Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Θεοδωράκεια - 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2013 :  22:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.youtube.com/watch?v=5dHUKnpkHBc

Εν όψει του αυριανού αγώνα
ένα τραγούδι του συνθέτη
τον οποίο τον τιμούμε καθημερινά
-μαζί με τους άλλους ασφαλώς-
τραγουδώντας όλο και κάποιο τραγούδι του
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2013 :  21:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί ο αγώνας να είναι αγγούρι (μεγάλο...), μπορεί η ζέστη να μας ταλαιπώρησε, αλλά μας αποζημίωσαν όλα τ' άλλα και κυρίως η παρέα. Η περιοχή είναι πανέμορφη, ο αγώνας ο ορισμός του λαϊκού αγώνα δρόμου, διαφήμιση για το σπορ. Παύλο, μαζί με όλους τους τοπικούς συντελεστές της διοργάνωσης και τον ΣΔΥΑ, σας ευχαριστούμε πολύ.

Οφείλω επίσης να ευχαριστήσω τον κουμπάρο μου τον Σωτήρη, που μας ξεσήκωσε να κατέβουμε στον αγώνα και να χαρούμε μία τόσο όμορφη μέρα. Τα συγχαρητήριά μου επίσης για την τρίτη του θέση, καθώς βέβαια και για την ΠΡΩΤΙΑ της κουμπάρας μου της Ελίνας. Καλησπέρα σε όλους!!!

http://www.movescount.com/moves/move13809262


IVORTEAM : 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Albert
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2013 :  21:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέξαμε τον αγώνα με επιτυχία. Λίγες φουσκάλες απλώς με προβλημάτισαν.

Η τοποθεσία πάρα πολύ ωραία και τη ζέστη τη συνηθίσαμε. Στην αρχή τρέξαμε γρήγορα (κατηφόρα γαρ) και περπατήσαμε αρκετές ανηφορές. Τα νερά στο 18χλμ ήταν τελικά στο 19 χλμ. Κατά τα λοιπά πολύ ωραία διοργάνωση και μπράβο στο ΣΔΥΑ και τους τοπικούς διοργανωτές.

Ο αγώνας δεν προσφέρεται για προσωπικά ρεκόρ. Έτσι κι αλλιώς ήταν η πρώτη φορά που τον έτρεξα.

Τον συστήνουμε για το μέλλον!

ΤΟ ΒΟΥΛΕΣΘΑΙ ΔΥΝΑΣΘΑΙ ΕΣΤΙ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2013 :  22:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός όπως και όλες τις υπόλοιπες φορές..Αγώνας σε πανέμορφο τοπίο και αγώνας για να φτάσεις στα όρια σου.
Πανέμορφο μετάλλιο που απεικονίζει μια ζωτραφιά ενός παιδιού της εποχής, άφθαρτοι συλλεκτικοί αριθμοί και πολύ ζεστή φιλοξενία από τους ντόπιους.
Οι περισσότεροι εθελοντές ήταν παιδάκια της περιοχής και "σκοτωνόντουσαν" για το ποιο θα μας εξυπηρετήσει.
Να επαναλάβουμε ότι τα πάντα ήταν δωρεάν, συμπεριλαμβανομένων και 2 λεωφορείων από Αθήνα.
Αξίζουν πολλά στγχαρητήρια στον Παύλο και στον ΣΔΥΑ για αυτόν τον εξαιρετικό αγώνα..
ΥΓ 1 Το "Αχ Κούλα" στο 18 είναι από ριάλιτυ..Πριν από 2 χρόνια που το είχα πρωτοδεί και ήταν και επίκαιρο διπλώθηκα από τα γέλια
ΥΓ 2 Αξίζουν πολλές μομφές στους απαράδεκτους Ελληνάρες "συντρέχτες" που δήλωσαν και δεν ήλθαν βάζοντας σε περιττά έξοδα τους διοργανωτές..


Trollidas Trolling Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2013 :  22:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
O Σιταποθηκιώτης Γιώργος Κολα(τζα)ϊτης
αν και έκανε ατομικό ρεκόρ ένα λεπτό πιο γρήγορα από πέρσι
1.46 από 1.47
τελικά κατετάγη 2ος γενικής για 30''

Ο Τίμος με περίπου 1 λεπτό και 30'' πιο γρήγορα από πρόπερσι
κατέλαβε την 7η(;) θέση με 1.53.03

Ο ανερχόμενος ''Διονύσης ο ερωτύλος'' λίγο παραπίσω με 1.57

Ακολούθησαν ο''Ντερέκι'' μετά τον τερματισμό του στον Ευχίδα!!!!
ο Μιχελό και ''Ντόκτορ ο Αφρικάνερ''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2013 :  23:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτο που εχω να πω το ειπε ηδη ο Μανωλης καποιες σελιδες πριν:

quote:
Originally posted by MANOLIS2004

Ο Μαραθώνιος μπροστά στα θεοδωράκεια είναι παιδικό πάρτυ..



Ετσι ακριβως. Ενα η διαδρομη με τις συνεχεις ανηφορες και δυο η απολυτη λιακαδα στους 30 βαθμους με τον ηλιο κατακουτελα και μηδεν σκια, κανουν το μαραθωνιο να φαινεται αστειος. Εριξα αρκετο περπατημα κατα τοπους, σε καποια φαση νομιζα οτι καναμε αγωνα βαδην καθοτι ολοι οι μπροστινοι μου πετρπατουσαν και παιρναμε ανασες σε καποιες λιγες αλλα τονωτικες κατηφορες. Παρα τη ζεστη και τις ανηφορες ομως, ο αγωνας ηταν υπεροχος, "ποναω αλλα μ αρεσει ενα πραμα" και του χρονου καλα να μαστε να τον ξανατρεξουμε. Ωραια και το διπλωμα και το μεταλλιο, ξεχωριστο και πρωτοτυπο. Συγχαρητηρια στον Παυλο και τον ΣΔΥΑ για τη διοργανωση, ηταν ολα τελεια.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις


Edited by - Elda on 19/05/2013 23:26:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

redbull78
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2013 :  23:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή εγώ σήμερα έτρεξα τον πρώτο μου μαραθώνιο?Δε νομίζω,τα παραλέτε παιδιά.Δύσκολα θα μπορούσα σήμερα να τερματίσω μαραθώνιο (όχι πως και αυτό που έκανα ήταν εύκολο). Κατα τ'άλλα μια παρατήρηση: Είδα κατά τη διάρκεια της διαδρομής τζελάκια πεταμένα κάτω.Βάλτε τα στην τσέπη σας βρε παιδιά (απο εκεί που τα βγάλατε δηλαδή), όπως έκανα κι εγώ.Τα παιδάκια όντως έδειξαν ζήλο στον ανεφοδιασμό.Επίσης όλα τα λεφτά ο τερματισμός με τους κατοίκους μαζεμένους στα καφενεία να χειροκροτάνε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  00:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by redbull78

Δηλαδή εγώ σήμερα έτρεξα τον πρώτο μου μαραθώνιο?Δε νομίζω,τα παραλέτε παιδιά.Δύσκολα θα μπορούσα σήμερα να τερματίσω μαραθώνιο (όχι πως και αυτό που έκανα ήταν εύκολο).


Δε συγκρινουμε τα 24 χλμ με εναν οποιοδηποτε μαραθωνιο, συγκρινουμε τις ανηφορες του σημερινου αγωνα με εκεινες της κλασικης. Καμια σχεση. Εκεινες βγαινουν ανετα χωρις περπατημα ακομα και για εναν απειρο (καλα προπονημενο βεβαια) δρομεα, οι σημερινες δυσκολα βγαινουν χωρις καθολου περπατημα ακομα και για καποιον που εχει ρεξει μερικες φορες την κλασικη και χωρις περπατημα.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

parizianos
Advanced Forum-Runner

240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  07:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πραγματικα ευχαριστηθηκα που πηγα .Αξιζε τον κοπο. ιδανικο τοπιο πραγματικα καθαρος αερας ,καλη παρεα , θερμος τερματισμος απο τους κατοικους, ξεχωριστο μεταλλιο .
καλα να ειμαστε να ξαναπαμε του χρονου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  08:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα.
Καταρχάς ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΆ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Γιώργο από εδώ μέσα(gtsig) που το παλληκάρι κατέκτησε την ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ,αποδεικνύοντας το πόσο καλός δρομεάς είναι.Μάλιστα αυτή η πρώτη θέση ήρθε σε έναν πολύ δύσκολο αγώνα,με τρομερή ζέστη και κόντρα σε πολλούς καλούς δρομεις.

Ο αγώνας φέτος ήταν φανερά πιο υποτονικός σε σχέση με περσι,μιας και από ότι άκουσα είχε 140 δρομείς περίπου που στήθηκαν στην αφετηρία.Και εδώ έρχεται για άλλη μια φορά αυτό που είπα και έγραψα για αυτούς που δηλώνουν και τελικά δεν πάνε να τρέξουν,βάζοντας σε περιττά έξοδα και κόπο τους διοργανωτές.
Παρόλη όμως την αριθμητική διαφορά δρομέων πέρσι σε σύγκριση με φέτος,ο αγώνας δεν στερήθηκε παροχών,όλα ήταν επιμελημένα με φροντίδα υπό την επίβλεψη του Παύλου του Διακουμάκου,του Κώστα Παναγούλια και της Ελενης της Μπερτσάτου.

Αρκετοί σταθμοί με νεράκι δροσερό και ισοτονικό.Τσαντούλα στο τέλος με καλούδια,όλα για άλλη μια φορά υπέροχα.

Στα μείον-δεν έχει να κάνει με την διοργάνωση-η τρομερή ζέστη-ο σβέρκος μου έχει γίνει σαν σβέρκος καμηλιέρη και οι εκατομμύρια μέλισσες-2 με τσίμπησαν,η μία είχε μπει μέσα στο μπλουζάκι μου και επίμονα με τσίμπαγε.Από ότι έμαθα και άλλοι συνάδελφοι δρομείς αντιμετώπισαν παρόμοια πορβλήματα.

Πολλές φορουμίστικες-τρολλικές παρουσίες-ο Πρόεδρός μας,η ΈΛντα με τον άντρα της,ο Ρόκυ φοβερός και άνετος για άλλη μια φορά,ο φίλος μου ο Στράτος που δεινοπάθησε ο καημένος,διασκεδάσαμε στο τέλος και όλα πήγαν μια χαρά.

Και του χρόνου.


ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ(gtsig)

MΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ


Σημ.:για τον γνωστό δρομέα που τον ειχα σε μεγάλη εκτίμηση,και την ατάκα που μου πέταξε χθες,θα περίμενα από κάποιους να διδάσκουν μεγαλύτερη ταπεινότητα.Το ότι κανουμε κάποιους αγώνες,σχετικά σε καλούς χρόνους,δεν μας κάνει και σπουδαίους,ειδικά όταν ξεστομίζουμε τέτοια πράγματα.

Τι να πουν άλλοι δηλαδή,πραγματικά σπουδαίοι δρομείς με φοβερά αξιοζήλευτα πράγματα....
΄΄ΕΥΓΕ΄΄.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013

Edited by - SKOTEINOS on 20/05/2013 08:17:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  08:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ Παύλο και καλημέρα κι από μένα!!

Τα συγχαρητήρια και τις ευχαριστίες μου στον Παύλο το Διακουμάκο και τους εθελοντές για τον πολύ ωραίο αγώνα. Δύσκολες οι καιρικές συνθήκες, αλλά μας αποζημίωσε με το παραπάνω η εκπληκτική διαδρομή. Καλά να είμαστε να πάμε και του χρόνου...

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

Καλημέρα.
Καταρχάς ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΆ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον Γιώργο από εδώ μέσα(gtsig) που το παλληκάρι κατέκτησε την ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ,αποδεικνύοντας το πόσο καλός δρομεάς είναι.Μάλιστα αυτή η πρώτη θέση ήρθε σε έναν πολύ δύσκολο αγώνα,με τρομερή ζέστη και κόντρα σε πολλούς καλούς δρομεις.

Ο αγώνας φέτος ήταν φανερά πιο υποτονικός σε σχέση με περσι,μιας και από ότι άκουσα είχε 140 δρομείς περίπου που στήθηκαν στην αφετηρία.Και εδώ έρχεται για άλλη μια φορά αυτό που είπα και έγραψα για αυτούς που δηλώνουν και τελικά δεν πάνε να τρέξουν,βάζοντας σε περιττά έξοδα και κόπο τους διοργανωτές.
Παρόλη όμως την αριθμητική διαφορά δρομέων πέρσι σε σύγκριση με φέτος,ο αγώνας δεν στερήθηκε παροχών,όλα ήταν επιμελημένα με φροντίδα υπό την επίβλεψη του Παύλου του Διακουμάκου,του Κώστα Παναγούλια και της Ελενης της Μπερτσάτου.

Αρκετοί σταθμοί με νεράκι δροσερό και ισοτονικό.Τσαντούλα στο τέλος με καλούδια,όλα για άλλη μια φορά υπέροχα.

Στα μείον-δεν έχει να κάνει με την διοργάνωση-η τρομερή ζέστη-ο σβέρκος μου έχει γίνει σαν σβέρκος καμηλιέρη και οι εκατομμύρια μέλισσες-2 με τσίμπησαν,η μία είχε μπει μέσα στο μπλουζάκι μου και επίμονα με τσίμπαγε.Από ότι έμαθα και άλλοι συνάδελφοι δρομείς αντιμετώπισαν παρόμοια πορβλήματα.

Πολλές φορουμίστικες-τρολλικές παρουσίες-ο Πρόεδρός μας,η ΈΛντα με τον άντρα της,ο Ρόκυ φοβερός και άνετος για άλλη μια φορά,ο φίλος μου ο Στράτος που δεινοπάθησε ο καημένος,διασκεδάσαμε στο τέλος και όλα πήγαν μια χαρά.

Και του χρόνου.


ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ(gtsig)

MΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ-ΜΠΡΑΒΟ


Σημ.:για τον γνωστό δρομέα που τον ειχα σε μεγάλη εκτίμηση,και την ατάκα που μου πέταξε χθες,θα περίμενα από κάποιους να διδάσκουν μεγαλύτερη ταπεινότητα.Το ότι κανουμε κάποιους αγώνες,σχετικά σε καλούς χρόνους,δεν μας κάνει και σπουδαίους,ειδικά όταν ξεστομίζουμε τέτοια πράγματα.

Τι να πουν άλλοι δηλαδή,πραγματικά σπουδαίοι δρομείς με φοβερά αξιοζήλευτα πράγματα....
΄΄ΕΥΓΕ΄΄.

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2013-ΣΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥ ΚΡΟΚΕΑΤΗ ΛΙΘΟΥ.ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ 2-3/8/2013

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  09:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την υπερπροσπάθεια!
gtsig, συγχαρητήρια αδελφέ! Τρομερός χρόνος!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  09:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by redbull78

Δηλαδή εγώ σήμερα έτρεξα τον πρώτο μου μαραθώνιο?Δε νομίζω,τα παραλέτε παιδιά.Δύσκολα θα μπορούσα σήμερα να τερματίσω μαραθώνιο (όχι πως και αυτό που έκανα ήταν εύκολο). Κατα τ'άλλα μια παρατήρηση: Είδα κατά τη διάρκεια της διαδρομής τζελάκια πεταμένα κάτω.Βάλτε τα στην τσέπη σας βρε παιδιά (απο εκεί που τα βγάλατε δηλαδή), όπως έκανα κι εγώ.Τα παιδάκια όντως έδειξαν ζήλο στον ανεφοδιασμό.Επίσης όλα τα λεφτά ο τερματισμός με τους κατοίκους μαζεμένους στα καφενεία να χειροκροτάνε.


Ισως είμαστε υπερβολικοί, αλλά δεν λέμε για Μαραθώνιο χθες. Τον συγκρίνουμε με την εποχή και τις συνθήκες που γίνεται. Και αφού χθες πήγες μια χαρά τον έχεις στο τσεπάκι τον ΚΜΑ αρκέι βέβαια να μην χαλαρώσεις μέχρι τότε

Trollidas Trolling Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  09:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ ωραίος αγώνας αν και οι ανηφόρες μας ζόρισαν αρκετά, φοβερό τοπίο, τα παιδάκια στους σταθμούς σκιζόντουσαν για το ποιο θα δώσει πρώτο το νερό!!!!!Χάρηκα που ξαναείδα τον Δημήτρη τον Βύρλα παρότι τραυματίας ήταν εκεί και μας εμψύχωνε!!Συγχαρητήρια σε όλους τους δρομείς για την προσπάθεια που κατέβαλαν κάτω απο τον καυτό ήλιο.Πολλά συγχαρητήρια στον Κύριο Διακουμάκο Παύλο για την άρτια οργάνωση και σε όσους βοήθησαν!!Και του χρόνου να είμαστε καλά να ξαναπάμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mpampis
Forum-Runner

163 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  09:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο σε ολους που ελαβαν μερος ,πραγματι σας ζηλευω ,υποσχομαι του χρονου να τον τρεξω και εγω ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000