Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Olympus Marathon 2013
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

Pontios85
Forum-Runner

112 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2013 :  00:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ???????????????
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2013 :  00:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εαν η διοργάνωση το δέχεται, τότε πολύ ευχαρίστως να σου χαρίσω τους δικούς μου πόντους και έτσι να συμμετάσχεις, μια που απο ότι βλέπω ''καίγεσαι'' τόσο πολύ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2013 :  10:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 18/02/2013 : 00:15:53
--------------------------------------------------------------------------------

Εαν η διοργάνωση το δέχεται, τότε πολύ ευχαρίστως να σου χαρίσω τους δικούς μου πόντους και έτσι να συμμετάσχεις, μια που απο ότι βλέπω ''καίγεσαι'' τόσο πολύ!
---------------------------------------------------------------------------------

Δώσε και σε εμένα λίγους....έχω μεγάλη ανάγκη.. τους χρειάζομαι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2013 :  00:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν μείνουν έτσι οι προεγραφές (έχουν καταχωρηθεί τα πάντα) βλέπω κάποιους από εμάς εδώ να ετοιμάζουμε τις βαλίτσες μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2013 :  00:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις έλαβα σχετικό mail επιβεβαίωσης!!!!!!! ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΑΓΩΝΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2013 :  08:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγώ έλαβα mail επιβεβαίωσης, αν και δεν έχω ούτε καν 60 πόντους!!
Πώς πάμε Λιτόχωρο από Αθήνα;; Με ιδία μέσα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sporos
Newbie Forum Runner

Greece
39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2013 :  20:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άντε να ζεσταινομαστε σιγά σιγά....!!
Και εδώ που τα λέμε μάλλον θα έχει.....πολύ ζέστη!!!
Θα λιώσουν κορμιά! ! !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2013 :  21:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Ετσι...ζεσταινομαστε !!
:Απο τον περσυνο Ο.Μ......

....Ωρα 6 την προυγουμενη ημερα πηγαμε στο Λιτοχωρο,μαζι με αλλους 2 φιλους Αγρινιωτες,τον Χρηστο κ τον Γιαννη κ πηραμε τον αριθμο κ γενικοτερα ''το πακετο συμμετοχης'' , οπου ομολογω-και οπως ακουσα κιολας απο αλλους- κατεπληξε αρνητικα τους περισσοτερους ,διοτι ηταν πολυ φτωχο πακετο:....Ουτε το γνωστο καπελακι (ΟLYMPUS MARATHON) , ουτε τεχνικο μπλουζακι (που για τους πιο πολλους ειναι συλλεκτικο!!)παρα μονο ενα βαμβακερο μπλουζακι με...χορηγο στην πλατη ! Και η συμμετοχη ηταν 50 ευρω:(( κλάματα !! Ηταν πολλα τα λεφτα-πανω απο 30 δεν επρεπε !Τελος παντως....
Ωρα 4 το πρωι ειχαμε εγερτηριο-και φανταζομαι ολη η δρομικη κοινοτητα!!!-και αρχισε η προετοιμασια...Ωρα 4:45 μπαινουμε στο λεωφορειο για να μας παει στο χωρο εκκινησης,στον αρχαιολογικο χωρο ΔΙΟΝ ,5χιλ μακρυα απο το Λιτοχωρο ! Ηταν ακομη σκοτεινα εκει,βοηθουσε σ αυτο και τα ψηλα δεντρα της περιοχης ...Σιγα σιγα ξημερωνε ...Εβλεπα να καταφθανουν οι δρομεις,γυναικες,ανδρες,συνοδοι,...απο διαφορες χωρες... , με σημαιες κρατωντας μερικοι στα χερια τους,χρωματα , στολες-ρουχα -εξοπλισμος,πολυ ομορφα :)....
Αρχισε η προθερμανση...ειχε πολυ υγρασια το μερος...ελαφρυ τροχαδακι...καποια αποτομα ξεσπασματα...χιουμορ διαχυτο παντου,αυτοσαρκασμος το ιδιο....Καποια στιγμη εντοπισα την Αμαλιτσα μας,να προθερμαινεται ολομοναχη,φορωντας ενα αντιανεμικο....φευγω απο την παρεα μου και την πλευριζω...αρχιζω να τρεχω με μαζι της κ παραλληλα συστηνομαι...Της ευχομαι καλη επιτυχια και την αφηνω στην ησυχια της-δεν ειναι ωρα για πολυ κουβεντα τωρα !!!
Η ωρα εφτανε σιγα σιγα στις 06:05 οπου θα γινονταν η εκκινηση ....Αρχισαμε να μαζευομαστε-η προθερμανση τελειωνε σταδιακα...Καποια στιγμη ανταμωνω μερικους Ρουμανους και βγαζω αναμνηστικη φωτογραφια μαζι τους μιας κ εχω φιλους απο την χωρα αυτη ...
Η ωρα ηρθε ...10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0 και φυγαμε...
Τα φλας να παιρνουν φωτια απο τους ανθρωπους στην ακρη του δρομου...να απαθανατιζουν την στιγμη εκκινησης ...οι φιλοι μου Αγρινιωτες ειναι λιγο πισω απο εμενα...τους υποσχομαι οτι θα ειμαι στον τερματισμο να τους βγαλω φωτογραφια!!!! ...Αρχιζω να τρεχω...ο δρομος ειναι λιγο ανηφορικος...κοιταζω μπροστα κ βλεπω ενα ατελειωτο ποταμι ανθρωπων,με παρα πολλα χρωματα, να τρεχουν....να ανεβοκατεβαινουν τα κεφαλια τους...αλλοι με σακιδια,αλλοι χωρις,αλλοι με ζωνες παλμων,παγουριων,μπατον,καπελα,κορδελες κλπ κλπ...ενας Ρουμανος να κουβαλαει την τεραστια ελληνικη κ την τεραστια ρουμανικη σημαια μαζι με τα κονταρια τους(τις ειχε σε ολο τον αγωνα !.....Εγω εχω ενα παγουρι μισου λιτρου,καπελο και γυαλια,στην μεση δεμενα,τιποτα αλλο...
AΛΛΑ ,το καλυτερο,το σημαντικοτερο,το πιο απαραιτητο εφοδιο που ειχα για τον αγωνα ηταν που ειχα στην σκεψη μου,συνεχως,ολους εσας και ημουν σιγουρος οτι θα μου δινατε την απαραιτητη ωθηση να βγαλω εις περας αυτον τον δυσκολο αγωνα !~~~ Και δεν επεσα εξω !!...
Στην ακρη του δρομου,παρα το πρωινο της ημερας να στεκονται ανθρωποι και να μας χειροκροτουν,να μας ευχονται....προσπερνω πολλους....καπου ''δαγκωνομαι''... στο 4ο χιλ κοιτω το ρολοι μου...τρεχω πολυ γρηγορα...5:30/χιλ....αλλα ηταν αργα πια...ειχαμε σχεδον αφησει την ασφαλτο και μπαιναμε σε χωματοδρομο και σιγα σιγα ανηφοριζαμε...φυσικα επεσαν οι ρυθμοι...αρχιζουν τα πρωτα ανεβοκατεβασματα....μες το ρεμα του Ορλια μια παρεα μικρων παιδιων να φωναζουν δυνατα οποιον περνουσε...''μπραβο Κατουνα-προχωρα γερα''...πολυ ομορφη ατμοσφαιρα...πια,αρχιζει για τα καλα η ανηφορια...δεν τρεχουμε,απλα περπαταμε,στο ανηφορικο μονοπατι σχετικα γοργα...δεν μιλαμε...ο ενας πισω απο τον αλλον...ακουγονται οι ανασες μας μονο......καπου καπου σε καμια στροφη ολο κ καποιος κανει προσπεραση !!!...Και καποιοι κοντοστεκονται να παρουν μια ανασα....ο ιδρωτας στην μορφη χοντρης σταγονας, να ρεει....φοραω την κορδελιτσα μου,για να τον εμποδιζει να πηγαινει στα ματια μου ...το κολαν που φοραω ηδη εχει γινει τελειως μουσκεμα...καταλαβαινω τον ιδρωτα στα ποδια μου...πινω 3 γουλιες νερο....και η μπλουζα φυσικα...σκεφτομαι ''να δουμε ποσο ιδρωτα θα χασω σημερα''...
Φτανουμε στον πρωτο καλο σταθμο τροφοδοσιας...αλλοι βαζουν το κεφαλι κατω απο το λαστιχο και...δροσιζονται...αλλοι πινουν μονορουφι ισοτονικα(...''απο τωρα''???)...πινω ενα ποτηρακι νερο...ανανεωνω το νερο στο παγουρι μου με δροσερο....και βαζω στην αριστερη μου χουφτα ολα τα καλουδια(αποξηραμενα,αλμυρα,σταφιδες,σοκολατα υγειας)και ξεκινω τσιμπολογωντας,μονολογωντας :''απολαυσε το Παναγιωτη(κατα την VODAFON;)ποτε εχεις ξαναφαει σοκολατα σε δασος,χαλαρος και να ακους τα πουλακια ??ΠΟΤΕΕΕ!!!''....
Σε ορισμενα σημεια το εδαφος ειναι επιπεδο,εκει τρεχουμε χαλαρα...σκεφτομαι ''τι να κανουν οι φιλοι μου Αγρινιωτες?!'' ...'' Ο Χρηστος εχει θλαση κιολας-μα που παει κι αυτος ο ανθρωπος να τρεξει...ο Γιαννης μαλλον ειναι η πρωτη του φορα-ελπιζω να μην παραδωσει τα οπλα...''...
Στην ανηφορια ξανα περπαταμε...ακουω καποιον,να κανει εμετο...''μαλλον εφαγε πολλα και πολυ γρηγορα -ενω δεν επρεπε'' σκεφτομαι...Ευτυχως ειμαστε μεσα σε δεντρα...ο ηλιος ειναι απο πισω μας...
Φτανουμε Πετροστρουγκα...εκει πρωτο ακουω ''μα που ειναι η νυφη??''!!!!...Αλλαζω το νερο...ακουω να υπαρχει-και υπηρξε!-ενα προβλημα με το νερο,οτι δεν θα φτασει,κ οτι πρεπει να φερουν κι αλλο(-εμαθα οτι οι τελευταιοι δεν βρηκαν νερο...)...Βλεπω καποιους να εγκαταλειπουν και να κατεβαινουν....μενω κοκκαλο...''λες να παθω τα ιδια κι εγω??? ΟΧΙ!!-ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!'' -....και η υποσχεση για την φωτογραφια των παιδιων?τι?ετσι θα τα παρατησω ?τοσο ευκολα??ΟΧΙ!!!'' ....Ξαναγεμιζω την χουφτα μου με ολα τα καλα του Θεου και αρχιζω παλι περπατημα-τρεξιμο...δεν τρωω ολα οσα πηρα,σκεπτομενος ''μην φουσκωσω απο τωρα και εχω δρομο μεχρι πανω-δεν θελω να υποκυψω'' και τα πεταω...κραταω μονο 2 κομματακια σοκολατα!!!!!
Μετα απο λιγο συναντω κ μερικους ορειβατες να κατεβαινουν....δεν ξερω ποσες φορες ειπα ''καλημερα''...και δεν ξερω σε ποσες γλωσσες να ακουσα την λεξη ''καλημερα'' σε ολη την διαρκεια του αγωνα !!!
Μετα απο λιγη ωρα βγαινουμε στο αλπικο τοπιο...πινω 3 γουλιες νερακι...φοραω τα γυαλια ηλιου και το καπελακι που κουβαλουσα για αυτη την στιγμη....η πορεια ειναι ανηφορικη...περπαταω(περπαταμε μαζι !!!)αργα...Σηκωνω το κεφαλι και βλεπω ψηλα ,μια σειρα ανθρωπων να βαδιζει αργα κ σταθερα...ειναι μοναδικο το συναισθημα οταν μετα απο λιγη ωρα βλεπεις οτι εφτασες κι εσυ εκει που ηταν πριν λιγο οι προυγουμενοι...νομιζω αυτο σε κανει να μην εγκαταλειπεις,ατσαλωνεται η ψυχη....
Καποιοι κοβουν δρομο-παρολο που απαγορευονταν αυτο-και ετσι προσπερνουν καμια 10αρια ατομα-δεν ειναι δικαιο αυτο...Αν ημουν κοντα τους κι εβλεπα αριθμους θα τους ανεφερα...
Καποια στιγμη,πισω μου καποιος,βλεποντας την μπλουζα μου, κανει σχολια για την Κατουνα!! Καταλαβαινω οτι ξερει το χωριο ΜΑΣ;...δεν του απαντω...απλα γελαω δυνατα ...μου εξηγει οτι η γυναικα του ειναι απο διπλανο χωριο...
Φτανουμε Σκουρτα...παλι νερακι...καποιοι μου σχολιαζουν τα περι κρασιου=)) στο πάτωμα από τα γέλια που αναγραφω στο μπλουζακι...''αν ερθουμε στο χωριο σου θα μας δωσεις κρασι?''...''ελατε παιδια και θα σας δωσω οτι σας αρεσει''!!!.....μαλλον θα μας το δωσεις με το καλαμακι'' μου λενε, εννοωντας την ταλαιπωρεια που εχουμε εκεινη την στιγμη....
Ξαφνικα εξαφανιζεται ο ηλιος...ερχεται ενα συννεφo...ειχα ακουσει οτι μπορει να βρεξει-το ηθελα εκεινη την ωρα,αλλα τελικα δεν εβρεξε...στο βαθος ακουγεται ενα ελικοπτερο:-O έκπληξη...''τι να ειναι αυτο τωρα ??''....τελικα ηταν για τον γαμο-κουβαλουσε καλεσμενους ακουσα...
Φτανουμε στον Λαιμο....αρχιζουμε τρεξιμο...οι φωτογραφοι παραφυλανε;) ματάκι...καταλαβαινουμε οτι σε λιγο θα εξαφανιστει η ανηφορια,θα ξεκουραστουμε,θα κατηφορισουμε ,αλλα ''μηπως τα πραγματα θα ειναι πιο δυσκολα??....βγαινουμε οροπεδιο...το ελικοπτερο να κοβει κινηση !!!...στο βαθος φαινεται το καταφυγιο...τρεχω χαλαρα...φτανω εκει... τρωω πρωτη φορα εφετος,υπεροχο,δροσερο και κατακοκκινο καρπουζι,εκει,στην κορυφη του ΟλΥΜΠΟΥ, στο καταφυγιο...
Αλλαζω το νερο στο παγουρι(μου ειπαν ''δεν δινουμε πολυ νερο-θα βρειτε παρακατω στο καταφυγιο Αγαπητος''-με τσαντιζει αυτο)...τρωω μερικα αλμυρα,σταφιδες κλπ και αρχιζω τρεξιμο ξανα...περναω κατω απο τον θρονο του Δια...συναντω αλλον εναν οπου ξερει το χωριο μου και μου λεει να δωσω χαιρετισμους σε καποιους γνωστους !!!(εδωσα!!)...
Στην γωνια,κατω απο το Λουκι,κοιτω το ρολοι μου....4 ωρες κ 35 λεπτα...καταλαβαινω οτι το 7ωρο που ειχα ως στοχο δεν θα το πιασω....οι φιλοι μου ομως θα περιμενουν μηνυμα...Βουταω και μια μικρη πετρουλα;)απο εδω,την βαζω σε μια μικρη τσεπουλα απο το κολαν μου ....
Και αρχιζει πια η καταβαση...Μιλαμε για τρελο τρεξιμο...ο ηλιος να καιει...ο ιδρωτας να ρεει... :-? σκέφτομαι''ο Γιαννης απο το Αγρινιο.δεν ξαναειχε τρεξει βουνο-πως να ειναι αραγε:-?!''...ξαναπινω 3 γουλιες.....οι πεζοποροι-ορειβατες που συναντω στο περασμα μου,κανουν γρηγορα-γρηγορα στην ακρη,φωναζοντας-ευχοντας....μερικοι τραβουν βιντεο...αλλοι φωτογραφιες ...μετα απο 40 λεπτα φτανω στο καταφυγιο...και ακουω μια δυνατη φωνη: ''ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΛΤΕΖΟ-ΗΡΩΑ-ΠΡΟΧΩΡΑ''...παθαινω πλακα....''ποιος με ξερει εδω:-?''...τελικα ειναι ο Αλεξανδρος,ενας φιλος απο Καλαματα που ειχε ερθει Ολυμπο για αναρριχηση και ηξερε μεσω του αδελφου του(συναδελφος μου στην δουλεια)για εμενα κ τον αγωνα κ με περιμενε εκει...αγκαλιαζομαστε τα λεμε λιγο και στο τελος μου σκαει μια ...σφαλιαρα στην γυμνη πλατη που εκαιγε απο τον ηλιο:(...τρελαθηκα απο τον πονο)...
Μετα απο ενα λεπτο ξανα αρχιζω την καταβαση στα τεραστια σκαλοπατια του μονοπατιου...ειναι πραγματικο κοπανημα στα γονατα αυτο....μεγαλη καταπονηση.......με μερικους δρομεις πηγαινουμε μαζι,ποτε ο ενας ποτε ο αλλος μπροστα...συναντω καποιους να ξεφυσανε...ξανα πινω νερακι...σε ενα σημειο συναντω ενα ζευγαρι Ιαπωνες( ''η Κινεζοι:-? σκέφτομαι''?-δεν ξερω!)οπου ανεβαινουν για το καταφυγιο και ο ανδρας να εχει στην πλατη του σε ειδικο καλαθακι ενα μικρο μωρακι-1-2 ετων το πολυ...''μα που το πανε το μικρουλικο??-με τετοια ζεστη'' σκεφτομαι...με το που κοντευω να φτασω στα Πριονια,απο μακρυα ακουω φωνες...καταλαβαινω οτι πλησιαζω...περνω πανω απο ενα γεφυρακι ξυλινο,απο κατω το ποταμι να ακουγεται,να σε καλει,(αλλα ''εχω αλλο σκοπο'' του απαντω !!) ,εχει κοσμο,να χειροκροτουν,να φωναζουν,να υποκλεινομαι,κι εκεινοι,να χειροκροτουν δυνατοτερα....απεριγραπτες εικονες...ανατριχιαζω...
Στα Πριονια,ξαναπινω νερακι,βρεχω λιγο τα ποδια μου και ξανα αρχιζω τρεχαλητο...Ξερω καλα οτι Τωρα αρχιζει ο Πραγματικος μαραθωνιος !!...
Ομως,δεν ανησυχω;) ματάκι:) χαρούμενος!!!Ειμαι οπλισμενος πολυ καλα με ΝΙΚΟ Τ , ΙGI, MANOLI2004, DEORUM ,kONKARIEN , GERMANOS,EHETLOS,LEMONIDAS, FIDELIO,VASILISDR,THANOS KTM,LEONARDO,MIJALIS,THALASSA,TREHANTIRIS,LAGA,KARLA,KOSTAPVL,MARMITE και πολλους αλλους που τωρα δεν μου ερχονται στο μυαλο-ελπιζω να με συγχωρειτε....και επισης,φερνω στην μνημη-ενω τρεχω-ενα σωρο απο αποσπασματα απο τα κειμενα στο φορουμ,διαλογους,ερωτηματα,απαντησιες,κοντρες,αστειεσμους,φερνω στη μνημη τα pasta-party μας;) ματάκι, κλπ και ετσι καταφερνω και βγαζω εις περας τις μεγαλες ανηφοριες κ κατηφοριες του Ενιπεα...
Αλλαζω περιοδικα, το στυλ τρεξιματος..τρεχω στις μυτες των ποδιων....στο πελμα...μικροι,πολυαριθμοι βηματισμοι στις κατηφοριες....αντιλαμβανομαι την εκαστοτε καταπονηση στους διαφορους μυς,στα διαφορα σημεια των ποδιων....
Να κατεβαινω δυνατα τα σκαλοπατια...τα γονατα καπου καπου να ''τσιμπανε'',να βλεπω κατω χαμηλα τους πριν απο εμενα δρομεις και να σκεφτομαι ''φτου εκει κατω πρεπει να παω!!'' και μετα οταν φτανω εκει,να βλεπω ψηλα,πανω απο το φρυδι μου ''ωωωχχχχ---εκει πανω τωρα ?? ΑΜΑΝ!!!'' ...:-? σκέφτομαι''ο Γιαννης τι θα κανει εδω???''
Αλλα συνεχιζα,χωρις σταματημο...στο περασμα μου συναντουσα δρομεις που λιποψυχουσαν,κοντοστεκονταν,τους εδινα μια κουβεντα θαρραλεα,να συνεχισουν ,,,,σε μια στροφη κανω μια πλακα ...φωναζω αγριεμενα σε καποιον μπροστα μου ; ''ΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ !~!ΑΝΤΕΕΕ!!! ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΠΡΩΤΟΣ !!!''....με κοιταζει εκπληκτος ,σαστισμενος-και με φανερα σημαδια ταλαιπωρειας-ο ανθρωπος και αμεσως του χαμογελω δυνατα και αναθαρευει κι αυτος !!!!
Φτανουμε στον τελευταιο σταθμο-5χιλ πριν τον τερματισμο....Μας λενε ''απο εδω κ στο εξης δεν εχει νερο,μεχρι τον τερματισμο''...το ειχα δει το ''εργο'' στον Ενιπεα το χειμωνα και εκανα τα κουμαντα μου ...Ενας αλλος δρομεας , 1 χιλ μετα,τον βλεπω να ριχνει ολο το παγουρι στο κεφαλι του ...τον συμβουλευω να μην το σπαταλησει ολο το νερο..δεν μ ακουει ...στα τελευταια 2 χιλ παρακαλουσε για νερο ...αλλα ευτυχως πια , μετα απο λιγο μπαιναμε στα πρωτα σπιτια ...σε ενα σημειο στεκονταν ενας που κρατουσε λαστιχο με νερο που ερεε,αλλα ηταν ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ !!! Και μας εριχνε καταπανω μας σε ολο το σωμα...με το που καταλαβαινω του φωναζω να μην το κανει αλλα ειναι αλλοδαπος κ δεν καταλαβαινει.....γκκκρρρρρ....μπαινουμε σε ασφαλτο πια...ειμαι σιγουρος οτι θα κανω λιγο παρακατω απο 8 ωρες-δεν μ απασχολει ιδιαιτερα κιολας ...κατηφοριες...μες το Λιτοχωρο,σε σκιερες γωνιες να υπαρχουν παιδακια εθελοντες,να χειροκροτουν κ να δινουν νερακια ....500 μετρα ακομη....συνεχιζω τρεχοντας,με θαρρος ,αστειευομαι με τα μικρα,τους ευχαριστω που χειροκροτουν,ρωτουν για την Κατουνα,τους απανταω ...300 μετρα...
Οι καταστηματαρχες να φωναζουν ΜΠΡΑΒΟ κλπ....συνεχως να υποκλεινομαι...παλι ανατριχιαζω κ παει να με πιασει κλαμα...αλλα συγκρατιεμαι στο πάτωμα από τα γέλια....50μετρα πια μακρυα...ο εκφωνητης με αναγγελει...σηκωνω το χερι μου και επιδυκνειω την πετρα απο την Κορυφη ,,,χειροκροτηματα..σχολιασμοι...οι φωτογραφοι ...τερματιζω γελωντας και υποκλινομενος...σταματαω...παγωνω το χρονομετρο....το κοιτω....7ωρες κ 58 λεπτα...τελεια !!
Και ξαφνικα:-O έκπληξη:-O έκπληξη:-O έκπληξη:-O έκπληξη,πριν παρω το μεταλλιο,βλεπω μια γυναικα στα ασπρα ντυμενη,να παραμεριζει βιαια,ΣΑΝ ΣΙΦΟΥΝΑΣ, τα κιγκλιδωματα και να ερχεται καταπανω μου κραυγαζοντας και σφιχτααγκαλιαζοντας με ΔΥΝΑΤΑ ... ΜΠΡΑΒΟ-ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ...''μα ποια ειναι ετουτη?:-? σκέφτομαι''....ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΤΟΥΝΑ,ΕΙΜΑΙ Η KARLA ΑΠΟ ΤΟ RUNNINGNEWS....καταλαβαινω,συνειδειτοποιω,ανατριχιαζω ....με εσφιγγε(ς) πολυ δυνατα...πιεζα να ελευθερωθω ....εκει η KARLA το δικο της:) χαρούμενος ...Οι φωτογραφοι λες και ημουν κανενας STARRRR-κατι το ανεπαναληπτο(θα ειναι ενεπαναληπτο!!!)....
Φοραω το μεταλλιο...την ευχαριστω πολυ για αυτη την εκπληξαρα,καθομαι σε μια καρεκλα,μου βγαζουν το τσιπακι....πινω την λεμοναδα μου...Στελνω απανωτα ενημερωτικα μηνυματα σε μερικους φιλους!!!Το κινητο ειχε βουλιαξει απο κλισεις κ μηνυματα....δε τα βλεπω εκεινη την στιγμη ...αργοτερα....
Βρισκω τα ρουχα μου,ειχα φερει μαγιω,το φοραω και παω σε ενα πολυ ομορφο συντριβανι εντος της πλατειας...εκει να γινεται το αδιαχωρητο...καταφερνω και μπαινω κι εγω ...βγαζουμε μερικες φωτογραφιες με τον Ζαχαριαδη,που τον συναντω σε αγωνες συχνα...
Αφου συνερχομαι ,στηνομαι στον τερματισμο να περιμενω τους φιλους μου ....περνανε 40 λεπτα χωρις να δω κανεναν...ανησυχουσα πιο πολυ για τον Γιαννη...πρωτη φορα ...ξαναπαω στο συντριβανι...ερχεται ο Χρηστος,απογοητευμενος απο τον χρονο του...το κοιταζω στα ματια ...μια λεξη μου λεει ...ΒΑΤΕΡΛΩ:D πλατιά ειρωνεία ΠΑΝΟ !!!Καταλαβαινω και προσπαθω να τον κανω να το ξεπερασει ...Ξαναγυρνω στην αψιδα,περιμενω τον Γιαννη...10 λεπτα πριν το τελος....5 λεπτα ...4...3..'γαμωτο μου,Γιαννη,που εισαι??...εχω ανεβει στα κιγκλιδωματα...τα ματια μου καρφωμενα στην γωνια...2 λεπτα πριν το τελος και ξαφνικα νατος !!!!Ετοιμαζομαι και του βγαζω 2 φωτογραφιες !!!!
Χειροκροτηματα,συγχαρητηρια,φωτογραφιες....Ειναι εξαντλημενος...Ξαπλωνει στο εδαφος,βγαζει παπουτσια,σακιδιο,μπατον....αφαιρουν το τσιπακι...πινει νερο...ενα μικρο παιδακι τον ρωταει αν θα το ξανακανει ''αυτη την στιγμη απαντω ΟΧΙ, αλλα δεν ξερω τι θα πω σε 6 μηνες !!!'' ηταν η απαντηση του ...(Την αλλη μερα που του εστειλα τις φωτογραφιες,μου τηλεφωνησε κ μου λεει ''ρε Πανο,πως ειμαι ετσι?σαν λειψανο!!!!!!!!!!!!!!!!!!-οταν τις δει η γυναικα μου θα παθει !!! )χα χα χα χα !!!
Και ξαφνικα ακουω να ερχεται η ΝΥΦΗ ΚΙ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ!!! Τους βλεπω χερι χερι να ερχονται στην αψιδα τερματισμου τρεχοντας παντα...να ανεμιζει το πεπλο στο κεφαλι της νυφης !!Ντυμενοι με δρομικα ρουχα,ασπρα κ μαυρα ο γαμπρος!!! Και αλλαζει κ η μουσικη ...απο το ROCKY παμε στο ''Ωραια που 'ναι η νυφη μας....'' και συνεχιζουν μετα την αψιδα και χορευουν και γινονται 15-20 ατομα να χορευουν ολοι μαζι !!!! Απιστευτο!!!Μοναδικο!!!Πρωτοτυπο!!! !!!!Χειροκροτηματα,ευχες,αγκαλιες:- και ολα αυτα !!!!!
Σταματω εδω παιδια...Ξερω σας κουρασα πολυ ...ελπιζω να μην με βριζετε...ελπιζω να με νιωθετε...Αυτος ειμαι...Σας ευχαριστω πολυ !!
Σας ευχαριστω απο καρδιας για ολη την δυναμη...για ολη την υποστηριξη σας ...και για την αστειρευτη υπομονη σας!!


Παναγιωτης !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  00:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον φίλο μας τον Παναγιώτη τί να πεί κανείς...γιαυτό είναι και........ Στρατηγός!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  13:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φανταστική περιγραφή.. Με κάνει να έχω αμφιβολίες αν καλώς ή κακώς κρατήθηκα φέτος και δε παίρνω μέρος.. Ίσως του χρόνου αν είμαι γερός.

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  17:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορώ να πω ότι μου έδωσες αρκετό κουράγιο και χρήσιμες πληροφορίες... μπράβο και για την περιγραφή αλλά πάνω από όλα για τον χρόνο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  17:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gtsig

Κι εγώ έλαβα mail επιβεβαίωσης, αν και δεν έχω ούτε καν 60 πόντους!!
Πώς πάμε Λιτόχωρο από Αθήνα;; Με ιδία μέσα;




Στη σελιδα του ΟΜ υπαρχουν ανακοινωσεις για μεταφορα απο Αθηνα .


http://www.olympus-marathon.com/index.php?newlang=greek



Olympus Marathon Ως και της 31 μαίου οι δηλώσεις για την μετακίνηση από Αττική για Λιτόχωρο.


Μετά από ερωτήσεις ενδιαφερομένων θα θέλαμε να ενημερώσουμε πως η ημερομηνία για δηλώσεις συμμετοχής για την μετακίνηση με ναυλωμένο λεωφορείο από Αττική προς το Λιτόχωρο για τις ημέρες του ΟΜ παρατείνεται ως τις 31 Μαίου.

---------------------------------------


Μετακίνηση από Αττική για Λιτόχωρο κατά τη διάρκεια του ΟΜ 2013


Η Οργανωτική επιτροπή του ΟΜ για να διευκολύνει την πρόσβαση των συμμετεχόντων από την Αττική στον αγώνα, ενημερώνει ότι έχει δρομολογήσει μεταφορά με λεωφορείο ως ακολούθως :

1ο ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ

- Αναχώρηση από Αθήνα την Παρασκευή 28 Ιουνίου στις 18:00 από πλατεία Συντάγματος/Αθήνα

- Επιστροφή από Λιτόχωρο την Κυριακή 30 Ιουνίου στις 19:00

- Κόστος συμμετοχής ανά άτομο 45,00 €

2ο ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ

- Αναχώρηση από Αθήνα την Σάββατο 29 Ιουνίου στις 06:00 από πλατεία Συντάγματος/Αθήνα

- Επιστροφή από Λιτόχωρο την Κυριακή 30 Ιουνίου στις 19:00

- Κόστος συμμετοχής ανά άτομο 40,00 €

---Για να υλοποιηθούν τα δρομολόγια απαραίτητη προυπόθεση είναι η ελάχιστη συμμετοχή 30 ατόμων για το κάθε δρομολόγιο ---Κρατήσεις από 01/04/2013 – 15/05/2013 (Θα τηρηθεί απόλυτη σειρά προτεραιότητας) ---Οι κρατήσεις μπορούν να αποστέλλονται με fax, email ή κατευθείαν στα γραφεία της Fairways ---Εκτός από το Σύνταγμα θα υπάρχει και 2ο σημείο αναχώρησης, στην Εθνική οδό, στο ύψος της Κηφισιάς. Δυνατότητα επιβίβασης επίσης από το ύψος της Θήβας και της Λαμίας, κατόπιν ζήτησης. Φόρμα Κράτησης ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ – ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ : Fairways Adventure Travelling Μακεδονίας 6, Χαλάνδρι, Αθήνα, Τηλ: 210 3250067 – 210 3250332, Fax : 210 3312178, Email : outdoor@fairways.gr Ώρες εργασίας : Δευτ-Παρ 09:00-18:00 / Σαβ 10:00-14:00







------ Τρεχαλίσιους Βουναλίσιους ------- Just Run ----------
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  18:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω αν ξαναδιάβασα την περιγραφή παλαιότερα-μπορεί και να το 'κανα-αλλά δε με νοιάζει! Θα την ξαναδιάβαζα και τρίτη και τέταρτη φορά!
Πώς καταφέρενεις και είσαι τόσο ανατριχιαστικά εικονοπλαστικός ;
Ένιωσα τον πόνο σου αλλά και τη χαρά σου! Άσε που γνώρισα και τον Όλυμπο!
Περιμένουμε και τη φετινή σου περιγραφή! Καλή επιτυχία σε όλους!

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  19:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά καλησπέρα,

Εχω κάνει τον "αντίστοιχο"... ορειβατικό τι βαθμό δυσκολίας να περιμένω για τον olymbus???? Μην μου γράψετε καμμία σχέση!!!!

Γιάννης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  19:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.advendure.com/index.php?option=com_results&view=raceview&race=266&year=2012

Μπες εδω και δες πληροφοριες για ολους τους αγωνες βουνου αλλα και αθλητων



________________________________________________________________________
"...ο πόνος ειναι παροδικός, η εγκατάλειψη ειναι για πάντα"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000