Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Καταλάβατε ή ακόμα θέλετε ευρώ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  21:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το Αργεντινή είναι εξωραισμένος όρος της χρεωκοπίας για μας. Δεν μπορούμε να γίνουμε γιατί η Αργεντινή είναι αυτάρκης σε πολλά πράγματα. Μπορεί να επιβιώσει μια χαρά με κλειστά σύνορα. Εμείς δεν μπορούμε. Οσο για χρεωκοπία εντός ευρώ πρέπει να το δεχθούν και οι εταίροι μας. Σε μια ένωση δεν κάνει ο καθένας ότι θέλει. Αν χρεωκοπούσαμε μακάρι να γινόμασταν Αργεντινή. Εκεί ο κόσμος κυνηγούσε τα περιστέρια για να φάει και εμείς έχουμε μπόλικα που ρίχνουν τις τοξικές κουτσουλιές τους στα καγιένε μας. Δυστυχώς όμως θα γίνουμε πολύ χειρότερα για τους λόγους που είπα..

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  21:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγες ώρες υπομονη, στην Κύπρο δεν γίνονται συναλλαγές ή/και μεταφορές (δεν κινείται κανένα χρήμα), αγορές με πιστωτικές κομμένες, οι τράπεζες μένουν από ρευστότητα (ήδη υπάρχει πλαφόν 320 ευρώ στις αναλήψεις από όσα ATM έχουν μετρητά σύμφωνα με το Reuters), θα λαλήσουν τα αδέρφια μας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  22:05:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα αδέλφια μας οι τοκογλύφοι που τους ρημάξαμε με τα τοξικά ομόλογα...Αν μας ξαναδώσουν 12άρι στην eurovision σημαίνει ότι τα θέλει ο κ@@ος τους
ΥΓ
Το όριο είναι 260 και χρειάζονται ώρες αναμονής....

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!

Edited by - MANOLIS2004 on 21/03/2013 22:13:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  22:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκεφτείτε να μην υπήρχε προοπτική λύσεις στις επόμενες μέρες και ώρες...
Και να ήταν οριστικό το κλατάρισμα να δείτε τι θα γινόταν.

Ένα σκοτεινό μέρος το μυαλό μου, θα ήθελε να συμβεί για να δούμε όλοι μας τις συνέπειες της ανευθυνότητας.
Βέβαια το απεύχομαι, και πιστεύω θα βρεθεί λύση, λίγο πολύ στα ίδια πλαίσια όπως η αρχική πρόταση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  22:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by GERMANOS

[quote]Originally posted by MANOLIS2004

''Τι κρίμα μόνο που οι τοκογλύφοι δανειστές είναι τα ασφαλιστικά μας ταμεία, οι μικρομέτοχοι των τραπεζών και οι μικροομολογιούχοι...''

Κύριε Μανώλη ανέκδοτο είναι αυτό
ή σοβαρολογείς;


Τοκογλύφοι δεν είναι φυσικά τα ασφαλιστικά μας ταμεία (που κακώς, έντεχνα και δόλια τα έβαλαν υπουργοί και πρωθυπουργοί στο παιχνίδι των 'επενδύσεων') οι μικροομολογιούχοι, και οι μικρομέτοχοι. Αυτοί, είναι στην ίδια μοίρα με την Ελλάδα: https://www.youtube.com/watch?v=cjllkUXpXF4 Τοκογλύφοι είναι κάτι γκλόντμαν σακς και κάτι κράτη, που ληστεύουν τη κάθε Ελλάδα, επωφελούμενοι τόσο από τα δάνεια που έδιναν επί δεκαετίες, όσο και από τη τωρινή κατάσταση που πληρώνονται σε είδος ως κατακτητές. Και στους οποίους φυσικά δεν έγινε κούρεμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  22:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Να δανείζεις, να χάνεις τα λεφτά σου, να σε λένε και απατεώνα.
Ναι για τους δανειστές μας λέω (όποιοι και να είναι από μικρούς ομολογιούχος, τράπεζες, ως ξένα fund ή ασφαλιστικά ταμεία), που έφαγαν ένα κούρεμα 50-60% και τα άλλα όποτε έχει ο θεός.

Εγώ δεν το καταλαβαίνω.
Αν δάνειζα σε κάποιον τα λεφτά μου, και με τόκο να μου τα έδινε πίσω, χάρη θα θεωρούσα ότι του έκανα...

Τα ξαναείπαμε κι αυτά. Αν εγώ δανείσω σε κάποιον για κάτι που του χρειάζεται, είναι δάνειο. Αν αποτύχει ο δανειζόμενος σ'αυτό για το οποίο ήθελε τα λεφτά, είναι νόμιμο να ζητάω αποζημείωση.

Αν όμως δανείζω εν γνώση μου σε κάποιον που ξέρω ότι τα λεφτά τα θέλει για ταξιδάκια, γκόμενες, ποτά, καζίνα (ή στη περίπτωση της Ελλάδας, για να τα τρώνε πολιτικοί και επιχειρηματίες) και γνωρίζω ότι δεν θα μπορεί να ξεχρεώσει σε χρήμα, τότε εγώ λειτουργώ ως τοκογλύφος, έχω δανείσει με δόλο, στοχεύοντας να υφαρπάξω τη περιουσία αυτού που δάνεισα.

Αυτό το δέχονται και οι διεθνείς συμβάσεις για το απεχθές χρέος. Ακόμη κι αν είναι βλάκας ο άλλος, εγώ έπρεπε να μην εκμεταλευτώ τη βλακεία του.

Edited by - KostasPVol on 21/03/2013 22:31:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  22:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by Deorum

Να δανείζεις, να χάνεις τα λεφτά σου, να σε λένε και απατεώνα.
Ναι για τους δανειστές μας λέω (όποιοι και να είναι από μικρούς ομολογιούχος, τράπεζες, ως ξένα fund ή ασφαλιστικά ταμεία), που έφαγαν ένα κούρεμα 50-60% και τα άλλα όποτε έχει ο θεός.

Εγώ δεν το καταλαβαίνω.
Αν δάνειζα σε κάποιον τα λεφτά μου, και με τόκο να μου τα έδινε πίσω, χάρη θα θεωρούσα ότι του έκανα...

Τα ξαναείπαμε κι αυτά. Αν εγώ δανείσω σε κάποιον για κάτι που του χρειάζεται, είναι δάνειο. Αν αποτύχει ο δανειζόμενος σ'αυτό για το οποίο ήθελε τα λεφτά, είναι νόμιμο να ζητάω αποζημείωση.

Αν όμως δανείζω εν γνώση μου σε κάποιον που ξέρω ότι τα λεφτά τα θέλει για ταξιδάκια, γκόμενες, ποτά, καζίνα (ή στη περίπτωση της Ελλάδας, για να τα τρώνε πολιτικοί και επιχειρηματίες) και γνωρίζω ότι δεν θα μπορεί να ξεχρεώσει σε χρήμα, τότε εγώ λειτουργώ ως τοκογλύφος, έχω δανείσει με δόλο, στοχεύοντας να υφαρπάξω τη περιουσία αυτού που δάνεισα.

Αυτό το δέχονται και οι διεθνείς συμβάσεις για το απεχθές χρέος. Ακόμη κι αν είναι βλάκας ο άλλος, εγώ έπρεπε να μην εκμεταλευτώ τη βλακεία του.



Και γιατί να γίνεις εσύ βασιλικότερος του βασιλέος; Εξ'αλλου δε θα σου πει "τα θέλω για ταξιδάκια και ποτά". Ας μην σου τα ζήταγε. Και δηλαδή, όταν του τα ζητάς πίσω, πρέπει να σε βρίσει κιόλας;




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  22:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και αν εσύ τον έχεις εξαπατήσει με τα Greek Statistics?

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  22:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως σε 1-2 περιπτώσεις που έχω ζητήσει πίσω τα λεφτά που εγώ έχω δανείσει, (αν ο άλλος είναι γαϊδούρι) στο τέλος νιώθω και άσχημα. Αλλά φταίει ο άλλος που το εκμαιεύει αυτό το συναίσθημα. Να νιώθει ότι σου κάνει χάρη που σου επιστρέφει τα λεφτά που του έδωσες.
Δυστυχώς αυτή είναι η φύση μας.

Αυτό που λες ισχύει πάντως, αλλά ισχύει σε ποιές περιπτώσεις όταν τον άλλον τον πετυχαίνεις σε πραγματική ανάγκη και σε συγκεκριμένες περιπτώσεις.
Όχι όταν τα ζητάς για να διορίζεις τον κομματικό σου στρατό, να στρώσεις τον δρόμο για να βγαίνεις εσαεί. Όχι όταν ο Τσοβόλας μοίραζε ψυγεία!

Δλδ αν εγώ σου δανείσω μετρητό γιατί καίγεσαι πχ και πρέπει να τρέξεις να πετύχεις κάτι. Και μέσα μου σκέφτομαι θα του τα πάρω αλλιώς. Αν πεθαίνεις, και σου δώσω 1000€ να πας στον γιατρό, και μετά σου ζητάω ότι νάναι. Ναι εκεί μαζί σου, στο παίζω καλός γιατί με έχεις ανάγκη, και σε εκμεταλεύομαι. Εδώ τι ανάγκη είχαμε?

Όταν εσύ πίνεις τον φραπέ σου, και αναπολείς τις βραζιλιάνες, και θες δάνειο να πας να τις δεις, με οποιονδήποτε τρόπο, δεν είναι επαχθές ή καταχρηστικοί οι όροι... είσαι απλά λίγο ανεύθυνος σαν πολιτικός που υπόσχεται πράγματα με τα λεφτά των επόμενων γενεών. (και αυτό ναι, είναι πρόβλημα του πολιτικού-οικονομικού συστήματος, δεν θα έπρεπε να επιτρέπει τέτοια ανοίγματα...). Δεν μπορεί εγώ ο Γιωργάκης με φορολογική δήλωση πχ 10.000, να ζητάω δάνειο και να μου το εγκρίνει η τράπεζα για ferrari. Ας έχω στην άκρη 3 σπίτια. Φταίει και η τράπεζα, και ας έκλεινε το μάτι στα σπιτάκια. Αλλά κυρίως φταίω ΕΓΩ. είμαι για σφαλιάρες. (το λιγότερο, και μετά για κρέμασμα).

Edited by - Deorum on 21/03/2013 22:58:52
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  23:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τηλεφωνική επικοινωνία με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας Νίκο Αναστασιάδη είχε νωρίτερα σήμερα ο Υπουργός Οικονομικών Μιχάλης Σαρρής, προκειμένου να τον ενημερώσει για το αποτέλεσμα των επαφών του στη Μόσχα.

Σύμφωνα με έγκυρη κυβερνητική πηγή, οι Ρώσοι ξεκαθάρισαν στον Υπουργό Οικονομικών ότι δεν συζητούν τίποτε άλλο πέραν της επιμήκυνση του ρωσικού δανείου ύψους 2,5 δισεκατομμυρίων ευρώ, όπως σημειώνει το sigmalive.


Πηγή:www.capital.gr

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  23:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by KostasPVol

quote:
Originally posted by Deorum

Να δανείζεις, να χάνεις τα λεφτά σου, να σε λένε και απατεώνα.
Ναι για τους δανειστές μας λέω (όποιοι και να είναι από μικρούς ομολογιούχος, τράπεζες, ως ξένα fund ή ασφαλιστικά ταμεία), που έφαγαν ένα κούρεμα 50-60% και τα άλλα όποτε έχει ο θεός.

Εγώ δεν το καταλαβαίνω.
Αν δάνειζα σε κάποιον τα λεφτά μου, και με τόκο να μου τα έδινε πίσω, χάρη θα θεωρούσα ότι του έκανα...

Τα ξαναείπαμε κι αυτά. Αν εγώ δανείσω σε κάποιον για κάτι που του χρειάζεται, είναι δάνειο. Αν αποτύχει ο δανειζόμενος σ'αυτό για το οποίο ήθελε τα λεφτά, είναι νόμιμο να ζητάω αποζημείωση.

Αν όμως δανείζω εν γνώση μου σε κάποιον που ξέρω ότι τα λεφτά τα θέλει για ταξιδάκια, γκόμενες, ποτά, καζίνα (ή στη περίπτωση της Ελλάδας, για να τα τρώνε πολιτικοί και επιχειρηματίες) και γνωρίζω ότι δεν θα μπορεί να ξεχρεώσει σε χρήμα, τότε εγώ λειτουργώ ως τοκογλύφος, έχω δανείσει με δόλο, στοχεύοντας να υφαρπάξω τη περιουσία αυτού που δάνεισα.

Αυτό το δέχονται και οι διεθνείς συμβάσεις για το απεχθές χρέος. Ακόμη κι αν είναι βλάκας ο άλλος, εγώ έπρεπε να μην εκμεταλευτώ τη βλακεία του.



Και γιατί να γίνεις εσύ βασιλικότερος του βασιλέος; Εξ'αλλου δε θα σου πει "τα θέλω για ταξιδάκια και ποτά". Ας μην σου τα ζήταγε. Και δηλαδή, όταν του τα ζητάς πίσω, πρέπει να σε βρίσει κιόλας;




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.


Κι αν δεν επικαλεστεί τη δολιότητα ο δανειζόμενος, μπορούν να την επικαλεστούν τα παιδιά του (στη προκειμένη περίπτωση οι Έλληνες πολίτες), που δεν φταίνε να μείνουν στο δρόμο εξαιτίας της βλακείας του πατέρα τους.

Όχι πάντως και να γίνομαι και βασιλικότερος του βασιλέος. Οι ίδιες οι διεθνείς συνθήκες το προβλέπουν, άσχετα αν δεν υπάρχει διεθνής δικαιοσύνη που να ενεργοποιεί τη συνθήκη από μόνη της όπου βλέπει σημεία και τέρατα. Δηλαδή για σένα, τι σημαίνει τοκογλύφος και μαυραγορίτης? Είναι απλά αυτός που δανείζει με υψηλό επιτόκιο?



quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Και αν εσύ τον έχεις εξαπατήσει με τα Greek Statistics?

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!

Ας πάνε στα δικαστήρια αν δεν είναι κι αυτοί στο κόλπο, να βρούνε το δίκιο τους. Όπως έχουμε πάει κι εμείς (στα λόγια, λόγω των πολιτικών που αδιαφορούν, εσκεμμένα προφανώς) για τα κατοχικά δάνεια.


quote:
Originally posted by Deorum

Σκεφτείτε να μην υπήρχε προοπτική λύσεις στις επόμενες μέρες και ώρες...
Και να ήταν οριστικό το κλατάρισμα να δείτε τι θα γινόταν.

Ένα σκοτεινό μέρος το μυαλό μου, θα ήθελε να συμβεί για να δούμε όλοι μας τις συνέπειες της ανευθυνότητας.
Βέβαια το απεύχομαι, και πιστεύω θα βρεθεί λύση, λίγο πολύ στα ίδια πλαίσια όπως η αρχική πρόταση.

Και μακάρι αν γίνει η στραβή λόγω του κλειού που έντεχνα έχουν δημιουργήσει απέναντι σε κάθε άλλη λύση, μακάρι το θέμα να κρατήσει μέχρι αλυσιδωτά να σημάνει το τέλος του καρκίνου που λέγεται ευρώ. Που πιστέψαμε ότι έγινε για καλό, αλλά τελικά δημιουργήθηκε για πλιάτσικο σε διάφορες χώρες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  23:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by KostasPVol
Κι αν δεν επικαλεστεί τη δολιότητα ο δανειζόμενος, μπορούν να την επικαλεστούν τα παιδιά του (στη προκειμένη περίπτωση οι Έλληνες πολίτες), που δεν φταίνε να μείνουν στο δρόμο εξαιτίας της βλακείας του πατέρα τους.

Όχι πάντως και να γίνομαι και βασιλικότερος του βασιλέος. Οι ίδιες οι διεθνείς συνθήκες το προβλέπουν, άσχετα αν δεν υπάρχει διεθνής δικαιοσύνη που να ενεργοποιεί τη συνθήκη από μόνη της όπου βλέπει σημεία και τέρατα. Δηλαδή για σένα, τι σημαίνει τοκογλύφος και μαυραγορίτης? Είναι απλά αυτός που δανείζει με υψηλό επιτόκιο?




Δυστυχώς τα παιδιά κληρονομούν και τα βάρη (και την βλακεία του γονιού βεβαίως βεβαίως.
Οι διεθνείς συμβάσεις, που δεν τις ξέρω αλλά εκτιμώ, δεν μιλάνει για δάνεια που θα "επενδυθούν" σε καζίνα και αυτοκίνητα.
Ναι για μένα τοκογλύφος είναι αυτός που δανείζει με ευψηλό επιτόκιο.Το τι θα κάνω εγώ τα λεφτά, είναι δικό μου θέμα.

Να στο πω αλλιώς: δίνω λεφτά σε ένα επαίτη διότι τα χριάζεται διότι πεινάει, μου λέει.Αν αυτός πάει και το κάνει ποτό,δε με αφορά. Ανάγκη από λεφτά έχει και του δίνω. Δεν θα τον εξουσιασω να του πω θα πάρεις κάτι να φας.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  23:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το παράδειγμα με τον ζητιάνο δεν έχει σύνδεση, καθώς ο ζητιάνος δεν υπογράφει, ώστε να είναι υπόλογος και να κινδυνεύει η όποια περιουσία του. Δεν δανείζεται άλλωστε.

Αφήνοντας τα παραδείγματα για μεμονωμένους πολίτες και περνώντας σε επίπεδο κρατών, με έρευνα στο γκουγκλ μπορεί να βρει κανείς τις συνθήκες για το απεχθές χρέος, και να διαπιστώσει ότι μπορούμε να το επικαλεστούμε για μεγάλο μέρος του χρέους (γι'αυτό άλλωστε δεν γίνεται καταγραφή, επειδή αν γίνει, τα 300 ή 500 δις που λένε ότι χρωστάμε, θα πάρουν σάρκα και οστά, και θα είναι εμφανές ποιος έφαγε τι, και ποιος δάνεισε για τι).

Αφελής ερώτηση. Γιατί δεν γίνεται καταγραφή του χρέους?

Edited by - KostasPVol on 21/03/2013 23:48:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2013 :  23:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιος να το καταγράψει και πως? Εδώ δεν ξέρανε πόσοι είναι οι Δημόσιοι Υπάλληλοι και βγάζανε λάθος και τα ελλείματα...

***************************
Plan B: Let's Troll!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2013 :  00:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δανείζουν οι ξένοι, τους βρίζουμε, δεν δανείζουν, πάλι φταίνε. Ε δε γίνεται, μονά ζυγά δικά μας τα θέλουμε...
Προσωπικά δεν συμφωνώ με την θεωρία του απεχθούς χρέους, τουλάχιστον σε σχέση με το ελληνικό χρέος. Απ' την άλλη, εάν δε βγαίνει μια χώρα, εννοείται ότι θα πρέπει να προχωρήσει σε στάση πληρωμών και να κουρέψει το χρέος της προκειμένου να μην πεθάνουν της πείνας οι πολίτες. Σε αυτή την περίπτωση, οι δανειστές ας πρόσεχαν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000