Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  14:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
α) Σε παρακαλώ μπορείς να μου βρεις τη πηγή όπου αναφέρει τα λόγια του Τσίπρα στον ΔΙΟΙΚΗΤΗ της ντόιτσε Ακερμαν ...γιατί εγώ διαβάζω κάπου ότι είπε σκέτο "με την υπογραφή του κ. Ακερμαν" (άσχετο το τι μπορεί να υπονοούσε και δεν νοιάζει κιόλας και τι είπε. Φαντάζομαι η επιστολή ερχεται με έγκριση της Ντόιτσε Μπάνκ άρα και του διοικητή της κατ'επέκταση)

β) ο Νιλς άκερμαν όπως επίσης διαβάζω είναι ανηψιός του Γιόζεφ άκερμαν και managing director της Ντόιτσε Μπανκ Λονδίνου και όχι ο κλητήρας τη alpha bank (πάλι πετά τη μπάλα εδώ στην εξέδρα)

γ) και τελικά ακομα και ο κλητήρας να έστελνε την επιστολή γιατί έπεσε στην αντίληψη του κάποιο σκάνδαλο ....την επιστολή την ίδια και όσα αναφέρει ΔΕΝ πρεπει να τα δούμε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  14:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

quote:
Originally posted by sam

Βρε δεν θέλω να υπερασπιστώ τον Σύριζα...




quote:
Originally posted by sam

α) Σε παρακαλώ μπορείς να μου βρεις τη πηγή όπου αναφέρει τα λόγια του Τσίπρα στον ΔΙΟΙΚΗΤΗ της ντόιτσε Ακερμαν


Εεεεε!

(αυτός ο Νιλς έχει καμία σχέση με τον Νιλς Χολγκερσον; )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  14:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το σημείο αυτό, πάντως, ο επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ σημείωσε φάουλ καθώς, για να τεκμηριώσει την καταγγελία ότι η διαπλοκή φρενάρει επενδυτικά σχέδια της Deutsche Aeolia στην αιολική ενέργεια, παρουσίασε έγγραφο της Deutsche Bank με την υπογραφή –όπως είπε– του διοικητή της Γιόζεφ Ακερμαν, λέγοντας ότι χρηματοδοτεί την επένδυση.

Λίγο αργότερα όμως ο Ευ. Βενιζέλος αποκάλυψε ότι δεν πρόκειται για τη γερμανική κεντρική τράπεζα αλλά για κατάστημά της στο Λονδίνο και ότι ο υπογράφων δεν είναι ο διοικητής της αλλά πρόσωπο με το ίδιο επίθετο.

Η αποκάλυψη «μούδιασε» τους βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, ενώ μέχρι το τέλος της συνεδρίασης δεν επανήλθαν στο θέμα.

Ο κ. Βενιζέλος μάλιστα δεν παρέλειψε να αναφερθεί σε δημοσίευμα γερμανικού περιοδικού, σύμφωνα με το οποίο το ταξίδι του κ. Τσίπρα στην Αμερική χρηματοδότησε ο Τζωρτζ Σόρο


Πηγή:www.capital.gr

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρακτικά μανωλη, βίντεο ίσως ...κάτι τέτοιο. Όχι αναπαραγούμενο ρεπορταζ. Αυτό δεν είναι πρωτογενές υλικό.

Μου κάνει εντύπωση να είπε "ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ της Ντόιτσε Μπάνκ Γερμανίας κ. Ακερμαν" (όχι ότι το αποκλείω) και όχι κάτι όπως ο κ. Ακερμαν της Ντόιτσε Μπανκ και ο Βενιζέλος να μην το κανε θέμα για αυτή ακριβώς τη διατύπωση.

http://www.youtube.com/watch?v=oRjID98xu_I&feature=player_embedded
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην πρωτολογία του στη Βουλή, ο κ. Τσίπρας έκανε ένα λάθος: απευθυνόμενος στον Πρωθυπουργό, τον ρώτησε: «Ποιος κρατάει έξω από τις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας την Deutsche Aeolia κ. Σαμαρά»;

Αναφέροντας ότι η εν λόγω γερμανική εταιρεία «έχει κάνει έξι αιτήσεις για επενδύσεις σε ανανεώσιμες πηγές ενέργειας στην Ελλάδα, με εγγύηση χρηματοδότησης από την Deutsche Bank στο 35% της επένδυσης, αλλά άδεια δεν πήρε.

Προς επίρρωση τούτου κατέθεσε στα πρακτικά «επιστολή με την υπογραφή του κ. Άκερμαν», υπονοώντας ότι πρόκειται για τον γνωστό Άκερμαν. Γιατί δεν πήρε άδεια η Aeolia; «Γιατί όλα αυτά τα χρόνια οι άδειες για τις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας πήγαν στους κολλητούς και τους διαπλεκόμενους, αυτοί είναι που διώχνουν τους επενδυτές», υποστήριξε ο κ. Τσίπρας.

Το λάθος του κ. Τσίπρα το αποκάλυψε ο Ευάγγελος Βενιζέλος. Ο Άκερμαν που αναφέρεται και υπογράφει την επιστολή δεν είναι ο γνωστός Τζο Άκερμαν, αλλά κάποιος Νιλς Άκερμαν της Deutsche Bank Λονδίνου.

Ουσιαστική σημασία βεβαίως δεν έχει, γιατί πράγματι, η Deutsche Aeolia έχει τη Deutsche Bank από πίσω της.

- See more at: http://newpost.gr/post/194557/o-akerman-i-Deutsche-Bank-kai-i-Alpha-Grissin/#sthash.K3iHmUqM.dpuf

...εγώ με αυτό για παράδειγμα κάτι διαφορετικό απο αυτό που έγραψες εσύ διαβάζω. Βρές μου λοιπόν το βιντεο για να σε πιστεψω. Εκτός εάν εσύ πιστεύεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ όπως στα σερβίρουν...

Και επαναλαμβάνω δεν έχει καμία ιδιαίτερη σημασία το θέμα ...αλλα ο κιτρινισμός όταν και εάν θέλουμε να υπερτονίσουμε κάτι έχει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σταμάτη εδώ κάναμε ολόκληρη συζήτηση για τις απαγωγές (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) κατοίκων της Χαλκιδικής από την αστυνομία επειδή η πληροφορία δημοσιεύτηκε στο indeymedia!!!
Οκ και βίντεο να σου δώσω θα μου λες ότι είναι φωτομοντάζ.....
Για τον απλό κόσμο δεν έχει σημασία αλλά η αξιωματική αντιπολίτευση πρέπει να μπορεί να διακρίνει τις διαφορές στα πρόσωπα και την βαρύτητα τους..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
O κόσμος των δρομέων
είναι μια μικρογραφία
(ή και φωτογραφία)
της Ελληνικής κοινωνίας

με ό,τι αυτό συνεπάγεται

Γι αυτό καμιά φορά
είναι περιττές οι απορίες
και οι προσπάθειες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εδώ τα ίδια λέει
http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26509&subid=2&pubid=113000402

όπου αναφέρει σύμφωνα με το ρεπορτάζ τα λόγια κατα λέξη του Τσίπρα.

Μανώλη το θέμα μας είναι εάν το "ρεπορταζ" που παρέθεσες αναφέρει ακριβως τα λόγια του Τσίπρα ["με την υπογραφή –όπως είπε– του διοικητή της Γιόζεφ Ακερμαν"] ή όχι. Το τονίζει μάλιστα ότι ΕΙΠΕ ακριβώς "του ΔΙΟΙΚΗΤΗ της ΓΙΟΖΕΦ Ακερμαν".

Εάν λοιπόν δεν είπε έτσι και τα είπε λίγο αλλιώς όπως αναφέρουν τα περισσότερα άλλα μέσα (υποννοώντας πιθανότατα αυτό που λες αλλά σε κάθε περίπτωση έχοντας τυπικά μιλήσει ορθώς αφού κ. Άκερμαν είπε....κ. Άκερμαν υπέγραψε) τότε δεν είναι κιτρινισμός το έγκυρο(?) ρεπορτάζ που παρέθεσες? Αυτό σε ρώτησα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως το ζήτημα δεν είναι ποιος Άκερμαν, άσχετα από τη γκάφα ή μη του Τσίπρα και το Μπένυ σόου, αλλά η τύχη της εν λόγω επένδυσης...

Θα ήθελα να μάθω τυχόν απάντηση των κυβερνητικών σ' αυτό. Δεν είχα το χρόνο να το ψάξω, αν έχεις κάποιος κάτι ας το βάλει.

Και κάτι άλλο για τους μη ειδικούς. Η Deutsche Bank δεν είναι η κεντρική τράπεζα της Γερμανίας, και η Deutsche Bank London, δεν είναι ένα κάποιο υποκατάστημα (π.χ. Καλαμάτας). Από το σίτυ του Λονδίνου κάνουν αυτές τις δουλειές όλες οι μεγάλες τράπεζες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και για να σε βγάζω απο το κόπο και να μη συζητάμε για τη μπάλα στην εξέδρα. ΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΛΑΛΑΚΙΑ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ....Ευτυχώς να λες που η συγκεκριμένη ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΩΔΗΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΛΑΛΑΚΙΑ δεν έχει στοιχίσει στη χώρα απιστευτα εκατομμύρια και χρέος και καταστοφές...

Να γυρίσουμε τώρα στις μεγάλες λαλακίες όσων ΣΤΟΙΧΙΣΑΝ στη χώρα εκατομμύρια και εκατομμύρια και εκατοντάδες χιλλιάδες ανέργων και σε πράγματα λίγο πιο κοντά μας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρε Σταμάτη, όταν ο Τσίπρας, που τόσο έντονα και παθιασμένα υπερασπίζεσαι, βγει πρωθυπουργός και κάνει τις μεγαλειώδεις κωλοτούμπες μεταλασσόμενος στον πλέον δεξιό πρωθυπουργό τςη μεταπολίτευσης, τι θα λες;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:37:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έβαλα το bold Σταμάτη..και η εφημερίδα που μου λες για γκάφα μιλάει..από εκεί και πέρα σε χάνω...
και η Ημερησία αναφέρει ότι οι Συριζαίοι ξευτιλίστηκαν..
Ασε το βράδυ θα δούμε το Τσίπριζα TV και θα ενημερωθούμε

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by CaballoBlanco


Και κάτι άλλο για τους μη ειδικούς. Η Deutsche Bank δεν είναι η κεντρική τράπεζα της Γερμανίας, και η Deutsche Bank London, δεν είναι ένα κάποιο υποκατάστημα (π.χ. Καλαμάτας). Από το σίτυ του Λονδίνου κάνουν αυτές τις δουλειές όλες οι μεγάλες τράπεζες.



Πολύ σωστά. Deutsche Bundesbank είναι η Κεντρική Τράπεζα της Γερμανίας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Βρε Σταμάτη, όταν ο Τσίπρας, που τόσο έντονα και παθιασμένα υπερασπίζεσαι, βγει πρωθυπουργός και κάνει τις μεγαλειώδεις κωλοτούμπες μεταλασσόμενος στον πλέον δεξιό πρωθυπουργό τςη μεταπολίτευσης, τι θα λες;;;



Αυτό είναι πολύ εύκολο. Θα μπορούσα να πώ βέβαια ότι είπες και εσύ τελικα εκ των υστέρων και ενω μου έλεγες ότι η μοναδική σωτηρία της χώρας είναι ο σαμαράς και ο βενιζέλος και η εγγύηση ότι όταν εκλεγούν ΔΕΝ θα έχουμε ΠΡΩΤΟΦΑΝΗΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΑΝΕΡΓΙΑ, ΠΕΙΝΑ, ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΥΦΕΣΗ, ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 80, ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ, ΝΕΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ, ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑΔΙΡ, ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΓΙΑ ΦΟΥΝΤΟ και όλα αυτά που θα γενόντουσταν εάν έβγαινε οτιδήποτε άλλο (κάνας σύριζας π.χ.)

...αλλά αντί αυτού που (δεν) είπες εσύ εγώ θα λέω ότι λέω και σήμερα ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

Edited by - sam on 27/02/2013 15:46:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2013 :  15:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε σεις!
Σιγά-σιγά!
Απο το πολύ το τράβηγμα
θα πάθει τίποτα αυτή η έρμη η κουτάλα!

Πάντως είναι πολύ μεγάλη
και χρειάζεται δυνατά χέρια

Έτσι να μην ανησυχούν
αυτοί που την κρατάνε αυτή τη στιγμή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000