Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Χαλικάκι Ηλιούπολης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

LizaS
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 06/05/2013 :  19:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο χαλικάκι σε ένα υπέροχο ύψωμα με εκπληκτική θεά στην Ηλιούπολη υπάρχει ένα γήπεδο με διαστάσεις ποδοσφαίρου ωστόσο φιλοξενεί ένα εκπληκτικό ταρτάν,σφαιροβολία, σκάμα γενικά είναι χώρος που μπορείς να αθληθείς να τρέξεις χωρίς να σε ενοχλεί κανείς. Όμως ο δήμος έχει αποφασίσει να τον κρατά κλειστό με ελάχιστες ώρες λειτουργίας.Αρκετοί που θέλουν να αθληθούν πηδούν τα κάγκελα που σε κάποια σημεία έχουν κόψει ή άλλοι περιμένουν απλά πότε θα ανοίξει.Γιατί ένας τέτοιος χώρος θα πρέπει να είναι κλειστός??πόσες διαμαρτυρίες πρέπει να κάνουμε ακόμα στο στο δήμο και η απάντηση να είναι δεν υπάρχουν χρήματα για φύλακα???

Thgor
Advanced Forum-Runner

258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/05/2013 :  13:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και γω Ηλιούπολη μένω. Εγώ ξέρω ότι το γήπεδο λειτουργεί τις καθημερινές, αλλά τις πιο πολλές ώρες εξυπηρετεί αποκλειστικά τους τοπικούς συλλόγους. Για το κοινό είναι μόνο μετά τις 8 το απόγευμα, και μέχρι τις 10 που κλείνει.

Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι γιατί έχω κάποιους μήνες να πατήσω, ενημερώστε όποιος ξέρει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LizaS
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2013 :  01:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Thgor

Και γω Ηλιούπολη μένω. Εγώ ξέρω ότι το γήπεδο λειτουργεί τις καθημερινές, αλλά τις πιο πολλές ώρες εξυπηρετεί αποκλειστικά τους τοπικούς συλλόγους. Για το κοινό είναι μόνο μετά τις 8 το απόγευμα, και μέχρι τις 10 που κλείνει.

Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι γιατί έχω κάποιους μήνες να πατήσω, ενημερώστε όποιος ξέρει.

σωστά ακόμα λειτουργεί μετά τις 8 και μάλιστα για 2 ώρες όπως είπες δηλαδή μέχρι τις 22 και θεωρώ οτι αυτό είναι λάθος σε περιορίζει αρκετά ειδικά αν εργάζεσαι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vfor
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2013 :  02:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ειναι θεμα φυλακα το καταλαβαινω απλα εχεις φωτο απο το σταδιο ..?σορρυ κιολας..γιατι πολλα ακουμε κ λιγα βλεπουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thgor
Advanced Forum-Runner

258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2013 :  11:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια φωτο του στδίου έχει εδώ. Πάντως σε καμιά περίπτωση δεν είναι 400άρι.

http://athlitismos.dimosilioupolis.gr/index.php/2012-03-15-09-17-50/2012-05-11-08-12-04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elekout
Forum-Runner

53 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2013 :  12:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι 400άρι και το ταρτάν του αυτή τη στιγμή είναι απο τα καλύτερα που διαθέτει η Αττική!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LizaS
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2013 :  15:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vfor

Αν ειναι θεμα φυλακα το καταλαβαινω απλα εχεις φωτο απο το σταδιο ..?σορρυ κιολας..γιατι πολλα ακουμε κ λιγα βλεπουμε

Εγώ πάντως δεν το καταλαβαίνω απο τι στιγμή που είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου απέναντι στο δήμο και εννοώ ότι πληρώνω κανονικά τα περι του δήμου θα έπρεπε και ο δήμος να φροντίζει να μας παρέχει κάποια βασικά πράγματα που μέρος αυτών είναι και οι χώροι άθλησης...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS RAMANTANIS
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2013 :  18:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίζα μπορείς να ρωτήσεις στον Δήμο τι χρειάζεται για να βγάλεις ταυτότητα για να μπορείς να μπαίνεις ότι ώρα θέλεις με την διευκρίνηση ότι είσαι αθλήτρια, ή μπορείς να γραφτείς στον Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και να βγάλεις από εκεί δελτίο αθλητή για να μην έχεις πρόβλημα στην πρόσβαση ξανά.

Νίκος Ραμαντάνης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LizaS
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2013 :  09:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NIKOS RAMANTANIS

Λίζα μπορείς να ρωτήσεις στον Δήμο τι χρειάζεται για να βγάλεις ταυτότητα για να μπορείς να μπαίνεις ότι ώρα θέλεις με την διευκρίνηση ότι είσαι αθλήτρια, ή μπορείς να γραφτείς στον Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και να βγάλεις από εκεί δελτίο αθλητή για να μην έχεις πρόβλημα στην πρόσβαση ξανά.

Νίκος Ραμαντάνης

Νίκο μου δεν είμαι αθλήτρια μου αρεσει απλά να τρέχω να ξεφεύγω λίγο απο τους ρυθμούς και από το να κάθομαι απλά μπροστά απο έναν υπολογιστή ή μια τηλεόραση τη μάστιγα τις εποχής μας οπότε δεν έχω αυτή την δυνατότητα απο κει και πέρα ακόμα και να είμουν στο Χαλικάκι δεν υπάρχει κάποιος στον οποίο να δείχνω την ταυτότητα της αθλήτριας είναι με λουκέτο τις ώρες που είναι κλειστό.Οπως και να έχει τις επόμενες μέρες θα αναρτήσω φωτογραφίες για να έχεις μια εικόνα του τι εννοώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS RAMANTANIS
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2013 :  10:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίζα η καλύτερη λύση για σένα τότε θα ήταν το δημοτικό στάδιο Υμηττού στο θέατρο βράχων, το οποίο είναι μόλις 500 μέτρα από το χαλικάκι και είναι ανοιχτό για ΟΛΟΥΣ, 365 ημέρες τον χρόνο 24 ώρες το 24ώρο

Νίκος Ραμαντάνης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LizaS
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2013 :  09:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tο δημοτικό στάδιο Υμηττού στο θέατρο βράχων είναι πολύ πιο μακριά αλλά ουσιαστικά κάποιες λύσεις έχω βρεί απλά έθεσα τον προβληματισμό μου γιατι ένας τέτοιος χώρος θα πρέπει να παραμένει κλειστός και να λειτουργεί λίγες ώρες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panos_1979
Forum-Runner



132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2013 :  18:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LizaS

Tο δημοτικό στάδιο Υμηττού στο θέατρο βράχων είναι πολύ πιο μακριά αλλά ουσιαστικά κάποιες λύσεις έχω βρεί απλά έθεσα τον προβληματισμό μου γιατι ένας τέτοιος χώρος θα πρέπει να παραμένει κλειστός και να λειτουργεί λίγες ώρες...



Και καλά έκανες και το έθεσες... Ούτε εγώ καταλαβαίνω το θέμα με τον φύλακα (αν είναι αυτός ο λόγος). Δλδ είναι εφικτό να υπάρχει φύλακας από τις 20:00 μέχρι τις 22:00 αλλά όχι και κάποιες ώρες το πρωι ή από τις 18:00 έως τις 22:00?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marga
Forum-Runner



70 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2014 :  21:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μηπως υπαρχει καποιος που να ξερει αν ισχυει ακομα το 8-10;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Diskin
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2014 :  07:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα, ναι τις καθημερινές ισχύει το 8 με 10.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

eaglos
Newbie Forum Runner

Greece
23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2014 :  16:47:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέχρι και το 2013 που έτρεχα εκεί, οι ώρες λειτουργίας ήταν

Δευτέρα - Παρασκευή: 07:00-10:00, 15:30-17:00 και 20:00-22:00.
Σαββάτο: 07:00-09:00 και 12:00-13:30.
Κυριακή: 07:00-13:30.

Η Κυριακή είναι η καλή μέρα για το κοινό. Από εκεί και μετά οι
καθημερινές είναι αυτές που είναι. Αν κάποιος θέλει να μπει νω-
ρίτερα θα πρέπει να πάρει την κάρτα από το Δήμο (δεν γνωρίζω το
κόστος) ή να γραφτεί σε σύλλογο.

Πάντως είναι λογικό να έχει τόσο πολύ κόσμο μιας και τα ταρτάν
σε Βύρωνα, Υμηττό, Δάφνη είναι σχετικά χάλια σε σχέση με το Χα-
λικάκι. Μακάρι να είχαμε 2-3 ταρτάν σε κάθε γειτονιά να χωράμε
όλοι αλλά δεν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000