Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Πόσο δύσκολο είναι να είσαι σύντροφος δρομέα??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  07:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Τι να πούμε κι εμεις που κάνουμε τριαθλο! Η μουρμούρα κοντεύει να γίνει το άθλημα τετραθλο!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.



Εσεις καλα να παθετε, που εχετε ΤΡΙΑ χομπυ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2020 :  14:43:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γειά σας και από μένα!Είμαι η σύντροφός του δρομέα Ηλία και θα σας γράψω τη δική μας ιστορία
Νομίζω ο μόνος τρόπος να καταλάβεις κάποιον είναι να μπεις με κάποιο τρόπο στη θέση του
Εγώ με τον Ηλία στάθηκαμε τυχεροί γιατί πριν καν τον γνωρίσω είχα την περιέργεια να γνωρίσω το τρέξιμο...
Άκουγα ιστορίες φίλων που ασχολούνταν με το τρέξιμο,έβλέπα φωτογραφίες συμμετοχής σε αγώνες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης,διάβαζα για ανθρώπους που κέρδισαν την υγεία τους ξεκινώντας το τρέξιμο
Όταν λοιπόν γνώρισα τον άνθρωπό μου ήμουν ενθουσιασμένη που θα με βοηθούσε να ασχοληθώ με κάτι που ήδη με ενδιέφερε
Βέβαια η πραγματικότητα απήχε αρκετά από την ιδανική κατάσταση που είχα στο μυαλό μου...
Φόρεσα τα αθλητικά μου,έδεσα κατόπιν προτροπής γερά τα κορδόνια και ξεκινήσαμε πλάι πλάι το ταξίδι...Εικόνες στη φύση,καμάρι που είμαι μέσα στο όνειρό μου,παράλληλα βήματα οδηγούν δύο ανθρώπους στη ζωή...ανάσες,αντοχή και έπειτα πόνοι στα πόδια,ιδρώτας,σουβλιές στα πλευρά φέρνουν εκνευρισμό..Πώς θα προχωρήσω;θα τα παρατήσω;θα συνεχίσω;ο άνθρωπός μου δίπλα ακούει τις σκέψεις μου που μοιάζουν να φωνάζουν. .Τα έχει ζήσει πριν χρόνια και ο ίδιος
Με εμψυχώνει...Κόβω τη διαδρομή σε κομμάτια..200Μ και άλλα τόσα και ακόμα τόσα ώσπου να ακούσω το ηχητικό του χμ
Και κάπως έτσι περνά ο καιρός... Και όλο και καταλάβαινα τι σημαίνει να τρέχεις για 5 και 10 χμ και ακόμα παραπάνω
Έρχεται και ο πρώτος αγώνας 10 χμ
Δύσκολο εγχείρημα
Μόνη να τρέχω με άλλους ανθρώπους πλάι μου που στην πορεία τους νιώθω δικούς μου
Νιώθω ότι με νιώθουν και τους νιώθω και έχουμε ένα κοινό στόχο να προχωρήσουμε μπροστά ως το τέρμα..Όταν θέλω να παραιτηθώ το χαμόγελο ενός παιδιού θεατή με κάνει να "πετώ" ξαφνικά και καταλαβαίνω τα λόγια του συντρόφου μου που μου χε περιγράψει τι δυσκολίες και τις όμορφες στιγμές των αγώνων
Ο σύντροφός τερματίζει και επιστρέψει να με συναντήσει να τρέξουμε μαζί ως το τέρμα
Είναι απίστευτη η στιγμή της συνάντησης και ο από κοινού τερματισμός...
Από τότε έχει περάσει 1 χρόνος
Σίγουρα δεν έγινα συστηματική δρομέας
Σίγουρα όμως νιώθω τόσο το συντροφό μου που ζει με το τρέξιμο ,είναι η ζωή του αλλά και τρέχει για να ζει καλύτερα σε πολλά επίπεδα..Έχω καταλάβει μέσα από το βίωμα μου τι μπορεί να σου δώσει το τρέξι μο και πόσο θετικά μπορεί να επηρεάσει το είναι σου που σέβομαι πολύ αυτή την ασχολία και γνωρίζω καλύτερα τον άνθρωπό μου που ζει τρέχοντας και τρέχει ζώντας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000