Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 11

Runden
Forum-Runner

Greece


107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2013 :  02:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω ένα Garmin 305. Το αγόρασα κανούριο πριν από 3 χρόνια περίπου και εχει χρησιμοποιηθεί για περίπου 350 ώρες συνολκά. Τον τελευταίο μήνα, κατά τη διάρκεια του τρεξίματος σβήνει. Επανεκκινεί αμέσως μόλς πιέσω το κουμπι POWER. Αυτό μπορεί να συμβεί 1-2 φορές μέσα σε 1 ώρα τρεξίματος.

Εχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα κάποιος άλλος αναγνώστης του φόρουμ, και αν ναι βρέθηκε λύση?

Ένα αλλα στοιχείο είναι οτι παρατηρώ τον τελευταίο μήνα στα περισότερα γραφήματα του ρυθμού στο Garmin Connect να εμφανίζονται "spikes" στα ακέραια χλμ (0, 1, 2, 3, κοκ). Αυτα περα απο τις μικρες δακυμανσεις που δινει το garmin ούτως ή άλλως.

Ευχαρστω εκ των προτέρων.
Δ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

FROGY160
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2013 :  00:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κυριοι καλησπερα!!εχω παθει πλακα απο αυτα που διαβαζω !!δεν περιμενα τοσα ασχημα λογια για την GARMIN.
ξερει κανεισ να μου πει πως ρυθμιζω το 310χτ για βλεπω σε μια οθονη την κλιση τησ ανηφορας την οποια ανεβαινω ???

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!!


NEVER ... EVER ... GIVE UP!!!!!ALWAYS KEEP TRYING!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2013 :  11:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το 610 στα τελευταία φορτίσματα,βγάζει μια ειδοποίηση και λέει: τιμές θερμοκρασίας εκτός εύρους για φόρτιση μπαταρίας... τι σκ@τ@ είναι αυτό τώρα..???

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2013 :  12:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε παρτε Suunto ή Polar να ησυχασετε επιτελους.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/08/2013 :  12:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Ρε παρτε Suunto ή Polar να ησυχασετε επιτελους.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ


αυτό βλέπω Σάββα!να γίνουμε σουουντιδες να ησυχάσει το κεφάλι μας...!!

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

remezzo91
Forum-Runner



95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2013 :  12:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Forerunner 110 garmin καινουργιο.στειλτε email. aksel7@in.gr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vfalcon
Newbie Forum Runner

Greece
45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2013 :  13:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα

Έχω εδώ και 1 χρόνο το 610 και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το ρόλοι, όμως το ΗR το τελευταίο καιρό δεν λειτουργεί σωστά. Σε κατάσταση ηρεμίας μου δείχνει 210 παλμούς.... μην πω για την προπόνηση. Του άλλαξα μπαταρία αλλά τίποτα, βρέχω την ζώνη τα ίδια. Υπάρχει μήπως κάποια άλλη λύση, προτού το πάω στην αντιπροσωπία;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saltofx_v
Forum-Runner

53 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2013 :  16:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το πιθανοτερο ειναι οτι φταιει η ζωνη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Stelios - BOB
Newbie Forum Runner

Greece
30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2013 :  21:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είχα το 305 για τρία χρόνια (το αγόρασα απο αμερική 150 δολάρια)- όταν ,καινούργιο ακόμη, πήγαινα σε κάποια έπιλογή δεν θυμάμαι ποιά έσβηνε. Τελευταία ενω ηταν φορτισμένο δεν άνοιγε ενώ όταν ηταν συνδεμένο στο λαπ-τοπ δούλευε, συμπέρασμα ότι θέλει μπαταρία έμαθα ότι εχει μέσα 3 μπαταρίες και αν χαλάσει η μια δεν φορτίζει. Κάποιος στο βερολίνο θα το έκανε αφού το κόβει με μαχαίρι μια και δεν ανοίγει και το κολάει πάλι ήθελε 60 ευρώ.
Αγόρασα ένα της A-rival με 97 ευρώ δεν το δοκίμασα ακόμη
http://www.amazon.de/A-RIVAL-ARIVAL-GPS-Trainingsuhr-inkl-Herzfrequenz/dp/B00971XQ18
βλέπω έπεσε η τιμή

ΣΔΔ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2013 :  16:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να καταθέσω και εγώ τη δική μου εμπειρία, η οποία είναι θετική. Έχω αγοράσει από την Ελλάδα πριν ένα χρόνο το FR70 με όλα τα παρελκόμενά του, ζώνη, footpod, bike sensor.
Εδώ και λίγο καιρό, οι παλμοί εμφάνιζαν μεγάλη αστάθεια, με αποκορύφωμα τον μαραθώνιο που οι ενδείξεις ήταν αλλού...

Φίλος με ενημέρωσε ότι στα πλαίσια της έκθεσης του ΚΜΑ, η Garmin αντικαθιστούσε επί τόπου όλα τα προβληματικά εξαρτήματα. Δυστυχώς το έμαθα μετά τον αγώνα και πήρα τηλέφωνο για αντικατάσταση στην αντιπροσωπεία. Μου είπαν ότι η άμεση αντικατάσταση ήταν μόνο στα πλαίσια της έκθεσης και θα έπρεπε να αφήσω το εξάρτημα στον service. Θα μου απαντούσαν σε δύο εβδομάδες. Διαμαρτυρήθηκα λίγο ότι μόλις πριν δύο ημέρες θα μου αντικαταστούσαν την ζώνη επί τόπου, αλλά δε μπορούσαν να αλλάξουν τη διαδικασία τους.
Αναγκάστηκα να κατέβω στον Άλιμο και να αφήσω τη ζώνη. Κράτησαν και το ρολόι και το ραγισμένο footpod. Μετά από ακριβώς δύο εβδομάδες, με κάλεσαν να πάω να παραλάβω σε αντικατάσταση ένα καινούργιο ρολόι και μια καινούργια ζώνη (το νέο version)! Το ραγισμένο footpod δε μπορούσαν να το δικαιολογήσουν για αντικατάσταση, οπότε εκεί χρησιμοποίησα logo.

Edited by - chamav on 28/11/2013 17:31:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SIM
Advanced Forum-Runner

421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2013 :  17:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα επειδή είναι εκτός εγγυήσης και δεν διορθώνεται, μου το αντικαθιστούν με μια μικρή επιβάρυνση με καινούργιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2013 :  10:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω εντός εγγύησης το 210.

Λίγο πριν το Μαραθώνιο, έσπασε το <<μανταλάκι>> που χρησιμοποιείται για τη φόρτιση.
Το πήγα στην έκθεση του ΚΜΑ μπας και μου το επισκεύαζαν, τους το έδειξα , ρώτησαν αν έσπασε με πέσιμο ή χτύπημα και ενημέρωσα ότι έσπασε το πλαστικό στην κανονική του χρήση (όπως έγινε δηλαδή)

Επιτόπου μου έδωσαν άλλο (μεταχειρισμένο) φορτιστή χωρίς να ζητήσουν απόδειξη αγοράς ή οτιδήποτε άλλο.

Εντυπωσιάστηκα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asxetos
Forum-Runner

Greece
145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2013 :  12:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Stelios - BOB

Είχα το 305 για τρία χρόνια (το αγόρασα απο αμερική 150 δολάρια)- όταν ,καινούργιο ακόμη, πήγαινα σε κάποια έπιλογή δεν θυμάμαι ποιά έσβηνε. Τελευταία ενω ηταν φορτισμένο δεν άνοιγε ενώ όταν ηταν συνδεμένο στο λαπ-τοπ δούλευε, συμπέρασμα ότι θέλει μπαταρία έμαθα ότι εχει μέσα 3 μπαταρίες και αν χαλάσει η μια δεν φορτίζει. Κάποιος στο βερολίνο θα το έκανε αφού το κόβει με μαχαίρι μια και δεν ανοίγει και το κολάει πάλι ήθελε 60 ευρώ.
Αγόρασα ένα της A-rival με 97 ευρώ δεν το δοκίμασα ακόμη
http://www.amazon.de/A-RIVAL-ARIVAL-GPS-Trainingsuhr-inkl-Herzfrequenz/dp/B00971XQ18
βλέπω έπεσε η τιμή

ΣΔΔ



επειδη εχω σχετικες γνωσεις μονο για το 305/205 επειδη τα εχω ανοιξει:

Αν σας σβηνει ενω τρεχετε ξαφνικα εχει θεμα η μπαταρια και θελει αντικατασταση. Η αντικατασταση ειναι πανδυσκολη διαδικασια: ειναι στεναγοποιημενο με σιλικονη και μεσα ειναι τοσο μικρα τα καλωδια και τα ηλεκτρονικα που θελει ειδικο κολυτηρι. Μεσα εχει μια μπαταρια τυπου κινητου τηλεφωνου θεωρητικα δεν ειναι κατι ιδαιτερο (εχω αντικαταστησει με NOKIA & Samsung χωρις θεμα) αλλα η ξανασφραγιση ειναι αρκετα δυσκολη. Ακομα και αν το εχεις κανει πολλες φορες παιζει να χαλασεις ολοκληρο το gps απο μια λαθος κινηση

Οποτε καταλαβενετε γιατι θελει χρονο/χρημα η αντικατασταση και οτι ....δε δουλευω στη Garmin
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giangukos
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2013 :  22:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορειτε να με βοηθησετε στην αγορα μεταξυ garmin 310 και taimex t5k444???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giangukos
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2013 :  22:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mπορειτε να με βοηθησετε στην αγορα μεταξυ garmin 310xt hrm και timex t5k444 hrm??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 11 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000