Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Πολιτισμός
 Ελληνική έντεχνη μουσική
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 14

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  08:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...είναι και "κατάνυξη". Καλημέρα

Σαν καταιγίδα

Λιζέτα Καλημέρη
Στίχοι και Μουσική: Γιώργος Καζαντζής

http://www.youtube.com/watch?v=a1U0leGHKA8

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panagiotis1978
Senior Forum-Runner

Greece
947 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  09:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fidelio υπαρχουν και ελληνικες μπαντες που παιζουν ετσι και δε βγαζουν μεροκαματο στα μπουζουκια...το ασχημο της υποθεσης ειναι οτι κατω απο τον ορο εντεχνη μουσικη μπαινουν διαφοροι τυποι οι οποιοι μονο εντεχνοι δεν ειναι...ΓΙΑ ΜΕΝΑ που λεει κι ο rory εντεχνη μουσικη ειναι αυτη που εχει μελωδια,λυρισμο,ισως στιχους με ιδιαιτερο νοημαμ,αρτιο παιξιμο απο τους μουσικους...σιγουρα δεν ειναι ο χαρουλης και ο πασχαλιδης παντως,αν βαλουμε αυτους να βαλουμε καιι τον μπουσουλοπουλο...

http://www.youtube.com/watch?v=IsU6EynFrdk

Είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559

Edited by - panagiotis1978 on 06/04/2013 09:34:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  09:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαμαντη μαλλον λαθος εκανα ΠΑΛΙ που γυρισα για την Εβιτα.......καθ οσον γνωριζεις πως "εκ κακου κορακος κακον ωον"δεν περιμενω πολλα απο ανθρωπους που σαρκαζουν κι αντι να μιλουν φτυνουν,η κοινωνια τουτη ειναι που πηγε τη χρυση αυγη στο 8,9%,η κοινωνια που επιτρεπει να κανουν την αναγκη τους οι "λαικοι"στα καναλια και στη βουλη.
Ερευνα του ΜΙΤ σε συνεργασια με το FBI εδειξε πως στα σπιτια των δολοφονων δεν υπηρχε ποτε κανενα βιβλιο ποιησης η λογοτεχνιας και φυσικα ιχνος ζωου.
Η κοινωνια των Κατιδηδων και του Σφακιανακη..."απελθετω απ εμου το ποτηριον τουτον"
Ρορη εχεις καλες προθεσεις
Να γνωριζεις μοναχα η γνωση ειναι δυναμη
Καποτε οταν η επικοινωνια σε τουτο δω το Forum ηταν ατερμονες,κανονιζαμε συνατησεις 30 -50 ατομα για προπονηση η φαγητο,τωρα μαζευτηκε καθε καρυδιας καρυδι και κανουν -εμαθα και χθες μια λεξη-τρολιες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  10:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS

Διαμαντη μαλλον λαθος εκανα ΠΑΛΙ που γυρισα για την Εβιτα.......καθ οσον γνωριζεις πως "εκ κακου κορακος κακον ωον"δεν περιμενω πολλα απο ανθρωπους που σαρκαζουν κι αντι να μιλουν φτυνουν,η κοινωνια τουτη ειναι που πηγε τη χρυση αυγη στο 8,9%,η κοινωνια που επιτρεπει να κανουν την αναγκη τους οι "λαικοι"στα καναλια και στη βουλη.
Ερευνα του ΜΙΤ σε συνεργασια με το FBI εδειξε πως στα σπιτια των δολοφονων δεν υπηρχε ποτε κανενα βιβλιο ποιησης η λογοτεχνιας και φυσικα ιχνος ζωου.
Η κοινωνια των Κατιδηδων και του Σφακιανακη..."απελθετω απ εμου το ποτηριον τουτον"
Ρορη εχεις καλες προθεσεις
Να γνωριζεις μοναχα η γνωση ειναι δυναμη
Καποτε οταν η επικοινωνια σε τουτο δω το Forum ηταν ατερμονες,κανονιζαμε συνατησεις 30 -50 ατομα για προπονηση η φαγητο,τωρα μαζευτηκε καθε καρυδιας καρυδι και κανουν -εμαθα και χθες μια λεξη-τρολιες.




Σώπα ρε μεγάλε;;;
δεν σε είδαμε ποτέ στις συναντήσεις για φαγητό που έχουμε κάνει,είτε είναι πάστα-πάρτυ είτε είναι για κανά κρασί,κάτι που έχει γίνει ουκ ολίγες φορές.
Ότι σε συμφέρει θυμάσαι.
Και ΜΟΝΙΜΑ ΜΑ ΜΟΝΙΜΑ,μια λέξη τσαμπουνάς ΄΄και εμείς οι παλιοί΄΄ ,΄΄εγώ όταν ήμουν εδώ μέσα,εσείς ήσασταν ένα τίποτα΄΄,΄΄αυτά που ξέρω και όπως τα γράφω εγώ δεν τα ξέρετε εσείς΄΄ κλπ,κλπ,πράγμα που σε καθιστούν υποψήφιο για να μπεις στο κλαμπ των Τρολλ,μιας και για το τρέξιμο δεν μας έχεις γράψει κάτι(εκτός και αν ο Νταράλας είναι και δρομέας πέραν από ταληροφονιάς) ή σου έχει μείνει απωθημένο από το στρατό το να το παίζεις ΄΄παλαίουρας΄΄.
Νταξει είσαι παλιός-ΟΠΟΙΑ ΤΙΜΗΣ,γράψε μας και κάτι σε εμάς τους νεώτερους να μας συμβουλεύσεις κάτι,όχι να το παίζεις Μεταξάς στην Μικρασιατική Καταστροφή που τα κρίνεις όλα αφ'υψηλού.
Και επειδή όπως λες δεν σου κάνει το θρεντ,πάρε την Εβίτα σου και πηγαίντε για καμμιά προπόνηση.

Πάντως την επόμενη φορά που θα κανονίσουμε για κρασί,δεν είναι κακό,να πέσεις στο επίπεδό μας,και να έρθεις να τα πούμε.
Μπορεί να αξίζουμε κομματάκι.

Αυτά τα ολίγα και την καλημέρα μου.

Με υπογραφή:
΄΄ο νέος΄΄

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  10:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάθαμε κι άλλα, πολλά, Μανώλη.
Πως στο τραπέζι του Προκρούστη
χωράνε όλοι.
Μόνο που κάποιους τους τραβάς να ξεχειλώσουν
κι άλλους τους ακρωτηριάζεις να χωρέσουν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  10:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και για να τελειώσω το θέμα με το φόρουμ για να σταματήσουν να μιλάνε για το μεγαλείο των παλαιών,ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡ-ΝΙΚΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΕ
Οπότε όλα τα άλλα περιττευουν.
Δεν ήθελα να το γράψω αυτό,αλλά νισάφι πια.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  10:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκοτεινε πραγματι δε μ εχεις δει στις συγκεντωσεις σας,ελεγα για παλια,σ ευχαριστω που με δικαιωνεις,εψαξα να βρω δικηγορο τον βρηκα στο προσωπο σου...Μεταξας στη Μικρασιατικη καταστροφη ειπες χα χα χα?εξακολουθεις να με δικαιωνεις.
Θα σου δωσω μια συμβουλη και πεταξε την στα σκουπιδια......."η ευγενεια δεν κοστιζει τιποτε και πληρωνεται πανακριβα".
Σας αφηνω στην ημιμαθεια και την αγραμματοσυνη σας-οχι ολλους/ες φυσικα.
Μπορεις να αφοριζεις τον Νταλαρα να ειρωνευσαι και να σαρκαζεις,ειναι δεμα καταβολων,ομως συμπερασματα δεν μπορεις να βγαζεις εαν δεν εχεις γνωση,οπου -η γνωση βεβαιως-ερχεται με τη μορφωση,ακαδημαικη τε και κοινωνικη.
Καλημερα ναχεις και αφησε την οργη σου να ξεχυθει στην ασφαλτο να κανεις τα ρεκορ που επιθυμεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  10:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MANOLIS

Σκοτεινε πραγματι δε μ εχεις δει στις συγκεντωσεις σας,ελεγα για παλια,σ ευχαριστω που με δικαιωνεις,εψαξα να βρω δικηγορο τον βρηκα στο προσωπο σου...Μεταξας στη Μικρασιατικη καταστροφη ειπες χα χα χα?εξακολουθεις να με δικαιωνεις.
Θα σου δωσω μια συμβουλη και πεταξε την στα σκουπιδια......."η ευγενεια δεν κοστιζει τιποτε και πληρωνεται πανακριβα".
Σας αφηνω στην ημιμαθεια και την αγραμματοσυνη σας-οχι ολλους/ες φυσικα.
Μπορεις να αφοριζεις τον Νταλαρα να ειρωνευσαι και να σαρκαζεις,ειναι δεμα καταβολων,ομως συμπερασματα δεν μπορεις να βγαζεις εαν δεν εχεις γνωση,οπου -η γνωση βεβαιως-ερχεται με τη μορφωση,ακαδημαικη τε και κοινωνικη.
Καλημερα ναχεις και αφησε την οργη σου να ξεχυθει στην ασφαλτο να κανεις τα ρεκορ που επιθυμεις




Μανώλη καλημέρα.
Για την ευγένεια που λες,πρώτος σου έστειλα στην γιορτή σου στο νήμα για τα χρόνια πολλά,με πλήρες το όνομά σου,αλλά ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΠΑΞΙΩΣΕΣ να απαντήσεις στον τιποτένιο νέο.Είμαι από τα πλέον ευγενικά άτομα θεωρώ,αλλά δεν μπορώ να μην απαντάω στις μπηχτές και στον εγωκεντρισμό.Και όσο για την μόρφωση που έχω...άστο,δεν χρειάζεται να σου πω,γιατί θα γίνω ο ΄΄εγώ΄΄ και δεν μου αρέσει σε καμμία περίπτωση.Μάλλον θα ξέρεις καλύτερα για τα περί μόρφωσης...και εδώ πάλι το ΄΄εγώ΄΄ μπαίνει μπροστά ,έτσι;
Και για τα ρεκόρ που λες,καμμία σχέση,ένας μέτριος δρομέας είμαι,που ποτέ δεν έγραψα για κάποιο ρεκόρ-είναι γνωστό ότι δεν με πολυνοιάζουν αυτά,αλλά η παρέα που έχω κάνει και αναπτύξει εδώ μέσα και για αυτό γυρνοβολάω συνέχεια εδώ.
Ευχαριστώ που έπεσες στο επίπεδό μου και μου απάντησες.
ΜΕ ΤΙΜΑΣ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diamantis
Lost Poet of Forum

Greece


1847 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  10:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ώπα, τι έγινε ρε παιδιά;
Έβγαλε βρώμα η ιστορία ότι ξοφλήσαμε;
Είμαστε - λέει - το παρατράγουδο
στα "ωραία" άσματα;


Α, ρε Evita βορβοροταραξία,
δεν περνάει - ως φαίνεσθαι - η μπογιά σου.
Μπήκαμε σ' άλλες εποχές
με χουλιγκάνους και τρολλιές...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  10:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ΄΄ξόφληση΄΄ ήρθε εκ των έσω.
Καλημέρα σας και πάω να τρολλάρω και να χουλιγκανιάσω.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panagiotis1978
Senior Forum-Runner

Greece
947 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  12:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μηπως πρεπει να φτιαξυμε ενα θρεντ που να λεγεται "νεοι,αμορφωτοι,αξεστοι,χουλιγκανοι";..ή ενα "οποιος δε συμφωνει μαζι μας ειναι αχρηστος"

Είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  14:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ολοι κι ολα χωρανε...ειρηνη ημιν δρομοπαιδα...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  18:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by panagiotis1978

fidelio υπαρχουν και ελληνικες μπαντες που παιζουν ετσι και δε βγαζουν μεροκαματο στα μπουζουκια...το ασχημο της υποθεσης ειναι οτι κατω απο τον ορο εντεχνη μουσικη μπαινουν διαφοροι τυποι οι οποιοι μονο εντεχνοι δεν ειναι...ΓΙΑ ΜΕΝΑ που λεει κι ο rory εντεχνη μουσικη ειναι αυτη που εχει μελωδια,λυρισμο,ισως στιχους με ιδιαιτερο νοημαμ,αρτιο παιξιμο απο τους μουσικους...σιγουρα δεν ειναι ο χαρουλης και ο πασχαλιδης παντως,αν βαλουμε αυτους να βαλουμε καιι τον μπουσουλοπουλο...

http://www.youtube.com/watch?v=IsU6EynFrdk

Είναι καιρός να αφήσουμε τους εγωισμούς και να κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559



Η Τέχνη Είναι. (τελεία) ~ και οτι ΔΕΝ Είναι, ΔΕΝ είναι Τέχνη. (Τελεία)

Απο κει και πέρα, ο όρος Εντεχνος-η-ο έχει την δική του ιστορία στο ελληνικο πεντάγραμο και σίγουρα οι sepultura για παράδειγμα (τους οποίους ακούω) δεν έχουν καμία σχέση.

Να σου βάλω λοιπον Orgasmatron έτσι για να δεις οτι σε καταλαβαίνω.

http://www.youtube.com/watch?v=fSUFdW-U7mY

αυτά που πραγματεύονται στο παραπάνω κομμάτι , όσο περιεργο και αν φαίνεται για ωτα που φρικάρουν στο ακουσμα , είναι τα ίδια που λένε και δικοί μας 60 χρόνια τώρα. Αλλα φωνή βοώντος εν τη ερήμω..

Σοδομα και γόμορα ρε μπαγάσιδες κατάντησε το θρεντάκι. Τώρα είναι ιεροσυλία να συνεχίσω την λίστα


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 06/04/2013 18:39:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  18:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για φαντασου εμεις ακουμε σεπουλτουρα οργασμον και οι Μπιτλς η Πιαφ και ο Ελβις ακουγαν Θεοδωρακη και τον διασκευαζαν κιολας,ο Νατκινς Κολ και ο Σινατρα ακουγαν και τραγουδουσαν Χατζιδακη,τι μαλακες το "Αξιον Εστι"πηρε νομπελ ο Γαβρας Χρυσο Φοινικα κ ιεμεις μιλαμε εδω για ημισκουμπρια..........Χρηστο,θα τρεξω στη Θεσσαλονικη,μπορεις να μου πεις απ το 34 πως θα γυρισω στο κεντρο αν σταματησω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  22:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρατιέμαι να μην απαντήσω τόσο καιρό αλλά δεν μπορώ...

Νομίζω ότι εμείς οι ΝΕΟΙ "πληρώνουμε" ότι καταστρέψατε εσείς οι παλιοί....

Οπότε για το πώς θεωρεί ο καθένας ότι καταντήσαμε εμείς οι νέοι (από τους παλιούς) καλό θα ήταν να αναρρωτηθεί ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΟΣ και γίναμε έτσι...

Εγώ μεγάλωσα με ότι στραβό με έμαθαν οι μεγαλύτεροί μου (γονείς, δάσκαλοι, καθηγητές)... η κοινωνία που ζούσα...

Το ότι κατάλαβα ότι η πολιτική καπηλεύεται τους ήρωες του Πολυτεχνείου ή ότι ο Νταλάρας είναι φραγκοφονιάς είναι κακό???? Είναι κακό που άνοιξε το πνεύμα μου και βλέπω σφαιρικά τα πράγματα?? Είναι κακό που πολλά χρόνια τώρα έχω αντιληφθεί ότι το λάθος των γονεών μας ήταν να μας "τρυπώσουν" στοπ δημόσιο????

Ο "πάλιουρας" στον στρατό (όποιος το έπαιζε με την κακιά του έννοια) ήταν και χείριστη προσωπικότητα. Ο παλιός είναι αυτός (για αυτό και στα χωριά σοφά τους λένε ΓΕΡΟΝΤΕΣ) που μεταδίδει τη σοφία και δεν έγινε πια τόσο μεγάλος για να είναι και κριτής των υπολλοίπων... δηλαδή η γιαγιά μου που πέρασε την κατοχή και τρία εκτελεστικά αποσπάσματα τι θα έπρεπε να μας σέρνει???

Συγγνώμη για το σεντόνι...

Τώρα αν στο φόρουμ μπαίνουμε και πολλοί νέοι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να χαίρονται οι παλιοί γιατί το κίνημα το δρομικό μεγαλώνει και γιγαντώνεται... Αν θέλετε το τρέξιμο για ιδιωτικοποίηση ...λυπάμαι αλλά να περιμένετε στην ουρά μετά τον ΟΣΕ, τη ΔΕΗ και ότι άλλο αποφασίσει η πολιτική ηγεσία που ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ...

Τώρα αν θεωρούμε τον ΝΤΑΛΑΡΑ έντεχνο επειδή τραγούδησε "Το πάγωσε η τζιμινιέρα" και ζεί σε βίλα και κονόμαγε από την άμοιρη Κύπρο...και η γυναίκα του ψηφίζει το ένα μνημόνια πίσω από το άλλο....ε συγγνώμη αλλά στον κουβά και αυτός... είχε και το θράσος μετά την τελευταία υπογραφή της συζύγου του να κάνει και συναυλίες για να βγει να τραγουδήσει τι???? Το "Παραπονεμένα λόγια"???? ΗΜΑΡΤΟΝ..... τόσα χρόνια στη μουσική (ξέρει μουσική) έχει κλέψει όλα τα τραγούδια και τα διασκεύαζε.... δεν μπόρεσε ποτέ να γράψει δυο αράδες δικές του??? Να βγάλει μια μελωδία με την κιθάρα του???? Όσο για την επιτυχία ..."με δυο παπούτσια πάνινα, Θεσσαλονίκη - Γιάννενα".....τι να πω??? Ότι το είχε δει Ultra Marathoner εκείνη την εποχή??????

Η Μουσική είναι τέχνη... αν κάποιο είδος δεν αρέσει σε κάποιον δεν σημαίνει ότι δεν είναι τέχνη... Το ρεμπέτικο το κυνηγήσανε σαν εξορκιστές κάποτε... ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ακριβά στα ρεμπετάδικα.... ΤΩΡΑ μάθαμε την αξία του.

Για την τοποθέτησή μου ΜΟΥΣΙΚΑ είμαι στο ροκ και σε αυτό που θεωρούν κάποιοι "έντεχνο"...
Ακούω τα πάντα πάντως χωρίς να εκραγώ, κι επειδή παίζω και κιθάρα θα ήθελα να πω πώς μερικά κομμάτια "λαϊκά" είναι πολύ πιο δύσκολα από τα έντεχνα...

ιδού και ο μύθος...
http://www.youtube.com/watch?v=9RiDV_Bjd0w









Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 14 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000