Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  11:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν καταλαβαίνω καλά θέλεις εκτός από τα μεταλλεία του χρυσού (που μπορεί και να έχεις δίκιο σε αυτό) να διώξουμε και τους τουρίστες.
Και πιο πριν να διώξουμε και όλες τις βιομηχανίες (όσες έχουν απομείνει) όπως έκανε η "αλλαγή" την δεκαετία του 80.
Και να διοριστούμε όλοι στο Δημόσιο με 750 βασικό όπως υπόσχεται η αξιωματική αντιπολίτευση? (Κώστα έγινα "κόσμιος", είδες?)

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!

Edited by - MANOLIS2004 on 28/02/2013 11:22:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  11:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ ούτε αυτό που θέλεις θέλω
ούτε αυτό που κατάλαβες θέλω.

Αξιοπρέπεια σαν λαός θέλω
ευημερία και δουλειά για όλους
σε αξιοπρεπείς συνθήκες
και με αξιοπρεπείς μισθούς.

Εσύ πως το αντιλαμβάνεσαι;
Τι θαρρείς πάει να γίνει
στην Κέρκυρα
στην παραλιακή ζώνη του Σαρωνικού
στα νησιά
και όπου αλλού επικαλούνται
την τουριστική "ανάπτυξη";
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  11:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και πως θα βρεθούν οι δουλειές και η ευημερία αν δεν γίνουν επενδύσεις?
Που θα δουλέψει ο κόσμος? Και μια τουριστική επένδυση είναι σαφώς πιο "καθαρή" από μια βιομηχανία...(βέβαια, έχει και πολύ λιγότερες θέσεις εργασίας).


MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  12:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κύριε Μανώλη
Διάβασα ολόκληρο το κείμενο για την Κέρκυρα

Εγώ συμφωνώ για την επένδυση
και για τα συνολικά οφέλη
Μόνο που το αντίτιμο για τους δήμους
για το δημόσιο ή για τους ιδιώτες
πρέπει να είναι πολύ μεγαλύτερο

Συμφωνείς;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  12:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους


Κέντρο της αθήνας μετά από επαναστάσεις αντικαθεστωτικών.
Η εικόνα είναι στην Συρία, αλλά λέμε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  12:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το αν συμφωνώ η όχι δεν μπορώ να το πω ελαφρά τη καρδία όπως δεν μπορεί να το πει κανένας. Και το κείμενο δεν το έβαλα τόσο για την Κέρκυρα όσο για να δούμε πως μπλοκάρεται κάθε προσπάθεια για να βρεί δουλειά ο κόσμος και να έλθει η όποια ευημερία στον τόπο.
Οσον αφορά το αντίτιμο, το μόνο που έχω να πω είναι ότι τα 23 εκατ. που λέει η αξιωματική αντιπολίτευση αφορούν μόνο το οικολογικό αντίτιμο και όχι όλο το αντίτιμο.
Επίσης το αντίτιμο αφορά μόνο ενοίκιο και όχι πώληση όπως ψευδώς ισχυρίζονται οι αντιφρονούντες. (δηλαδή το κράτος θα μισθώσει μια έκταση έρημη και θα της μείνει αξιοποιημένη με εγκαταστάσεις.)
Για το αντίτιμο, έγινε διαγωνισμός, δεν δόθηκε στον Μπόμπολα χαριστικά..

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  12:21:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ δεν ξέρω ούτε Μπόμπολα
ούτε ξεμπόμπολα

Πάντως την επένδυση
δεν μπορώ να την κάνω εγώ ούτε εσύ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  12:32:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι δεν μπορούμε. Οπότε οι επιλογές είναι 4:
1. Δεν την κάνει κανένας, οπότε το κράτος δεν έχει έσοδα από μισθώματα, φόρους ΦΠΑ, εργοδοτικές εισφορές. Σε αυτή την περίπτωση δεν κινδυνεύουν οι αγριοτσουκνίδες και οι τσιπούρες.
2. Την κάνει το κράτος, διορίζει 50000 άτομα, ενώ χρειάζονται 1500 και βάζει τον Φωτόπουλο πρόεδρο του σωματείου.
3. Δίνεται χαριστικά σε κάποιον ημέτερο έναντι αστείου τιμήματος
4. Γίνεται διεθνής διαγωνισμός όπως και έγινε.

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  12:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γίνεται διεθνής διαγωνισμός
Βρίσκουν δουλειά όσα άτομα χρειάζονται
για την κατασκευή
και όσα χρειάζονται για τη λειτουργία
Έρχονται ξένοι τουρίστες
Ωφελούνται και οι γύρω περιοχές

και ο επιχειρηματίας
πληρώνει τα ενοίκια
και φορολογείται από το κράτος
όπως οι υπόλοιποι πολίτες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  12:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνούμε ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  13:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Gypaetos "Επίσης υπάρχει και μια αντίφαση: δίκαιη απόλυση δεν υπάρχει για κανένα, αλλα στην αρχή λέει ότι οι απολύσεις στον Ριζοσπάστη είναι δίκαιες!" Για τη 2η περίπτωση, χρησιμοποίησε λανθασμένα την έκφραση δίκαιες, αντί της λέξης δικαιολογημένες που είναι αυτή που θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει ως προς αυτό που ήθελε να πει.

"Επισημαίνω δε ότι η παρερμηνεία (ως σπέκουλα αναφέρεται από τη νεολαία του ΚΚΕ Μαγνησίας) των δηλώσεών της έγινε από την Αυγή και όχι π.χ. από κυβερνητική εφημερίδα ή π.χ. από εφημερίδα του Μπόμπολα..."
Η Αυγή γράφει σελίδες επί σελίδων για όλα τα θέματα καθημερινά. Ε, από όσα γράφει η Αυγή, το μόνο που αναπαρήγαγαν τα ΜΜΕ, είναι το συγκεκριμένο, βρίσκεται σε όλες τις κυβερνητικές εφημερίδες, του Μπόμπολα κλπ.


Μανώλη ιδού οι μαρτυρίες των πολιτών στις Σκουριές για το αρχικό θέμα. http://www.youtube.com/watch?v=0hepaWSafs0 Όποιος πάει εκεί για ρεπορτάζ, θα βρει άλλες χίλιες. Ούτε από το ιντιμίντια είναι, ούτε από παρεμφερή σάιτ. Αν δεν έχεις επιχειρήματα για να αντικρούσεις, μη γράφεις ψέματα για τη δημιουργία εντυπώσεων ότι τα παίρνουμε από εκεί (όχι ότι θα ήταν αρνητικό να τα παίρνουμε από οπουδήποτε, αν είναι αληθινά).
Όπως επίσης, μη χαρακτηρίζεις αφορισμούς τη προσπάθειά μας να απαντήσουμε με επιχειρήματα καταναλώνοντας ώρες πνευματικής εργασίας, στις απόψεις, τα στοιχεία, τις πηγές και τα τρολαρίσματά σου.
Σοβαρά επιχειρήματα είναι τα τεκμηριωμένα, όλων των πλευρών, ανεξάρτητα αν διαφωνώ ή συμφωνώ με αυτά. Μη τα μπλέκεις πάλι για τη δημιουργία εντυπώσεων.
-Για τη νάικ δεν έχω άποψη μια και δεν παρακολούθησα στο fb, αλλά αν έγραφες όπως εδώ, λογικό να κατάφερες να πυροδοτήσεις τη κατάσταση, ακόμη κι αν είχες δίκιο.

Edited by - KostasPVol on 28/02/2013 13:41:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  14:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα αν σε κουράζει να απαντάς, μπορείς να γράφεις στα θέματα που ξεκινάς ότι δεν επιδέχεσαι απαντήσεις η μάλλον δεν επιδέχεσαι απαντήσεις από άτομα που διαφωνούν μαζί σου.
Από εκεί και πέρα πάλι δίνεις παραπλανητική εικόνα οπότε θα τρολλάρω καταναλώνοντας φαιά ουσία και εγώ, μιας και δεν έχεις μόνο εσύ.
1. Με την ΝΙΚΕ όπως έχω γράψει και στο σχετικό ποστ, μπήκε ένας φασίστας με την φωτό του Παπαδόπουλου και αρπάχτηκα μαζί του. Και μετά τσακώθηκα με την εταιρεία που του επέτρεψαν να μπει και σταμάτησα να πηγαίνω στις προπονήσεις. Και αυτό το ανέφερα γιατί ανέφερες για μένα "αυτούς που υποστηρίζεις"..Εχω γράψει περιφρονητικά και προσβλητικά για το σύνολο του πολιτικού κόσμου, γιατί τους θεωρώ συλλήβδην υπεύθυνους για τα χάλια μας και όχι επιλεκτικά οπως εσύ.
α) Τον Καραμανλή τον αποκαλώ μπουχέσα και παίκτη του platstation
b) Τον Παπανδρέου πατέρα γερο ξεκούτη γκόμενο της αεροσυνοδού
εσύ πειράχτηκες μόνο για το Τσίπριζα και το Συριζαίος που στο κάτω κάτω είναι το λιγότερο προσβλητικό. Αρα ΕΣΥ υποστηρίζεις και δεν έχεις αμερόληπτη άποψη και όχι εγώ
2. Για τον εαυτό σου θέλεις το δικαίωμα να δημοσιεύεις από οπουδήποτε, αλλά ότι βάλουμε εμείς το θεωρείς μη έγκυρο. είτε λέγεται capital, in, Times, κλπ...


MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  14:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θα μπω στη διαδικασία να απαντήσω εκτενώς Μανώλη. Οι αναγνώστες μας διαβάζουν όλους, και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

Οι εκφράσεις πάντως όπως μπουχέσας, γεροξεκούτης γκόμενος της αεροσυνοδού, δεν είναι επιχειρήματα. Αλήθεια πάντως, ξέχασες να αναφέρεις και πόσο κατηγορούσες τον Νοέμβρη του 2011 τον Γ.Παπανδρέου, για τον οποίο μάλιστα ζητούσες λογοκρισία για κάποιον που άνοιξε θέμα εναντίον του. Αλλά ξέχασα, αυτός ούτε μπουχέσας είναι, ούτε γερόξεκούτης, ούτε γκόμενος αεροσυνοδού, τσίπριζα, σύμφωνα με το υψηλό επίπεδο επιχειρημάτων σου, οπότε δικαίως τον υποστήριζες.

Θα προτιμήσω να απαντώ και να ξοδεύω φαιά ουσία, για να απαντώ στον υγιή διάλογο με όλους τους συμφωνούντες και διαφωνούντες που θέλουν να συζητάμε λογικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  14:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ζήτησα λογοκρισία για κανέναν, απλώς τα έβαλα με τον φίλο που ζητούσε από εμάς (από τρίτους δηλαδή γιατί εκείνος δεν ήθελε να αναλάβει τις ευθύνες) να πετάξουμε γιαούρτι στον Γιώργο επειδή τόλμησε να εμφανιστεί στο 10άρι του ΚΜΑ. Αλλο το ένα άλλο το άλλο. Μην παραποιείς την αλήθεια γιατί εκτίθεσαι.
Και μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά γιαούρτι δεν θέλω να πεταχτεί σε κανέναν ούτε καν στον Τσίπρα, και πολύ περισσότερο αν έλθει να συντρέξουμε.
Τους χαρακτηρισμούς τους ανέφερα για να σου δείξω ότι τα βάζω με όλους και όχι επιλεκτικά οπως εσύ και 1-2 ακόμα. Σαφώς και έχω αναφέρει επιχειρήματα όπου χρειάζονται

MANOLIS2004
Μου γρατζούναγε την πόρτα ο αστυνόμος - ποντικός και τον καθάρισαν οι κανονικοί!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2013 :  14:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαρακτηρισμούς και ειρωνίες ούτε εγώ, ούτε άλλος κάνουμε εδώ μέσα, εκτός από εσένα. Άλλο να κατηγορούμε αυτούς που πιστεύουμε ότι φταίνε με επιχειρήματα, άλλο να να χρησιμοποιούμε φτηνές κοροιδίες. Εγώ όταν έγραφα για τον Καραμανλή, έγραφα για αυτά που έκανε, όχι για να τον αποκαλέσω μπουχέσα.

Όσο για αυτά που έγραφες, τα έγραφες κάπως αλλιώς, και όχι όπως τα λες τώρα: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=4666

Με αυτό που λες "ούτε καν στον Τσίπρα", προδίδεσαι. Παραδέχεσαι ότι αυτός είναι το μεγάλο σου πρόβλημα, ψύχωση θα την έλεγα. Δικαίωμά σου φυσικά, αλλά μη λειτουργείς ως τρολ από την εμπάθειά σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000