Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καταλάβατε ή ακόμα θέλετε ευρώ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  12:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

quote:
Originally posted by GERMANOS

fidelio

O Βαρουφάκης κατά την άποψή σου
θα έπρεπε να λέγεται καλύτερα

Μπαρουφάκης;


+1000000000000000000000

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!



Όχι ρε παιδιά, διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως! Ειδικά τον καιρό του πρώτου μνημονίου και της μεγάλης προπαγάνδας και ασχετοσύνης των ΜΜΕ, αλλά και τώρα είναι από τους λίγους (παλιά ο μόνος) από τον οποίο μαθαίνουμε τι παίζει διεθνώς. Μπορεί κάποιος να μην συμφωνεί με τις προτάσεις του ή τις πολιτικές του τοποθετήσεις, αλλά στα περισσότερα που έχει διαπιστώσει και έχει προβλέψει έχει μέχρι τώρα δικαιωθεί. Καθηγητής πανεπιστημίου είναι στο κάτω κάτω και διεθνούς φήμης, μην τα ισοπεδώνουμε όλα σ' αυτό τον τόπο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  12:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι απαντάς βρε μανώλη τώρα?
Έχουμε ακούσει για το E.N.D. με τους έλληνες της ομογένειας, για τις τράπεζες της ανατολής, για τους Ρώσσους και τους Κινέζους που μας έδιναν αλλά δεν θέλαμε, για για για 1002 άλλα.
Κάθε φορά τα ίδια, δεν βαρέθηκες?

Αν ο άλλος θέλει να πιστέψει ότι όλα είναι συνωμοσία και κόλπο και υπάρχουν έτσι πιο εύκολες λύσεις τις οποίες δεν ακολουθούμε λόγω προδοσίας κτλ κτλ θα το πιστέψει.
Η Κύπρος και αριστερή κυβέρνηση με ΚΚ ηγέτη είχε, και μας έλεγαν ότι κοιτάχτε γιατί δεν παθαίνει αυτά, και καλές σχέσεις με τους ανατολίτες έχει και όλα. Δεν την φέρναμε εμείς (οι μη-αριστεροί) σαν παράδειγμα, οι άλλοι την φέρναν. Είναι η πιο φανερή απόδειξη ότι τόσο καιρό μας ζαλίζανε με θεωρείες που δεν έστεκαν.
Και τώρα ακόμα χειρότερα, μετά τους θριάμβους για το ΟΧΙ, τρώει πόρτα από παντού (και όπως φαίνεται το ΟΧΙ θα γίνει ένα ... ναι... αλλά θα το παρουσιάσουν/διαστρεβλώσουν σαν όχι ένα απλό ΝΑΙ αλλά ένα ΝΑΙ διαφορετικό (λες και εμείς δεν κουρέψαμε χρέος, δεν δεν δεν)...

Και πάει λέγοντας....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Amilkas
Newbie Forum Runner



46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  13:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι κυπριακές τράπεζες είναι κλειστές, διότι υπάρχει ανησυχία ότι θα έχουμε bank run, εφόσον θεωρείται βε΄βαιο ότι οι καταθέτες θα θελήσουν να αναλάβουν τα χρήματά τους.
Το γεγονός επίσης ότι οι κυπριακές τράπεζες έχουν υποκαταστήματα και όχι θυγατρικές στην ελλάδα, σημαίνει ότι δεν ισχύει η κρατική εγγύηση των 100.000 €, πράγμα που χειροτερεύει την κατάσταση.
Ήδη από την CPB που βρίσκεται κάτω από τη δουλειά μου υπάρχει μόνιμη ουρά 5-7 ατόμων για ανάληψη από το μηχάνημα.
Η εντολή είναι ότι θα ανοίξουν την Τρίτη 26/3, μάλλον με την προϋπόθεση της εξαγοράς πό ελληνική τράπεζα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  13:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
''Τι απαντάς βρε μανώλη τώρα?
Έχουμε ακούσει για το E.N.D. με τους έλληνες της ομογένειας, για τις τράπεζες της ανατολής, για τους Ρώσσους και τους Κινέζους που μας έδιναν αλλά δεν θέλαμε, για για για 1002 άλλα.
Κάθε φορά τα ίδια, δεν βαρέθηκες''

Αυτά Γεώργιε τα υποστήριζε ο Μπαρουφάκης;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  13:10:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ δεν λέω για τον κ.Βαρουφάκη, δεν αναφέρθηκα ποτέ σε αυτόν. απάντησα στο εξής

Τα τελευταία ΝΕΑ είναι ότι οι Ρώσοι δεν δίνουν δάνειο στην Κύπρο, η οποία χρειάζεται 5 δις μόνο.
Το αναφέρω γιατί είχε κυκλοφορήσει μια φήμη, ότι θα έδιναν και σε εμάς τα 300 δις που χρειαζόμασταν και ο Γιώργος τους απέρριψε γιατί ήταν προδότης....


Ότι θα μας δάνειζαν οι Ρώσσοι.
Αυτό ανήκει σε αυτήν την κατηγορία των επιχειρημάτων, Έλληνες Ομογένειας με 600δις, Τράπεζα της Ανατολής, και δεν ξέρω εγώ τι άλλο...
Τι να απαντήσεις σε αυτό, πείτε μου;

Edited by - Deorum on 21/03/2013 13:11:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  13:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GERMANOS

''Τι απαντάς βρε μανώλη τώρα?
Έχουμε ακούσει για το E.N.D. με τους έλληνες της ομογένειας, για τις τράπεζες της ανατολής, για τους Ρώσσους και τους Κινέζους που μας έδιναν αλλά δεν θέλαμε, για για για 1002 άλλα.
Κάθε φορά τα ίδια, δεν βαρέθηκες''

Αυτά Γεώργιε τα υποστήριζε ο Μπαρουφάκης;


Οχι αλλά το ποστ δεν είναι μόνο για τον Μπαρουφάκη.

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  13:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

quote:
Originally posted by GERMANOS

fidelio

O Βαρουφάκης κατά την άποψή σου
θα έπρεπε να λέγεται καλύτερα

Μπαρουφάκης;


+1000000000000000000000

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!



Όχι ρε παιδιά, διαφωνώ καθέτως και οριζοντίως! Ειδικά τον καιρό του πρώτου μνημονίου και της μεγάλης προπαγάνδας και ασχετοσύνης των ΜΜΕ, αλλά και τώρα είναι από τους λίγους (παλιά ο μόνος) από τον οποίο μαθαίνουμε τι παίζει διεθνώς. Μπορεί κάποιος να μην συμφωνεί με τις προτάσεις του ή τις πολιτικές του τοποθετήσεις, αλλά στα περισσότερα που έχει διαπιστώσει και έχει προβλέψει έχει μέχρι τώρα δικαιωθεί. Καθηγητής πανεπιστημίου είναι στο κάτω κάτω και διεθνούς φήμης, μην τα ισοπεδώνουμε όλα σ' αυτό τον τόπο...


Νομίζω ότι ο Μπαρουφάκης χάλασε από τότε που έπιασε μια καλά πληρωμένη δουλειά σε εταιρεία βιντεοπαιχνιδιών. Στα βιντεοπαιχνίδια μπορείς να ρισκάρεις τα πάντα, να κάνεις όσους πολέμους θέλεις, να παίρνεις όσες λάθος αποφάσεις θέλεις και με μια επανεκκίνηση (η ένα νόμισμα) να φτιάχνουν όλα...στην πραγματική ζωή όμως δεν είναι έτσι...

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  13:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταία έχει πει και μερικά άκυρα ο Βαρουφάκης, αλλά η προϊστορία του απο την αρχή της κρίσης για μένα του δίνει αρκετό κύρος ώστε να υπερκαλύπτει και τα οποία λάθη του. Ενδιαφέρον ο συσχετισμός που κανεις με τη νέα του δουλειά! Σε κάθε περίπτωση άλλη είναι η θέση του πολιτικού που πρέπει να πάρει την απόφαση που καίει και άλλη του επιστήμονα που πίσω απ'το γραφείο του προτείνει εκ του ασφαλούς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  13:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτός δεν ήταν που πρότεινε να γίνουμε Αργεντινή??? Και εγώ αν είχα μια καλή δουλειά στην Αμερική θα σας έλεγα να κηρύξετε πόλεμο σε όλο τον κόσμο..αλλά επειδή είμαι εδώ το βλέπω αλλοιώς...

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  14:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Αυτός δεν ήταν που πρότεινε να γίνουμε Αργεντινή??? Και εγώ αν είχα μια καλή δουλειά στην Αμερική θα σας έλεγα να κηρύξετε πόλεμο σε όλο τον κόσμο..αλλά επειδή είμαι εδώ το βλέπω αλλοιώς...

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!



Αυτό με την Αργεντινή εγώ δεν το θυμάμαι. Και τον παρακολουθώ συστηματικά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  14:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Τα τελευταία ΝΕΑ είναι ότι οι Ρώσοι δεν δίνουν δάνειο στην Κύπρο, η οποία χρειάζεται 5 δις μόνο.
Το αναφέρω γιατί είχε κυκλοφορήσει μια φήμη, ότι θα έδιναν και σε εμάς τα 300 δις που χρειαζόμασταν και ο Γιώργος τους απέρριψε γιατί ήταν προδότης....

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!

Μη λέμε πάλι τα ίδια. Στη πραγματικότητα δεν χρειαζόμασταν 300 δις.
Η αλήθεια είναι ότι μας είπαν ότι χρειαζόμαστε 300 δις. Ποιοι το είπαν? Τζέφρυ και σία. Δεν έχει γίνει ο παραμικρός λογαριασμός ως τώρα για το χρέος, πόσο είναι, και από τι προέκυψε, ευρώ προς ευρώ ώστε να φτάσουμε στα 300 ή 500 ή ή ή, δις ευρώ.
Τα 300 δις τα θέλουν οι Παγκόσμιοι Τοκογλύφοι, και φυσικά δεν είναι κορόιδο οι Ρώσοι ή οποιοσδήποτε άλλος να τους τα δώσει για να σώσει ένα βαρέλι χωρίς πάτο που διαρκώς βάση της δουλικής τακτικής μας, ο άδειος πάτος του μεγαλώνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  14:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη που λέει ο μπαρουφάκης να γίνουμε αργεντινή;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  14:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Αυτός δεν ήταν που πρότεινε να γίνουμε Αργεντινή??? Και εγώ αν είχα μια καλή δουλειά στην Αμερική θα σας έλεγα να κηρύξετε πόλεμο σε όλο τον κόσμο..αλλά επειδή είμαι εδώ το βλέπω αλλοιώς...

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!



Αυτό με την Αργεντινή εγώ δεν το θυμάμαι. Και τον παρακολουθώ συστηματικά!


Δεν έλεγε να πτωχεύσουμε και να πάμε στην δραχμή? Αργεντινή δεν θα γινόμασταν, γιατί η Αργεντινή είναι ο μεγαλύτερος παραγωγός κρέατος στον κόσμο, θα γινόμασταν πολύ χειρότερα....

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  14:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Τα τελευταία ΝΕΑ είναι ότι οι Ρώσοι δεν δίνουν δάνειο στην Κύπρο, η οποία χρειάζεται 5 δις μόνο.
Το αναφέρω γιατί είχε κυκλοφορήσει μια φήμη, ότι θα έδιναν και σε εμάς τα 300 δις που χρειαζόμασταν και ο Γιώργος τους απέρριψε γιατί ήταν προδότης....

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!

Μη λέμε πάλι τα ίδια. Στη πραγματικότητα δεν χρειαζόμασταν 300 δις.
Η αλήθεια είναι ότι μας είπαν ότι χρειαζόμαστε 300 δις. Ποιοι το είπαν? Τζέφρυ και σία. Δεν έχει γίνει ο παραμικρός λογαριασμός ως τώρα για το χρέος, πόσο είναι, και από τι προέκυψε, ευρώ προς ευρώ ώστε να φτάσουμε στα 300 ή 500 ή ή ή, δις ευρώ.
Τα 300 δις τα θέλουν οι Παγκόσμιοι Τοκογλύφοι, και φυσικά δεν είναι κορόιδο οι Ρώσοι ή οποιοσδήποτε άλλος να τους τα δώσει για να σώσει ένα βαρέλι χωρίς πάτο που διαρκώς βάση της δουλικής τακτικής μας, ο άδειος πάτος του μεγαλώνει.


Εγώ βλέπω ότι κάναμε μια φαραωνική Ολυμπιάδα, κάθε χρόνο κάναμε την αγορά του αιώνα σε όπλα, διορίζαμε συνεχώς, υπερτιμολογούσαμε τα δημόσια έργα, δεν εκοβε κανένας αποδείξεις, οι Τσοχατζόπουλοι βασίλευαν οπότε και πάλι λίγα μου φαίνονται τα 300 δις...

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  15:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Μανώλη που λέει ο μπαρουφάκης να γίνουμε αργεντινή;;;


http://www.pentapostagma.gr/2012/05/blog-post_3945.html

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000