Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Μεσήλικες με spikes ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 18

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2014 :  16:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


Στατιστικά (μέχρι και τα χθεσινά) :

σύνολο χιλιόμετρα = 1.731 (ακόμα 70 χιλιόμετρα και μπαίνω Στουτγκάρδη ενώ πέρασα το Μόναχο 1.600 χλμ)

από αυτά, τα 454 χλμ είναι σταθερό γρήγορο βάδην (ρυθμός περίπου 7 λεπτά τα 700 μέτρα)

6 ζευγάρια κάλτσες πέταμα, τα παπούτσια δεν νομίζω να βγάλουν το Πάσχα.

Τσιγάρο από 12 Ιουνίου 2013 κομμένο εντελώς ούτε τζούρα.
Μείον 24 κιλά (τα χέρια μου μονίμως παγωμένα αλλά έχω την ορειβατική μου φορητή σομπίτσα με ζιπέλαιο και τα ζεσταίνω όταν κάθομαι στο laptop

Μία εθελοντική αιμοδοσία μετά τις δεκάδες πριν 17 χρόνια.

Τρέξιμο με βροχή και μέσα στη βροχή
Τρέξιμο με τραυματισμούς
Τρέξιμο με ψοφόκρυο και χιονόνερο (χιόνι ακόμη ..)

τα 10 χιλιόμετρα ατομικό στα 54 λεπτά και κάτι δεκαδικά.
τα 100 μέτρα σε 13 δευτερόλεπτα και 11 εκατοστά.

κοιλιακοί, push ups, λάστιχα κλπ ασταμάτητα όσο ποτέ άλλοτε

.... και οι αλλαγές ουκ έσται τέλος ...


Δύναμη και συντριπτικές επιτυχίες σε όλους εύχομαι !!!















__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2014 :  16:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Wolfie δεν ακούγεσαι ! Τι κάνεις βρε θηρίο ? Εγώ έκανα πρώτη πυραμίδα τις προάλλες (tempo τα λέει ο Carlie Francis) μετά από τέλος Σεπτεμβρίου και μάλιστα μια μέρα μετά από δυνατά intervals 20 X 100 (17"-18") !!!

σετ1 = 100+100+100
σετ2 = 100+200+100+100
σετ3 = 100+100+200+200
σετ4 = 100+200+100+100
σετ5 = 100+100+100

τα + περπάτημα 50 μέτρων κι ανάμεσα στα σετ περπάτημα 100 μέτρων

Όλα τα 100άρια χρόνος μεταξύ 16" και 19"
Τα 200άρια ανάμεσα 38" και 36" αλλά σε ένα 200άρι ένοιωσα φευγαλέα ένα χάϊδεμα στον δικέφαλο .... μετά από πολύυυυυ καιρό ... Προσπαθώ να το ξεχάσω αλλά κοίτα να δεις το άτιμο παραμονεύει ..

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2014 :  22:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και η χρονιά κλείνει υπέροχα απόψε με νέο ατομικό ρεκόρ στα 2.400 μέτρα για μέτρηση VO2max :

10' 42" 60



__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2014 :  17:34:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καιρό είχα να γράψω!
Άρχισα σιγά σιγά να ρίχνω το βάρος στην αντοχή μιας και τελικά οι 2 διαφορετικού τύπου προπονήσεις πιο πολύ με κούραζαν,
παρά απέδιδαν.
Κάνω βέβαια ώρες-ώρες τα δικά μου αλλά από εδώ και πέρα, σαν στόχος για φέτος μπαίνει ο Μαραθώνιος.
Οι ταχύτητες θα περιμένουν μια χρονιά!
Όσο πάλευα να κάνω και τα 2 ταυτόχρονα, το σώμα αντιδρούσε έντονα!
Έφτασα στο σημείο να έχω σφίξει περισσότερο από όταν έκανα διπλές προπονήσεις για το αγώνισμα μου.
Το γήπεδο με βλέπει βέβαια, κι επειδή με τις στροφές εκεί μέσα τρελαίνομαι, κάνω κάποια πιο γρήγορα ανοίγματα (200άρια πλέον)
για να ξεδώσω.

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2014 :  06:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf


Άρχισα σιγά σιγά να ρίχνω το βάρος στην αντοχή μιας και τελικά οι 2 διαφορετικού τύπου προπονήσεις πιο πολύ με κούραζαν,
παρά απέδιδαν.



Θυμάσαι που έγραψα την παροιμία ή παππάς παππάς ή ζευγάς ζευγάς ? Αυτό είναι που είδες κι εσύ τελικά. Και πιστεύω ότι η κούραση είναι το επιφανειακό. Όπως έχω διαβάσει πχ για διατροφικές τακτικές οι οποίες τρελαίνουν τον μεταβολισμό "χτυπώντας" κάτι σε συκώτια κλπ έτσι και οι διπλές κατευθύνσεις, δεν κάνω τον ειδικό, πέρα από κούραση, σε κάτι κακό θα οδηγούνε...

quote:
Originally posted by Wolf


Οι ταχύτητες θα περιμένουν μια χρονιά!



Ξεκάθαρη κρυστάλλινη αποφασιστική δήλωση Wolf. Άψογος.
Η απόφαση είναι τεράστιο θέμα τελικά.
Εγώ από την μεριά μου πλησιάζοντας η Άνοιξη είμαι πολύ ευχαριστημένος διότι ακόμα κι αν παραιτηθώ ψυχολογικά από το εικοστό κατοστάρι στη σειρά (στις διαλλειματικές / intervals ) και λέω ας το κάνω "αποτυχημένο" δε βαριέσαι, τελικά κοιτάω το χρονόμετρο και δεν είναι πάνω από 19" !!!
Αν πραγματικά μου έχει απομείνει κάτι που με εκνευρίζει και δεν βρίσκω λύση να εξοικειωθώ σιγά σιγά, είναι ότι δεν διαθέτω βατήρα εκκίνησης (είναι ακριβούτσικος 150 ευρώ) και μου τη δίνει που τους κρύβουνε λες και όλοι στο στάδιο έρχονται ζούνε και αναπνέουν για να αρπάξουν τον βατήρα ! Αυτό με εξοργίζει πραγματικά.

Ένα τελευταίο tip :
μέχρις εδώ δόξαζα την δύναμη και την ισχύ της συνήθειας στην επίτευξη ενός μεγάλου στόχου ... Τώρα πλέον πέρασα στο στάδιο να δοξάζω την συνήθεια να ... ξεσυνηθίζεις αυτό που συνήθισες !! (ανακάλυψα προπονητικές πρακτικές που έπρεπε να αλλάξω και να "ξεβολευτώ" αν θέλω να συνεχίσω να βρίσκομαι σε πορεία επίτευξης του στόχου μου)

Anyway καλή δύναμη και συνέχεια με προσοχή και ΟΧΙ εφησυχασμό !! Θα τα ξαναπούμε !!

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  17:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by oldspikes

Και η χρονιά κλείνει υπέροχα απόψε με νέο ατομικό ρεκόρ στα 2.400 μέτρα για μέτρηση VO2max :

10' 42" 60




Χτες βράδυ λόγω επετείου '21 δεν ανάψανε οι προβολείς, αν και ήρθε πολύς κόσμος, και έτρεξα στο εντελώς σκοτάδι 2.400 μέτρα πάλι για μέτρηση VO2max πατώντας το χρονόμετρο στην αρχή και στο τέλος. Είναι η πρώτη φορά που δεν μπορούσα να ρίξω έστω και μία ματιά στον χρόνο για το πως πάνε τα πράγματα (χαλασμένο φωτάκι). Εντελώς άλλη φάση να μην ξέρεις τι γίνεται με το χρόνο. Αυτόματα χωρίς να το ελέγχω η κούρσα επίσης για πρώτη φορά μετατράπηκε σε "εμπροσθοβαρή" σε αντίθεση με όλες μέχρι τώρα που πήγαινα "δεμένος" πάνω στο χρονόμετρο να "δέσω" τα στατιστικά μου και περνώντας μια κρίσιμη μάζα αποτελέσματος (πόση δύναμη μου έχει απομείνει για το υπόλοιπο κλπ) να ανοίξω ρυθμό για να πάρω το κάτιτίς σε συνολικό χρόνο .... (οπισθοβαρές πλάνο).
Ενώ η απόδοσή μου έβαινε μειούμενη και ήταν προφανής η απαισιοδοξία μου για το τελικό αποτέλεσμα, φαίνεται ότι η πλήρη απουσία συμβουλευτικής του χρονόμετρου λειτούργησε ενισχυτικά στους πρώτους γύρους διότι έκανα νέο ατομικό ρεκόρ και μάλιστα με διαφορά γρηγορότερα ...
από : 10' 42" 60 (πριν ένα μήνα)
σε : 10' 26" 48

Δεν σκέφτομαι να καταργήσω το χρονόμετρο φυσικά αλλά ήταν εντυπωσιακό το αποτέλεσμα εν τη απουσία του ..

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε

Edited by - oldspikes on 26/03/2014 17:09:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2014 :  21:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τώρα που ανοίγει ο καιρός, οι χρόνοι θα κατεβαίνουν και θα βελτιώνονται!
Το χρονόμετρο καλό είναι, αλλά μόνο σαν οδηγός στην αρχή... Όσο πιο συχνά το "ενοχλείς",
τόσο πιο "απασχολημένος" είσαι προς άλλη κατεύθυνση!
Μια ματιά στα πεταχτά κάθε αραιά και που, καλά είναι, αλλά όχι να σε αποπροσανατολίζει από την αίσθηση του σώματός σου!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2014 :  19:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf

Τώρα που ανοίγει ο καιρός, οι χρόνοι θα κατεβαίνουν και θα βελτιώνονται!
Το χρονόμετρο καλό είναι, αλλά μόνο σαν οδηγός στην αρχή... Όσο πιο συχνά το "ενοχλείς",
τόσο πιο "απασχολημένος" είσαι προς άλλη κατεύθυνση!
Μια ματιά στα πεταχτά κάθε αραιά και που, καλά είναι, αλλά όχι να σε αποπροσανατολίζει από την αίσθηση του σώματός σου!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!




Wolfie νοιώθω μια ψιλοαπογοήτευση. Ευτυχώς ζέστανε ο καιρός αλλά ... δυστυχώς ζέστανε ο καιρός .. Οξύμωρο ε ? Ευτυχώς με την έννοια ότι πλέον οι προπονήσεις γίνονται απρόσκοπτα. Δυστυχώς διότι τελικά δεν βρέθηκα ακόμα μέσα στο φάσμα των 12 δευτερολέπτων ενώ το ήθελα πριν βγει ο χειμώνας ...
Τώρα που προπονούμαι σε όλα τα επίπεδα σαν κτήνος τώρα βλέπω ξεκάθαρα πως χάθηκε κρίσιμος χρόνος περίπου 1,5 μήνα όχι χωρίς άσκηση αλλά χωρίς απολύτως εστιασμένη άσκηση...
Οι πανελλήνιοι των βετεράνων είναι Ιούνιο ... μια ανάσα δηλαδή ..
Χαλάστηκα ...

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2014 :  00:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλάλι Wolf! Άκυρο ! Καλό είναι να χαλιέσαι μου φαίνεται αραιά και που !
Βρήκα το κουράγιο να μιλήσω στη μικρή θεά σήμερα για πρώτη πρώτη φορά (δράση - αντίδραση .. κάτι έπρεπε να κάνω για την ψυχολογία μου Wolf) την παρακολουθώ εδώ και μισό χρόνο ...
- "Καλησπέρα..."
- "Πείτε μου γρήγορα έχουμε και προπόνηση εδώ ..." [α πανάθεμά σε τον πληθυντικό τι τον ήθελες ? γκρρρ έχω μάτια και βλέπω ότι έχεις προπόνηση γκαβός δεν είμαι αφού τρέχω στο διπλανό σου κουλουάρ και σε χρονομετρώ κρυφά εδώ και μισό χρόνο ...]
- "Γιατί αγαπούλα μου καλή δεν τα έδωσες όλα στο σπριντ σου πριν τόσες εβδομάδες στους αγώνες που σε είδα ? Σε είδα ότι φρέναρες ... Φοβήθηκες μην τραυματιστείς ?"
- "εεεεεεεεε, ήμουν κάπως άρρωστη ..." [δώσε μου έστω από κομψότητα λίγο μπόνους βρε μωρό μου αφού αποδεικνύεται πως η ομορφάδα σου με βρήκε στο δόξα πατρί και παρακολουθώ κάθε σου κίνηση και πρόοδο στα σπριντ ! γκρρρρ που πήγε εκείνη η μεγαλοψυχία των θηλυκών ? χρεοκόπησε κι αυτή ? .... ]
- ......

αν το διαβάζεις τότε αγάπη μου καλή ναι ξέρω από απόψε και ποια λεωφορεία δεν πήρες και ποιο τελικά πήρες (λεωφορείο εννοώ διότι τα μυαλά εννοείται ότι μου τα πήρες ...

και για χάρη σου ξαναέπιασα μα στο εκατοστό το ατομικό μου ρεκόρ μετά όταν έκανες αποθεραπεία ...


__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε

Edited by - oldspikes on 16/04/2014 00:05:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2014 :  00:25:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ότι κάποιες βίδες έχουν λασκάρει είναι βέβαιο (και δεν εννοώ στα spikes) αλλά ειλικρινά σε πάω με χίλλια, αδερφέ..!!!!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2014 :  21:47:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιμονή κι υπομονή!
Οι ταχύτητες έχουν την πολυτέλεια του απροσδόκητου στον αγώνα!
Αν η προετοιμασία έχει βγει σωστά, το χρονόμετρο μπορεί να εκπλήξει σε σχέση με την προπόνηση!

Εγώ τσούκου-τσούκου γράφω χιλιομετράκια... αν και να πω το κρίμα μου, προτιμώ να κοπανιέμαι και να
τελειώνω μικρά κομμάτια ξέπνοος παρά αυτό το αργό, "υπομονετικό" μαρτύριο!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2014 :  12:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf



Οι ταχύτητες έχουν την πολυτέλεια του απροσδόκητου στον αγώνα!




Να γράφεις πιο συχνά !!! (ήταν πολύ καλό αυτό μου αρέσουν οι πολυτέλειες )

quote:
Originally posted by echetlos

Ότι κάποιες βίδες έχουν λασκάρει είναι βέβαιο (και δεν εννοώ στα spikes) αλλά ειλικρινά σε πάω με χίλλια, αδερφέ..!!!!

"My sport is your sport's punishment"



αχαχαχχαχα σου άρεσε μπαγάσα ε ?
Όχι θα κάτσω να σκάσω ! Αμ δεν σφάξανε !

quote:
Originally posted by Wolf

παρά αυτό το αργό, "υπομονετικό" μαρτύριο!



Wolfie αν ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω ...
Τα Χριστούγεννα που έτρεξα κολυμπώντας από τη βροχή πηγαίνωντας και καλά για 30Κ ενώ κατέληξα με 10Κ το βασικό πρωτόγνωρο πρόβλημα ήταν το ψυχολογικό του χρόνου το οποίο νομίζω δεν το ανέφερα ενώ το σκεφτόμουν να το γράψω αλλά είπα θα θεωρηθεί υπερβολικό. Βέβαια με τέτοια βροχή, τέτοια μέρα, μόνο 3 άτομα και μάλλον θα κατέληγα να τρέχω τελευταίος στο στάδιο, μετά τα πρώτα περίπου 5 χιλιόμετρα άρχισα να νοιώθω δέος για το τι θα κάνω όσο θα τρέχω τόσο πολλά χιλιόμετρα ?
Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος να αντιμετωπιστεί αυτή η κατάθλιψη των πολλών χιλιομέτρων είναι να έχεις κάποιο mp3 και να ακούς κάτι ενδιαφέρον είτε μουσική είτε ειδήσεις/αναλύσεις αλλιώς εγώ πάντως δεν νομίζω να την έβγαζα καθαρή ακόμα κι αν δεν συνέτρεχαν οι υπόλοιποι λόγοι που σταμάτησα. Είναι κάτι σαν λευκά κελιά και απομόνωση ... Και δεν έχει εξ ορισμού και κάποιο peak (διάβαζε σπριντάκι) ρε γμτ να σε συνεπάρει

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2014 :  12:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρεπιμπτόντως στο βουνό και σε μεγάλο υψόμετρο να έχεις απομείνει τελευταίος και εντελώς μόνος και να σε πιάσουν τελικά και τα σκοτάδια στη κατάβαση δεν τίθεται κανένα αντίστοιχο θέμα με τα πολλά χιλόμετρα του σταδίου διότι αδιαλλείπτως έχεις τεταμένη προσοχή μιας και ένας τραυματισμός από πτώση θα σε θέσει πλέον σε άλλο επίπεδο κινδύνου οπότε δεν έχεις καμία απολύτως πολυτέλεια για άλλες σκέψεις. Τώρα που το σκέφτομαι Wolf ίσως μια λύση είναι να κάνουμε πιο επικίνδυνα τα στάδια - ο κίνδυνος είναι φίλος

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2014 :  21:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα πιο μεγάλα κομμάτια, μόνο με mp3 βγαίνουν...ξεχνιέμαι από τις συνεχείς σκέψεις! (πονάω εκεί, κόβω εδώ, ανηφορίζω παραπέρα κλπ)
Ευτυχώς το mp3 κρατάει κάνα 4ωρο, οπότε μόλις αρχίσουν τα πολύωρα, θα έχω κάτι να μου τραβάει την προσοχή όπου χρειάζεται!

Βασικά, το βουνό σίγουρα μου αρέσει σαν ιδέα... βέβαια, ούτε έχω τρέξει ποτέ, ούτε έχω προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο!
Με ποδήλατο έχω κάνει εκδρομή/διαδρομή πολύωρη και σίγουρα το γουστάρω τρελά!
Θα ήθελα πολύ όμως να δοκιμάσω! (έστω και σε light εκδοχή...10χλμ πχ)

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/04/2014 :  07:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Wolf

Τα πιο μεγάλα κομμάτια, μόνο με mp3 βγαίνουν...ξεχνιέμαι από τις συνεχείς σκέψεις! (πονάω εκεί, κόβω εδώ, ανηφορίζω παραπέρα κλπ)
Ευτυχώς το mp3 κρατάει κάνα 4ωρο, οπότε μόλις αρχίσουν τα πολύωρα, θα έχω κάτι να μου τραβάει την προσοχή όπου χρειάζεται!

Βασικά, το βουνό σίγουρα μου αρέσει σαν ιδέα... βέβαια, ούτε έχω τρέξει ποτέ, ούτε έχω προετοιμαστεί για κάτι τέτοιο!
Με ποδήλατο έχω κάνει εκδρομή/διαδρομή πολύωρη και σίγουρα το γουστάρω τρελά!
Θα ήθελα πολύ όμως να δοκιμάσω! (έστω και σε light εκδοχή...10χλμ πχ)

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!




Βρε συ με παρεξήγησες !! Για το θεό ! Δεν έχω τρέξει ποτέ στο βουνό ούτε και πρόκειται ! Αυτά που έγραψα αφορούσαν ορειβασία με φορτία πάνω από 17 κιλά και πλήρη εξοπλισμό για όλα τα ενδεχόμενα καιρού και εδάφους (αναρριχητικά υλικά με έμφαση στα της καταρρίχησης για ταχεία υποχώρηση) ! Έχω ζήσει τη φρίκη του τραυματισμού ψηλά και της πολύωρης δραματικής κατάβασης που αλλάζει τα δεδομένα την ψυχολογία και τον κίνδυνο για όλη την ομάδα ... άσεεεεεεεεε !! Να μου λείπει που να με πληρώνεις δε πάω να τρέξω εκεί πάνω ! Είπαμε για κίνδυνο αλλά ζυγισμένο όχι αφρενάριστο ... Αν θα έπρεπε ντε και καλά να το κάνω τότε οι προϋποθέσεις θα ήταν αυστηρότατες : θα έπρεπε να έχω μαζί μου άλλα δύο τουλάχιστον άτομα που να τα γνωρίζω πολλά χρόνια, να το λέει η καρδούλα τους στις καταραμένες καταστάσεις, και πλήρη επικοινωνιακό εξοπλισμό και πλάνο άσχημου σεναρίου - όπως καταλαβαίνεις θεωρώ αναπόφευκτο κάποιο απροσδόκητο ατύχημα. Το πόσο κοντά θα είσαι στο αυτοκίνητο, αν μπορείς να μετακινηθείς, σε πόσο χρόνο, πόσο μακριά/ψηλά είσαι στο βουνό, σε ποιο βουνό, πόσο μακριά από πολιτισμό κλπ θα κρίνουν την εξέλιξη... (εκτός κι αν με τη λέξη βουνό δεν εννοούμε βουνό αλλά καμιά κοντινή πλαγιά - τότε ξέχνα ότι έγραψα)

http://el.wikipedia.org/wiki/127_%CE%8F%CF%81%CE%B5%CF%82

http://www.youtube.com/watch?v=zOWDoyigizg

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 18 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000