Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Θεοδωράκεια - 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  11:05:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4η χρονια αξιωθηκα να ειμαι εκει

4η χρονια αξιωθηκα να προσκυνησω

4η χρονια γεμισα τα πνευμονια μου με καθαρο αερα

4η χρονια ημουν εκει περιτριγυρισμενος απο φιλους καλους και... μελισσες (μονο 1 με τσιμπησε οποτε ολα καλα)

"Δεν ειναι αγωνας ειναι προσκυνημα" - επειδη διαβαζω διαφορα σχετικα με την δυσκολια του αγωνα και συγκριση με Μαραθωνιο κι επειδη εχω τρεξει μεσα σε 3 χρονια 4 φορες εκει και 4 Μαραθωνιους απλα σημειωστε το εξης

εχω τρεξει 2 Μαραθωνιους με τεμπο 5 19 (Μεσσηνη πριν 2 μηνες και με τρελη ζεστη) και με 5 20 Κλασικη περυσι τον Νοεμβρη

Τις 3 τελευταιες χρονιες στα Θεοδωρακεια το τεμπο μου ειναι μεταξυ 5 43 και 5 45

Το πιασατε το υπονουμενο ετσι? Εννοειται οτι δεν συγκρινονται τα 42.2 με τα 24.3 ΑΛΛΑ ο βαθμος δυσκολιας στα θεοδωρακεια ειναι μεγαλυτερος

Οι αριθμοι μιλουν απο μονοι τους....

Οι ανηφορες δεν ειναι απλα παρατεταμενες οπως και στη Κλασικη αλλα με κλισεις που απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ στη Κλασικη - η δε εποχη του αγωνα - Μαιος μεσημερι - κανουν τις καιρικες συνθηκες απειρως πιο δυσκολες

Το εχω ξαναγραψει - οποιος θελει να τρεξει Μαραθωνιο ας παει πρωτα στη Ζατουνα κι αν τερματισει εκει τοτε να ξερει οτι ΜΠΟΡΕΙ και στο Μαραθωνιο!


Στα αγωνιστικα εκανα σχεδον ιδιο χρονο με περυσι - λιγα δευτερολεπτα πιο γρηγορα - 2ω 19λ 33δ

Σε πολλα σημεια της διαδρομης το κορμι μου με εκλιπαρουσε να περπατησω ομως καταφερα και βρηκα τα ψυχικα αποθεματα και ΔΕΝ περπατησα ουτε βημα....

Καθε χρονο μετα τα θεοδωρακεια σε οποια προπονηση ή αγωνα αισθανομαι την κουραση να με καταβαλλει και παω να περπατησω μου ερχονται οι μνημες απο αυτον τον αγωνα και βρισκω την εσωτερικη δυναμη να ανατρεψω τα δεδομενα

Παρα την ζεστη οι παλμοι μου ηταν μ.ο. 152 - πηρα 2 σαλτ στικ στην αρχη και 1 στο 15 - τζελ στην εκκινηση στο 8 και στο 15.

Εξαιρετικη η τροφοδοσια - μου επετρεψε να εχω μαζι μου συνεχεια 1 μπουκαλι νερο και να πινω γουλιες σιγα σιγα καθως και να βρεχω το κεφαλι μου στο ενδιαμεσο

Εξαιρετικη η διοργανωση - 1000 μπραβο στον Παυλο και στην υπολοιπη ομαδα καθως και στον ΣΔΥΑ!

Οι εθελοντες μοναδικοι! Χαρηκα τα μαλλα οταν εκανα high 5 στο τερματισμο με τα παιδια!

Κριμα που οι συμμετοχες ηταν λιγες... Χανουν οσοι δεν ηρθαν.... Αυτος ο αγωνας αξιζει να ειναι αγωνας γιορτη με 500 συμμετοχες να γινει χαμος!!!!!!

Ευχομαι να βρω την δυναμη και να εχω υγεια να ειμαι εκει και του χρονου! Κι αυτη τη φορα με λιγοτερα κιλα να δαμασω πιο ευκολα τις ανηφοριες!

Συγχαρητηρια σε οσους ετρεξαν - ενα ιδιαιτερο χαιρετισμο στον Σκοτεινο και ενα "ευχαριστω" για τις παραινεσεις του στη διαρκεια του αγωνα!

Και του χρονου!


___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  16:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευγε σε ολους..κι ειδικα στο δικο μας gtsig...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  16:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο στον Γιώργο για την νίκη του...Μπράβο και στο Troll Club που πάντα διαλέγει τον δυσκολότερο αγώνα της ημέρας για να δώσει μαζικά το παρόν!!!!!!!!

Trollidas Trolling Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paolomarco
Advanced Forum-Runner

Greece


315 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  16:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα αποτελέσματα του αγώνα
http://anatrexo.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=51

ΑΝΑτρέχω στην Αρκαδία- "Μονοπάτι Αρκάδων Ποιμένων" αγώνας βουνού αφιερωμένος στην ΦΛΟΓΑ - "ΘΕΟΔΩΡΑΚΕΙΑ" αγώνας ασφάλτου προς τιμή του Μίκη Θεοδωράκη

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  16:52:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο καθυστερημένα ''συγχαρητήρια''
στο φορουμίτη-πρώτον νικητή

Πραγματικά έδειξε χαρακτήρα και Γαϊδουρινή υπομονή
όταν τον έφτασε στο τέλος ο δεύτερος
έκανε προσπάθεια και του ξέφυγε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  17:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Τίμο, φοβερός χρόνος!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  17:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Γιώργο για την πρωτιά!!! Η εξέλιξη σου είναι εντυπωσιακή! Μπράβο!!! Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!!!

Αχχχ δε θα ξαναμπώ μάλλον για καιρό στο forum γτ στενοχωριέμαι πολύ διαβάζοντας σας, ιδιαίτερα για τους αγώνες σας που ήθελα τόσο να πάρω μέρος κι εγώ... Ζηλεύω??? Μάλλον... Νιώθω τη χαρά σας, αυτή που είχα κι εγώ κ με πιάνει θλίψη... Όπως αυτή πάλι σήμερα όταν κατέβηκα στο ταρτάν να δοκιμάσω το πόδι μου μετά από σχεδόν 1 μήνα αποχή από το τρέξιμο... Δυστυχώς δεν μπόρεσα ούτε ένα γύρο να κάνω... πόνος κ πάλι... απογοήτευση... Δεν ήθελα να βλέπω άνθρωπο... Ψυχολογικά νιώθω χάλια... χάνω πολλές συμμετοχές σε αγώνες που ήθελα να πάρω μέρος...και εμένα αυτή είναι η σεζόν που μ'αρέσει... η ζέστη...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  18:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στον Γιώργο που κέρδισε αυτόν τον ΠΟΛΥ δύσκολο αγώνα και χάρηκα που τον ξαναείδα μετά από τόσο καιρό.

Στα περί αγώνα...
Εντάξει το κατάλαβα θα βγάλω εύκολα την Κλασσική....
Αρνητικό ρεκόρ πέρασμα σε ημιμαραθώνιο (2.26.05) τερματισμός 2.47'
Δεν έχω δει τα αποτελέσματα ακόμα γιατί ήθελα να γράψω την εμπειρία μου.

Η διαδρομή ΑΠΛΑ δεν υπάρχει....πολύ ρατσιστική διαδρομή... είχε μόνο ανηφόρες και 2 ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ απότομες κατηφόρες που μου έκαψαν τα γόνατα, μηνίσκους και χιαστούς...

Αν δεν είχα στο μυαλό μου την ιστορία του Rocky που έγραψε λίγες σελίδες πριν αλλά και πίσω στο μυαλό την προετοιμασία για τον μαραθώνιο ακόμα θα περπάταγα...

Προσπάθησα να ακολουθήσω τις συμβουλές που πήρα από το πούλμαν. Να κρατήσω δυνάμεις, είναι δύσκολη διαδρομή... Η κατηφόρα όμως στην εκκίνηση και για 2 χλμ με έβγαλε εκτός στόχου... την κατέβηκα με έναν ξέφρενο ρυθμό κοντά στο 4.20 ανά χλμ αφού δεν κράταγαν πια τα γόνατα από τα φρένα. Φτάνοντας στη Δημητσάνα που αμέσως ξεκινάει η ανηφόρα για 20 χλμ περίπου με έπιασε η σπλήνα... με κομμένα γόνατα λοιπόν και διπλωμένος από τους πόνους κατάφερα να μην περπατήσω μέχρι το 12 χλμ. Εκεί άρχισε το περπάτημα, συνήρθα λίγο από τους πόνους στην σπλήνα και ένοιωσα λίγο πιο ανακουφισμένος στα γόνατα. Κάπου εκεί με πέρασε και ο Σκοτεινός, η Elda που τρέξαμε για λίγο μαζί και πολλά ακόμα άτομα.

Και άρχισε η μοναξιά του σχοινοβάτη που λένε και οι Κατσιμίχα... Μόνος μέσα στις ερημιές τα έβαζα με τον εαυτό μου που εκλιπαρούσε να σταματήσω. Προσπάθησα να πάρω τηλέφωνο τη γυναίκα μου αλλά δεν είχε σήμα (ήθελα πολύ να την ακούσω γιατί ΠΑΝΤΑ σε κάθε αθλητικό γεγονός που συμμετέχω ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ και συμπαραστέκεται...) έτσι άρχισε η αυτοκριτική και η αυτογνωσία... Η μάχη μου μέσα μου δεν κράτησε για πολύ... ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ άρχισα ξανά να τρέχω και να σκέφτομαι δικές σας περιγραφές από παρόμοια "μαρτύρια"... αποφάσισα λοιπόν να περάσω και εγώ τον δικό μου ΓΟΛΓΟΘΑ και να παραδώσω πνεύμα μόνο όταν θα τερμάτιζα...

Αν δεν τα χώσεις του εαυτού σου στα δύσκολα θα μείνεις για πάντα καναπεδάτος... έτσι κι έγινε και μετά από ένα καλό "χώσιμο" πήρα μπρος. Βέβαια όλοι ξέρετε ότι το σταμάτα - ξεκίνα δεν φέρνει καλό αποτέλεσμα. Έτσι έφτασα απλά να τερματίσω (που για μένα είναι επίτευγμα) πλέον.

ΠΟΛΛΑ συγχαρητήρια στους εθελοντές. Ήταν απίστευτα τα παιδιά μέσα στην κάψα του μεσημεριού...

Αρνητικό βρήκα μόνο το γεγονός που ήμουν ΠΟΛΥ λίγος για τις ανάγκες αυτού του υπέροχου αγώνα. Επίσης λυπάμαι που άφησα ένα μπουκάλι στη ρίζα ενός δέντρου γιατί δεν μπορούσα άλλο να το κουβαλάω.




Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  18:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θερμά συγχαρητήρια σε οοοοοοόλους και οοοοοοόλες που συμμετείχαν στον αγώνα!

Ο Τίμος τα 'σπασε βλέπω τα χρονόμετρα!

Όσο αφορά για το Γιώργο = "ο Ιπτάμενος Γάιδαρος"!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  18:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στράτο ετσι συμβαίνει σε ολους, πρεπει να συχτιρίσεις για να απολαυσεις

Το ξέρεις καλα... μια δυνατη προπονηση ηταν αχααχαχαχ

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  19:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vavoulis

Στράτο ετσι συμβαίνει σε ολους, πρεπει να συχτιρίσεις για να απολαυσεις

Το ξέρεις καλα... μια δυνατη προπονηση ηταν αχααχαχαχ

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.




Από το 15χλμ και μετά αυτό είπα στον εαυτό μου. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ και πρέπει να τη βγάλεις...
έπαιξε βέβαια και ο τσαμπουκάς του κωπηλάτη (αφού δεν θεωρώ τον εαυτό μου δρομέα)...
Το χθεσινό ήταν ΚΟΥΠΙ από τα ΛΙΓΑ...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  20:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο γάιδαρος σας ευχαριστεί όλους για τα καλά σας λόγια

Νίκο (vaterman) σου εύχομαι περαστικά και να επιστρέψεις σύντομα στους στίβους! Λίγη υπομονή και ξεκούραση και θα τα ξαναπούμε σίγουρα στο ζάππειο πριν το μαραθώνιο!!

Στράτο κι εγώ χάρηκα που σε είδα! Συγχαρητήρια για τον τερματισμό και ο επόμενος αγώνας αντίστοιχης δυσκολίας να είσαι σίγουρος ότι θα σου φανεί πολύ - πολύ ευκολότερος! Σαφώς και θα τα καταφέρεις στο μαραθώνιο!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  20:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στράτο, συγχαρητήρια!
Με τέτοιους αγώνες φτιάχνεις χαρακτήρα!
Άσε που ο χρόνος σου δεν είναι καθόλου κακός για την συγκεκριμένη διαδρομή...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  20:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους και όλες,για τον τερματισμό αλλά και τους χρόνους και τις πρωτιές.Και του χρόνου με υγεία.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.


Edited by - ANASTASIOS on 20/05/2013 20:49:23
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2013 :  20:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους!!!

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000