Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Πόσο δύσκολο είναι να είσαι σύντροφος δρομέα??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  09:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηρθε να μας διαλύσει νομίζω...της αρέσουν και τα....garmin (μπλιαχχχχ)...

Trollidas Running Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  09:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταπληκτικό άρθρο........



Είναι καλύτερο να κλαίς απο χαρά,παρά να γελάς απο θλίψη.


Edited by - ANASTASIOS on 14/05/2013 09:56:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  10:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά, όπως λέει και ο Συντρέχτης. Όταν αγαπάς πραγματικά κατανοείς δέχεσαι τις ενασχολήσεις του συντρόφου σου, τρεξιματικές ή μη, οποιουδήποτε επιπέδου. Ακόμα και αν δεν συμμετέχεις, στηρίζεις ή, έστω, ανέχεσαι.

Αν συμμετέχεις, ακόμα καλύτερα. Χρόνια προσπαθώ να πείσω τη Μαρία να ακολουθήσει, αλλά τίποτα. Αν και παλιά μπασκετμπολίστρια Εθνικής, όταν έκανε προπονήσεις με τον Αστέρα λούφαρε σε κάθε αερόβιο (ειδικά στα σκαλιά του Στρέφη), ήθελλε μόνο να παίζει μπάσκετ. Τρέξιμο με τίποτα, έχω δοκιμάσει τα πάντα! Έχει έρθει στις Σπέτσες όπου συμμετείχε στο 5ρι, μετά έκανε το 5ρι στην Κλασσική and that's it! Καμία ιδέα;

Δεν εχω, βέβαια, κανένα παράπονο, ήταν στους 4 από τους 5 Μαραθωνίους μου εκεί αλλά αυτό είναι το λιγότερο: Είναι στη ζωή μου και αυτό έχει τη μεγαλύτερη σημασία!



Πολύ καλά τα λες συντρέχτη. Και εγώ συμφωνώ με το άρθρο.

Να προσθέσω μόνο το αυτονόητο, ότι σε μια υγιή σχέση θα πρέπει να υπάρχει ισορροπία και αμοιβαία κατανόηση. Δεν μπορείς δηλαδή να αγνοείς όλα τα άλλα, την σύντροφο/γυναίκα σου, τα παιδιά σου, χάριν του τρεξίματος, και να έχεις την απαίτηση από τον/την σύντροφό σου να δείχνει κατανόηση για την "τρέλα"¨σου!

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runmichalis
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  11:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το τρεξιμο ειναι τροπος ζωης....πρεπει να το καταλαβει η συντροφος...εγω και η γυναικα μου τρεχουμε και οι δυο σε υψηλο επιπεδο κυριοσ εγω εχουμε δυο παιδια 2.5 και 1.5 χρονων τρεχω εγω πολυ πρωι μετα δουλεια και το απογευμα η γυναικα μου και εγω προσεχω τα παιδια και πολλες φορες τα περνω και στο σταδιο τρελλοι δεν ειμαστε απλως το αγαπαμε....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  11:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by Rigelian

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά, όπως λέει και ο Συντρέχτης. Όταν αγαπάς πραγματικά κατανοείς δέχεσαι τις ενασχολήσεις του συντρόφου σου, τρεξιματικές ή μη, οποιουδήποτε επιπέδου. Ακόμα και αν δεν συμμετέχεις, στηρίζεις ή, έστω, ανέχεσαι.

Αν συμμετέχεις, ακόμα καλύτερα. Χρόνια προσπαθώ να πείσω τη Μαρία να ακολουθήσει, αλλά τίποτα. Αν και παλιά μπασκετμπολίστρια Εθνικής, όταν έκανε προπονήσεις με τον Αστέρα λούφαρε σε κάθε αερόβιο (ειδικά στα σκαλιά του Στρέφη), ήθελλε μόνο να παίζει μπάσκετ. Τρέξιμο με τίποτα, έχω δοκιμάσει τα πάντα! Έχει έρθει στις Σπέτσες όπου συμμετείχε στο 5ρι, μετά έκανε το 5ρι στην Κλασσική and that's it! Καμία ιδέα;

Δεν εχω, βέβαια, κανένα παράπονο, ήταν στους 4 από τους 5 Μαραθωνίους μου εκεί αλλά αυτό είναι το λιγότερο: Είναι στη ζωή μου και αυτό έχει τη μεγαλύτερη σημασία!



Πολύ καλά τα λες συντρέχτη. Και εγώ συμφωνώ με το άρθρο.

Να προσθέσω μόνο το αυτονόητο, ότι σε μια υγιή σχέση θα πρέπει να υπάρχει ισορροπία και αμοιβαία κατανόηση. Δεν μπορείς δηλαδή να αγνοείς όλα τα άλλα, την σύντροφο/γυναίκα σου, τα παιδιά σου, χάριν του τρεξίματος, και να έχεις την απαίτηση από τον/την σύντροφό σου να δείχνει κατανόηση για την "τρέλα"¨σου!
________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!



Συντρέχτη, πάρα πολύ σωστά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runmichalis
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  11:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο αρκει να το θελεις......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LizaS
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  12:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vicky

Σε ευχαριστούμε πολύ που μοιραστηκες μαζί μας τις σκέψεις σου. Πέρασε από το μυαλό σου να αρχίσεις και εσύ σιγά-σιγά το τρέξιμο;


Βίκυ μου όχι απλά μου πέρασε απο το μυαλό αλλά ήδη έχω ξεκινήσει εδώ και ενα χρόνο και τρέχω πολύ λιγότερο βέβαια εννοώ βάση χιλιομέτρων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

goulino
Newbie Forum Runner

Greece


35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  12:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ που μου έδειξες το τρέξιμο από μία άλλη πλευρά. Σχεδόν πάντα οι άνθρωποι ενδιαφερόμαστε μόνο για την δική μας πλευρά. Δεν είχα σκεφτεί ποτέ με ποιο τρόπο το αντιμετωπίζει η σύντροφός μου, μετά από το κείμενό σου όμως έχω μεγάλο ενδιαφέρον να μάθω! Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ για το μοίρασμα!

the world is my gym
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  12:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα γίνω λίγο συνήγορος του διαβόλου:

Μήπως υπερβάλουμε λίγο; Κυρίως οι γυνάικες έχουν την τάση να κατανοούν και να ελέγχουν τα πάντα για το σύντροφό τους. Ανασφάλεια; Δεν είναι απαραίτητο να είσαι πάντα μαζί του, ούτε αυτός βέβαια με εσένα. Ούτε είναι απαραίτητο να μοιράζεσαι τα πάντα, ακόμη και πράγματα που ενδεχομένως δε θέλεις... Η απόλυτη ταύτιση είναι παγίδα και αυταπάτη, στην οποία πέφτουν πολλές γυναίκες κυρίως...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  13:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ταύτιση δεν είναι απαραίτητη συμφωνώ και εγώ. Ωστόσο για ένα οποιοδήποτε χόμπι/άθλημα που σε δεσμεύει για αρκετές ώρες την εβδομάδα μακριά από τους δικούς σου, χρειάζεται νομίζω η κατανόηση, ή έστω η ανέχεια από τον/την σύντροφο, όπως έχει ειπωθεί και παραπάνω.

Και για να υπάρχει κάποια συνέχεια βέβαια -επαναλαμβάνω- είναι απαραίτητη και η δική μας κατανόηση για τον/την σύντροφό μας, για τις δικές του/της ανάγκες που μπορεί να εκφράζονται (το πιθανότερο) με διαφορετικό τρόπο... Είναι σημαντικό να μην καταχραζόμαστε αυτήν τη κατανόηση ή την ανέχεια του/της, κάτι που είναι πολύ εύκολο να γίνει και άθελά μας ακόμα...

________________________

Aν δεν σου δώσει η μάνα σου το πιό καλό χωράφι, χρόνια πολλά θα σε θωρεί να κάθεσαι στο ράφι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  13:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωστός και ο CaballoBlanco. Το θέμα είναι να υπάρχει γενικότερη ισορροπία στην σχέση. Πχ όταν έχω αγώνα την Κυριακή και δεν βγαίνω, η Μαρία βγαίνει. Την επόμενη τρέχω, επιστρέφω σπίτι, την βλέπω να ξυπνάει. Εκδρομές πολλές τρεξιματικές έχω πάει μόνος μου, εκείνη μένει στην Αθήνα και βγαίνει με τις παρέες της. Γίνεται και το αντίστροφο.

Κατανόηση, εμπιστοσύνη και ισορροπία.
Και άπλετος χώρος και χρόνος ξεχωριστά. Για τα πάντα, στα πάντα, όχι μόνο στο τρέξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  13:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω τρεξει καμια 10αρια αγωνες και η οικογενεια ειναι παντα παρων.Εξαιρεση αποτελεσε ο φετινος μαραθωνιος στο Ντισελντορφ που πηγα μονος.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  14:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμενα μου λεει να πηγαινω γιατι αν δεν πηγαινω ειμαι μεσα στα νευρα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lewvwtas
Advanced Forum-Runner

Greece


402 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  14:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Εμενα μου λεει να πηγαινω γιατι αν δεν πηγαινω ειμαι μεσα στα νευρα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ


+1

Τω βίω μάχου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2013 :  14:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά είσαι όντως ένας πραγματικός Libertarian!

quote:
Originally posted by Rigelian

Σωστός και ο CaballoBlanco. Το θέμα είναι να υπάρχει γενικότερη ισορροπία στην σχέση. Πχ όταν έχω αγώνα την Κυριακή και δεν βγαίνω, η Μαρία βγαίνει. Την επόμενη τρέχω, επιστρέφω σπίτι, την βλέπω να ξυπνάει. Εκδρομές πολλές τρεξιματικές έχω πάει μόνος μου, εκείνη μένει στην Αθήνα και βγαίνει με τις παρέες της. Γίνεται και το αντίστροφο.

Κατανόηση, εμπιστοσύνη και ισορροπία.
Και άπλετος χώρος και χρόνος ξεχωριστά. Για τα πάντα, στα πάντα, όχι μόνο στο τρέξιμο.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000