Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Με γεια!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 39

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  19:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγνώμη βρε παιδιά, δηλαδή όλοι αυτοί οι πρωταθλητές και ολυμπιονίκες που έχουν σπόνσορα τη Nike αγωνίζονται και προπονούνται με χάλια παπούτσια;

Edited by - dimitrissss on 29/01/2016 19:09:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  19:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 31 είναι ολόιδιο με το 32. Μικροδιαφορές στο upper μόνο.
Είχα δει στο outlet κάτι Pegs σε αυτή την τιμή αλλά ήταν μια water repellent version, κάτι κόκκινα.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  20:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by skull

δεν ξέρω πόσο οπισθοδρομικός είμαι, αλλά βλέποντας τα pegassus 31 σε outlet της nike τα "χτύπησα" με €40. επίσης η γυναίκα μου χτύπησε τα vomero 10 με €40.
δεν θυμάμαι πότε πήρα τελευταία φορά nike παπούτσι (πρέπει να περάσαν και 20 χρόνια), αλλά σκέφτηκα, "πόσο χάλια μπορεί να είναι;".
επίσης τα παίνευε ο συγγραφέας του "born to run" που διάβασα τα Χριστούγεννα, οπότε είπα να δοκιμάσω.
έχει κάνεις άποψη;


Γνωριζει καποιος αν υπαρχουν στο 44,5 vomero 9 η 10 η pegassus;
Σε ποιο outlet;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  20:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...αλλοι δινουν 40,50,60 και 150Ε πολλες φορες για ν'αγορασουν παπουτσια ... κι αλλοι παλι ξοδευουν 65Ε για να προμηθευτουν καλτσες!!!Σημερα παρελαβα μετα απο 8 και κατι εβδομαδες τις ειδικες, made in Switzerland, χειροποιητες καλτσες για ανυποδητο τρεξιμο ... ωστε να μπορω να εξασκω το "αθλημα" και στις πολυ κρυες ημερες του χειμωνα ... πιθανοτατα και σε εδαφη αλλα, εκτος της ασφαλτου!Ευχαριστω πολυ τον Φειδια (@pheidias), που προεβη στη σχετικη αναρτηση στο θεμα περι ανυποδητου τρεξιματος ... κι ελπιζω φυσικα σε γρηγορη αποσβεση του κοστους!Ο καθενας με την τρελα του ... !!!

https://www.kickstarter.com/projects/swissbarefootcompany/freeyourfeet-with-the-worlds-most-minimalist-footw

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  20:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

skull σε ποιο outlet. Είχε νούμερα; Με pegasus29 έτρεξα τον πρώτο μου μαραθώνιο, πολύ καλό παπούτσι. 60ε τα είχα πάρει. Το 30 ή το 31 το δοκίμασα αλλά δεν το πήρα γιατί δεν μου καθόνταν καλά στο ένα πόδι και επειδή δεν το έβρισκα και σε καλή τιμή. Κι εγώ δεν είμαι φαν της Nike



τα βρήκα εδώ στο nike store της ξάνθης. μόνο αυτά τα δυο μοντέλα τα είχε 50% επί της ήδη δοθείσας έκπτωσης. αλλά αυτό έγινε τετάρτη 20 του μηνός. δεν ξέρω αν έχει τώρα τίποτα. τυχαία βρήκα αυτή την προσφορά.
πάρε τηλ. μήπως έχει τίποτα. τηλ. θα βρεις φαντάζομαι στο χρυσό οδηγό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  20:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Vomero 10 είχε το Nike Outlet στην Αχαρνών από τα Χριστούγεννα και το Nike Factory Store στην Πειραιώς στο Μοσχάτο πριν 2 βδομάδες €95. Αλλά για να βρεις νούμερο ειδικά τώρα στις εκπτώσεις καλύτερα πάρε τηλέφωνο πριν πας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  20:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Vomero; Α πα πα. Έχεις δει κανέναν πρωταθλητή να τρέχει με vomero;
Τα είχα δοκιμάσει πριν πολλά χρόνια και δεν μου έκαναν καθόλου. Και θεωρώ ότι είναι πολύ βαριά για εμένα. Και πολύ ακριβά ακόμα και τα 95€. Μέχρι 70€ δίνω συνήθως όταν έχουν έκπτωση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2016 :  22:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@spy: φερτες κάποια στιγμή στο γήπεδο για να τις δούμε απο κοντά!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalomaraki
Forum-Runner

Greece


132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  00:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
65euro για χειροποίητες κάλτσες? Μήπως να πιάσω το βελονάκι? :) :)
Στα σοβαρά όμως, καλοφόρετες και γρήγορα να πιάσουν τόπο τα χρήματά τους!
Όσο για τα Nike η γνώμη μου ειναι ότι στα οικονομικά της μοντέλα αν βάλεις κάτι λίγο παραπάνω παίρνεις κατι πολυ καλύτερο απο άλλες εταιρειες ενώ τα ακριβά της ειναι υπερεκτιμημένα. Tα ρούχα όμως απο την άλλη, ειδικά τα κολάν, τα θεωρώ τέλεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  01:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε site του εξωτερικου για το nimbus 17 εχει επιλογη στο νουμερο D 2E... Πως επιλεγουμε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  01:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...αλλοι δινουν 40,50,60 και 150Ε πολλες φορες για ν'αγορασουν παπουτσια ... κι αλλοι παλι ξοδευουν 65Ε για να προμηθευτουν καλτσες!!! Σημερα παρελαβα μετα απο 8 και κατι εβδομαδες τις ειδικες, made in Switzerland, χειροποιητες καλτσες για ανυποδητο τρεξιμο ... ωστε να μπορω να εξασκω το "αθλημα" και στις πολυ κρυες ημερες του χειμωνα ... πιθανοτατα και σε εδαφη αλλα, εκτος της ασφαλτου!Ευχαριστω πολυ τον Φειδια (@pheidias), που προεβη στη σχετικη αναρτηση στο θεμα περι ανυποδητου τρεξιματος ... κι ελπιζω φυσικα σε γρηγορη αποσβεση του κοστους!Ο καθενας με την τρελα του ... !!!

https://www.kickstarter.com/projects/swissbarefootcompany/freeyourfeet-with-the-worlds-most-minimalist-footw

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Με γειά! Επειδή με ενδιαφέρουν τα συγκεκριμένα καλτσοπάπουτσα θα μπορούσες να μου πεις πως παραγγέλνεις το μέγεθος (εννοώ αν π.χ. φοράς 40 Νο τα παίρνεις ακριβώς;).
Πήρες τα καντά ή τα ψηλά; Επίσης όταν τα δοκιμάσεις θα μπορούσες να γράψεις τις εντυπώσεις σου;
Ευχαριστώ και καλά τρεξίματα!

Edited by - xipolitos on 30/01/2016 01:38:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  10:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

@spy: φερτες κάποια στιγμή στο γήπεδο για να τις δούμε απο κοντά!

Free your feet...free your senses!



... Μανωλη, τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται!Αν δεν τις δεις εσυ ... ποιος θα τις δει ... για να τις αξιολογησει???Δικαιωματικα, αφου εχεις συμβαλλει στα μεγιστα στη δρομικη μου βελτιωση, τοσο στο ανυποδητο, οσο και στο "παπουτσωμενο" τρεξιμο, θα εισαι ο πρωτος που θα τις δει!Καθε φορα που θα ερχομαι Χαλανδρι, θα τις εχω μαζι μου, μηπως και σε πετυχω!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  11:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...@xipolitos:...υπαρχει πινακακι που αντιστοιχει το νουμερο παπουτσιου με το μεγεθος της καλτσας!Για παραδειγμα, φοραω 42 νουμερο αθλητικα παπουτσια ... παραγγειλα medium καλτσα ... η οποια μου ηρθε γαντι, εκτος απο τα δακτυλα ... που μου πεφτει για πολυ λιγο καπως μεγαλυτερη!Οι δικες μου καλτσες ειναι κοντες ... δειχνουν κανονικοτατες, ειναι κατασκευασμενες απο υαλοβαμβακα ο πατος τους, ωστε να ειναι ανθεκτικες σε αιχμηρα μικροαντικειμενα του δρομου ...και φαινεται οτι ο κατασκευαστης τους "σεβεται" απολυτα το φυσικο τροπο τρεξιματος, καθως ειναι λεπτες...κι απορω πως μ'αυτες θα τρεχεις σε χωματοδρομο!Μολις τις δοκιμασω θα επανελθω στο σχετικο νημα περι ανυποδητου τρεξιματος για εντυπωσεις ... αλλα φυσικα θα πρεπει να εχεις υπ'οψη σου οτι δεν ειμαι τοσο προχωρημενος οσο εσυ, αφου τρεχω ανυποδητος μολις για ενα ετος, περι τα 15-25 χλμ σε εβδομαδιαια βαση και μονο σε στιβο η ασφαλτοστρωμενο δρομο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2016 :  18:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

...@xipolitos:...υπαρχει πινακακι που αντιστοιχει το νουμερο παπουτσιου με το μεγεθος της καλτσας!Για παραδειγμα, φοραω 42 νουμερο αθλητικα παπουτσια ... παραγγειλα medium καλτσα ... η οποια μου ηρθε γαντι, εκτος απο τα δακτυλα ... που μου πεφτει για πολυ λιγο καπως μεγαλυτερη!Οι δικες μου καλτσες ειναι κοντες ... δειχνουν κανονικοτατες, ειναι κατασκευασμενες απο υαλοβαμβακα ο πατος τους, ωστε να ειναι ανθεκτικες σε αιχμηρα μικροαντικειμενα του δρομου ...και φαινεται οτι ο κατασκευαστης τους "σεβεται" απολυτα το φυσικο τροπο τρεξιματος, καθως ειναι λεπτες...κι απορω πως μ'αυτες θα τρεχεις σε χωματοδρομο!Μολις τις δοκιμασω θα επανελθω στο σχετικο νημα περι ανυποδητου τρεξιματος για εντυπωσεις ... αλλα φυσικα θα πρεπει να εχεις υπ'οψη σου οτι δεν ειμαι τοσο προχωρημενος οσο εσυ, αφου τρεχω ανυποδητος μολις για ενα ετος, περι τα 15-25 χλμ σε εβδομαδιαια βαση και μονο σε στιβο η ασφαλτοστρωμενο δρομο!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα τις χρειαστώ περισσότερο για LR επειδή φοβάμαι τυχόν ατυχήματα... φαίνονται καλή λύση.
Εγώ που φοράω 40 μάλλον πρέπει να πάρω το small.
Δεν έχει σημασία το πόσο "προχωρημένος" είναι κάποιος, σημασία έχει η κάθε άποψη και γνώμη.
Αναμένω τις εντυπώσεις σου από την δοκιμή.
Καλό ταξίδι στη "χώρα του ξυπόλυτου"...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2016 :  22:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by tzatzikis90

τώρα μάλιστα! μπορώ να τρέξω στη Βοστώνη! :P



ουφ δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία.. μάλλον καταλάβατε τι πήρα όμως έτσι? χαχα

Τάσος

know your limits. then destroy them.

που να στα φάνε τα ποντίκια για ποπ κορν τα φελιζολενια σου...

Knock knock knocking on suzi's door...



φάε τη γλώσσα σου μάγισσα Φουφήχτρα!

για την ιστορία, το χρώμα είναι αυτό



Τάσος

know your limits. then destroy them.


Τασο εγω παπουτσια με τετοιο χρωμα στα κορδονια δεν θα φορουσα.Θα τα χαριζα σε κανεναν φιλο.Τι νουμερο φορας;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 39 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000