Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Επιλογή ρολογιού τρεξίματος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

ghostdog1976
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  00:42:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάνω που ήμουν έτοιμος να αποσύρω ένα παλιό ρολογάκι και να πάρω το garmin 210 με αυτά που διάβασα πάω για το Navrun 500. Το βρήκα και στο amazon Γερμανίας 100 ευρώ http://www.amazon.de/gp/product/B003XII6YS/ref=s9_simh_gw_p200_d0_g200_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0Y0ZAJYREC07425S4H4X&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128. Γνωρίζεται τα μεταφορικά απο Γερμανία;
Και μία ερώτηση προς τους κατόχους. Δείχνει το ρολόι διανυθέντα υψομετρική απόσταση ή μόνο όταν περάσεις τη διαδρομή στο πρόγραμμα;

It is easier to go down a hill than up, but the view is best from the top.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  10:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν προχωρήσεις τα βήματα αγοράς στο amazon και πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας, σου λέει τα μεταφορικά κόστη και το σύνολο της παραγγελίας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  10:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ghostdog1976

Πάνω που ήμουν έτοιμος να αποσύρω ένα παλιό ρολογάκι και να πάρω το garmin 210 με αυτά που διάβασα πάω για το Navrun 500. Το βρήκα και στο amazon Γερμανίας 100 ευρώ http://www.amazon.de/gp/product/B003XII6YS/ref=s9_simh_gw_p200_d0_g200_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0Y0ZAJYREC07425S4H4X&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128. Γνωρίζεται τα μεταφορικά απο Γερμανία;
Και μία ερώτηση προς τους κατόχους. Δείχνει το ρολόι διανυθέντα υψομετρική απόσταση ή μόνο όταν περάσεις τη διαδρομή στο πρόγραμμα;

It is easier to go down a hill than up, but the view is best from the top.



Με μια μικρή επιφύλαξη επειδη δεν την χρησιμοποιώ αυτή την ενδειξη...
θα σου πω ΝΑΙ

αλλα εχω την επιφυλαξη καθι δεν εχω εδω το ρολοι να στο πω χαχαχαχ

Σιγουρα σου δειχνει την υψομετρική που βρισκεσαι

Κριμα που δεν εχει δωρεαν εξοδα αποστολής ακομα το amazon... απλα αυτο αυξανει το κοστος κανα 10-15 ευρω...

Τα καινουργια (πηρε ενας φιλος) εχουν 12 ωρες μπαταρία, ενω τα δικα μας τα πιο παλια 8ωρες...

Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  19:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω το navrun περίπου ένα χρόνο και κάνει τη δουλειά του μια χαρά.
Εχει 3 ενδείξεις στην οθόνη ,με 3 τριάδες προεπιλεγμένων ενδείξεων που εναλλάσεις με το κουμπί view σύνολο 9 δηλαδή.
Σταματημένος πιάνει δορυφόρο σε ένα λεπτό, εν κινήσει δύσκολα στο ξεκίνημα.
Δείχνει ρυθμό ,μέσο ρυθμό, ταχύτητα, μέση ταχύτητα ,απόσταση και απεικονίζει στο google earth τη διαδρομή.
Το είχα πάρει από amazon.uk κάτω από 80 ευρώ με προπαραγγελία 1,5 μήνα,ήταν καλή ευκαιρία.
Πήρα πρόσφατα και τζελ υπερήχων για το chest strap γιατί μου έκανε κόλπα το hrm.
Πάντως έχω ένα παράπονο ότι δεν κάνει ενημέρωση το firmware με το λογισμό και σε mail που έστειλα στο support ζητοήσανε να επικοινωνήσω τηλεφωνικώς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vavoulis
Elite Forum-Runner

Greece


2137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  19:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sakis1971

Εχω το navrun περίπου ένα χρόνο και κάνει τη δουλειά του μια χαρά.
Εχει 3 ενδείξεις στην οθόνη ,με 3 τριάδες προεπιλεγμένων ενδείξεων που εναλλάσεις με το κουμπί view σύνολο 9 δηλαδή.
Σταματημένος πιάνει δορυφόρο σε ένα λεπτό, εν κινήσει δύσκολα στο ξεκίνημα.
Δείχνει ρυθμό ,μέσο ρυθμό, ταχύτητα, μέση ταχύτητα ,απόσταση και απεικονίζει στο google earth τη διαδρομή.
Το είχα πάρει από amazon.uk κάτω από 80 ευρώ με προπαραγγελία 1,5 μήνα,ήταν καλή ευκαιρία.
Πήρα πρόσφατα και τζελ υπερήχων για το chest strap γιατί μου έκανε κόλπα το hrm.
Πάντως έχω ένα παράπονο ότι δεν κάνει ενημέρωση το firmware με το λογισμό και σε mail που έστειλα στο support ζητοήσανε να επικοινωνήσω τηλεφωνικώς.




http://www.ultrasport.net/index.php/en/sports-and-leisure/pulsuhren-und-gps/navrun-500/

Σακη εδω ειναι τα τελευταία updates

αν κατεβάσεις το τελευταίο GPS master θα στα κάνει αυτοματα, απλα εχεις το τελευταίο προφανως, απο τοτε που εκανα update μου τα κανει αυτοματα... ΠΡΟΣΟΧΗ μην εχεις σωσμενες προπονησεις τις σβηνει, κανα upload και μετα install

και μετα θα στο κανει μόνο του



Run to Eat!!!
Γιώργος Κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  19:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eιχα μπει κι εγω στη σκεψη για το ρολογακι προσφατα μ'αυτα που διαβαζα...
το θεμα ειναι ομως οτι διαβαζα εδω για κατι τιμες γυρω στα 80 ΕΥΡΩ και σε εβαζε πραγματι σε πειρασμο!! Εκτοτε το amazon.uk το ανεβασε σταδιακα στις 80 λιρες (=100 ευρω) και τωρα στις 100 λιρες (=125 ευρω!!!)....συν τους αλλοις εκοψε προσφατα τη free super saver delivery για ορισμενες χωρες , αναμεσα τους και η Ελλαδα και θες πλεον κι ενα δεκαρι ταχυδρομικα, οποτε παμε στα 135 περιπου ευρω!!!!!! Στο γερμανικο ειναι στα 100 ευρω ακομα + τα μεταφορικα στα 110...
Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω. Οποτε ισως ακολουθησω την αντιστροφη διαδρομη και αρχισα να σκεφτομαι το garmin 210 που με αποσυρση μιας κινεζιας που εχω ( αξιας 7 ευρω ) το βρισκεις πλεον στα 180 ευρω και πιθανον σε καποια καταστηματα και με καποιες ατοκες δοσεις.....

---------------------------

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

teo_anast
Forum-Runner

Greece
69 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2013 :  22:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
dpap:δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια του hrm και να την ξαναβαλεις...σε εμενα επιασε και εγινε το connection με το ρολοι...........απο ιουνιο και εγω κατοχος του navrun500 και απολυτα ευχαριστημενος.....πρωτος αγωνας στο we run athens και (μαλλον τυχαια) εβγαλε το ιδιο καθαρο χρονο με τον επισημο που μου εδωσε η nike!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpap
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/10/2013 :  23:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δυστυχώς δοκίμασα κ την μπαταρία να βγάλω, κ reset να κάνω αλλά δεν έπιασε τπτ! πάντως τους έστειλα mail, απάντησαν σε 2 μέρες κ από μόνοι τους πρότειναν αντικατάσταση!thanx πάντως teo_anast
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ghostdog1976
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2013 :  00:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήρα το Navrun σε δύο ημέρες από Γερμανία 114 ευρώ. Τους ζήτησα με e-mail αγγλική έκδοση του εγχειριδίου του gpsmaster και μου τη στείλανε άμεσα. Το ρολόι δουλεύει μια χαρά (αν και είναι το πρώτο μου οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης) αλλά σφυγμούς δεν δείχνει ούτε έμενα.

It is easier to go down a hill than up, but the view is best from the top.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2013 :  21:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας.
Ψάχνω ένα ρολόι με καρδιοσυχνόμετρο, με πάνω από 15-20 ώρες μπαταρία (μόνο το 310xt βλέπω ως επιλογή...), αδιάβροχο...
Προφανώς δεν έχω τα 300++ για να πάρω το 910 (έχω γνώση βέβαια για τον ελεεινό-εδώ μου επιτρέπεται να τον χαρακτηρίσω κύριε διαχειριστά γιατί έχω εμπειρία...) ή κάποιο αντίστοιχο sunnto.
τι λέτε γι αυτά:
http://www.ebay.com/itm/180921769881?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.com/itm/TIMEX-IRONMAN-RUN-TRAINER-2-0-GPS-SPEED-DISTANCE-/251319541405?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a83cfde9d

Κάποια πρόταση;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2013 :  21:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τοσα χρηματα βρες ενα garmin (110 πχ που ειναι τιμιοτατο) που ειναι συμβατο και με την πλειοψηφια των αθλητικών λογισμικών που κυκλοφορουν.. Αλλιως οικονομια και suunto 2s

Edited by - mbair on 29/11/2013 22:07:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2013 :  01:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mbair

Με τοσα χρηματα βρες ενα garmin (110 πχ που ειναι τιμιοτατο) που ειναι συμβατο και με την πλειοψηφια των αθλητικών λογισμικών που κυκλοφορουν.. Αλλιως οικονομια και suunto 2s


Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η βασικότερη παράμετρος επιλογής ειναι η διάρκεια της μπαταρίας κ το αδιάβροχο (που λογικά ειναι ολα) και οχι τοσο οι διαλειμματικές κτλ, γιατί το θελω να βγάζει τουλάχιστον ένα 12ωρο ας πούμε:)
Βλεπω μονόδρομο σε αυτά τα λεφτα το 310, δεν εχει η suunto κατι ανάλογο ε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2013 :  10:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα, οχι σε αυτα τα χρήματα η suunto δεν εχει κατι με gps. Σε διαρκεια λειτουργιας θα ηταν πολύ καλύτερη καθώς και σε ποιότητα και υποστήριξη αλλα το οικονομικό δεν μπορεί να παραληφθεί
To 310 παραέχει τα χρονάκια του και είναι ξεπερασμένο και σε δεέκτη gps και σε μεγεθος κλπ... Μαζεψε κατι παραπάνω και δες για το 220 που θα φανει απο ιανουάριο και μετά σε garmin ή suunto ambit 2s .
blue

quote:
Originally posted by mbair[/i]

Με τοσα χρηματα βρες ενα garmin (110 πχ που ειναι τιμιοτατο) που ειναι συμβατο και με την πλειοψηφια των αθλητικών λογισμικών που κυκλοφορουν.. Αλλιως οικονομια και suunto 2s


Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η βασικότερη παράμετρος επιλογής ειναι η διάρκεια της μπαταρίας κ το αδιάβροχο (που λογικά ειναι ολα) και οχι τοσο οι διαλειμματικές κτλ, γιατί το θελω να βγάζει τουλάχιστον ένα 12ωρο ας πούμε:)
Βλεπω μονόδρομο σε αυτά τα λεφτα το 310, δεν εχει η suunto κατι ανάλογο ε;
[/quote]
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giangukos
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2013 :  22:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟ ΠΗΡΕΣ!!ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!
quote:
Originally posted by grgeorgios

Γειά σας μετά από αρκετο ψαξιμο είχα αποφασίσει να πάρω το garmin 310 xt ( έτοιμος με τα λεφτα στο χέρι ).
Διάβασα όλο το ποστ με τα προβλήματα που εμφνίζουν τα garmin και έχω αρχίσει να ψάχνω μια εναλακτική , φίλος έχει το 910 καιι του το έχουν αντικαταστήσει 2 φορές.
Δεύτερη επιλογή μου είναι τo timex ironman global trainer gps .
Υπάρχει κάποιος που να έχει το συγκεκριμένο ρολόι ?
Οποιος έχει κάποια άλλη πρόταση πολύ ευχαρίστως να την ακούσω.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gas83
Newbie Forum Runner

Greece
1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  16:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχετικά με το Navrun 500 (http://www.amazon.co.uk/Ultrasport-GPS-Navrun-500-Heart-Rate/dp/B003XII6YS).

Αν κάποιος το ψάχνει σε καλή τιμή μόλις μου ήρθε alert για πτώση τιμής.

Δεν ξέρω αν αποτελεί προσφορά, αλλά συνολικά πάει στα 100,5 ευρώ (με μεταφορικά, ελληνικό ΦΠΑ και περίπου 1,25 ισοτιμία).

Ελπίζω να βοήθησα κάποιον που να μπορεί και να θέλει να το αγοράσει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000