο σου "πρωτα κατακτας την αποσταση και μετα την ταχυτητα". Δηλ. προς το προν να κανω τα easy και λιγο μεγαλυτερα μεχρι 15 (δεν κανω και παραπανω αυτη την περιοδο) με τα rider και tempo και διαλειμματικες με τα boston μεχρι να συνηθισω το midfoot? Ή να δοκιμασω κι ενα τεμπο μισης ωρας με τα rider?

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  12:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Εδω κι εγω. Κατοχος πλεον των Rider 5 (8mm) και απο πριν των Boston 3 (12mm). Προς το παρον εχω τρεξει 2 χαλαρα 8αρια με τα Rider, ολα καλα. Τι προτεινετε στο εξης για εναλλαγη? Τρεχαντηρη σου εχω αποστηθισει το μοτο σου "πρωτα κατακτας την αποσταση και μετα την ταχυτητα". Δηλ. προς το προν να κανω τα easy και λιγο μεγαλυτερα μεχρι 15 (δεν κανω και παραπανω αυτη την περιοδο) με τα rider και tempo και διαλειμματικες με τα boston μεχρι να συνηθισω το midfoot? Ή να δοκιμασω κι ενα τεμπο μισης ωρας με τα rider?

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





…εεεέτσι, εεεεέτσι!

Προτείνω Μαρία με τα rider να βγάζεις (χωρίς καμία ενόχληση σε γάμπα-αχίλλειο) όλα τα ελεύθερα τρεξίματα και τα μεγάλα σου, και μόλις πλέον τα αισθάνεσαι πολύ άνετα (εσύ θα το κρίνεις αυτό), τότε αρχίζει με αυτό/αντίστοιχο παπούτσι και κάνεις και τα γρήγορα. Μέχρι τότε στα γρήγορα θα πρότεινα να βάζεις τα boston που τα έχεις μάθει κι όλας!

Κάποια στιγμή (μάλλον σύντομα πιστεύω) θα μπορείς με 8mm να βγάζεις όλες σου τις προπονήσεις και τότε θα έρθει και η ώρα για 4mm…


Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  13:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω απο τα Brooks Launch 9.5mm εχω παραγγειλει τα Brooks Flow 2 4mm για συνεχομενα ελευθερα τρεξιματα.
Λετε να εχω θεματακι?Μηπως τα φοραω εναλλαξ στην αρχη μεχρι να παλιωσουν τελειως και τα Launch?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  13:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δε μου προτείνετε και μένα τη να πάρω μετά το adios 2...?

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  13:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  13:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

δε μου προτείνετε και μένα τη να πάρω μετά το adios 2...?

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



Μπορείς να δοκιμάσεις το Brooks Pure Connect που έχουν 4χιλιοστά διαφορά από πτέρνα σε μετατάρσια. Πολύ ανθεκτικά παπούτσια. με λίγη προσοχή βέβαια η προσαρμογή κι εναλλάξ με τα adios.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  13:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

δε μου προτείνετε και μένα τη να πάρω μετά το adios 2...?

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



http://www.sportsshoes.com/product/SAU2017/saucony-progrid-kinvara-3-running-shoes/

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  13:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

quote:
Originally posted by Nick F

δε μου προτείνετε και μένα τη να πάρω μετά το adios 2...?

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!



Μπορείς να δοκιμάσεις το Brooks Pure Connect που έχουν 4χιλιοστά διαφορά από πτέρνα σε μετατάρσια. Πολύ ανθεκτικά παπούτσια. με λίγη προσοχή βέβαια η προσαρμογή κι εναλλάξ με τα adios.



Είναι σημαντική αλλαγή από Adios2 σε Pure Connect. Δεν είναι μόνο το drop των 4mm που υιοθετούν τα Pure Connect αλλά και το γεγονός ότι σαφώς πιο λεπτόσολα από τα Adios, προσφέροντας λιγότερη σόλα από κάτω δηλαδή, και αυτό μπορεί να ζορίσει αρκετά τα πράγματα. Αντί αυτών θα πρότεινα τα Pure Flow, αν θέλει κάτι πιο μινιμαλιστικό από τα Adios2 χωρίς όμως να "πέσει" ο Nick_F στα βαθειά κατευθείαν.

Εννοείται ότι και αυτό που πόσταρε ο Σάββας με τα Kinvara παίζει πολύ δυνατά!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  14:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Οϋκάς μη πέσει στα βαθιά;;;; [:D)]
Πάω πάσο με τα pure flow. Να σου πω την αλήθεια Μανώλη ίσως θα έπρεπε να είχα δοκιμάσει αυτά. Τα pure connect όντως καταπονούν τα πέλματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  14:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστώ για τις προτάσεις...!
η adidas δεν βγάζει κανένα 4mm..?

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  15:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nick F

ευχαριστώ για τις προτάσεις...!
η adidas δεν βγάζει κανένα 4mm..?



Δες εδω:
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=8118

Edited by - Elda on 06/06/2013 15:54:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/06/2013 :  15:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

[quote]Originally posted by Elda

Κάποια στιγμή (μάλλον σύντομα πιστεύω) θα μπορείς με 8mm να βγάζεις όλες σου τις προπονήσεις και τότε θα έρθει και η ώρα για 4mm…



Aχ, μακαρι, μακαρι, αυτα τα kinvara που δοκιμασα για να τεσταρω το νουμερο πριν παραγγειλω τα ride μια και δεν τα ειχαν, πολυ τα ζαχαρωνα. Αλλα θελω δουλεια ακομη.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000