Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Πόσο δύσκολο είναι να είσαι σύντροφος δρομέα??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

LizaS
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2013 :  21:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχήν θέλω να ζητήσω συγνώμη για το ότι έχω καθυστερήσει να απαντήσω είχα κάποιο πρόβλημα με τον υπολογιστή.Αρχικά πρέπει να τονίσω το γεγονός οτι σαφώς δεν πρέπει να γατζονώμαστε στους συντρόφους μας και πρέπει να έχουμε το χώρος μας αλλά και τα δικά μας ενδιαφέροντα. Αυτό που ήθελα να πω με το κείμενο μου ήταν ο προβληματισμός μου στο τι ακριβώς είναι το τρέξιμο και τι πραγματικά νιώθουν οι δρομείς μέσα από αυτό το άθλημα και πώς τελικά εμείς οι σύντροφοι των δρομέων επηρεαζόμαστε από αυτό και πως το αντιμετωπίζουμε. Ήταν ένας προβληματισμός που ξεκίνησε κάνοντας σχέση με έναν άνθρωπο που απασχολείτο με αυτό αρκετές ώρες και που ήταν μέρος τι ζωής του. Δεν θεωρώ λοιπόν λάθος να θέλω να μάθω για να τον κατανοήσω καλύτερα το ότι ασχολήθηκα με αυτό και όλες τις παραμέτρους που συνεπάγεται δεν σημαίνει ότι έχασα τα δικά μου ενδιαφέροντα ή αντίστοιχα να το θέσω αλλιώς ότι και εκείνος δεν προσπάθησε να καταλάβει τα δικά μου θέλω τα δικά μου χόμπυ και συνήθειες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2013 :  21:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πόσο δύσκολο είναι να είσαι σύντροφος δρομέα, είναι η εύκολη ερωτηση. Πιο πολύπλοκο θέμα για συζήτηση είναι πόσο δύσκολο είναι να είστε και οι δύο δρομείς και να βγαίνετε μαζί για προπονηση. Εκεί σε θέλω μάστορα... αν με εννοείτε

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2013 :  22:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Πόσο δύσκολο είναι να είσαι σύντροφος δρομέα, είναι η εύκολη ερωτηση. Πιο πολύπλοκο θέμα για συζήτηση είναι πόσο δύσκολο είναι να είστε και οι δύο δρομείς και να βγαίνετε μαζί για προπονηση. Εκεί σε θέλω μάστορα... αν με εννοείτε


Δε σε εννοω. Εμεις μαζι βγαινουμε αλλα συνηθως χωριζομαστε. Μονο αν προκειται να παμε σε αλλη περιοχη με το αυτοκινητο παμε μαζι. Αδυνατω να καταλαβω ποια ειναι η δυσκολια του να ειναι και οι 2 δρομεις.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2013 :  00:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fidelio

Πόσο δύσκολο είναι να είσαι σύντροφος δρομέα, είναι η εύκολη ερωτηση. Πιο πολύπλοκο θέμα για συζήτηση είναι πόσο δύσκολο είναι να είστε και οι δύο δρομείς και να βγαίνετε μαζί για προπονηση. Εκεί σε θέλω μάστορα... αν με εννοείτε

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff


Εγώ... σε καταλαβαίνω.... 3+ χρόνια είχα σχέση με σπριντερ ^_^

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2013 :  16:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
.. εννοώ όταν βγαίνουν μαζί για προπονηση. Ας πουμε για ένα λονκ 20 χιλιομέτρων. Εκεί δοκιμάζονται σε διάφορες καταστάσεις , γενικότερα θα έλεγα πως είναι ιδιοσυγκρασιακό το θέμα και πόσοι ρόλοι αναμειγνυονται. Φερειπειν εγώ εκτός από τον ρόλο του συναθλητή , έπερνα ενεργό μέρος και ως προπονητής , επίσης και ως σύντροφος. Πολλοί μαζεμένοι ρόλοι για δυό ανθρώπους που δοκιμάζονται στο τρέξιμο, δεν νομίζετε;

Σε κάθε περίπτωση μου πείρε αρκετό χρόνο για να μπορέσω να ισορροπήσω καποια πράγματα που απορρέουν από τους παραπάνω ρόλους. Κάτι κατάφερα , αν και ευχαρίστως θα μου έριχνε το τηγάνι στο κεφάλι.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

penelope
Newbie Forum Runner



21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2013 :  09:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Ιδιο αβαταρ, αλλο ατομο...)

Τα ερωτηματα της Λιζας ειναι λογικα και ανθρωπινα. Στην οικογενεια μου τρεχω εγω, δηλ. η "μαμα", η "συντροφος". Προπονουμαι μονη, 5 φορες την εβδομαδα, αρα τους στερω (ποιοτικο) χρονο μαζι μου. Οταν ο αγωνας ειναι ευκολος, και εχει και κανεναν παιδικο, ολο και καποιο παιδι θα παρω μαζι μου (εχω 3) να τρεξει και εκεινο αν θελει. Σε δυσκολους αγωνες δε θελω κανεναν. Αναζητω την απομονωση για καλυτερη (ψυχολογικη) προετοιμασια. Χαιρομαι ομως τρομερα οταν στον τερματισμο βλεπω αγαπημενα προσωπα.

Το παν ειναι η ισορροπια. Θα υπαρξουν φορες που θα χρειαστει να παραλειψω καποια προπονηση για να ασχοληθω με εκεινους που αγαπω και με χρειαζονται. Δε θα μιλησω για εγγραφες, διαδρομες και ασχετα δρομικα νεα. Θα ασχοληθω μαζι τους. Συνειδητα. Το κανω με χαρα και βλεπω οτι το εκτιμουν και εκεινοι.



"Today i will run what you will not so that tomorrow i will run what you cannot"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2013 :  09:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πηνελόπη,

Σε βρίσκω απολύτως ισορροπημένη, μέχρι σημείου... ανησυχίας για γυναίκα... Χα, χα...

Μπράβο, νομίζω το πας πολύ καλά...

quote:
Originally posted by penelope

(Ιδιο αβαταρ, αλλο ατομο...)

Τα ερωτηματα της Λιζας ειναι λογικα και ανθρωπινα. Στην οικογενεια μου τρεχω εγω, δηλ. η "μαμα", η "συντροφος". Προπονουμαι μονη, 5 φορες την εβδομαδα, αρα τους στερω (ποιοτικο) χρονο μαζι μου. Οταν ο αγωνας ειναι ευκολος, και εχει και κανεναν παιδικο, ολο και καποιο παιδι θα παρω μαζι μου (εχω 3) να τρεξει και εκεινο αν θελει. Σε δυσκολους αγωνες δε θελω κανεναν. Αναζητω την απομονωση για καλυτερη (ψυχολογικη) προετοιμασια. Χαιρομαι ομως τρομερα οταν στον τερματισμο βλεπω αγαπημενα προσωπα.

Το παν ειναι η ισορροπια. Θα υπαρξουν φορες που θα χρειαστει να παραλειψω καποια προπονηση για να ασχοληθω με εκεινους που αγαπω και με χρειαζονται. Δε θα μιλησω για εγγραφες, διαδρομες και ασχετα δρομικα νεα. Θα ασχοληθω μαζι τους. Συνειδητα. Το κανω με χαρα και βλεπω οτι το εκτιμουν και εκεινοι.



"Today i will run what you will not so that tomorrow i will run what you cannot"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2013 :  10:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by penelope

(Ιδιο αβαταρ, αλλο ατομο...)

Τα ερωτηματα της Λιζας ειναι λογικα και ανθρωπινα. Στην οικογενεια μου τρεχω εγω, δηλ. η "μαμα", η "συντροφος". Προπονουμαι μονη, 5 φορες την εβδομαδα, αρα τους στερω (ποιοτικο) χρονο μαζι μου. Οταν ο αγωνας ειναι ευκολος, και εχει και κανεναν παιδικο, ολο και καποιο παιδι θα παρω μαζι μου (εχω 3) να τρεξει και εκεινο αν θελει. Σε δυσκολους αγωνες δε θελω κανεναν. Αναζητω την απομονωση για καλυτερη (ψυχολογικη) προετοιμασια. Χαιρομαι ομως τρομερα οταν στον τερματισμο βλεπω αγαπημενα προσωπα.

Το παν ειναι η ισορροπια. Θα υπαρξουν φορες που θα χρειαστει να παραλειψω καποια προπονηση για να ασχοληθω με εκεινους που αγαπω και με χρειαζονται. Δε θα μιλησω για εγγραφες, διαδρομες και ασχετα δρομικα νεα. Θα ασχοληθω μαζι τους. Συνειδητα. Το κανω με χαρα και βλεπω οτι το εκτιμουν και εκεινοι.



"Today i will run what you will not so that tomorrow i will run what you cannot"



Εξαιρετικότατη, μπράβο, να σας ζήσουν τα τρία παιδιά και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2013 :  10:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ πιστεύω πως η Πηνελόπη το έχει σκεφτεί και το διαχειρίζεται πολύ καλά το θέμα σχετικά με το τρέξιμο.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

penelope
Newbie Forum Runner



21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2013 :  10:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστω, να'στε καλα :) Εχουμε πολλους ρολους στη ζωη. Αυτος του δρομεα ειναι μονο ο ενας...

"Today i will run what you will not so that tomorrow i will run what you cannot"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/05/2013 :  19:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Running is Racy! Survey Finds Majority Believe Running Benefits Couples



Want to get lucky? Then run as a couple! In a nationwide survey of runners, we found that 66 percent of runners believe they have more sex when they run with their significant other. Men (71 percent) are more likely than women (62 percent) to think that a couple that runs together has more hanky panky.

In other findings from the Brooks Run Happy Nation Report, guys enjoy chatting on the run more than their female counterparts. Seventy-six percent of men surveyed pass the miles by discussing their team’s latest victory (sports, 51 percent) or their cool new gadget (34 percent). Ladies, on the other hand, choose to use their running time as therapy – they are most likely to talk about relationships (47 percent), both the good and the bad. Surprisingly, all runners ranked their happenings in the bedroom as their least favorite running topic.

“We hear from runners every day about how hitting the road is an integral part of their daily routine, and wanted to test just how big a part running played in their relationships, travel habits and friendships,“ said Heather Snavely, Brooks senior director, brand marketing. “The results of the report were both fun and surprising.”

More juicy tidbits related to relationships, running while traveling and runner pet-peeves were uncovered in time for the start of the spring running season.

BRINGING SEXY BACK



Everyone knows running is good for the body, but how does it affect personal connections?

Distance matters. The longer you run the better your sex life, the survey found, as nearly half (49 percent) of couples who run six or more miles together claim it pays dividends in the bedroom.
Runners ages 18-39 (72 percent) are more likely to think running together as a couple leads to more nooky than runners ages 40 and older (59 percent).
Overall, 69 percent believe their sex life is affected, for better or worse, by running together as a couple, and when running with friends, both men and women talk equally about knocking boots (21 percent).
Runners from the West (42 percent) are most likely to claim that running increases their time spent rolling in the hay versus the South (38 percent), Northeast (33 percent) and Midwest (32 percent).

http://talk.brooksrunning.com/2013/05/08/running-is-racy-survey-finds-majority-believe-running-benefits-couples/


"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2013 :  02:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
^^^^^^^
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2014 :  12:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ταυτόχρονο τρέξιμο με μικρά παιδιά
ασφαλώς δεν γίνεται
Εκτός κι αν στο διπλανό διαμέρισμα
είναι η μάνα ή η πεθερά!

Εκτός κι αν τρέχουν σε στάδιο
και στέκονται ήσυχα
με επίβλεψη σε μια γωνιά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2014 :  16:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωραιο το αρχικο κειμενο αλλα δεν καταλαβαινω 2 πραγματα

τον γενικοτερο υπερ-συναισθηματισμο.
ο ανθρωπος γυριζε και εβαζε παγο στα γονατα του και η περιγραφη σε "πιανει απο τον λαιμο" σαν να εξουδετερωνε ναρκες με ελβετικο σουγια οπως ο μακ γκαιβερ το 1985.
υποθετω πως ο ανθρωπος δεν χρειαζεται απινιδωτη μετα απο καθε προπονηση η ενεσεις στην καρδια για να συνελθει...κι ομως, το αρθρο αυτη την αισθηση μου εδωσε.
δεν χτυπιεται στο ρινγκ ο ανθρωπος, απλα τρεχει...
μηπως να το δεις πιο χαλαρα? θα μου πεις..."αν μπορουσα, θα το κανα"
σωστο κι αυτο

και τελος
"η να χωρισω"
με κινδυνο να καταντησω απλη ηχω του ευατου μου...τι ακριβως κανει ο ανθρωπος? ναρκωτικα πουλαει η πινει χαπια?
ο ανθρωπος εχει ενα ακινδυνο παθος. σαν να κανει καποιος συλλογη απο κομικς.
καταλαβαινω οτι μπορει να σε ζαλιζει ωρες ωρες αλλα να τον χωρισεις? wtf
σκεψου τον χωριζεις και πεφτεις σε καποιον ο οποιος εχει παθος με τα μανικετοκουμπα. τα συλλεγει, βλεπει βιντεο, ταξιδευει σε εκθεσεις λολ.

αλλα ναι
οι γυναικες ζηλευουν οτιδηποτε αποσπα χρονο και προσοχη απο πανω τους.
εμψυχο η αψυχο.
καλα να ειστε να τα βρισκετε.




"it's ok to not be shinobu, it's not ok to relinquish the pursuit of shinobuness"
-Lao Tsi (chinese philosaupher)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2014 :  21:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να πούμε κι εμεις που κάνουμε τριαθλο! Η μουρμούρα κοντεύει να γίνει το άθλημα τετραθλο!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000