Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  19:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή το ότι κινδύνεψε η ζωή των δύο ομήρων πιλότων, να το προσπεράσουμε? Άντε, ας πούμε ότι η πολιτεία κρίνει ότι προέχει να μη δραπετεύσει ο κρατούμενος εγκληματίας, έστω κι αν θυσιαστούν δύο αθώοι, ή όσοι αθώοι βρίσκονταν στο ελικόπτερο, καθώς δεν ήταν γνωστός ο αριθμός τους. Αλλά όχι και να απαγορεύεται να προβληματίζεται κάποιος για το αν ήταν σωστές οι προτεραιότητες που τέθηκαν.

* Το κείμενο του ρεπορτάζ "Τη γραμμή του Φραγκίσκου Ραγκούση, δικηγόρου του Παναγιώτη Βλαστού, υιοθέτησε..." είναι κι αυτό παραπλανητικό. Πχ, κι εγώ έχω τις αντιρήσεις μου για το αν σωστά έπεσαν οι 500 πυροβολισμοί, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ακολουθώ τη γραμμή Ραγκούση ή Βλαστού ή οποιουδήποτε άλλου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  19:51:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι εύκολο να γινόμαστε μετα χριστό προφήτες και να κρίνουμε εκ του αποτελέσματος εάν οι φρουροί έκαναν καλά τη δουλειά τους ή όχι.

Εαν έπεφτε το ελικόπτερο όμως απο τα μαζικά πυρά και σκοτώνοταν απο τα πυρά των φρουρών 2 παιδιά που δεν εφταιγαν σε τίποτα και έβγαινε στη τηλεόραση με κλαμματα η μάνα τους ή π.χ. η έγγυος γυναίκα τους τότε πιθανότατα η ευαισθησία μας να ήταν διαφορετική και να κοιτάγαμε λίγα καλύτερα εάν όντως ακολουθήκε σωστά η διαδικασία (κάπου άκουσα ότι δεν ακολουθήθηκε) και πως μπορούμε στο μέλλον να αποτρέψουμε τέτοιες τραγωδίες...

Το κακό είναι ότι εάν δεν δούμε το αίμα στο δικό μας κούτελο, ή τον πολιτικό με τα λεφτά στο χέρι μπροστά μας ...ή δεν ξέρω εγώ τι, κάθε συζήτηση για τις ελλείψεις του συστήματος βαφτίζεται "λαικισμός"

Προσωπικά δεν καταλαβαίνω πως μετά απο τόσα και τόσα η ενοικίαση ελικοπτέρου (που δεν είναι και κάτι οικονομικό) είναι κάτι τόσο απλό όταν μιλάμε για ένα μέσο με το οποίο μπορείς ακόμα και να βγεις παράνομα απο την χώρα ή να το ρίξεις οπουδήποτε εάν θες να γίνεις μάρτυρας... Μηπως βολεύει τους βολεμένους που τα χρησιμοποιούν περισσότερο απο μένα να μην μπλέκουν σε γραφειοκρατίες όποτε θέλουν να πάνε σε κάνα "μπιζνεσ μιτινγ" και δεν έχει προχωρήσει καμία πιο σοβαρή νομόθεσια επί του θέματος. Φαντάζομαι δεν είναι παντού έτσι και δεν θα μπορείς να νοικιάσεις ελικόπτερο στο νιου γιορκ π.χ. έτσι για τη πλάκα σου και για να βγάζεις βόλτα τις βιζιτούδες...

Edited by - sam on 26/02/2013 19:53:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  20:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγγνώμη αλλά τώρα, τα γυρίζετε όπως νάναι.

Αυτό που βαφτίζεις λαικισμός, είναι λαικισμός.
Φυσικά και θα μπορούσε να πέσει το ελικόπτερο και να σκοτωθούν και 2-3 αθώοι, και δεν έγινε. Και μιλάμε εκ του ασφαλούς. Και ο ήρωας ή ο εγκληματίας κρίνονται εκ του αποτελέσματος.
Και στο κάτω κάτω σε τέτοιες συνθήκες ζυγίζεις τις πιθανότητες, και αμάξι να πας να σταματήσεις με πυροβολισμό ίσως σκοτωθεί κάποιος. Και οποιαδήποτε σφαίρα σε κατοικημένη περιοχή μπορεί να εξοστρακίσει.

Μήπως όμως όταν έχουν σκοτωθεί αθώοι από εγκληματίες ή και αστυνομικοί (και αυτοί αθώοι είναι), βγήκε κάποιος από αυτούς να πεί, να εξετάσουμε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες η αστυνομία μπορεί τελικά να επέμβει? Μήπως να εξετάσουμε τις συνθήκες γιατί ΔΕΝ επενέβη εγκαίρως?
ΠΟΤΕ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. Ποτέ κανείς δεν κόπτηκε για κάτι τέτοιο, ας σκοτώθηκαν αθώοι, κάηκαν άνθρωποι, σκοτώθηκαν 4-5 αστυνομικοί, ταμίες σε τράπεζες και χρυσοχοΐα, ακόμα και φαστ φουντάδικα, ποτέ κάποιος δεν είπε να δούμε να επαναξετάσουμε κάτι ρε παιδί μου .

Αν λοιπόν είχαν πει κάτι τέτοιο σε ανύποπτο χρόνο ναι, μαζί τους.

Αν είχαν πεί για τον Αλβανό ληστή που παρέθεσα σε άλλη κουβέντα που ήταν μελανιασμένο το πρόσωπό του, σε ανύποπτο χρόνο, να δούμε τις συνθήκες που έφαγε το ξύλο, πάλι μαζί τους θα ήμουν.

Αλλά τώρα, ποιος λαϊκίζει και ποιος όχι... αφήστε το.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  20:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΑΝΤΑ υπάρχουν φωνές διαμαρτυρίας για όσα σαν αυτά που λες γίνονται.

Όποιος δεν θέλει να τις δει, δεν τις βλέπει. Όπως και όποιος δεν ασχολείται, δεν τις μαθαίνει, παρά μόνο αν τις προβάλουν τα ΜΜΕ.

Και όποιος θέλει, τις εκμεταλεύεται όποτε του χρειάζεται, για να κατηγορήσει τον κάθε Στρατούλη, που σιγά τι είπε στο κάτω κάτω, πράγματα που θα έπρεπε να προβληματίζουν τον καθένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  20:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρε γιώργο δεν μπορείς να γνωρίζεις εάν κόπτομαι εγώ ή όχι για τον οποιονδήποτε. Το συμπεραίνεις...

Και εγώ έγραψα ότι προφανώς υπάρχει και άλλος τρόπος και μπορεί να συζητηθεί και ευτυχώς που δεν χάσαμε αθώους. Δεν μπορεί να είναι η μόνη λύση το να περιμένουμε να έρθει το ελικόπτερο με τους ομήρους για να ανοίγουμε πυρ και οποιον πάρει ο χάρος...

Θες νοικιασμένα ελικόπτερα και χλιδές φίλε μου? Πέρνα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ να πάρεις μια άδεια με την ταυτότητα σου απο το αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου... Να καταθέσεις προσωπικά το σχέδιο πτήσης σου. Πάνω απο τη βουλή μπορείς να πετάξεις και να μας πεταξεις βόμβα μέχρι να το καταλάβουμε.... Να μή δούμε και λίγο το προφιλ σου και εάν μας θυμίζεις κάτι, να σε δούμε τέλως πάντων πως είσαι και σοβαρό παιδί... Εκτός εάν όπως είπα κάποιους που τα χρησιμοποιούν τα ελικόπτερα (εγώ δυστυχώς τα χω ελαττώσει τώρα τελευταία), δεν τους βολεύει και είναι και αυτό ενάντια στην ανάπτυξη που επιβάλει οι επιχειρηματίες να κινούνται γρήγορα και εύκολα...

Γιατί έχω την αίσθηση ότι και εκεί κάποιοι βολεύονται απο την ευκολία των "ελικοπτεράκηδων" και τη χρεώνεται μετά όλη η κοινωνία.

Επίσης γιατί να τους νοιάζει να ριχνουν προς το ελικόπτερο 100 και 200 σφαίρες. Ας ρίξουν μια και καλή στον Βλαστό και στον κάθε Βλαστό που πάει να ανέβει στη σκάλα να τη τελειώσουν την ιστορία εκεί. Να δουμε μετά ποιος θα το ξανασκεφθεί να την κάνει έτσι. Εκτός εάν ο Βλαστός πάλι για κάποιο λόγο έχει φίλους μέσα που δεν θα επετρεπαν κάτι τέτοιο.

Edited by - sam on 26/02/2013 20:28:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  21:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία, ας υποθέσουμε ότι δεν έριχναν στο ελικόπτερο οι φρουροί. Την κοπάναγε ο Βλαστός και μετά από 2 μέρες σκότωνε 5 ανθρώπους. Μετά θα βγαίνανε οι μανάδες αυτών των 5 και θα κλαίγανε αντί των 2 αθώων. Και βέβαια θα εβγαιναν και οι Συριζαίοι και θα λέγανε ότι η αστυνομία δεν κάνει καλά την δουλειά της!!! ( Η ίδια αστυνομία που λένε ότι θα την αφοπλίσουν όταν πάρουν την εξουσία)!!!!!!
Και στο κάτω κάτω γιατί θα έπρεπε οι φρουροί να ξέρουν ότι οι άλλοι ηταν όμηροι και όχι συνένοχοι?
Παιδιά αν πρόκειται να δικαιολογείται τους Συριζαίους σε ότι μαλακία λένε και κάνουν, οκ δεν βγάζει πουθενά η συζήτηση..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  22:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Ωραία, ας υποθέσουμε ότι δεν έριχναν στο ελικόπτερο οι φρουροί. Την κοπάναγε ο Βλαστός και μετά από 2 μέρες σκότωνε 5 ανθρώπους. Μετά θα βγαίνανε οι μανάδες αυτών των 5 και θα κλαίγανε αντί των 2 αθώων. Και βέβαια θα εβγαιναν και οι Συριζαίοι και θα λέγανε ότι η αστυνομία δεν κάνει καλά την δουλειά της!!! ( Η ίδια αστυνομία που λένε ότι θα την αφοπλίσουν όταν πάρουν την εξουσία)!!!!!!
Και στο κάτω κάτω γιατί θα έπρεπε οι φρουροί να ξέρουν ότι οι άλλοι ηταν όμηροι και όχι συνένοχοι?
Παιδιά αν πρόκειται να δικαιολογείται τους Συριζαίους σε ότι μαλακία λένε και κάνουν, οκ δεν βγάζει πουθενά η συζήτηση..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!

Έλεος ρε Μανώλη. Άσε μας να έχουμε τις προσωπικές μας απόψεις και ξεκόλλα από τα κόμματα. Ποιους 'συριζαίους' δικαιολογούμε? Και μάλιστα κρίνεις ότι δικαιολογούμε μαλακίες. Μαλακία είναι η ανθρώπινη ζωή, αθώων μάλιστα? Ό,τι και να γίνει, ο σύριζα και ο σύριζα. Έλεος. Μην ανησυχείς, αν έρθει στην εξουσία και κάνει τις προδοσίες και την εξαπάτηση των τωρινών, θα τους στολίζουμε όσο και τους σημερινούς.
Αυτά για τους πυροβολισμούς τα σκέφτηκα από τη πρώτη στιγμή που άκουσα για το συμβάν, και δεν περίμενα κανέναν να πει ή να προβληματιστεί για τα αυτονόητα.

Όλοι είναι αθώοι μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο. Τι να σου πω, το προφανές, ότι αν δεις κάποιους να έρχονται με ελικόπτερο, ξέρεις ότι ο ένας τουλάχιστον είναι σίγουρα ένοχος, αλλά οι υπόλοιποι μπορεί να είναι και αθώοι? Κι ότι αν ενδέχεται να είναι αθώοι, δεν παίζεις με τη ζωή τους? Ότι δεν σκοτώνεις έναν που δεν φταίει, με πρόφαση να μη σκοτωθεί (ΑΝ σκοτωθεί) άλλη μέρα ένας άλλος που δεν φταίει? Ότι τη μ@@κία που έκανες σαν κράτος να αφήσεις το ελικόπτερο να έρθει στη φυλακή, δεν τη ξεπλένεις σκοτώνοντας αθώους?

Αλλά κι αν γινόταν αυτό που λες, να ελευθερωνόταν ο Βλαστός και να σκότωνε αργότερα, φυσικά και θα λέγαμε για την αποτυχία του κράτους να τον κρατήσει φυλακισμένο. Όπως και τώρα λέμε, καθώς το ότι έφτασαν μια ανάσα από το να τον απελευθερώσουν, είναι αποτυχία του κράτους που τους άφησε να βολτάρουν δύο μέρες με το ελικόπτερο, και να φτάσουν ανενόχλητοι πάνω από την όποια φυλακή με αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  22:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σεβαστά αυτά που λές Κώστα αλλά για την ώρα οι μόνοι που τους "κράζουμε" όλους είμαστε ο Γιώργος και εγώ. Και είμαστε και οι μόνοι που αναγνωρίζουμε όταν κάνουμε λάθος, οπως είπα πιο πάνω ότι είχα λανθασμένη αποψη για την διαδικασία εξόρυξης χρυσού..
Πάντως, ανεξάρτητα αν η απόφαση για πυροβολισμούς ηταν σωστή η όχι, και σένα αν σου ερχόταν ελικόπτερο με καλάσνικοφ δεν θα σκεφτόσουνα με την ίδια άνεση που σκέφτεσαι όταν είσαι στο σαλόνι σου..έτσι δεν είναι?

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  22:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και βέβαια δεν είναι έτσι Μανώλη. Άλλο να έρθει κάποιος στο σαλόνι μου, και άλλο στη δουλειά μου, αν η δουλειά μου ήταν φύλακας με την ανάλογη εκπαίδευση.

Και δεν κατηγορούμε καθεαυτού τους φρουρούς. Το σκηνικό κράτησε μισή ώρα, όχι μισό λεπτό όπου θα παιρνόταν απόφαση της στιγμής. Προφανώς υπήρξε άμεση επικοινωνία με ανώτερα επιτελεία και υπουργεία, όπου κάποιοι από τη καρέκλα τους, έδωσαν τις εντολές πυροβολίστε κι όποιον πάρει ο χάρος. Οι εντολείς είναι οι κύριοι υπεύθυνοι, που παίζουν με τις ζωές αθώων για να καλύψουν τα λάθη τους να αφήνουν ελικόπτερα να αλωνίζουν στις φυλακές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

joker is job
Senior Forum-Runner

Greece
499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  22:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
sam Posted - 26/02/2013 : 20:24:56

Θες νοικιασμένα ελικόπτερα και χλιδές φίλε μου? Πέρνα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ να πάρεις μια άδεια με την ταυτότητα σου απο το αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου... Να καταθέσεις προσωπικά το σχέδιο πτήσης σου. Πάνω απο τη βουλή μπορείς να πετάξεις και να μας πεταξεις βόμβα μέχρι να το καταλάβουμε....


είναι κακό δηλαδή αυτό?
αφού αλλιώς δεν φεύγουνε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  22:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρίς να ξέρω τα πραγματικά περιστατικά λεπτομερώς, εκείνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι τα όπλα στους φύλακες, αστυνομικούς κ.λπ. δίνονται για να χρησιμοποιούνται όταν υπάρχει ανάγκη και όχι για μόστρα. Υποθέτω ότι έχουν εκπαιδευτεί αναλόγως και γνωρίζουν ποτέ συντρέχει λόγος να πυροβολήσουν και πότε θα γίνει αυτό απλώς για εκφοβισμό ή κατευθείαν στον στόχο. Εν προκειμένω εκ του αποτελέσματος αποδεικνύεται ότι έπραξαν σωστά. Εξάλλου σε μια αποπειρα απόδρασης ειναι απολύτως αναμενόμενο και φυσιολογικό να χρησιμοποιηθούν τα οπλα απο τους εξωτερικούς φρουρους των φυλακων. Ας μην ψαχνόμαστε, λοιπόν, κάθε φορά να βρούμε με το ζόρι τι λάθος έκαναν οι αστυνόμοι, το κράτος, οι δικαστές κ.λπ. και πού αδικηθηκαν ή κινδύνεψαν οι παράνομοι, οι τρομοκράτες, αυτοί που ληστευουν τράπεζες και αυτοί που έχουν καταδικαστεί, ειδικά όταν δεν υπάρχει και λάθος ή αδικία. Δεν αναφέρομαι φυσικά στους γράφοντες εδώ, αλλά στην στάση που κρατά επι του θέματος μέρος των ΜΜΕ και των κομμάτων, η οποία παγίως είναι μονομερής και κατά των εκπροσώπων του νόμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  23:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για «απαίτηση» ανανέωσης της ηγεσίας του ΚΚΕ έκανε λόγο η Λιάνα Κανέλλη μιλώντας στη δημόσια τηλεόραση ενώ αμφισβήτησε μάλιστα την ούτως ή άλλως αμφιλεγόμενη θέση του Περισσού για τις απολύσεις στον Ριζοσπάστη.

Παρότι ο Περισσός επιχειρεί να κρατήσει χαμηλά τους τόνους για τις απολύσεις στον Ριζοσπάστη, η βουλευτής του ΚΚΕ «άδειασε» τα στελέχη του κόμματός της, λέγοντας πως «δίκαιη απόλυση δεν υπάρχει πουθενά».

Η Λιάνα Κανέλλη ακύρωσε δημοσίως την επιχειρηματολογία του ΚΚΕ, σύμφωνα με την οποία «ο Ριζοσπάστης και ο 902 δεν είναι καπιταλιστικές επιχειρήσεις». Μιλώντας στη ΝΕΤ η βουλευτής του ΚΚΕ επισήμανε πως «δίκαιη απόλυση δεν υπάρχει πουθενά», ερωτηθείσα για τις απολύσεις στην κομματική εφημερίδα του Περισσού.

Στη συνέχεια πάντως η βουλευτής του ΚΚΕ πρόσθεσε ότι «οι απολύσεις στο Ριζοσπάστη είναι διαφορετικές από τις άλλες, γιατί το ΚΚΕ δεν είναι Βατικανό του αστικού καπιταλιστικού συστήματος και η Αλέκα δεν είναι ο Πάπας».

Παραδέχθηκε ωστόσο ότι «όπως και τόσα εκατομμύρια άνθρωποι και οι απολυμένοι του Ριζοσπάστη βρίσκονται σε δύσκολη θέση».

Η Κανέλλη μίλησε επίσης για ανάγκη ανανέωσης της ηγεσίας του ΚΚΕ, αφήνοντας μάλιστα να εννοηθεί ότι αυτές οι αλλαγές πρέπει να είναι ευρύτατες. «Το ίδιο το κόμμα απαιτεί ανανέωση ηγεσίας. Ομως οι αλλαγές δεν είναι ζήτημα προσώπων» σχολίασε χαρακτηριστικά.

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  23:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλα μπουμπούκια εδώ...

Για «απαίτηση» ανανέωσης της ηγεσίας του ΚΚΕ έκανε λόγο η Λιάνα Κανέλλη μιλώντας στη δημόσια τηλεόραση ενώ αμφισβήτησε μάλιστα την ούτως ή άλλως αμφιλεγόμενη θέση του Περισσού για τις απολύσεις στον Ριζοσπάστη.

Παρότι ο Περισσός επιχειρεί να κρατήσει χαμηλά τους τόνους για τις απολύσεις στον Ριζοσπάστη, η βουλευτής του ΚΚΕ «άδειασε» τα στελέχη του κόμματός της, λέγοντας πως «δίκαιη απόλυση δεν υπάρχει πουθενά».

Η Λιάνα Κανέλλη ακύρωσε δημοσίως την επιχειρηματολογία του ΚΚΕ, σύμφωνα με την οποία «ο Ριζοσπάστης και ο 902 δεν είναι καπιταλιστικές επιχειρήσεις». Μιλώντας στη ΝΕΤ η βουλευτής του ΚΚΕ επισήμανε πως «δίκαιη απόλυση δεν υπάρχει πουθενά», ερωτηθείσα για τις απολύσεις στην κομματική εφημερίδα του Περισσού.

Στη συνέχεια πάντως η βουλευτής του ΚΚΕ πρόσθεσε ότι «οι απολύσεις στο Ριζοσπάστη είναι διαφορετικές από τις άλλες, γιατί το ΚΚΕ δεν είναι Βατικανό του αστικού καπιταλιστικού συστήματος και η Αλέκα δεν είναι ο Πάπας».

Παραδέχθηκε ωστόσο ότι «όπως και τόσα εκατομμύρια άνθρωποι και οι απολυμένοι του Ριζοσπάστη βρίσκονται σε δύσκολη θέση».

Η Κανέλλη μίλησε επίσης για ανάγκη ανανέωσης της ηγεσίας του ΚΚΕ, αφήνοντας μάλιστα να εννοηθεί ότι αυτές οι αλλαγές πρέπει να είναι ευρύτατες. «Το ίδιο το κόμμα απαιτεί ανανέωση ηγεσίας. Ομως οι αλλαγές δεν είναι ζήτημα προσώπων» σχολίασε χαρακτηριστικά.

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
[/quote]

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  23:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, να ξέρουμε τι κράζουμε.
το ΚΚΕ και το κάθε ΚΚΕ ζεί στην κοινωνία που έχουμε σήμερα.
Αν δεν έχει λεφτά, είναι απολύτως λογικό να κάνει απολύσεις ή και μειώσεις μισθών.
Επίσης αν η κυρία Παπαρήγα, χρειαστεί κινητό τηλέφωνο να έχει smartphone.

Δλδ εγώ, αν ας πούμε ζούσα σε ΚΚ, και δεν πίστευα στον κομμουνισμό, δεν θα έπρεπε να τρώω από το φαγητό που μου δίνουν με κουπόνια? Τι να έκανα να πέθαινα?

Εδώ αν ΔΕΝ έχει, τι να τους κάνει όσους δεν μπορεί να συντηρήσει, να τους πληρώνει με λεφτά από τον τοίχο?
Στην ζωή της πως να κινείται, δεν θα χρησιμοποιεί κινητό και πάει λέγοντας?


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2013 :  23:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν αντιλέγω, απλά είναι το δάσκαλε που δίδασκες.....

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000