Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Μια ιστορία επαναλαμβανόμενη...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

86423150@IN.GR
Forum-Runner

82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 08/01/2007 :  22:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.....που αφορά την φλεγμονή(πρήξιμο)του δεξιού μου ποδιού αυτή την φορά ,στο ίδιο σημείο που πρίν 3 χρόνια πονούσε με ακριβώς την ίδια συμπτωματολογία το αριστερό.
Στις δυο περιπτώσεις ενα δαχτυλίδι πρηξίματος με πονά και πιο πολύ στο εσωτερικό μέρος πάνω απο τον αστράγαλο ,σαν να κατέβηκε εκεί οπόνος κατάμήκος της κνήμης μου φαίνεται.Δεν ανέστειλα τις προπονήσεις μου απλά λόγω του πόνου πήγαινα πιο αργά και λέω πως είναι ενα ψέμα .
Μ'αρέσει το τζόκινγκ με απελευθερώνει αλλά τώρα με το τραύμα πάω πιο αργά λόγω πόνου .Το 2004 έκανε τουλάχιστον ενα μήνα να μου περάσει και πήγα σε γιατρούς έκανα πολλές εξετάσεις χωρίς να κατανοήσω απο που προήλθε αφού δεν το είχα πουθενά χτυπήσει .0 ορθοπεδικός το απέδιδε σε θλάση,άλλοι που ξέρουν την προπόνηση μου σε υπερκόπωση . Εγώ πάντως το βρίσκω παράξενο αλλά τώρα θα κάτσω σπίτι μου ,δεν πρόκειται να ξεροσταλιάζω στα φουαγιέ γιατρών και μικροβιολόγων με τόσο κρύο.
Αλλά με τόσο ηλιόλουστες μέρες -πιθανόν γιατί είναι οι Αλκυονίδες -δεν άντεξα στον πειρασμό και τ' απόγευμα έκανα 12.500-13km αλλά πιο αργά λόγω του πόνου.Γύρισα σπίτι έκανα διατάσεις θερμό ποδόλουτρο(αποζητά την ζέστη)voltaren ,κουτσαίνω αλλά η άθληση είναι ζωή ,όταν κάνω είμαι ζωντανός όταν δεν κάνω νομίζω πεθαίνω.Είναι ο μόνος χρόνος που δεν είναι χαμένος στη ζωή και για αυτό συντελεί στη μακροζωία και στην βελτίωση ποιοτικά της ζωής.

joye
Ultra Power Runner

Barbados


269 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2007 :  16:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit joye Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτος εισαι!!
το τρεξιμο ειναι τρελα,ειναι φαρμακο για να
αντεξεις την μουρλα των αλλων...
τραβιεμαι 2 χρονια με τα πελματα μου αλλα τα χιλιομετρα... χιλιομετρα!αν σταματησω με ξινουν οι φτερνες μου..!ακουγεται χαζο αλλα μαθαινεις να ζεις με τον πονο,τον ξεπερνας.. ειναι βιτσιο αλλα..τι να κανουμε βρε αδελφε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

86423150@IN.GR
Forum-Runner

82 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2007 :  22:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόνο που εγω θα το σταματήσω -τουλάχιστον τις μέρες αυτές -γιατί δεν θέλω να γίνω ανάπηρος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000