Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 11

thalassa
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/04/2013 :  23:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω στειλει εδω και ενα μιση μηνα στην Garmin, το ρολοι μου για επισκευη, τεταρτη φορα εδω και 6 μηνες που το εχω αγορασει, και δεν μου το επιστρεφουν με το σκεπτοιοκο πως το ρολοι ειναι στο service. Tι θα μου προτεινατε να κανω?

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  00:08:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έχω την καλύτερη εντύπωση από την garnin.Μετά από 13 μήνες μου κόπηκε το λουράκι και μου είπανε πως είναι στην εγγύηση και θα το αντικαταστήσουν .Άργησαν τρεις μέρες αλλά όταν πήγα μου έδωσαν καινούργιο ρολόι ,δεν πίστευα στα μάτια μου.Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο ότι το αγόρασα από Ελληνικό κατάστημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thalassa
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  00:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε μου . Και εγω απο Ελληνικο καταστημα πηρα το ρολοι. 3 φορες εστειλα το ρολοι μου γιατι δεν εβρισκε τον δουφορ, και την τελευταια φορα γιατι η πρωτη σιερα σε ολες τις σελιδες, ειχε συμβολα χωρις να γινεται κατανοητο τι ακριβς γραφει. Τι αλλο θα ηθελε η GARMIN, ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ. ΤΙ??? Ειναι απαραδεκτοι. Απαραδεκτοι. 4 φιλοι μου, εξαιτιας της "εριπετειας" που εχω υποstει το τελευταιο χρονικο διαστημα δεν επελεξαν στο τελος να παρουν ρολοι απο την Garmin
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thalassa
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  00:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαι εχουν το ρολοι μου εναμιση μηνα και δεν μου το εχουν στειλει παρα το οτι τους εχω καλεσει 6 φορες. ΠΟΤΕ ΠΙΑ GARMIN. ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  00:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι γνωστό σε όλους ότι ο Σκορδίλης δεν κάνει, όχι για αντιπρόσωπος μιας τόσο μεγάλης εταιρίας, αλλά ούτε για πλανόδιος πωλητής...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  00:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με βάζεις σε σκέψεις τώρα ,λόγω Μαραθωνίου δεν το έχω ανοίξει ακόμη.Το 110 που έχω εγώ όταν έφευγα τρέχοντας από το σπίτι αργούσε να κλειδώσει στους δορυφόρους.Σίγουρα δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω,απλά λέω την δική μου εμπειρία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bertz
Forum-Runner

104 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  01:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν μιλάω και δεν θα πω τη γνώμη μου,ακόμα...
Πάντως το καρδιοσυχνόμετρο του 610,βρίσκεται στο service απο την Παρασκευη μιας και στα μισά του μαραθωνίου τα παιξε.
Απλά περιμένω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgebak
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  01:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και εγω ειχα προβλημα με το καρδιοσυχνομετρο πριν το μαραθωνιο...τελικα μου το αλλαξαν...
Παντος παροτι τους παρακαλουσα να μου το φτιαξουν σε 3 μέρες γιατι έιχα τον αγωνα με γραψανε και καναν ένα δεκαήμερο.
τελικα έτρεξα με δανικο παλμογραφο..


Τρέχοντας γίνομαι καλύτερος άνθρωπος! Και μέλος της Newfish Running Team!!
http://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  08:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν εστελνες ενα μειλ κατευθειαν στο Εξωτερικο και τους το εστελνες θα ειχες τωρα καινουριο ρολοι.Ο αντιπροσωπος ειναι απαραδεκτος εδω στην Ελλαδα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  09:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω επικοινωνήσει με τη garim στο εξωτερικό. Δεν σου απαντουν καν. Σε παραπέμπουν στον τοπικό αντιπρόσωπο.
Δεν ασχολούνται και δε θέλουν να ασχοληθούν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  09:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε εναν φιλο του εστειλαν καινοριο ρολοι μπαμ.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  10:39:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω΄2,3 φορές προσπάθησα να επικοινωνήσω με garmin Αγγλίας κι Αμερικής. Το σύστημα που έχουν ζητάει διεύθυνση και μόλις βάζεςι την Ελληνική διεύθυνση, παύουν να ασχολούνται μαζί σου. Απλά σε παραπέμπουν στην Ελληνική αντιπροσωπεία ότι και να τους γράψεις. Δε πα να βρίζεις τον εδώ αντιπρόσωπο! Παίρνεις ένα αυτοματοποιημένο μύνημα και κλαις το ρολόι σου. Δεν αξίζει τον κόπο να κάνεις οτιδήποτε αν χαλάσει το gamrin, το πετάς κι ησυχάζεις.
Η εμπειρί αμου αυτό έχει δέιξει. Αν όντως ο φίλος σου Σάββα, πήρε καινούριο ρολόι, πολύ θα ήθελα να ξέω τί ακριβώς έκανε και του το στείλαν.
Αυτή είναι η μία όψη του νοσμίσματος.
Η άλλη όψη είναιτ απλαστικά μέρη των ρολογιών αυτών καταστρέφονται αμέσως, παίρνουν υγρασία από το πουθενά. Ως ποιότητα κατασκευής ούτε τα κινέζικα ρολόγια του 1€ δε ξεπερνούν. Εκτός ίσως από κανά 2 της σειράς. Βγάζουν συνεχώς βλάβες για το τίποτε. Εϊτε το λουράκι θα πεταχτεί σε κάποιον αγώνα και θα βγάλει το μάτι του διπλανού σου, είτε θα θολώνει η οθόνη από την υγρασία και σιγά σιγά θα καταστρέφονται οι εσωτερικές επαφές, είτε θα ψάχνεις για δορυφόρους με το τηλεσκόπιο, είτε τα κουμπιά δε θα πατιούνται ή θα πετιούνται.
Αυτά τα ρολόγια είναι ο ακριβής ορισμός του κλανέκδοτου!

Edited by - giorgosdelta on 30/04/2013 10:44:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mpampis
Forum-Runner

163 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  11:20:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλα παραπονα διαβαζω για GARMIN ...εχω το 110 ενα χρονο μαλλον ειμαι απο τους τυχερους διοτι μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα με την λειτουργια του ,ουτε με τα πλαστικα του,ουτε και με τα μπουτον του .
Οταν μια τετοια συσκευη παθει βλαβη εκτιμω οτι δεν υπαρχει ιδανικο και διακριβωμενο service στην ελλαδα για να προβει σε επισκευη .Αυτο που μπορουν μαλλον να κανουν εδω στην Ελλαδα ειναι να του περασουν παλι νεο λογισμικο (που και αυτο το βλεπω δυσκολο )αντε το μονο που μπορει να σου κανει ειναι να σου αλλαξει μπαταρια.
Προσωπικα εαν μου χαλασει και ειναι εκτος εγγυησης το πεταω ...εαν ειναι εντος εγγυησης τοτε μαλλον μπαινεις σε μια μικρη ταλαιπωρια με θετικα η αρνητικα αποτελεσματα....παντως ειναι απαγορευτικο στις εταιριες να ασχολουντε με επισκευη τετοιων συσκευων ,στοιχιζει ποιο φτηνα να σου στειλει αλλη παρα να ασχοληθει με την επισκευη της ...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  11:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα σας πω και την δική εμπειρία γιατί είναι ενδιαφέρουσα.
Αγόρασα το 305 απο το Amazon UK - 10/2011 και περίπου 12/2012 άρχισε να έχει προβλήματα με downloading τα αρχεία στο garmin connect να μην εμφανίζει τα αποτελέσματα κτλ. Προσπάθησα να κάνω reset κτλ αλλά δεν υπήρχε βελτίωση. Επικοινώνησα με την εδώ αντιπροσωπεία και αφού τους εξήγησα την κατάσταση (και ότι το είχα αγοράσει και απο την Αγγλία) το έστειλα σε αυτούς και διαπίστωσαν ότι είχε χαλάσει η πλακέτα. Μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς την οποία και έστειλα και εντός 15 εργάσιμων ημερών έλαβα καινούργιο με επιβάρυνση 10€ για μεταφορικά. Ελπίζω να μην έχω ξανά προβλήματα αλλά αποφάσισα να το χρησιμοποιώ μόνο για αγώνες ή μεγάλες προπονήσεις καθημερινά χρησιμοποιώ το polar rcx3 & foot το οποίο μπορεί να μην έχει gps αλλά είναι μοναδικό σαν καρδιοσυχνόμετρο και αρκετά ακριβές στην μέτρηση της απόστασης και η μπαταρία του διαρκεί πάνω απο 1 χρόνο και είναι 100% αδιάβροχο!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  11:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι και εγώ μάλλον ένας εκ των τυχερών! Έχω ένα γκάρμιν 405 από αρχές του '09 το οποίο δουλεύει άψογα και δεν έχω αλλάξει ούτε μπαταρία! Αν και έχει πέσει η αυτονομία του με τα χρόνια, όπως θα ήταν αναμενόμενο, η μείωση είναι εντυπωσιακά ελάχιστη!

Το μόνο που έχει χρειαστεί να του κάνω (και το έκανα μόνος μου πέρσι), ήταν να το ανοίξω για να ξεκολλήσω το πλήκτρο του lap, που είχε κολλήσει λόγω ιδρώτα.


________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supercop748
Forum-Runner

57 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2013 :  11:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καί πάνω που είχα αποφασίσει να "χτυπήσω" το forerunner 10,με αυτ'α που γράφεται με έχεται φρενάρει...!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 11 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000