Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Έκλεισε η ΕΡΤ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αφού σε πληρώνει.
Αν δεν αποφασίζει αυτός που σε πληρώνει, και είναι μια φορά "χουντικό"
πως μπορεί να επιβάλλει την απόψη του αυτός που πληρώνεται και να μην είναι 100 φορές πιο "χουντικό".
Δλδ να μου επιβάλλεις να σε πληρώνω?

Όποιος δεν του αρέσει, ζούμε σε έναν πλανήτη, υπάρχουν επιλογές. Αλλά προφανώς όχι καλύτερες για να μην θες να φυγεις με τιποτα.
Αν εσύ φέρεις έναν μάστορα 3 μέρες στο σπίτι σου, σκέφτεσαι να σου ζητάει πχ μονιμότητα? Τρελό δεν είναι?

Σκέφτεσαι επειδή τον έφερες μια φορά με 50€, την επόμενη φορά να σου επιβάλλει δια της βίας το ίδιο μεροκάματο?
Και να μην μπορείς να του προτινείς, να σου προτίνει, και αν δεν τα βρείτε να πάει ο καθένας στον δρόμο του?

Όταν στερείς την ελευθερία στις συναλλαγές, αρχίζουν και χτίζονται τα εκτρώματα μετά και το ένα φέρνει το άλλο

Δώστε βάση. Τα νούμερα είναι αληθινά

Ένας υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα που για να πάρουν 800€ στην τσέπη, κοστίζει η μισθοδοσία τους 1300€. (+500€ πάνε υπερ-πατρίδος. ήδη κρατήθηκαν 500€).
Από αυτά τα 800€/μήνα που μένουν όπως είναι οι κλιμακες τώρα, δίνεις περίπου άλλα 500€ για φόρο στο τέλος του έτους.
Από αυτά που θα ξαναμείνουν τώρα όταν ψωνίσεις οτιδήποτε ξαναδίνεις ένα 23%.

Ξεκίνησε με 1500€ έχεις ήδη φτάσει 600€ χωρίς ακόμα να ψωνίσεις τίποτα!!
Και μετά πρέπει να πληρώσεις ιδιωτικά κανάλια, νοσοκομεία ξαναπληρώνεις είτε επίσημα είτε ανεπίσημα (με φακελάκια κτλ) παραπαιδεία, κτλ κτλ. Όλα αυτά που υποτίθεται ήδη πληρώνεις!


ΠΧ η Ολυμπιακή κόστιζε μέσω φόρων Χ, και μετά είχε και τα πιο ακριβά εισιτήρια. Γιατί? Γιατί απλά όλο αυτό το 50% της εργασίας σου που σου παίρνει το κράτος, το τρώνε μαύρες τρύπες. Όχι δεν το τρώνε οικογένειες ψωμάκι και λοιπές εξυπνάδες του κότσιρα. Υπάρχουν οικογένειες να φάνε ψωμάκι, και να λειτουργεί και το κράτος και η ελευθερη αγορά.
Λέγεται ένα αξιοπρεπές επίδομα ανεργίας για όποιον δεν δουλεύει, αξιοκρατικό, απλό και τίμιο, και τέρμα. Τα άλλα.

Edited by - Deorum on 13/06/2013 13:14:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Απ'την άλλη γουστάρω αντιμνημονιακό Σαμαρά πως πάει γ@μι@ντας τον...μπένι και τον...ταβερνιάρη!



α χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα, κοίτα αν δεν είναι προσυμφωνημένμη τακτική "καλού-κακού μπάτσου" τότε οι βενιζελοκουβέληδες είναι υπέρτατες κότες λειράτες και αισχροί υποκριτές.

Και κρίμα για τον Κουβέλη, η στήριξη της κυβέρνησης είναι, για μένα, πολύ υπεύθυνη στάση, λογικό άλλωστε από έναν πολιτικό υπήρξε σύντροφος του Λεωνίδα Κύρκου, ενός αδαμάντινου πολιτικού, ενός πραγματιστή αριστερού, ενός ανθρώπου που ποτέ δεν θα αναγνωριστεί από την ιστορία όπως δεν αναγνωρίστηκε ποτέ από τους Έλληνες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jpsihκαι κατι τελευταιο. ακουω η ερτ ειχε 5% τηλεθεαση. ο σουλειμαν στον αντ1 χτυπαγε 30%. σημαινει οτι πρεπει η ερτ να δειξει "σουλειμαν" για να πιασει ψηλα νουμερα και να δικαιολογησει την υπαρξη της?

_______________________________________________
To hear nothing but breath. To feel nothing but heartbeat.



Όχι. Σημαίνει και αποδεικνύει για πολλοστή φορά ότι είμαστε κωλοέλληνες, τσιφτετέλληνες, όπως πολύ σωστά είχε πει ο Διονύσης Σαββόπουλος πολλά χρόνια πριν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά μεταξύ μας, Κύρκος με Κουβέλη είναι τεράστια η διαφορά. Επειδή ηταν συνεργάτες χρόνια δεν είναι και το...ίδιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τεράστια, μαζί σου, συμφωνούμε, κανείς δεν φτάνει τον Κύρκο από πάρα πολλές απόψεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marstay
Forum-Runner

Greece


158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://magikosaulos.wordpress.com/2013/06/13/m%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AE%CE%BE%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%81%CF%84/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by marstay

http://magikosaulos.wordpress.com/2013/06/13/m%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AE%CE%BE%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%81%CF%84/



Έλεος με τον φθηνό λαϊκισμό και τον βιασμό της λογικής...
Και με το "αφού κι εσείς βασανίζετε τους μαύρους" μη-επιχείρημα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marstay
Forum-Runner

Greece


158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  13:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by marstay

http://magikosaulos.wordpress.com/2013/06/13/m%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AE%CE%BE%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%81%CF%84/



Έλεος με τον φθηνό λαϊκισμό και τον βιασμό της λογικής...
Και με το "αφού κι εσείς βασανίζετε τους μαύρους" μη-επιχείρημα!



Έλεος αυτό λέω κι εγώ...όταν απολύσουν εσάς να δω αν θα συνεχίσετε να έχετε την ίδια χαιρεκακία. Κρατήστε τα 4 ευρώ σας και σε καλή μεριά. Ουφ σώσαμε και την Ελλάδα τέλεια! Τέλος πάντων βλέπω ότι η γνώμη του forum είναι διαφορετική από τη δική μου και δεν θέλω να έρθω σε κόντρα.

Φιλικά, συγγνώμη για το ύφος απλά δεν σας καταλαβαίνω με τίποτα.
¨

Edited by - marstay on 13/06/2013 13:59:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  14:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε παιδιά, δεν υπάρχει καμία χαιρεκακία, το γράφουμε κάποιοι και το λέμε τόσες φορές και συνεχίζετε άδικα μας πιστώνετε.
Από τη μεριά μου, τουλάχιστον.

(και δεν νομίζω ότι υπάρχει "γνώμη του φόρουμ", ο καθένας μας εκφράζει τη δική του)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

CaballoBlanco
Advanced Forum-Runner

Greece
378 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  14:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η γνώμη του φόρουμ δεν είναι διαφορετική από τη δική σου... Απλά, κάποιοι αργόσχολοι του κατά τα λοιπά παραγωγικού και αποδοτικού ιδιωτικού τομέα, δεν έχουν άλλη δουλειά από το να ποστάρουν ολημερίς. Προφανώς σκοτώνονται στη δουλειά... Α, ρε αναδιάρθρωση που μας αξίζει όλους...

quote:
Originally posted by marstay

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by marstay

http://magikosaulos.wordpress.com/2013/06/13/m%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AE%CE%BE%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%81%CF%84/



Έλεος με τον φθηνό λαϊκισμό και τον βιασμό της λογικής...
Και με το "αφού κι εσείς βασανίζετε τους μαύρους" μη-επιχείρημα!



Έλεος αυτό λέω κι εγώ...όταν απολύσουν εσάς να δω αν θα συνεχίσετε να έχετε την ίδια χαιρεκακία. Κρατήστε τα 4 ευρώ σας και σε καλή μεριά. Ουφ σώσαμε και την Ελλάδα τέλεια! Τέλος πάντων βλέπω ότι η γνώμη του forum είναι διαφορετική από τη δική μου και δεν θέλω να έρθω σε κόντρα.

Φιλικά, συγγνώμη για το ύφος απλά δεν σας καταλαβαίνω με τίποτα.
¨

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  14:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν υπαρχει γνωμη του φορουμ φιλε μου κι εγω που με τον ριγκο διαφωνω στο θεμα εν μερει, και παλι φιλοι..ολοι μπορουν να καταθετουν τη γνωμη τους...ακομα και γαυροι

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marstay
Forum-Runner

Greece


158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  14:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία, μιας και δεν έχω διαβάσει όλο το thread αλλά ξεκίνησα από το τέλος προς την αρχή είδα μαζεμένα τα μηνύματα σας και έσπευσα να απαντήσω. Οπότε όντως στην πορεία είδα και διαφορετικές απόψεις(λογικό). Το θέμα για εμένα είναι ότι η ερτ απλά δεν έπρεπε να κλείσει. Θα μου πεις θα ξανα - ανοίξει σε 3 μήνες. Ναι και τί θα αλλάξει? Θα μοιώσει στα 2/3 το budget και θα προσλάβει περισσότερους καλαματιανους...Τέλος πάντων η λύση δεν ήταν να κλήσει, στο κάτω κάτω και η υγεία προβληματική είναι και η παιδεία και πάει λέγοντας...τί να γίνει να αρχίζουμε να κλείνουμε σχολεία? Και πες με λαικιστή, ή ότι θες, θέλω πριν πέω για ύπνο να ακούω 3ο πρόγραμμα και όχι βανδή...

Edited by - marstay on 13/06/2013 14:20:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

marstay
Forum-Runner

Greece


158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  14:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

δεν υπαρχει γνωμη του φορουμ φιλε μου κι εγω που με τον ριγκο διαφωνω στο θεμα εν μερει, και παλι φιλοι..ολοι μπορουν να καταθετουν τη γνωμη τους...ακομα και γαυροι

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Ακόμα και γαύροι? Δεν υπάρχει κάτι στο καταστατικό του forum? Μήπως να βάζατε? ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧ

Το ξέρω ρε παιδιά εννοείται ότι δεν υπάρχει πρόβλημα κουβέντα κάνουμε αυτό έλειπε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  14:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by marstay

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by marstay

http://magikosaulos.wordpress.com/2013/06/13/m%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%AE%CE%BE%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%81%CF%84/



Έλεος με τον φθηνό λαϊκισμό και τον βιασμό της λογικής...
Και με το "αφού κι εσείς βασανίζετε τους μαύρους" μη-επιχείρημα!



Έλεος αυτό λέω κι εγώ...όταν απολύσουν εσάς να δω αν θα συνεχίσετε να έχετε την ίδια χαιρεκακία. Κρατήστε τα 4 ευρώ σας και σε καλή μεριά. Ουφ σώσαμε και την Ελλάδα τέλεια! Τέλος πάντων βλέπω ότι η γνώμη του forum είναι διαφορετική από τη δική μου και δεν θέλω να έρθω σε κόντρα.

Φιλικά, συγγνώμη για το ύφος απλά δεν σας καταλαβαίνω με τίποτα.
¨


Δεν θέλεις να καταλάβεις!!!!!!! Εμάς μας έχουν απολύσει ήδη!!!!!!! Και μάλιστα επειδή ΕΣΕΙΣ τα φάγατε!!!!!!

Trollidas Trollygouring Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2013 :  14:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και μάλιστα δεν είναι μόνο τα 4 ευρώ, αλλά και τα επιπλέον ποσά από τους φόρους, δηλαδή υπερπολύτιμους πόρους της κοινωνίας!!

Trollidas Trollygouring Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000