Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Σκουριές
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 47

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εσύ πότε έβαλες γκολ για να είναι 1-1.... ?

Πήγες να βάλεις αλλά σημάδεψες το λάθος τέρμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιζω εκτος εδρας και μετραει διπλο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και στην έδρα σου παίζουμε ....4-5 μόνο μειναμε εδώ να λέμε τα "αντίθετα" και το φορουμ μεγαλουργεί...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαφωνώ: Η παρανομία πρέπει να κρίνεται από τα δικαστήρια. Όσο tempted και να είμαι να δώσω το εισιτήριο, ακόμα και να κάνω την κρίση σε ποιον θα ήταν καλύτερο να το δώσω (στερεότυπα/ρούχα/ηλικά κτλ) ξέρω ότι αν είναι παράνομο δεν είναι σωστό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  14:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να πατάξουμε τους αντιλαλίστατους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οπότε τώρα που το έμαθες δεν θα το ξανακάνεις εεεε? ....Ούτε θα ξανατρέξεις με 160 στην αττική οδό ....Ούτε θα ξαναγοράσεις απο το σταρφιτνες αποφεύγοντας να πληρώσεις τον ΦΠΑ.... ούτε δεν ξέρω εγώ τι άλλο ....

Αφού το έμαθες ότι δεν είναι σωστό τέρμα. Μέχρι τώρα απλά δεν το ήξερες...

Εγώ πάντως προτιμώ φίλε μου αυτόν που Θεωρει ότι ΕΙΝΑΙ σωστό και κάνει μόνο το πρώτο απο τα 3 που σου είπα.... Αυτόν θα ήθελα ως ιδανικό συμπολίτη μου....όχι τον δεύτερο...

Υ.Γ. την καταλαβαίνω την εξακολουθούμενη ειρωνία για τους "αντιλαλίστατους" που απλά είπαν την άποψη τους. Είναι και αυτή ένα φυσιολογικό γνώρισμα της κατάστασης μας

Edited by - sam on 05/03/2013 15:05:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(μεταξύ μας, θα το ξανακάνω, κι ας με πεις ανακόλουθο γιατί σε μερικά πράγματα θέλω να είμαι οκ με τον εαυτό μου, εμπιστεύομαι την κρίση μου και θεωρώ ότι οφελεί την κοινωνία. Επίσης φοβάμαι πώς θα ξανααγοράσω από το startfitness (αν και προσπαθώ να κρατώ μια ισορροπία) και αν οι συνθήκες το επιτρέψουν μπορεί να ξαναφτάσω τα 180 σε άδειο δρόμο με ορατότητα! Πάμε μαζί στη Μεσσήνη; )

Edited by - Rigelian on 05/03/2013 15:07:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

(μεταξύ μας, θα το ξανακάνω, κι ας με πεις ανακόλουθο γιατί σε μερικά πράγματα θέλω να είμαι οκ με τον εαυτό μου, εμπιστεύομαι την κρίση μου και θεωρώ ότι οφελεί την κοινωνία. Επίσης φοβάμαι πώς θα ξανααγοράσω από το startfitness (αν και προσπαθώ να κρατώ μια ισορροπία) και αν οι συνθήκες το επιτρέψουν μπορεί να ξαναφτάσω τα 180 σε άδειο δρόμο με ορατότητα! Πάμε μαζί στη Μεσσήνη; )



Ελα σοβαρα?

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ μιλάμε για μια ξακάθαρη περίπτωση που πλήρωσες κάτι και δεν πήρες αυτό που περίμενες, την ποιότητα που περίμενες να το πώ έτσι. Εγώ δεν πήρα καν την υπηρεσία δλδ, αλλά τελσοπάντων.

Να το ανταλλάξω, δεν είναι του στύλ μου να το πω έτσι.
Μια φορά είχα άκριβο εισιτήριο σε airshow του εξωτερικού 2 ημέρων, (50λίρες) και την δεύτερη μέρα βαρέθηκα να ξαναπάω. Αφού στάθηκα 10λεπτά στην έξοδο με το εισιτήριο στο χέρι, σκεπτόμενος τι να πω σε κάποιον που ίσως το θέλει για την δεύτερη μέρα κοψοχρονιά, βαρέθηκα και έφυγα. Και μιλάμε για 50 (+50λίρες του φίλου μου σύνολο 100).

Ήθελα να μου το δώσουν αυτοί πίσω το 1€, όχι να το γλιτώσω εγώ.
Δεν ξέρω αν σας μπέρδεψα.
Μου την έδωσαν και ήθελα να το καταλάβουν ότι δεν μπορεί κάποιες φορές να μας φερονται σαν ζώα και να είναι αδιάφοροι.

Δεν με ένοιαζε το 1€, και δεν το λέω για να το πω στον αέρα.
Όπως και άλλη μια φορά με έναν καραγκιόζη σε μια ΔΟΥ, μου την έδωσε τόσο πολύ, και ήθελα να προχωρήσω δικαστικά, παρόλο που φυσικά θα πλήρωνα από την τσέπη μου και δεν θα κέρδιζα τίποτα πέρα από την ηθική αποζημίωση - εκδίκηση. Και ας μην γινόταν τίποτα στο τέλος, απλά και μόνο μπας και ιδρώσει το αυτί του.
Στο τέλος μετά από 3 μέρες, μου πέρασαν τα νεύρα, και σκέφτηκα να κάνω οικονομία στα 300-500€ που θα μου κόστιζε η διαδικασία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:15:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο, σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον σκέφτομαι και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.
Αι σιχτήρ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
και για να με διαφημίσω και λίγο,

εδώ φώτο της πρώτης μέρας του airshow.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

(μεταξύ μας, θα το ξανακάνω, κι ας με πεις ανακόλουθο γιατί σε μερικά πράγματα θέλω να είμαι οκ με τον εαυτό μου, εμπιστεύομαι την κρίση μου και θεωρώ ότι οφελεί την κοινωνία. Επίσης φοβάμαι πώς θα ξανααγοράσω από το startfitness (αν και προσπαθώ να κρατώ μια ισορροπία) και αν οι συνθήκες το επιτρέψουν μπορεί να ξαναφτάσω τα 180 σε άδειο δρόμο με ορατότητα! Πάμε μαζί στη Μεσσήνη; )




Μα αυτή είναι και η ένσταση μου με όσους ηθικολογείτε ασυστόλως για τις "δικαιολογημένες στο μυαλό τους" "παρανομίες" των άλλων. Ότι οι περισσότεροι είναι δεδομένο ότι θα είστε ανακόλουθοι.... Προσωπικά αυτέ τις συγκεκριμενες "παρανομιες" των υπολοίπων τις βλέπω καταρχάς στη κοινωνική τους διάσταση ακριβως για να μη κινδυνεύσω να πεσω σε αυτη τη παγίδα. Και ότι έχει να κάνει με τον δικό μου τρόπο θεώρησης του δικαίου αυτό το συζήτάω με τον εαυτό μου πρώτα απο όλα και αυτόν μονο μπορώ να κατηγορήσω άμεσα εάν το νιώθω για το οτιδήποτε...

Edited by - sam on 05/03/2013 15:33:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα ακόμα και αν συμφωνήσουμε 5-6-10 άτομα εδώ μέσα για κάποια πράγματα ότι είναι σωστά, πάλι θα είναι παράνομα ΑΝ είναι παράνομα. Διότι αυτό που ΕΓΩ θεωρώ ότι ωφελεί την κοινωνία, ΕΣΥ μπορεί να θεωρείς ότι δεν την ωφελεί και ο ΤΡΙΤΟΣ να θεωρεί ότι τη βλάπτει! Πώς θα βγάλουμε άκρη, αν δεν υπάρχει κάτι πιο δομημένο που μέσω μιας κοινά αποδεκτής διαδικασίας θα "καθορίσει" το νόμιμο και το παράνομο; Αυτή είναι η δική μου ένσταση!

Δηλαδή μου λες να στηριχτούμε στην ατομική ευθύνη το καθενός για να οικοδομήσουμε μια πολιτεία;
Αυτή θα ήταν για μένα η απόλυτα ιδανική πολιτεία αλλά βλέπω ότι είναι η τεράστια, η θεμελιώδης ουτοπία!

Edited by - Rigelian on 05/03/2013 15:36:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2013 :  15:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα δεν είπα να συμφωνήσουμε ...Μη ξαναγυρνάμε στα ίδια. Είπα να ΝΙΩΣΟΥΜΕ. Εάν κάποιος νιώθει ότι αδικείται και δικαιολογείται η αντίδραση του (ακόμα και η παράτυπη ή παράνομη) αυτό είναι καταρχάς κοινωνικό θέμα... Οχι διαδικαστικό και ταμπέλας. Η κοινωνία ΠΡΕΠΕΙ και ΘΑ αποφασίσει λοιπόν εάν του δικαιολογείται η αντίδραση ΌΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΝΟΜΟΙ... ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ... ΕΑΝ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ.....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟ.-

Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι καθολου τις εκλογικές προτιμήσεις τις κοινωνίας αλλά εμπιστεύομαι ΠΟΛΥ περισσότερο το εσωτερικό της ένστικτο για το τι είναι ηθικό και δίκαιο... Ακόμα και οι περισσότεροι κακοποιοί της παλαιας γεννιάς (...όχι οι τυφλά πλημμυρισμένοι απο μίσος σήμερα - που και αυτό είναι κοινωνικό φαινλομενο) είχαν και αυτοί μια αίσθηση -διαστρεβλωμένη εαν θες- της ηθικής και της δικαιοσύνης και της προστασίας του "αθώου" σύμφωνα με τα δικά τους κριτήρια έστω... και αυτο θα πρέπει να μας δείχνει κάτι.

Edited by - sam on 05/03/2013 15:48:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 47 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000