Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Olympus Marathon 2013
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

Dinosman
Forum-Runner

159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  20:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και γω πρώτη φορά στον αγώνα , έχω τρέξει μόνο τον ορειβατικό . Αλλα αυτός εχει καμία χιλιαρια μέτρα υψομετρική παραπάνω , οπότε θα ειναι κ αρκετά δυσκολότερος . Δικός μου στόχος ειναι το καταρχην να τερματισω αρχικα..και το χρονόμετρο οταν τελειώσει ο αγώνας να εχει 7 ώρες. Ως 7.59 .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

baldrick
Advanced Forum-Runner

Greece


218 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  21:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν κάποιος συντρέχτης έχει βρει δωματιο στο Λιτόχωρο και θέλει να μοιραστούμε τα έξοδα ας μου στείλει μηνυμα.
Δυστυχώς δεν βρίσκω τίποτα.
--μη φοβάστε δεν ροχαλίζω :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostas.p
Forum-Runner

82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2013 :  23:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εχεις ψαξει και ειναι ολα κλεισμενα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2013 :  12:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Για προσπαθησε εδω 6972338348 Περικλης...ειναι καταφυγιο,στην περιοχη Γριτσα ,4 χιλ μακρυα απο Λιτοχωρο(εγω εκει βρηκα ...) ,,,και εχει μονο δρομεις !
Ευχαριστω .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Apneafrog
Advanced Forum-Runner

Greece
317 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2013 :  12:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρωτη "παρθενικη πτηση" στον Ολυμπο και για εμενα φετος....
Ελπιζω να πανε ολα καλα...
θα παρω μια πρωτη ιδεα αυτη την Κυριακη στο 30αρι της Ζηρειας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

baldrick
Advanced Forum-Runner

Greece


218 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2013 :  13:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το είχα υποψιν μου το summitzero αλλά έλεγα μήπως βρω μέσα στο Λιτόχωρο (για να γλιτώσω τις μετακινησεις επειδή δεν θα έρθω με δικό μου αμάξι). Τελικα έκλεισα και εγώ εκει!
νασαι καλα
quote:
Originally posted by Etien


Για προσπαθησε εδω 6972338348 Περικλης...ειναι καταφυγιο,στην περιοχη Γριτσα ,4 χιλ μακρυα απο Λιτοχωρο(εγω εκει βρηκα ...) ,,,και εχει μονο δρομεις !
Ευχαριστω .

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2013 :  14:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by baldrick

το είχα υποψιν μου το summitzero αλλά έλεγα μήπως βρω μέσα στο Λιτόχωρο (για να γλιτώσω τις μετακινησεις επειδή δεν θα έρθω με δικό μου αμάξι). Τελικα έκλεισα και εγώ εκει!
νασαι καλα
quote:
Originally posted by Etien


Για προσπαθησε εδω 6972338348 Περικλης...ειναι καταφυγιο,στην περιοχη Γριτσα ,4 χιλ μακρυα απο Λιτοχωρο(εγω εκει βρηκα ...) ,,,και εχει μονο δρομεις !
Ευχαριστω .






Kανονισε να συναντηθουμε -να γνωριστουμε !!

Ευχαριστω !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2013 :  12:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη, μετά τις όμορφες κορυφές της Ζήρια σειρά έχει τώρα ο Όλυμπος. Το 10ώρο το βλέπω να έρχεται. Από δρομείς που έχουν τρέξει και στους 2 αγώνες, θεωρεί κάποιος/α ότι ο αγώνας στον Όλυμπο είναι πολύ πιο δύσκολος από την Ζήρια και κυρίως αναφέρομαι στα σημεία χρονικού αποκλεισμού (μην κάνουμε όλο αυτό το ταξίδι για 5χλμ).


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panchidis
Forum-Runner



122 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2013 :  12:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδιά υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται να του μεταβιβάσω τη συμμετοχή μου?
δεν ξέρω αν γίνεται βασικά..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2013 :  13:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ, πολυ πιο δύσκολος δεν είναι...

Πιο δύσκολος είναι όμως... Φαντάσου λίγο τη Ζηρεία σε μεγέθυνση. Αντί να ανεβαίνεις συνεχώς για 8 χιλιόμετρα θα ανεβαίνεις για 13-14 σε σχετικά μεγάλες κλίσεις από το 7 στο 20-21 με κάποιες διακοπές ισιώματος (τα πρώτα 5-6 δεν τα βάζω καθώς είναι εύκολη ανηφόρα και τρέχονται απο όλους).... Θα έχεις κατόπιν απότομη τεχνική κατηφόρα πάλι όπως η Ζήρεια με κάποια κομμάτια πάλι πιο εύκολα και εκεί που νομίζεις ότι έχεις φτάσει κοντά στο τέρμα μετά το 32-32 θα έχεις τις αναβάσεις πάνω-κάτω του Ενιπέα να δοκιμάζουν τα ψυχικά και σωματικά σου αποθέματα... μέχρι να φτάσεις στα τελευταία χιλιόμετρα (που ειδικά εάν είσαι κοντά στο όριο και πρέπει να τα τρέξεις και αυτά θα σου φανούν πολύ πιο δυσκολα απο όσο είναι)

Μη βιαστείς απο την αρχή θα σου έλεγα... Κράτα αρκετές δυνάμεις. Τα όρια είναι καλά μελετημένα οπότε βάλε στοχούς κοντά στα όρια στην αρχή (έχοντας όμως και ένα περιθώριο τουλάχιστον 15-30 λεπτών) και ακολουθα όσο μπορείς το πλάνο σου... Εάν δεις στα προηγούμενα αποτελέσματα οι περισσότεροι που είναι στις 9.30-10 ώρες έχουν περίπου παρόμοια περάσματα σε κάθε πόρτα στα μέτρα που σου λέω ...Εάν μπορείς βέβαια "κλέψε" κάποια λεπτα απο τη μέση και μετά του αγώνα γιατί μπορεί στον Ενιπέα να σου χρειαστούν...

Εάν βρεις (που θα βρείς αρκετους) μέσα στον αγώνα πιο εμπειρους που γνωρίζουν τη διαδρομή και πάνε για τις 9-10 ώρες ...ακολούθα το ρυθμό τους...

Να δούμε βέβαια και τι καιρό θα μας κάνει γιατί όλα έχουν σημασία. Επίσης πρόσεξε τη τροφοδοσια σου και τα στομαχικά σου γιατί άλλο 5 ώρες ....άλλο 7 ...και άλλο 9 και 10. Εάν το στομάχι σου αντέχει στερεά τροφή να τη προτιμάς όπου βρίσκεις...

Αυτά για σύντομα

Edited by - sam on 05/06/2013 13:16:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2013 :  13:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by panchidis

παιδιά υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται να του μεταβιβάσω τη συμμετοχή μου?
δεν ξέρω αν γίνεται βασικά..



Καλύτερα να ρωτήσεις πρώτα την διοργάνωση αν μπορεί να γίνει μεταβίβαση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2013 :  15:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Thanks Σταμάτη!!!! Το μόνο μου άγχος (όχι μόνο αυτό φυσικά) πάντως, είναι να προλάβω τα περάσματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dinosman
Forum-Runner

159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/06/2013 :  21:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς χτες το βράδυ εσπασα το δεύτερο μεταταρσιο στο αριστερό μου πόδι και οι κόποι αρκετών μηνών πανε χαμένοι . Είχα κλείσει δυο δωμάτια στο κέντρο του λιτοχωρου πολυ ωραία . Οποίος θέλει ας με ενημερώσει για να παει ...6947990733 κωνσταντινος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  09:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 16/06/2013 : 21:37:00 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους
--------------------------------------------------------------------------------

Δυστυχώς χτες το βράδυ εσπασα το δεύτερο μεταταρσιο στο αριστερό μου πόδι και οι κόποι αρκετών μηνών πανε χαμένοι . Είχα κλείσει δυο δωμάτια στο κέντρο του λιτοχωρου πολυ ωραία . Οποίος θέλει ας με ενημερώσει για να παει ...6947990733 κωνσταντινος

------------------------------------------

Μεγάλο κρίμα. Πως έγινε??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pontios85
Forum-Runner

112 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  13:49:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
29/5 σε δυνατη προπονηση στο βουνο ασκιον σινιατσικο θελοντας να κανω εναν πολυ ικανοποιητικο χρονο στην καταβαση στραβωπατησα επεσα κ ραγισα τον αστραγαλο μου για 2 φορα στην συνεχεια ξερετε τι ακολουθησε ο ολυμπος ερχεται κ κοντευω να τρελαθω αλλα επειδη τρωμε μεγαλο ζορι στην προετημασια στον αγωνα θα παω δε τον αφηνω τελος αρα φιλε τραυματια σε καταλαβαινω απολυτα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000