Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Μεσήλικες με spikes ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 18

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2013 :  13:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Μας έχει φάει η κρίση ... Που να βρεθούν λεφτά για συνεδρίες που πληρώνεις και κάθεσαι στο καναπέ για να ξαλαφρώσεις απο τα εσώψυχα σου και πληρώνεις για να σε ακούνε?

Μόνο κάνα ιντερνετ μας έχει μείνει για αυτη τη δουλεια όλων μας που ναι και τζάμπα, άσε που βγάζουμε σε αυτό και πιο ευκολα το άχτι μας για το που μας καταντήσανε την ελλαδάρα μας οι "άλλοι" που το μόνο για το οποίο ζούνε αποκλειστικα είναι για να γκρεμίζουν τα δικά μας όνειρα μή τυχόν και "βγούμε απο το μαντρί" εμείς οι "ιδιαίτεροι"...

Το μόνο λάθος με τον συνχρήστη είναι που δεν το έχει σκεφτεί το ενδεχόμενο να ανοίξει ένα blog και να γράφει εκεί το πόνο του και τα όνειρα του...

Πας εδώ λοιπον συνάδελφε δρομέα: www.blogspot.com και ακολουθείς τα βήματα. Είναι δωρεάν και συνήθως δεν σε βρίσκουν εύκολα -ειδικά εάν δεν τους το πεις- κακοί αποτυχημένοι καραβανάδες δημοσιουπαλληλονοοτροπίτες ελληνες, όπως μας έχεις αποκαλέσει όλους για να λένε -όσοι τόλμησαν δηλαδή- και την δική τους άποψη. Εσυ τους ρώτησες αρχικά βέβαια αλλά συγχωρα τους που δεν το καταλαβαν ότι η ερωτηση ήταν ρητορική και άλλη ήταν η κάψα σου: Να τα πεις, να ξεσκάσεις!

Εγω το χα πιάσει το νόημα και δεν επεκτάθηκα...

Καλά γραψίματα....




"Εγω το χα πιάσει το νόημα και δεν επεκτάθηκα..."
Φίλε δρομέα γράψε ελεύθερα όποτε θέλεις να ξαλαφρώσεις εδώ είμαι εγώ.

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2013 :  14:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μη δίνεις σημασία σε όλα αυτά που γράφονται Άκη.
Σε γενικές γραμμές όποιος έγραψε εδώ για τις προπονήσεις του είτε για τρέξιμο 100 μέτρων είτε για 100 χιλιομέτρων, αντιμετωπίστηκε με την ίδιο τρόπο. Κουάκ!
Λοιπόν πιστεύω πως μπορώ να κάνω ένα 100άρι σε 20 δευτερόλεπτα αν και δε πρόκειται να δοκιμάσω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2013 :  14:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Μη δίνεις σημασία σε όλα αυτά που γράφονται Άκη.
Σε γενικές γραμμές όποιος έγραψε εδώ για τις προπονήσεις του είτε για τρέξιμο 100 μέτρων είτε για 100 χιλιομέτρων, αντιμετωπίστηκε με την ίδιο τρόπο. Κουάκ!
Λοιπόν πιστεύω πως μπορώ να κάνω ένα 100άρι σε 20 δευτερόλεπτα αν και δε πρόκειται να δοκιμάσω.



quote:
Originally posted by sam

ο καλύτερος εκτός του Βλάντιμιρ που είναι ακόμα καλύτερος

Σε όποιον αρέσουν τα δυναμικά σπορς και ενδιαφέρεται για την ιστορία των 2 αδελφών από την ουκρανία που έχουν κατακτήσει τα πάντα και ποτέ δεν έχουν αναμετρηθεί μεταξύ τους, να βρείτε, να κατεβάσετε και να δείτε οπωσδήποτε τή σχετική ταινία (σε HD εάν είναι δυνατόν) που είναι ένα απο τα πιο καλοστημένα και ενδιαφέροντα αθλητικά ντοκιουμένταρις των τελευταίων δεκαετιών

http://www.imdb.com/title/tt1885281/

2 απολαυστικές "αντρικές" ώρες (εάν και οι γυναίκες δεν θα απογοητευτούν με τέτοια σώματα που έχουν και οι δύο)





quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by Rigelian

Κοίτα, διαφωνούμε σε θεμελιώδη.
Δεν αμφισβητώ την πραγματικότητα που περιγράφεις, είναι απόλυτα προφανής.
Αυτό δεν αλλάζει την ευθύνη:
Όποιος πετάει σκουπίδια πχ έχει την ευθύνη της πράξης του, ανεξάρτητα από το ποιος ήταν ο πατέρας του, σε ποια οικογένια/χώρα/κοινωνία γεννήθηκε. Προφανώς αν είχα γεννηθεί αλλού μπορεί να μην είχα πρόσβαση στα στοιχειώδη, να πέθαινα στα 16 μου ή να ήμουν ο πρίγκηπας της Ζαμούντα. Το λες, το έχεις ξαναπεί, δεν προσφέρει τίποτα στον διάλογο!

Δεν μπορεί να μην βλέπεις τους τεράστιους δρόμους ολοκληρωτισμού που ανοίγονται αν αυτό αρχίσει να αμφισβητείται.

(πού δεν απάντησα επί της ουσίας; )

Η απάτη είναι ο πατερναλισμός: Μην το κάνεις αυτό πολίτη, γιατί εγώ λέω (ΔΕΝ έχει σημασία πώς το στηρίζω) ότι αυτό θα σου κάνει κακό (ούτε έχει σημασία αν όντως κάνει κακό.
Μην σκέφτεσαι, σκεφτόμαστε εμείς για σένα.
Αν κάποιος σκέφτεται, κακό του κεφαλιού του, εδώ όλα είναι έτοιμο.
Μια νόρμα η οποία σας προστατεύει, πριν από σας για σας!

Δεν είναι δυνατόν να μην βλέπετε τον απόλυτο ολοκληρωτισμό στο οποίο αυτό μπορεί να οδηγήσει!
(και δυστυχώς μας οδηγεί ήδη)



ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΑΝ ΖΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ!!!! Δεν ειναι ολοκληρωτισμός, είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Δεν ύπαρχει καμία -ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΚΑΜΙΑ- ενέργεια σου που δεν επηρρεάζει τους άλλους ....ακόμα και η ανάσα σου, πόσο μάλλον η αυτοκτονία σου (κάποιος θα πρέπει να έρθει να σε πάρει και να σε θάψει κάπου και ακόμα και λεφτά για αυτό να έχεις προβλέψει ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι που είναι κοινή κτήση της κοινωνίας θα εκμεταλλευτείς, το δρόμο που θα περάσει η νεκροφόρα σου π.χ.). Φυσικά το ίδιο ισχύει και για την οδήγηση χωρίς κράνος, το ντοπάρισμα σου κλπ. Εάν πάθεις κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις ακόμα και τα λεφτά να έχεις για να τις πληρώσεις (που και αυτό ΜΕΣΑ στη κοινωνία τα απόκτησες) πάλι θα στερήσεις έναν ειδικευμένο χειρούργο την ώρα που θα σε χειρουργεί απο κάποιον άλλον που μπορεί να τον είχε ανάγκη. Για το ντοπάρισμα δέ τα είπαμε αναλυτικά.

Δεν ξέρω πως μπορω να στο πω πιο απλά αυτό...

ΝΑΙ θα μπορούσες να πεις ζω ΟΠΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΕΓΩ ....αλλά μόνο εάν πήγαινες κάπου χιλλιάδες χιλιόμετρα μακρυά απο οποιονδήποτε άλλον... Στον αμαζόνιο, στην αλάσκα ή δεν ξέρω εγώ που και έτρωγες παγάκια ...και εκεί ΝΑΙ ...Ας ζούσες όπως ήθελες εσυ. (ελαχιστοποιώντας ...αλλά ούτε και εκεί μηδενίζοντας τις επιπτώσεις της ζωής σου σε άλλους)

Εδώ όμως στην Αθήνα που ΘΕΣ ΕΣΥ να ζεις οι αυτοκτονίες απαγορεύονται όπως και το ντοπάρισμα. Η κοινωνία το αποφάσισε αυτό όχι για να οσυ επιβληθεί αλλά μέσα απο εξέλιξη χρόνων (παλαιότερα υποθέτω δεν απαγορευόταν) γιατί έτσι θεωρεί ότι λειτουργεί καλύτερα.

Εάν θες μπορείς να πάς κάπου αλλού λοιπόν όπου δεν απαγορεύονται ...όπως μπορείς να πάς με την 12χρονη κόρη σου κάπου αλλού όπου είναι επιτρεπτο και να κάνετε σεξ όλη μέρα εάν το γουστάρετε και οι δύο ...αφου και αυτό, εάν μπορείς να το καταλάβεις, είναι μια ΣΥΜΒΑΣΗ της συγκεκριμένης κοινωνίας μας και μόνο. Η ηλικία ενηλικίωσης, η απαγόρευση της αιμομιξίας κλπ

Μην τα παραπέμπουμε όλα στον ολοκληρωτισμό λοιπόν γιατί είναι λίγο υποκριτικό να ζεις σε μια κοινωνία και να θεωρείς ότι είσαι ανεξάρτητος.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23.02.13 - 50km Ψάθα Αλεποχώρι ________ 24.03.13 - Μαραθώνιος Μεσσήνης ________ 21.04.13 - Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης
28.04.13 - Μονοπάτι Παρνασσού _____________ 19.05.13 - Alpamayo Pro _____________ 02.06.13 - Ziria Cross Country Race
30.06.13 - Olympus Marathon _______________ 27.07.13 - Zagori 50km _______________ 11.08.13 - Kainach BergMarathon
24.08.13 - Karwendelmarsch 52km ______ 22.09.13 - Μαραθώνιος Οίτης Ηρακλής _______ 26.10.13 - Vfut Paranesti 100km
_____________________________________ 10.11.13 - Athens Classic Marathon ___________________________________




έχετε πολύ πλάκα η παρεούλα όπως και οι περισσότερες φυσικά αλλά εσείς ξεχάσατε να βάλετε και ταμπελίτσα : prive

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2013 :  12:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Εσυ τους ρώτησες αρχικά βέβαια αλλά συγχωρα τους



τι καλοθελητής που είσαι ρε μπαγάσα όμως.

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2013 :  13:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην αναφέρετε το όνομά μου επί ματαίω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2013 :  13:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα κατά τις 6:30 το πρωί είδα κάποιον μεσήλικα στο γήπεδο Χαλανδρίου και έκανε 100άρια σπριντάκια όλα μέσα.
Δεν νομίζω...

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2013 :  14:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Σήμερα κατά τις 6:30 το πρωί είδα κάποιον μεσήλικα στο γήπεδο Χαλανδρίου και έκανε 100άρια σπριντάκια όλα μέσα.
Δεν νομίζω...

___________________
Run Natural... run Bare



και όμως σκέφτομαι να μεταφέρω τη προπόνησή μου στο πρωί διότι όσο πιο εκρηκτικές γίνονται με τον καιρό τόσο δεν μπορώ από το τσίτωμα να κοιμηθώ το βράδυ !
Χρονομέτρησες κανένα από περιέργεια ?
Αυτό που παρατηρώ είναι ότι όλοι κάνουν μια προσεχτική οικονομία ακόμα και όταν νομίζεις ότι τα δίνουν όλα .. Κάτι κρατάνε σαν τον καθηγητή που έβαζε 19 διότι το 20 είναι για τον καθηγητή

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2013 :  14:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Σήμερα κατά τις 6:30 το πρωί είδα κάποιον μεσήλικα στο γήπεδο Χαλανδρίου και έκανε 100άρια σπριντάκια όλα μέσα.
Δεν νομίζω...

___________________
Run Natural... run Bare



και όμως σκέφτομαι να μεταφέρω τη προπόνησή μου στο πρωί διότι όσο πιο εκρηκτικές γίνονται με τον καιρό τόσο δεν μπορώ από το τσίτωμα να κοιμηθώ το βράδυ !
Χρονομέτρησες κανένα από περιέργεια ?
Αυτό που παρατηρώ είναι ότι όλοι κάνουν μια προσεχτική οικονομία ακόμα και όταν νομίζεις ότι τα δίνουν όλα .. Κάτι κρατάνε σαν τον καθηγητή που έβαζε 19 διότι το 20 είναι για τον καθηγητή

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2013 :  15:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως φαίνονταν ότι είχε ακόμη κάτι να δωσει. Χρόνους δεν κράτησα αφου έκανα την δική μου προπόνηση. Την επόμενη φορά που θα εμφανιστεί....

___________________
Run Natural... run Bare

Edited by - xipolitakos on 30/07/2013 15:33:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/08/2013 :  13:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Όντως φαίνονταν ότι είχε ακόμη κάτι να δωσει. Χρόνους δεν κράτησα αφου έκανα την δική μου προπόνηση. Την επόμενη φορά που θα εμφανιστεί....

___________________
Run Natural... run Bare



Αν μου έλεγες ότι μέσω εσένα έχω τη δυνατότητα να του απευθύνω μόνον και μόνον μία ερώτηση τότε αυτή θα ήταν σε πόσα δευτερόλεπτα κάνει τα ανοίγματά του πχ τα 80άρια του ή τα 100άρια του πριν ξεκινήσει την κανονική άσκηση με all outs.
Αυτή τη πληροφορία δεν την βρίσκω πουθενά τεκμηριωμένη και ψάχνω το τι κάνουν οι άλλοι. Ένας νεαρός προπονητής που βρήκα είναι πνιγμένος με ομάδες και του τα βγάζω με το τσιγγέλι ...
Αν δεν ανοίξεις αρκετά τότε στα all-out δεν θα είσαι ρονταρισμένος.
Αν δεν "κρατηθείς" κάπως χαμηλά τότε θα "ξοδέψεις" το κεφάλαιο της ημέρας (γλυκογόνο ? ) και λες μετά δεν το βγάζω το σετ ..
Το 80άρι στα 14" λέω το χαλάσαμε το θέμα. Στα 13" καλά το πήγα ενώ στα 12" 27 ωχ μήπως το παραξήλωσα. Αλλά αυτές είναι σκέψεις που καμία σχέση μπορεί να μην έχουν με το δέον. Ίσως αυτό που θεωρώ απαράδεκτο για διαφορετικούς λόγους (τα 14" και το 12"27) να είναι ένα από αυτά το σωστό !
Ανάθεμα που είναι η χρυσή τομή ..


"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/08/2013 :  13:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένας 56άρης έκανε προχθές κάποιες ευθείες
και προσπάθησα να τον ''συνεφέρω'' φοβίζοντάς τον

Τουλάχιστον ήτανε λιπόσαρκος και με στιλ
αλλά πρέπει να ''τραβηχτεί για το καλό του!!!''
σε μεγαλύτερες αποστάσεις

Έχουμε δουλειά ακόμα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/08/2013 :  14:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
axaxaxaxa !
Ε δεν παίζεσαι - τελικά πρέπει να είναι το στυλ σου τέτοιο και δεν πρέπει να σε παρεξηγώ ..
Πάντως μέσα από ατελείωτα αναγνώσματα αυτό που βλέπω καθαρά είναι ότι αν πραγματικά θέλεις να προστατεύσεις κάποιον έχοντας στο νου σου την ηλικία του και μόνο, τότε εκτός από το να επιχειρήσεις να τον φρενάρεις από τις ταχύτητες επίσης το ίδιο θα πρέπει να κάνεις και για τις μεγάλες και συχνές αποστάσεις. Θεωρώ πως είναι τρόπον τινά οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος. Αλλιώς η μονομέρεια και το ετεροβαρές της "επέμβασής" σου ενέχει και άλλα χαρακτηριστικά ...

Του είπες ένα μπράβο του ανθρώπου ?!

Το παρακάτω βίντεο είναι αφιερωμένο σχεδόν σε όλους μας .. (καταφανώς όχι στον DeJan και Fidelio και συγνώμη για όσους άλλους μου διαφεύγουν)

http://www.youtube.com/watch?v=BnCzBzt_OdE

Είναι γενικότερο το θέμα Germanos κι έχει να κάνει με την κουλτούρα που μας καλλιεργήσανε οπότε μην το πάρεις προσωπικά. Όλος ο Ελληνισμός πάσχει και η νεκροψία το έδειξε ...

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε

Edited by - oldspikes on 01/08/2013 16:33:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/08/2013 :  16:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τελικά αφιερωμένο σε όλους :

http://www.youtube.com/watch?v=aqOw39qdAwA

ΠΡΟΣΟΧΗ: Όλοι εσείς οι Ανυπότακτοι, οι Απροσάρμοστοι και Ταραξίες, όλοι εσείς Ελεύθερα Πνεύματα και Πρωτοπόροι, όλοι εσείς οι Οραματιστές, και οι Ασυμβίβαστοι...

_░▒███████
░██▓▒░░▒▓██
██▓▒░__░▒▓██___██████
██▓▒░____░▓███▓__░▒▓██
██▓▒░___░▓██▓_____░▒▓██
██▓▒░_______________░▒▓██
_██▓▒░______________░▒▓██
__██▓▒░____________░▒▓██
___██▓▒░__________░▒▓██
____██▓▒░________░▒▓██
_____██▓▒░_____░▒▓██
______██▓▒░__░▒▓██
_______█▓▒░░▒▓██
_________░▒▓██
_______░▒▓██
_____░▒▓██

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2013 :  18:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο NIKOS T. στο άρθρο του :
Επίδραση Δύο Διαφορετικών Μεθόδων Διαλειμματικής Προπόνησης
( http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=5493 )
είχε δημοσιεύσει έναν σύνδεσμο/link για μια πολύ ενδιαφέρουσα επιστημονική προσέγγιση των διαλειμματικών / intervals αλλά από το link πια κατεβαίνει ένα άχρηστο κενό αρχείο.
Βρήκα το πρωτότυπο αλλού :

http://www.pe.uth.gr/hape/images/stories/emag/vol5_1/hape205.pdf


ΥΓ : ο Daniel νομίζω γράφει ότι τον ρεγουλατόρο στην όλη ιστορία τον κάνει το χαλαρό κομμάτι αμέσως μετά το interval. Αν δηλαδή θέλεις να αυξήσεις το στρες της άσκησης ΔΕΝ το κάνεις τόσο με την αύξηση του interval αλλά με την μείωση του χρόνου ανάμεσα στα interval. Βρίσκω ότι αυτό είναι το πιο πονηρό σημείο της όλης ιστορίας κι έτσι οι δοκιμές μου θα εστιαστούν εκεί και όχι στο καθεαυτού interval..

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2013 :  22:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες ! Ζήτω τα intervals !
Ό,τι πιο ξεσηκωτικό μετά τα sprints βέβαια.
Μετά από 7 αναθεματισμένες τραγικές δοκιμές επιτέλους η συνταγή (περί συνταγής πρόκειται όταν μιλάμε για intervals) πέτυχε και ήταν το κάτι άλλο !
Ενώ έβραζαν τα πάντα, το ταρτάν νόμιζα ότι είχε μπει στη μύτη μου κι εγώ ήθελα να φύγω γιατί το πρώτο δεν "έπιασε" τελικά δεν σταματούσα.
Ξεκίνησα για το ρυθμό 20"-30" (100m interval - 100m low intensity) αλλά μετά το πρώτο σταμάτησα τελείως. Απλά δεν έβγαινε με τίποτε.
Και σε λίγο σκέφτηκα να είμαι πιο γενναιόδωρος και ευέλικτος με τον εαυτο μου και να κάνω 30" τα 100m και όσο χρειαστώ το low intensity (τελικά περίπου 50" έβγαινε το low).
Αυτό ήταν. Διάνα! Αυτό ξεφεύγει από το να είναι άσκηση μόνο. Είναι αναζωογοννητικό τελείως !
Μόλις έκανα τα 6 πρώτα είπα πολύ ωραία για αρχή, ήταν τέλεια, ας σταματήσω, αλλά μόλις πήγαινα προς το τέλος του low intensity χωρίς να το καταλάβω έμπαινα για άλλο ένα και άλλο ένα και έφτασα στα 11 intervals ενθουσιασμένος και 172 σφυγμοί στοπ και η πιο ωραία έκπληξη για το τέλος : σε μόλις 5 λεπτά από το τέλος 108 σφυγμοί !
I love it !

__________________________________________________
"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 18 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000