Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  12:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by Rigelian

Σταμάτη, διαφωνούμε θεμελιωδώς.
Υπάρχουν εξουσίες, υπάρχει Σύνταγμα (όπως τουλάχιστος και εσύ παραδέχεσαι), υπάρχουν νόμοι. Αν θεωρείς ότι το σωστό είναι να ανατρέψεις το κράτος μέσα από μη νόμιμες, μη συνταγματικές διαδικασίες, δεν θα μπω σε αυτήν την κουβέντα. Απλά θα ήθελα να ακούσω και μια θέση, όχι μόνο άρνηση!

(ε, sorry, αλλά λαϊκίζεις!)



Αρα δεν υπαρχει ελπιδα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Γιατί ρε Σάββα, εξάντλησες εσύ ως πολίτης τα όσα δικαιώματα σου δίνει ο νόμος; Όσοι φωτογράφιζαν τη λακούβα πήραν ένα τηλ τον δήμο ή το υπουργείο ή, έστω το 1521 για τις λακούβες; Ξέρετε ότι υπάρχουν ενεργοί συμπολίτες μας που διεκδίκησαν νόμιμα και πήραν αποζημιώσεις για ζημιές από λακκούβες;

Αλλά αυτά δεν είναι πιασιάρικα να να τα γράφουν τα ιντιμύδια και οι πρέζες τιβί...

Edited by - Rigelian on 05/03/2013 12:44:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  12:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στα 56 του

Είναι καλύτερα να είσαι σιωπηλός και να θεωρείσαι βλάκας παρά να μιλάς και να αίρεις κάθε αμφιβολία.
Αβραάμ Λίνκολν, 1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  12:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by Rigelian

Σταμάτη, διαφωνούμε θεμελιωδώς.
Υπάρχουν εξουσίες, υπάρχει Σύνταγμα (όπως τουλάχιστος και εσύ παραδέχεσαι), υπάρχουν νόμοι. Αν θεωρείς ότι το σωστό είναι να ανατρέψεις το κράτος μέσα από μη νόμιμες, μη συνταγματικές διαδικασίες, δεν θα μπω σε αυτήν την κουβέντα. Απλά θα ήθελα να ακούσω και μια θέση, όχι μόνο άρνηση!

(ε, sorry, αλλά λαϊκίζεις!)



Αρα δεν υπαρχει ελπιδα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Γιατί ρε Σάββα, εξάντλησες εσύ ως πολίτης τα όσα δικαιώματα σου δίνει ο νόμος; Όσοι φωτογράφιζαν τη λακούβα πήραν ένα τηλ τον δήμο ή το υπουργείο ή, έστω το 1521 για τις λακούβες; Ξέρετε ότι υπάρχουν ενεργοί συμπολίτες μας που διεκδίκησαν νόμιμα και πήραν αποζημιώσεις για ζημιές από λακκούβες;

Αλλά αυτά δεν είναι πιασιάρικα να να τα γράφουν τα ιντιμύδια και οι πρέζες τιβί...






Ποιες λακουβες?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  12:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από την άλλη
μία κυρία που ήταν στη διαδήλωση συμπαράστασης
φόραγε ανεπίτρεπτα κοντό μίνι
και σκανδάλισε με τη συμπεριφορά της
την τοπική κοινωνία και την εκκλησία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  12:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχει σε άλλο τόπικ μια φωτό με λακούβα. Με αφορμή αυτό, σκεφτόμουν ότι πάρα πολύς κόσμος
1. δεν ξέρει τι δυνατότητες έχει
2. δεν κάνει κάτι πέρα από το να αερολογεί χωρίς ουσία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  12:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Υπάρχει σε άλλο τόπικ μια φωτό με λακούβα. Με αφορμή αυτό, σκεφτόμουν ότι πάρα πολύς κόσμος
1. δεν ξέρει τι δυνατότητες έχει
2. δεν κάνει κάτι πέρα από το να αερολογεί χωρίς ουσία.





Για ποιους λες?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  12:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για όλους μας, γενικά μιλάω! (κατά Σταμάτη, αερολογώ!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
λιώνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατι ρε παιδια αφου η εξορυξη χρυσου θα αποφερει κερδη στην εταιρια που θα αναλαβει το εργο, δεν το κανει το κρατος σαν επενδυση μπας και βαλουμε κανα φραγκο στα ματωμενα ταμεια μας?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Υπάρχει σε άλλο τόπικ μια φωτό με λακούβα. Με αφορμή αυτό, σκεφτόμουν ότι πάρα πολύς κόσμος
1. δεν ξέρει τι δυνατότητες έχει
2. δεν κάνει κάτι πέρα από το να αερολογεί χωρίς ουσία.



Βάλ'τε κι ένα like από μένα...
Και προς απάντηση των ανωτέρω: προφανώς όποιος θέλει ας αντιδράσει για ό,τι θέλει, όχι όμως και όπως θέλει! Εδώ δεν συζητάμε μόνο για το αν θα αντιδρούμε, αλλά για το πως θα αντιδρούμε, που για μένα είναι και το πρωτεύον. Εάν κάποιος συγχέει την άμυνα ή την κατάσταση ανάγκης του Ποινικού Δικαίου με το 120 του Συντάγματος, εγώ τι να πω, απλά δε δύναμαι να κάνω μάθημα νομικών δια του πληκτρολογίου, υπάρχουν σχετικά βιβλία... Η λογική πάντως είναι επικίνδυνη, βαρέθηκα να το γράφω και είναι η ίδια λογική που έχουν τα άκρα, δεξιά και αριστερά, που θεωρούν ότι έχουν την απόλυτη αλήθεια: να βγούμε στους δρόμους και να ανατρέψουμε προδότες, πλειοψηφίες και ό,τι δε μας αρέσει και νιώθουμε ότι... μας βιάζει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

8avos
Senior Forum-Runner

Greece
589 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Υπάρχει σε άλλο τόπικ μια φωτό με λακούβα. Με αφορμή αυτό, σκεφτόμουν ότι πάρα πολύς κόσμος
1. δεν ξέρει τι δυνατότητες έχει
2. δεν κάνει κάτι πέρα από το να αερολογεί χωρίς ουσία.



Λοιπόν!μου θύμισες να αναφέρω κάτι που μου συνέβη πριν 2 βδομάδες.
Παίρνοντας μια στροφή με το ποδήλατό μου το καπάκι του υπόνομου,εξείχε
απ το οδόστρωμα,πάτησε κατά την κλίση του η ρόδα του ποδηλάτου και
έφυγα φέτες με ενθύμιο 4 ράματα στο σαγώνι και με πονάει και στο σκαφοειδές ο δεξιός καρπός.
Πήγα με τα αίματα στο δημαρχείο και λέω θέλω να κάνω μια καταγγελία γι αυτό και γι αυτό το λόγο.
Μου λέει ο αντιδήμαρχος,-δεν θα βγάλεις άκρη μωρέ,αφού δεν έπαθες τίποτα χειρότερο πάλι καλά να λές,γιατί τώρα με την κρίση δεν ξαναφτιάχνονται λακούβες ή ανωμαλίες του οδοστρώματος!

εγώ τι έπρεπε να κάνω άραγε?
είπα στο δικηγόρο μου τι μπορώ να κάνω και περιμένω να μου δώσουν χαρτί απ το νοσοκομείο οτι εισήχθησα στα επέιγοντα κλπ κλπ για να το προχωρήσουμε.πάντως μου λέει ο δικηγόρος δεν αξίζει,γιατί θα τραβιόμαστε για χρόνια και εσύ θα τα πληρώνεις χωρίς σιγουριά για το αποτέλεσμα!

ακόμη πιστεύεις ότι πρέπει σε συλλογικό επίπεδο να αναγνωρίσουμε ο καθ ένας μας τα λάθη μας?

http://worldvespa.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:24:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by 8avos

quote:
Originally posted by Rigelian

Υπάρχει σε άλλο τόπικ μια φωτό με λακούβα. Με αφορμή αυτό, σκεφτόμουν ότι πάρα πολύς κόσμος
1. δεν ξέρει τι δυνατότητες έχει
2. δεν κάνει κάτι πέρα από το να αερολογεί χωρίς ουσία.



Λοιπόν!μου θύμισες να αναφέρω κάτι που μου συνέβη πριν 2 βδομάδες.
Παίρνοντας μια στροφή με το ποδήλατό μου το καπάκι του υπόνομου,εξείχε
απ το οδόστρωμα,πάτησε κατά την κλίση του η ρόδα του ποδηλάτου και
έφυγα φέτες με ενθύμιο 4 ράματα στο σαγώνι και με πονάει και στο σκαφοειδές ο δεξιός καρπός.
Πήγα με τα αίματα στο δημαρχείο και λέω θέλω να κάνω μια καταγγελία γι αυτό και γι αυτό το λόγο.
Μου λέει ο αντιδήμαρχος,-δεν θα βγάλεις άκρη μωρέ,αφού δεν έπαθες τίποτα χειρότερο πάλι καλά να λές,γιατί τώρα με την κρίση δεν ξαναφτιάχνονται λακούβες ή ανωμαλίες του οδοστρώματος!

εγώ τι έπρεπε να κάνω άραγε?
είπα στο δικηγόρο μου τι μπορώ να κάνω και περιμένω να μου δώσουν χαρτί απ το νοσοκομείο οτι εισήχθησα στα επέιγοντα κλπ κλπ για να το προχωρήσουμε.πάντως μου λέει ο δικηγόρος δεν αξίζει,γιατί θα τραβιόμαστε για χρόνια και εσύ θα τα πληρώνεις χωρίς σιγουριά για το αποτέλεσμα!

ακόμη πιστεύεις ότι πρέπει σε συλλογικό επίπεδο να αναγνωρίσουμε ο καθ ένας μας τα λάθη μας?

http://worldvespa.wordpress.com





Εχεις λεφτα να πληρωνεις δικηγορο Θανο?Υποπτο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα χουμε πει όλα και επαναλαμβανόμαστε...

Γυπαετέ, εκτός και εάν είσαι νομικός ο ίδιος επέτρεψε μονο να θεωρώ ότι εχω μια πιο άμεση σχέση με τα νομικά εγώ γιατί μεγάλωσα και εξακολουθώ να είμαι σε σπίτι νομικών... και επίσης γνωρίζω πολύ καλά τι λέω και όχι τι λέτε εσείς ότι λέω... Μη φοβάστε λοιπόν δεν θα έρθουν τα τανκς απο μένα... Απο κάποιους άλλους με τις απόψεις των οποίων συμφωνείτε να τα περιμένετε

Για την ιστορία πάντως καλό είναι να γνωρίζεις ότι ο νόμος αποδέχεται και δικαιολογεί ακόμα και "παράνομες" ενέργειες... Τα πάντα κρίνονται είπαμε και ο κριτής όσο και να το διεκδικείτε αποκλειστικά δεν είστε εσείς.

...και μια απάντηση απο αλλού. Ναι -δυστυχώς- η δικαιοσύνη ΔΕΝ είναι κράτος γιατί το κράτος δυστυχώς δεν είναι κράτος... Οταν γίνει να το δούμε.

Edited by - sam on 05/03/2013 13:36:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θάνε, περαστικά!
Ναι, θεωρώ ότι έπρεπε να το πας μέχρι τέλους. Θα δικαιωθείς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  13:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Τα χουμε πει όλα και επαναλαμβανόμαστε...

Γυπαετέ, εκτός και εάν είσαι νομικός ο ίδιος επέτρεψε μονο να θεωρώ ότι εχω μια πιο άμεση σχέση με τα νομικά εγώ γιατί μεγάλωσα και εξακολουθώ να είμαι σε σπίτι νομικών... και επίσης γνωρίζω πολύ καλά τι λέω και όχι τι λέτε εσείς ότι λέω... Μη φοβάστε λοιπόν δεν θα έρθουν τα τανκς απο μένα... Απο κάποιους άλλους με τις απόψεις των οποίων συμφωνείτε να τα περιμένετε

Για την ιστορία πάντως καλό είναι να γνωρίζεις ότι ο νόμος αποδέχεται και δικαιολογεί ακόμα και "παράνομες" ενέργειες... Τα πάντα κρίνονται είπαμε και ο κριτής όσο και να το διεκδικείτε αποκλειστικά δεν είστε εσείς.



Ούτε εσείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000