Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Με γεια!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 39

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2013 :  12:03:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MEDEON

Σ’ ευχαριστώ Χρήστο.

Αυτό είναι ένα δείγμα για το πως αποσυντονίστηκα.

Σ’ ευχαριστώ κι εσένα Μανώλη.



Καλά Χιλιόμετρα.


Περαστικά και καλή επιστροφή στο ταρτάν/άσφαλτο/χώμα κλπ!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickdim
Newbie Forum Runner

31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2013 :  20:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nickdim

Σήμερα πήγα να φορέσω για πρώτη φορά τα adidas sequence 5, τα οποία είχα αγοράσει το Φεβρουάριο από το Intersport. Το αριστερό παπούτσι είναι μισό νούμερο μικρότερο από το δεξί. Η δοκιμή είχε γίνει με το δεξί πόδι. Μου είπαν να πάω αύριο ότι θα μου τα αλλάξουν. Για να δούμε.


Τελικά δεν είχαν το συγκεκριμένο μοντέλο. Πήρα τα nike lunarglide 4, αφού ήταν τα μοναδικά παπούτσια στο νούμερό μου, από αυτά που ενδιαφέρθηκα. Τι λέτε για την επιλογή μου; Τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2013 :  21:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα παράγγειλα σήμερα, saucony hattori προς 37 Ε από το sportshoes.com.
Σε αναμονή της παραγγελίας.

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2013 :  22:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βασίλη με γειά!
Τα Hattori τα έπιασα στα χέρια μου πριν από μία εβδομάδα. Δεν τα φόρεσα. Είναι πολύ ελαφριά, αλλά μου φαίνονται ελάχιστα πιο άκαμπτα από τα MR00.
Με τα ΜΤ00 τι κάνεις; Τα φοράς;
Τα ΜR00 τα έχω φορέσει δύο φορές. Σύνολο 26χλμ. με αυτά. Σχετικά καλά πάει μέχρι στιγμής. Μόνο τα δάκτυλα, παρόλο που φοράω πενταδάκτυλες κάλτσες, τα αισθάνομαι ότι στα πολλά χλμ. ίσως έχουν πρόβλημα. Θα δείξει. Με τα vibram five fingers, όταν ήταν σε καλή κατάσταση δεν με απασχολούσε τίποτα.


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alx255
Advanced Forum-Runner

Greece


398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2013 :  22:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nickdim

quote:
Originally posted by nickdim

Σήμερα πήγα να φορέσω για πρώτη φορά τα adidas sequence 5, τα οποία είχα αγοράσει το Φεβρουάριο από το Intersport. Το αριστερό παπούτσι είναι μισό νούμερο μικρότερο από το δεξί. Η δοκιμή είχε γίνει με το δεξί πόδι. Μου είπαν να πάω αύριο ότι θα μου τα αλλάξουν. Για να δούμε.


Τελικά δεν είχαν το συγκεκριμένο μοντέλο. Πήρα τα nike lunarglide 4, αφού ήταν τα μοναδικά παπούτσια στο νούμερό μου, από αυτά που ενδιαφέρθηκα. Τι λέτε για την επιλογή μου; Τα έχει δοκιμάσει κανείς;



Καλοφορετα να ειναι.Τα εχω ειναι καλα παπουτσακια ειδικα για προπονησεις βεβαια παιζει ρολο και το πατημα σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickdim
Newbie Forum Runner

31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2013 :  07:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω ουδέτερο πάτημα, με πολύ ελαφρύ υποπρηνισμό. Σήμερα έκανα 5χλμ. Καλά μου φάνηκαν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2013 :  11:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by xipolitakos

Βασίλη με γειά!
Τα Hattori τα έπιασα στα χέρια μου πριν από μία εβδομάδα. Δεν τα φόρεσα. Είναι πολύ ελαφριά, αλλά μου φαίνονται ελάχιστα πιο άκαμπτα από τα MR00.
Με τα ΜΤ00 τι κάνεις; Τα φοράς;
Τα ΜR00 τα έχω φορέσει δύο φορές. Σύνολο 26χλμ. με αυτά. Σχετικά καλά πάει μέχρι στιγμής. Μόνο τα δάκτυλα, παρόλο που φοράω πενταδάκτυλες κάλτσες, τα αισθάνομαι ότι στα πολλά χλμ. ίσως έχουν πρόβλημα. Θα δείξει. Με τα vibram five fingers, όταν ήταν σε καλή κατάσταση δεν με απασχολούσε τίποτα.




Τα ΜΤ 00 τα είχα λίγο στην συντήρηση λόγω πιο εντατικού ξυπόλητου. Τα Σουκόνι τα πήρα προς αντικατάσταση των asics hyperspeed γιατί έχουν αρχίσει να τα παίζουν στη σόλα.Βέβαια και η τιμή έπαιξε ρόλο!!!! Με 37 Ε ούτε παντόφλες δεν αγοράζεις. Αύριο έχει φουλ ΜΤ 00 σε ανηφόρες βουνού και ίσως λίγο χώμα.
Γιατί βρε άνθρωπε δεν βάζεις φυσιολογικές κάλτσες με τα MR 00;

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.

Edited by - gargadua on 22/06/2013 11:44:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/06/2013 :  16:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
με γειά & καλά χιλιόμετρα...!!!

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2013 :  02:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

[size=1][quote]Originally posted by xipolitakos


Γιατί βρε άνθρωπε δεν βάζεις φυσιολογικές κάλτσες με τα MR 00;




Γιατί με κανονικές ούτε 10 χιλιόμετρα δεν βγάζω. Χρειάζομαι ταινία για να μην τρίβονται τα δάκτυλα μεταξύ τους.



___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2013 :  10:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί με κανονικές ούτε 10 χιλιόμετρα δεν βγάζω. Χρειάζομαι ταινία για να μην τρίβονται τα δάκτυλα μεταξύ τους.






The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2013 :  11:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

[quote]Originally posted by xipolitakos

Βασίλη με γειά!
Τα Hattori τα έπιασα στα χέρια μου πριν από μία εβδομάδα. Δεν τα φόρεσα. Είναι πολύ ελαφριά, αλλά μου φαίνονται ελάχιστα πιο άκαμπτα από τα MR00.
Με τα ΜΤ00 τι κάνεις; Τα φοράς;
Τα ΜR00 τα έχω φορέσει δύο φορές. Σύνολο 26χλμ. με αυτά. Σχετικά καλά πάει μέχρι στιγμής. Μόνο τα δάκτυλα, παρόλο που φοράω πενταδάκτυλες κάλτσες, τα αισθάνομαι ότι στα πολλά χλμ. ίσως έχουν πρόβλημα. Θα δείξει. Με τα vibram five fingers, όταν ήταν σε καλή κατάσταση δεν με απασχολούσε τίποτα.




Τα ΜΤ 00 τα είχα λίγο στην συντήρηση λόγω πιο εντατικού ξυπόλητου. Τα Σουκόνι τα πήρα προς αντικατάσταση των asics hyperspeed γιατί έχουν αρχίσει να τα παίζουν στη σόλα.Βέβαια και η τιμή έπαιξε ρόλο!!!! Με 37 Ε ούτε παντόφλες δεν αγοράζεις. Αύριο έχει φουλ ΜΤ 00 σε ανηφόρες βουνού και ίσως λίγο χώμα.
Γιατί βρε άνθρωπε δεν βάζεις φυσιολογικές κάλτσες με τα MR 00;

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.




Τα ΜΤ00 τα φοράς σε trail και χώμα; Έχω τα MT10 που πάνω κάτω είναι το ίδιο παπούτσι και νομίζω στην προηγούμενη προπόνηση στο βουνό τραυματίστικα απο πετραδάκι στο πέλμα. Σήμερα που πήγα ξανά βουνό με τέντωσε όποτε πατούσα πετραδάκια στο συγκεκριμένο σημείο. Πως αντιδράνε εσένα στα πετραδάκια. Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα και τα φορούσα συνέχεια στο βουνό, αλλά την τετάρτη μου φαίνεται την κατέστρεψα την πατούσα μου.

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2013 :  14:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Γιατί με κανονικές ούτε 10 χιλιόμετρα δεν βγάζω. Χρειάζομαι ταινία για να μην τρίβονται τα δάκτυλα μεταξύ τους.






The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.




Δημιουργούνται στο πλάι φουσκάλες και πληγές από την υγρασία και την τριβή μεταξύ τους.

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2013 :  14:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by costa

quote:
Originally posted by gargadua

[quote]Originally posted by xipolitakos

Βασίλη με γειά!
Τα Hattori τα έπιασα στα χέρια μου πριν από μία εβδομάδα. Δεν τα φόρεσα. Είναι πολύ ελαφριά, αλλά μου φαίνονται ελάχιστα πιο άκαμπτα από τα MR00.
Με τα ΜΤ00 τι κάνεις; Τα φοράς;
Τα ΜR00 τα έχω φορέσει δύο φορές. Σύνολο 26χλμ. με αυτά. Σχετικά καλά πάει μέχρι στιγμής. Μόνο τα δάκτυλα, παρόλο που φοράω πενταδάκτυλες κάλτσες, τα αισθάνομαι ότι στα πολλά χλμ. ίσως έχουν πρόβλημα. Θα δείξει. Με τα vibram five fingers, όταν ήταν σε καλή κατάσταση δεν με απασχολούσε τίποτα.




Τα ΜΤ 00 τα είχα λίγο στην συντήρηση λόγω πιο εντατικού ξυπόλητου. Τα Σουκόνι τα πήρα προς αντικατάσταση των asics hyperspeed γιατί έχουν αρχίσει να τα παίζουν στη σόλα.Βέβαια και η τιμή έπαιξε ρόλο!!!! Με 37 Ε ούτε παντόφλες δεν αγοράζεις. Αύριο έχει φουλ ΜΤ 00 σε ανηφόρες βουνού και ίσως λίγο χώμα.
Γιατί βρε άνθρωπε δεν βάζεις φυσιολογικές κάλτσες με τα MR 00;

The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.




Τα ΜΤ00 τα φοράς σε trail και χώμα; Έχω τα MT10 που πάνω κάτω είναι το ίδιο παπούτσι και νομίζω στην προηγούμενη προπόνηση στο βουνό τραυματίστικα απο πετραδάκι στο πέλμα. Σήμερα που πήγα ξανά βουνό με τέντωσε όποτε πατούσα πετραδάκια στο συγκεκριμένο σημείο. Πως αντιδράνε εσένα στα πετραδάκια. Μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα και τα φορούσα συνέχεια στο βουνό, αλλά την τετάρτη μου φαίνεται την κατέστρεψα την πατούσα μου.

Rogue Runner




http://www.inov-8.com/New/Global/product-select.asp?L=26&A=Trail


ή με rock plate μόνο στο μπροστινό μέρος:

http://www.newbalance.com/on/demandware.store/Sites-newbalance_us-Site/default/Search-Show?q=mt110

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/06/2013 :  09:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή περίπτωση τα mt110, αλλά και τα inov-8 έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δύο;

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/06/2013 :  12:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Γιατί με κανονικές ούτε 10 χιλιόμετρα δεν βγάζω. Χρειάζομαι ταινία για να μην τρίβονται τα δάκτυλα μεταξύ τους.






The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.



...αν δεις Βασίλη την ανατομία των δακτύλων του Χρήστου, τότε θα καταλάβεις γιατί μόνο ξυπόλητος (άντε και με τα Vibram) βρίσκει την υγειά του! Οι πενταδάκτυλες κάλτσες injini του είναι απαραίτητες όταν φοράει "κανονικό" αθλητικό υπόδημα!
...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 39 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000