Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  00:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι αφού δεν αντιλέγεις, πως είναι δάσκαλε που δίδασκες?...

Επειδή δεν καταλαβαίνεις, το κκε λέει εκτός των άλλων στο κράτος, ρίξε χρήμα στην αγορά για να ανακυκλώνεται το χρήμα, και να πληρώνουν οι επιχειρήσεις τους μισθούς. Επίσης κράτος μη με μαδάς με τα χαράτσια. Αν οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις μαδιούνται από τα μνημόνια, με τι θα πληρώνουν τους υπαλλήλους, με αέρα κοπανιστό, ή να τυπώνουν πλαστά ευρώ για να μην απολύουν?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  03:05:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ αντιλέγω! Υπάρχει μεγάλη αντίφαση στην στάση του ΚΚΕ, το οποίο οποιαδήποτε απόλυση και εάν γίνει σε ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα βγαίνει και δηλώνει αντίθετο, ακόμα κι αν η εταιρεία ή ο οργανισμός μπαίνει μέσα με τα χίλια. Μην ξεχνάμε δε ότι το κράτος έχει πρακτικά πτωχεύσει... Όταν όμως πρόκειται για το κόμμα του λαού, προφανώς ισχύουν άλλοι κανόνες... Η αντίφαση αυτή είναι ακόμα πιο εμφανής απο την διάσταση απόψεων μεταξύ Κανέλη και Παπαρήγα. Τόσο απλά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  09:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντιλέγω Κώστα για τους λόγους που λέει ο φίλος.
Θυμάσαι τι έγινε με την χαλυβουργία? Και αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα..
Κανένας δεν κατηγορεί το ΚΚΕ επειδή φέρεται σαν ανάλγητος καπιταλιστής αλλά να μην διαμαρτύρεται όταν κάνουν το ίδιο άλλες επιχειρήσεις.


MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  09:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συριζαίων κατορθώματα..Επεισόδιο 325


Οι πειρατές... και ο Ακερμαν

“Η χώρα χρειάζεται επενδυτές, όχι πειρατές”, ήταν η κορώνα του κ Τσίπρα στην χθεσινή συνεδρίαση της βουλής, καταγγέλλοντας ότι οι άδειες για τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας “πήγαν στους κολλητούς και τους διαπλεκόμενους”.

Στο σημείο αυτό, πάντως, ο επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ σημείωσε φάουλ καθώς, για να τεκμηριώσει την καταγγελία ότι η διαπλοκή φρενάρει επενδυτικά σχέδια της Deutsche Aeolia στην αιολική ενέργεια, παρουσίασε έγγραφο της Deutsche Bank με την υπογραφή –όπως είπε– του διοικητή της Γιόζεφ Ακερμαν, λέγοντας ότι χρηματοδοτεί την επένδυση.

Λίγο αργότερα όμως ο Ευ. Βενιζέλος αποκάλυψε ότι δεν πρόκειται για τη γερμανική κεντρική τράπεζα αλλά για κατάστημά της στο Λονδίνο και ότι ο υπογράφων δεν είναι ο διοικητής της αλλά πρόσωπο με το ίδιο επίθετο.

Η αποκάλυψη «μούδιασε» τους βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, ενώ μέχρι το τέλος της συνεδρίασης δεν επανήλθαν στο θέμα.

Ο κ. Βενιζέλος μάλιστα δεν παρέλειψε να αναφερθεί σε δημοσίευμα γερμανικού περιοδικού, σύμφωνα με το οποίο το ταξίδι του κ. Τσίπρα στην Αμερική χρηματοδότησε ο Τζωρτζ Σόρο


Πηγή:www.capital.gr

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  10:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν νομίζω ότι το ΚΚΕ καταφέρεται σε επιχειρήσεις για τις απολύσεις γενικά και αόριστα αλλά κυρίως αυτών που φαίνονται με υπέρογκα κέρδη και προχωρούν σε μαζικές απολύσεις προκειμένου να τα αυξήσουν ακόμη περισσότερο ή όταν προχωρούν σε απολύσεις για συνδικαλιστική δράση..
επίσης,
απ όσο έχω καταλάβει αυτό που καταγγέλλει είναι το παράδοξο και το άδικο του συστήματος.
Για τις απολύσεις στον ριζοσπάστη σαφώς και κάνουν πολύ κακό στην εικόνα του ΚΚΕ και σίγουρα αν γινόταν να τις αποφύγουν πιστεύω θα γινόταν με κάθε τρόπο εκτός και αν γνωρίζετε ότι τα τσεπώνει η Παπαρήγα και τα φιλαράκια της από τις απολύσεις.
Τότε πάω πάσο γιατί δεν το ξέρω αυτό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  10:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

Δεν νομίζω ότι το ΚΚΕ καταφέρεται σε επιχειρήσεις για τις απολύσεις γενικά και αόριστα αλλά κυρίως αυτών που φαίνονται με υπέρογκα κέρδη και προχωρούν σε μαζικές απολύσεις προκειμένου να τα αυξήσουν ακόμη περισσότερο ή όταν προχωρούν σε απολύσεις για συνδικαλιστική δράση..
επίσης,
απ όσο έχω καταλάβει αυτό που καταγγέλλει είναι το παράδοξο και το άδικο του συστήματος.
Για τις απολύσεις στον ριζοσπάστη σαφώς και κάνουν πολύ κακό στην εικόνα του ΚΚΕ και σίγουρα αν γινόταν να τις αποφύγουν πιστεύω θα γινόταν με κάθε τρόπο εκτός και αν γνωρίζετε ότι τα τσεπώνει η Παπαρήγα και τα φιλαράκια της από τις απολύσεις.
Τότε πάω πάσο γιατί δεν το ξέρω αυτό




Εγώ πάλι νομίζω ότι καταγγέλει οποιαδήποτε απόλυση, χωρίς να κοιτάει τι γίνεται από πίσω, αν δηλαδή η επιχείρηση μπαίνει μέσα και δεν είναι βιώσιμη... Και φυσικά αυτό επεκτείνεται στο ίδιο το κράτος...

Σαν το ΚΚΕ να είναι ο ταύρος και η λέξη "απόλυση" κόκκινο πανί...

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  11:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by runner1979

Δεν νομίζω ότι το ΚΚΕ καταφέρεται σε επιχειρήσεις για τις απολύσεις γενικά και αόριστα αλλά κυρίως αυτών που φαίνονται με υπέρογκα κέρδη και προχωρούν σε μαζικές απολύσεις προκειμένου να τα αυξήσουν ακόμη περισσότερο ή όταν προχωρούν σε απολύσεις για συνδικαλιστική δράση..
επίσης,
απ όσο έχω καταλάβει αυτό που καταγγέλλει είναι το παράδοξο και το άδικο του συστήματος.
Για τις απολύσεις στον ριζοσπάστη σαφώς και κάνουν πολύ κακό στην εικόνα του ΚΚΕ και σίγουρα αν γινόταν να τις αποφύγουν πιστεύω θα γινόταν με κάθε τρόπο εκτός και αν γνωρίζετε ότι τα τσεπώνει η Παπαρήγα και τα φιλαράκια της από τις απολύσεις.
Τότε πάω πάσο γιατί δεν το ξέρω αυτό




Εγώ πάλι νομίζω ότι καταγγέλει οποιαδήποτε απόλυση, χωρίς να κοιτάει τι γίνεται από πίσω, αν δηλαδή η επιχείρηση μπαίνει μέσα και δεν είναι βιώσιμη... Και φυσικά αυτό επεκτείνεται στο ίδιο το κράτος...

Σαν το ΚΚΕ να είναι ο ταύρος και η λέξη "απόλυση" κόκκινο πανί...

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!


Μέχρι στιγμής τουλάχιστον εδώ στην περιοχή μου έχω δει μέλη του ΠΑΜΕ να καταφέρονται σε Τζάμπο, Καρφούρ, Φάγε, Λιντλ κλπ. ή όπως τόνισα παραπάνω σε μια επιχείρηση όπου κάποιος υπάλληλος κυνηγήθηκε για συνδικαλιστικούς λόγους.
Δεν έχω δει ακόμη να στήνονται έξω από την πόρτα ενός μικροπωλητή ή φούρναρη που χρεοκόπησε και έδιωξε τον ή τους υπαλλήλους του

τέλος πάντων όπως νομίζει κανείς, μπορεί να μην βλέπω και καλά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  11:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλτατε η επιχείρηση του ΚΚΕ δεν είναι ο ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ, αλλά η ΤΥΠΟΕΚΔΟΤΙΚΗ ΑΕ. Μία εταιρεία με υπερσύγχρονο εξοπλισμό που τυπώνει το μεγαλύτερο μέρος των Ελληνικών, εφημερίδων, περιοδικών, εντύπων, μετοχών κλπ...
Μόνο τα χαρτονομίσματα του ευρώ δεν τυπώνει..(για την ώρα τουλάχιστον)
Μπροστά της τα jumbo και τα καρφούρ είναι νάνοι...

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  12:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην διαδίδετε ανακρίβειες.

Η τυποεκδοτική είναι για το άρθρο 99 ενώ το jumbo όχι. Αυτό συμβαίνει και λόγω της διαρκούς μείωσης των παραδοσιακών εκδόσεων λόγω κρίσης και internet. Εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να διατηρεί την ίδια παραγωγή με τις χρυσές εποχες του έντυπου τύπου και τους ίδιους εργαζόμενους

http://www.tovima.gr/media/article/?aid=440597

Στο ίδιο άρθρο διαβάζω ότι ο τζίρος της είναι 43.000.000 ευρώ ενώ με μια πρόχειρη αναζήτηση βρίσκω ότι του jumbo είναι 460.000.000 ευρω

http://dir.icap.gr/2002/companygr.asp?code=0055490

Νταξ καταλαβαινω το να φερνουμε παραδείγματα αλλά ας τα διασταυρώνουμε πρώτα ειδάλλως δεν διαφέρουμε πολύ απο τον καθε συριζαίο που αποκάλεσε τον ξάδελφο ή μπατζανάκη άκερμαν διευθυντή της ντόιτσε στο λονδίνο, διευθυντή των κεντρικών της γερμανιας (λες και αυτό είναι το θέμα μας και ποιος ονομαστικα έστειλε απο την ντοιτσε την επιστολή και όχι εάν τελικά οι έλληνες διαπλεκόμενοι φέρνουν εμπόδια για τα δικά τους οφέλη)

Edited by - sam on 27/02/2013 16:35:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  13:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο τζίρος Σταμάτη δεν είναι ενδεικτικό της ευρωστίας μιας επιχείρησης..Μπορεί να κάνεις τζίρο 50 ε κατ και να έχεις κέρδος 25, μπορείς να κάνεις τζίρο 1 δις και να έχεις ζημιές άλλο 1 δις..
Τώρα το ποιες επιχειρήσεις μπαίνουν στο άρθρο 99 ας μην το σχολιάσουμε καλύτερα...

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  13:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσένα το λάθος με το όνομα μπορεί να σου φαίνεται ασήμαντο, στην πραγματικότητα δεν είναι όμως για ένα κόμμα που θέλει να κυβερνήσει..
Φαντάσου ο Σαμαράς ο ποδοσφαιριστής να βγει και να πει πχ ο κατώτατος μισθός θα πάει στα 5 χιλ ευρώ και τα έντυπα να μην διευκρινήσουν ότι δεν πρόκειται για τον πρωθυπουργό..
Ασε,,οι Συριζαίοι φάγανε γκολ απο την σέντρα!!!!

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  13:29:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν χρειαζεται να φανταστώ Μανώλη. Έχω αυτούς που κυβερνούν ΗΔΗ να δηλώνουν άλλα ντάλλον για τα ονόματα στη λίστα Λαγκάρντ... Άλλος είναι ο ένας ...μετά αλλο όνομα είναι ο άλλος ...μετα ξεχάσαμε ποιος μας έδωσε το στικάκι

Το παράδειγμα με τον ποδοσαφαιριστή Σαμαρά είναι τελείως μα τελείως λαικίστικό. Εκτός εάν ο Σαμαράς είναι και ανώτατο στέλεχος της Νέας Δημοκρατίας που μπορεί να στέλνει επιστολές στο όνομα της.

Επίσης λαικίστικη είνα και η γενίκευση για το τι σημαίνει τζίρος και κέρδη καθώς εγώ σου ανέφερα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ και φαντάζομαι ισολλογισμούς έστω και επιφανειακά μπορείς να διαβάσεις... άρα τι μου λες ότι άλλο είναι ο τζίρος και άλλο το κέρδος...

Για να μπεις στο άρθρο 99 έχεις ΖΗΜΙΕΣ (και άρα όχι 25 εκατομμύρια κέρδος) και το jumbo εμφάνισε στον ισολλογισμό που σου λινκαρα 223.000.000 μικτό κέρδος, μεταφέρει αδιανέμητα κέρδη 100.000.000 και έχει κέρδη προ φόρων άλλα 100.000.000)

Τι μου αναφέρεις λοιπόν θεωρίες όταν έχεις τα στοιχεία μπροστά σου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  13:37:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ισολογισμούς μπορώ να διαβάσω ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ παρόλο που έχω συντάξει δεκάδες!!!!
Δεν είδα τα λινκ σου απλώς εμεινα στα νούμερα που αναφέρεις για να μηυν δημιουργούνται εντυπώσεις στους φίλους..
Οσο για τον Σαμαρά το παράδειγμα μπορεί να ήταν ακραίο αλλά ήταν το ίδιο..
Και οι Συριζαίοι παραδέχονται ότι ξευτιλίστηκαν οπότε δεν βλέπω τον λόγο να προσπαθείς εσύ να μας πεις ότι ηταν οφσαιντ!!!!

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  13:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρε δεν θέλω να υπερασπιστώ τον Σύριζα... Με την τακτική να πετάμε τη μπάλλα στην εξέδρα στο κάθετι έχω μεγάλο πρόβλημα. Ηλίθιος ο κάθε συριζαίος ή αινστάιν ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ... Το θέμα δεν είναι το όνομα που έστειλε την επιστολή αλλά η επιστολή ή ίδια αυτή καθ'αυτή. Με το να επικεντρώνουμε κάθε φορά σε τελείως διαφορετικά ασήμαντης συγκριτικά σημασίας θέματα δείχνουμε ότι σοβαρή κουβεντα για την ουσία ΔΕΝ θέλουμε να κάνουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  14:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν πετάω ποτέ την μπάλα στην εξέδρα...ωραία ας πούμε για την επιστολή.
Κάποιος χαμηλόβαθμος υπάλληλος που έχει το ίδιο όνομα με τον πρόεδρο, έγραψε μια επιστολή η οποία δεν έχει καμμιά αξία αφού είναι χαμηλόβαθμος...
Φαντάσου να λέγομαι Κωστόπουλος να δουλεύω στην ALPHA BANK κλητήρας και να σου στείλω μια επιστολή Κύριε Σταμάτη σας χαρίζουμε όλα σας τα δάνεια..
Εσύ από το όνομα να υποθέσεις ότι είναι ο πρόεδρος, να αρχίσεις να πανηγυρίζεις και στο τέλος να σου λένε ότι σου την έστειλε ο φίλος σου το ονομα που έχει συνωνυμία με τον πρόεδρο!!!!


MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000