Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Με γεια!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 39

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2016 :  22:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

δεν υπάρχει περίπτωση με το δέσιμο να εφαρμόζουν στο πόδι? με γεια Δημήτρη!

2ο ολόιδιο ζευγάρι μπόστον για μένα.. τα παρέλαβα το μεσημεράκι από Αθήνα μεριά (ευχαριστώ Nίκο!). ελπίζω να έκανα σωστή επιλογή αφού ακόμα δε δοκίμασα τα πρώτα σε LR και το παπούτσι το θέλω για το Μεγαλέξανδρο! θα δείξει... η αυριανή νεκροψία!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Ευχαριστώ! Εύχομαι και σε σένα καλές διαδρομές με τα Boston! Όσο για τα δικά μου, Θα δείξει αύριο στο 25αρι που θα κάνω στην 5αρα της Φιλοθέης. Για καλό και για κακό θα έχω και τα δοξασμένα 870v3 στο αυτοκίνητο. Λογικά με το δέσιμο θα εφαρμόσουν στο πόδι λόγω Isofit. Πάντως ενώ η συγκεκριμένη "καινοτομία" της Saucony με είχε ενθουσιάσει όταν φόρεσα πρώτη φορά τα Zealot, σε σχέση με το Flywire της Nike το Isofit μου φαίνεται χοντροκομμένο και πρωτόγονο.

Υ.Γ. Σύμφωνα με γνωστό συμφορουμίτη δεν υπάρχουν ολόιδια ζευγάρια Boston!!!

Edited by - dimitrissss on 13/02/2016 22:03:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2016 :  22:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να είσαι καλά φιλαράκι.

εύχομαι λοιπόν το 2ο ζευγάρι να είναι καλύτερο απ΄το 1ο χαχα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  00:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

quote:
Originally posted by kalogeridis

Το έξτρα φαρδος σε οποιαδήποτε σημείο το κρίνω ενοχοποιητικο για φουσκαλες... Τα παθαινα στα σκετσερς.

Knock knock knocking on suzi's door...



Sketchers? Tι Sketchers? Meb??

runningnews2

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  00:30:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by dimitrissss

quote:
Originally posted by kalogeridis

Το έξτρα φαρδος σε οποιαδήποτε σημείο το κρίνω ενοχοποιητικο για φουσκαλες... Τα παθαινα στα σκετσερς.

Knock knock knocking on suzi's door...



Sketchers? Tι Sketchers? Meb??

runningnews2

Knock knock knocking on suzi's door...



Και σου άλλαξαν το πάτημα όπως λένε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  14:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη, το Triumph είναι πολύ ωραίο παπούτσι.
Απλά υπάρχει ένα overlay στο εσωτερικό, το οποίο σε πολλούς πιέζει το σημείο μεταξύ πρώτου μεταταρσίου και καμάρας και δίνει ερεθισμό.
Εμένα στο 2ο χλμ κιόλας άρχιζε η ενόχληση και μετά από λίγο είχε ήδη κάνει φουσκάλα.
Απ' όσα έχω διαβάσει, σχεδόν σε όλους ξεκινούσε πολύ νωρίς, όπως και σε εμένα, οπότε αν δεν σε ενοχλήσει αμέσως, σημαίνει πως ούτε στα πολλά θα σου βγάλει θέμα.
Φόρα κι ένα σταυρουδάκι καλού κακού...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  14:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο όντως είναι πολύ ωραίο παπούτσι, έτρεξα σήμερα 25χλμ με αυτό. Το ότι βρίσκει ένα τμήμα του Isofit σε εκείνο το σημείο του ποδιού το κατάλαβα από τα πρώτα 100 μέτρα και ανησύχησα, ωστόσο δε με ενόχλησε τελικά και ολοκλήρωσα κανονικά την προπόνηση και τα 870v3 έμειναν στο αυτοκίνητο. Αυτό μου συνέβει με το δεξί πόδι όχι με το αριστερό. Συνήθως όταν κάνω μεγάλη προπόνηση ή μαραθώνιο βγάζω μια φουσκάλα σε εκείνο το σημείο στο δεξί πόδι, που δε με ενοχλεί την ώρα που τρέχω τη βλέπω μετά. Σε εκείνο το σημείο προς την καμάρα. Σήμερα δε συνέβει τίποτα απολύτως!
Το παπούτσι είναι όντως πολύ ωραίο και φτιαγμένο για πολλά χιλιόμετρα, ότι πρέπει για long run, σου δίνει άνεση.
Πάντως είναι ένα νούμερο μεγαλύτερο, οριστικά βγαίνει αυτό συμπέρασμα, 13 είναι το νούμερό μου και όχι 14. Το θέμα μου είναι ότι ακόμα και σε μαγαζί με διάδρομο να ψωνίσω και να τρέξω το παπούτσι πριν το αγοράσω, την άλλη μέρα που θα δοκιμάσω να το τρέξω αμέσως μέσα μου λέω "χμμ δεν ήταν ακριβώς έτσι χθες".
Πάντως για €72 που το πήρα ακόμα και μεγάλο το νούμερο που είναι, αν μου βγάλει 900 - 1000 χλμ που το κόβω να μπορεί να δώσει θα είναι καλή επένδυση.

Edited by - dimitrissss on 14/02/2016 14:49:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  20:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Δημήτρη, το Triumph είναι πολύ ωραίο παπούτσι.
Απλά υπάρχει ένα overlay στο εσωτερικό, το οποίο σε πολλούς πιέζει το σημείο μεταξύ πρώτου μεταταρσίου και καμάρας και δίνει ερεθισμό.
Εμένα στο 2ο χλμ κιόλας άρχιζε η ενόχληση και μετά από λίγο είχε ήδη κάνει φουσκάλα.
Απ' όσα έχω διαβάσει, σχεδόν σε όλους ξεκινούσε πολύ νωρίς, όπως και σε εμένα, οπότε αν δεν σε ενοχλήσει αμέσως, σημαίνει πως ούτε στα πολλά θα σου βγάλει θέμα.
Φόρα κι ένα σταυρουδάκι καλού κακού...

"My sport is your sport's punishment"

κι εμενα το ιδιο!ακριβως στο μεταταρσιο πισω από το μεγαλο δαχτυλο(στο κοτσι)μου εχει κανει αιμάτωμα!κατα τα αλλα πολύ καλα παπούτσια!!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2016 :  20:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by georun

quote:
Originally posted by echetlos

Δημήτρη, το Triumph είναι πολύ ωραίο παπούτσι.
Απλά υπάρχει ένα overlay στο εσωτερικό, το οποίο σε πολλούς πιέζει το σημείο μεταξύ πρώτου μεταταρσίου και καμάρας και δίνει ερεθισμό.
Εμένα στο 2ο χλμ κιόλας άρχιζε η ενόχληση και μετά από λίγο είχε ήδη κάνει φουσκάλα.
Απ' όσα έχω διαβάσει, σχεδόν σε όλους ξεκινούσε πολύ νωρίς, όπως και σε εμένα, οπότε αν δεν σε ενοχλήσει αμέσως, σημαίνει πως ούτε στα πολλά θα σου βγάλει θέμα.
Φόρα κι ένα σταυρουδάκι καλού κακού...

"My sport is your sport's punishment"

κι εμενα το ιδιο!ακριβως στο μεταταρσιο πισω από το μεγαλο δαχτυλο(στο κοτσι)μου εχει κανει αιμάτωμα!κατα τα αλλα πολύ καλα παπούτσια!!






Κάποιοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα λένε σε διάφορα site ότι έκοψαν το κομμάτι του Isofit στο ίδιο σημείο και το πρόβλημα λύθηκε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  13:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί και να δουλεύει αυτή η πατέντα.
Εδώ άλλοι έκοβαν σχεδόν όλο το toe box στα Clifton για να μην τους χτυπάει.
Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί η Saucony επιμένει σε τόσο σκληρά πλαστικά στοιχεία στο επάνω μέρος των παπουτσιών της...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2016 :  15:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γενικά είναι να απορείς με κάποιες επιλογές των εταιρειών. Παράδειγμα το Ravenna 6. Ενώ στο 5 η Brooks είχε στο πάνω μέρος του toebox μόνο κολλήσεις ξαφνικά βάζει 2 ραφές σαν κέρατα με πολλούς παλιούς χρήστες του Ravenna να κάνουν παράπονα για ερεθισμούς. Όπως έγραψα και πριν, αρχικά το Isofit μου φάνηκε ωραία κανοτομία αλλα μπροστά στο flywire μου φαίνεται πρωτόγονο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2016 :  14:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις παρέλαβα Asics DS Trainer 19, ολοκαίνουρια, σε καθόλου διακριτικό κίτρινο φωσφοριζέ χρώμα. Αγορασμένα από Γαλλία, τα κέρδισα σε δημοπρασία στο ebay για 54,10 (συν 12,00 τα μεταφορικά, σύνολο 66,10). Μη με ρωτάτε πώς πλήρωσα εν μέσω capital controls. Ούτε που ξέρω πώς έγινε. Απλά πάτησα το κουμπί για πληρωμή και η κάρτα μου έγινε δεκτή... Θα τα φορέσω το απόγευμα στις διαλειμματικές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2016 :  00:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα πήρα δυο dry fit split shorts Nike 20 euro έκαστο. Σούπερ

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2016 :  16:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περίπου 50 ευρώ (στα περισσότερα νούμερα, loss leader) αγόρασα από το βρετανικό amazon το (μπλε) Trainer 20 (10/2015) και πιο πρόσφατα, στην ίδια τιμή, το Noosa 10 (θεωρητικά είναι τα ίδια παπούτσια αλλά μού φαίνεται πολύ πιο άκαμπτο το δεύτερο). Γενικά, η αμαζόνα έχει τιμές-διαμάντια αλλά για περιορισμένο χρονικό διάστημα.

quote:
Originally posted by Bloom

Μόλις παρέλαβα Asics DS Trainer 19, ολοκαίνουρια, σε καθόλου διακριτικό κίτρινο φωσφοριζέ χρώμα. Αγορασμένα από Γαλλία, τα κέρδισα σε δημοπρασία στο ebay για 54,10 (συν 12,00 τα μεταφορικά, σύνολο 66,10). Μη με ρωτάτε πώς πλήρωσα εν μέσω capital controls. Ούτε που ξέρω πώς έγινε. Απλά πάτησα το κουμπί για πληρωμή και η κάρτα μου έγινε δεκτή... Θα τα φορέσω το απόγευμα στις διαλειμματικές.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  17:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα παρέλαβα τα Hoka Speedgoat και τα δοκίμασα 6χλμ χαλαρά στο γρασίδι.
Καμία σχέση με τα Bondi 3 που τα νοιώθω σαν πλατφόρμες αφρού,καλύτερη εφαρμογή στο πόδι, πιό μαζεμένα με λιγότερο όγκο, στενότερο toebox και ελαφριά αλλά λιγότερο αφρώδη,δε θυμίζουν τόσο Hoka.
Επειδή με το γρασίδι δε τα πάω καλά θέλω να τα δοκιμάσω και σε μονοπάτι για να σχηματίσω πλήρη άποψη.


same rules apply
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  21:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωραίο χρώμα! με γεια!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 39 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000