Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Έκλεισε η ΕΡΤ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

georgios1990
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:06:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και κοιταξτε τωρα πως τραγικοποιουν την κατασταση στην τηλεοραση αυτη τη στιγμη..αλλα οταν ηταν παπαγαλακια της κυβερνησης ηταν καλα και παραπληροφορουσαν τον λαο..και να δειτε οτι θα συσπειρωσουν ολα τα βυσματα και θα ριξουν την κυβερνηση βαζωντας μπροστα τον Α.ΤΣΙΠΡΑ..δυστυχως εκλογες >τσιπρας>πτωσευση>δραχμη>απολυτη πεινα εφτασε.... εδω ειμαστε και θα το δειτε..και δεν με νοιαζει αν εχω καινουργιο αμαξι καινουργια παπουτσια gps ρολοι i phone απλως την δυνατοτητα να κανω οικογενεια θελω και να μην ειμαι μες στο αγχος αν θα μου τελειωσουν τα χρηματα

Δεν είμαι Αθηναίος, ούτε Έλληνας πολίτης, αλλά πολίτης του κόσμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgios1990
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και εννοειται οτι ο σαμαρας το εκανε επιτηδες για να πεσει η κυβερνηση και να μην σκασει η χωρα στα χερια του

Δεν είμαι Αθηναίος, ούτε Έλληνας πολίτης, αλλά πολίτης του κόσμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Ρε αυτόχειρα, είσαι κατά των ισοπεδώσεων και τον αφορισμών, και θυμάμαι έλεγες ότι οποιοσδήποτε πιστεύει σε κάποιον Θεό είναι Βλάκας.



α καλα...
Οπως εχω ξαναπεί "το δυσκολότερο πράγμα του κόσμου είναι να συνεννοηθείς με τους Έλληνες στα ελληνικά". Δυστυχως σε αυτόν τον άξονα, δε μπορώ να συζητήσω, σόρι. Οποτε απο μενα game over, δεν έχω άλλα credits να ταίσω το μηχάνημα σαυτο το θρεντ.
Μπορείτε να χαρείτε ελεύθερα με την ανεργία όσων απολύονται, μπορείτε εναλλακτικά να τους μαζέψετε στην Ομόνοια και να τους κάψετε ή να τυπώσετε τα πρόσωπα τους σε Α4 και να παίζετε βελάκια κάθε πρωί. Έτσι, θα νιώθετε καλύτερα, εξάλλου, μην ξεχνάτε είναι εχθροί σας, αυτοί σας φάγαν τα λεφτά.
Τσαο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgios1990
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@aytoxeiras οταν ο τυπος πηγαινε με αποστολη να περιγραψει τον ταδε αγωνα και εμενε σε σουιτα και χρεωνε το δημοσιο χαβιαρι και πουρα..οταν ο κΠαπαδοπουλος παιρνει 20000 το επεισοδιο..ναι τοτε μου εφαγαν τα χρηματα μου σαφως οχι το μεγαλυτερο ποσοστο αλλα μου εφαγε..και μην ξεχνας ειτε κλεψεις 100ε ειτε 1000000 ε και παλι κλεφτης εισαι...

Δεν είμαι Αθηναίος, ούτε Έλληνας πολίτης, αλλά πολίτης του κόσμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by Nek2000

Δεν είναι 20€/μήνα εκτός και αν έχεις 5 σπίτια . 50,88€ το χρόνο πληρώνουμε για ΕΡΤ δηλαδή 4€/μήνα. Νομίζω ότι είπαν ότι δεν θα πληρώσουμε για όσο καιρό δεν θα λειτουργεί.
2680 εργαζόμενοι



Έχει περίπου δίκιο. Ένας λογαριασμός 7ετίας που είδα, για σπίτι 83τμ2 (μάλλον κάτω του μέσου όρου), είχε 14€ ΕΡΤ στο δίμηνο. Άρα ~85€/χρόνο.

Αν έχεις 2 σπίτια (πχ εξοχικό στο χωριό?)
Τεσπα το νόημα είναι το ίδιο. Και αυτό να μην ήταν, θα ήταν στο ΦΠΑ. Η λογική δεν αλλάζει. Μέσω φόρων εξάλλου τσοντάρουμε αρκετά παραπάνω.


Μπερδεύετε την ΕΡΤ με τα Δημοτικά Τέλη. Για την ΕΡΤ είναι 50,88/χρόνο ανεξάρτητα από τα τετραγωνικά μέτρα, την τιμή ζώνης κλπ. Τα υπόλοιπα είναι δημοτικά τέλη, ταπ και κάτι άλλα τα οποία φαίνονται μαζί με την χρεώση της ερτ και δεν θα κοπούν σίγουρα. Το λέω πληροφοριακά μόνο, γιατί θα τα δείτε στον επόμενο λογαριασμό και θα νομίζετε ότι είναι για την ΕΡΤ.
Και νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι αν έχεις πολύ μικρή κατανάλωση (κάτω από 50kwh - πχ στο εξοχικό), δεν πληρώνεις καθόλου ερτ.
Έχουν πλάκα πάντως στην ΕΡΤ γιατί λένε να βγούμε όλοι στους δρόμους για να φωνάξουμε κατά των μέτρων και της τρόικα. Λίγο αργά το θυμήθηκαν. Θα ήθελα να τους δω τι θα έλεγαν αν έπαιρναν πίσω την απόφαση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgios1990
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

[quote]Originally posted by Deorum

[quote]Originally posted by Nek2000
[
Έχουν πλάκα πάντως στην ΕΡΤ γιατί λένε να βγούμε όλοι στους δρόμους για να φωνάξουμε κατά των μέτρων και της τρόικα. Λίγο αργά το θυμήθηκαν. Θα ήθελα να τους δω τι θα έλεγαν αν έπαιρναν πίσω την απόφαση.

ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ

Δεν είμαι Αθηναίος, ούτε Έλληνας πολίτης, αλλά πολίτης του κόσμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgios1990
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελευταιες πληροφοριες που ειχα απο φιλο αστυνομικο τους εχουν σε επιφυλακη φοβουνται οτι αποψε θα γινει πανικος

Δεν είμαι Αθηναίος, ούτε Έλληνας πολίτης, αλλά πολίτης του κόσμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτόχειρα, τα ονόματα με αφίσες στο σύνταγμα "ΚΑΤΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ" κτλ, δεν τα έβαλαν άνθρωποι με τα δικά μου βελάκια στο σύνταγμα, αλλά μάλλον το αντίθετο. Ούτε τις κρεμάλες κτλ.

Τώρα αν δεν θές να απαντήσεις επί της ουσίας οκ. Είσαι πάντως αφοριστικός, και υποτροπιασες πάλι με το χαρήκαμε κτλ για τις απολύσεις. Σωστά δεν μπορούμε να συννεοηθούμε στα ελληνικά τελικά.

Για τον αφορισμό περί αθείσμού ή μη θα μου επιτρέψεις να μην μπω στην μικρο-κουβέντα, να παραθέσω τι έγραψες, να δουμε ποιος δεν διατύπωσε σωστά ποιος δεν κατάλαβε σωστά.

Επί της ουσίας όμως δεν απαντησες , τι προτινείς να γίνει με αυτό το πρόβλημα που λέγεται Μαύρη τρύπα.
Μία, μας κατηγόρησες για ισοπεδωτές και ότι χαρήκαμε, οκ πες οτι χαρήκαμε, είμαστε χαιρέκακοι, επί της ουσίας ποια η γνώμη σου.?
Μία ότι δεν μπορείς να συνεννοηθείς.

Ας αφήσουμε τις προσωπικές αντεκλήσεις, και πες μας επί της ουσίας.

Τι να γίνει η ΕΡΤ?

Πόσα κρατικά κανάλια θέλουμε?
Πόσο να τα χορηγούμε?
Πόσο να κερδίζουν?

Πως να διορίζονται εκεί? Πόσο μισθό να παίρνουν.

Και άλλα αναπάντητα ερωτήματα για εμένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό, το να είναι το πρωί ανοιχτή η ΕΡΤ, και το μεσημέρι να αποφασίζουν κάποιοι ανευθυνουπεύθυνοι να κλείσει την ίδια μέρα το βράδυ, είναι ΦΑΣΙΣΜΟΣ. Ακόμη κι αν το κλείσιμο είναι η ενδεδειγμένη λύση, υπάρχουν και κάποιες στοιχειώδεις δημοκρατικές διαδικασίες που πρέπει να ακολουθούνται. Δεν θα μας κάνουν Βόρεια Κορέα.

Στην Ελλάδα υπήρχε από ανέκαθεν το πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι. Τώρα έχει εξελιχθεί και σε, ξεπουλήσει κεφάλι.

Τις ατιμίες τους με τις προσλήψεις πρέπει να διορθώσουν, όπως και τη χρησιμοποίηση των καναλιών ως μέσο προπαγάνδας. Να μην αγοράζουμε τσάμπιονς λιγκ και αγώνες ποδοσφαιρικών και μπασκετικών ανωνύμων εταιριών χρηματοδοτόντας Γιαννακόπουλους και Μαρινάκηδες, να μη χρυσοπληρώνουμε την εκπομπή του κάθε Παπαδόπουλου. Όχι να κλείνουν και να ξεπουλάνε τα αγαθά και τα κεκτημένα μας.

Edited by - KostasPVol on 11/06/2013 20:41:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aristoula
Advanced Forum-Runner



226 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, το θέμα είναι πολύ βαθύτερο -κατ'εμέ-.

Η κατάργηση της δημόσιας τηλεόρασης (και όχι ενός κρατικού καναλιού...ας μην ξεχνάμε τι σημαίνει το αρκτικόλεξο ΕΡΤ)συνεπάγεται τη διαχείριση και διάδοση των πληροφοριών από ιδιωτικούς φορείς πίσω από τους οποίους κρύβονται πολλοί τύπου Μπόμπολα και Βγενόπουλου...Επι της ουσίας, ανάγεις τον ιδιωτικό τομέα σε βασίλειο παροχής δημοσίων αγαθών επαναπλαισιώνοντάς τον στο νεοφιλελεύθερο πρότυπο.

Ο πρόεδρος τα'χει πει καιρό τώρα
http://www.youtube.com/watch?v=p1iXOH0FTA8



ΥΓ: Σ'αυτή τη ζωή, όλα έχουν ένα τέλος, εκτός από τ' αγγούρια και τα λουκάνικα που έχουν δύο.
https://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
H Χούντα αποφάσισε... κλείνει η EPT ... και για να προλάβω τυχόν "συμπαθούντες" και "υπερασιστές" της θα απαντήσω μόνο σε όσους αντιστέκονται και είναι αλληλεγγυοι στην δημόσια τηλεόραση και τους 2656 εργαζόμενους-απολυόμενους , προσεχώς για ειδήσεις πολιτιστικά και ψυχαγωγία απευθυνθείτε στο Δ.Ν.Τ, τραπεζίτες, βιομηχάνους, MAT, και λοιπούς παρατρεχάμενους...

Edited by - xipolitos on 11/06/2013 22:10:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgios1990
Newbie Forum Runner

Greece


31 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ARISTOULA ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΑΝ Η ΕΡΤ ΜΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΟΥΣΕ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΖΩΗ ΦΕΡΕΦΩΝΟ ΤΗΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ..ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΟΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Δεν είμαι Αθηναίος, ούτε Έλληνας πολίτης, αλλά πολίτης του κόσμου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αλήθεια είναι ότι το είχαν ξεφτιλίσει το θέμα με μισθούς και δήθεν υπερτιμολογημένες παραγωγές. Τώρα κακώς παραπονιούνται.
Εγώ όμως θα σταθώ στο ότι ενώ λέγανε πριν 15 μέρες (Κεδίκογλου) περίπου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κλείσει, έκλεισε!!!!!
Να προσθέσουμε εδώ ότι ο αριθμός ανέργων του Greecovery του Αντώνη μεγαλώνει κατά 2.656 ανθρώπους. Και βέβαια όσο μεγαλώνει το νούμερο είναι σίγουρο ότι θα μικραίνουν και οι μηνιαίες αποδοχές. Όχι μόνο στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα.
Όλα τελειώσαν απλά με 1 ρύθμιση νομοθετικού περιεχομένου όπου στην ουσία "σουτάραν" τα παιδιά τους. Φανταστείτε τι άλλο έχουν σχεδιάσει για μας............
Και βέβαια το ότι οι 4 υπουργοί των "συνεργατών" της κυβέρνησης μόνο τυχαίο δεν είναι γιατί έτσι και αλλιώς πέρασε και χωρίς τη δική τους υπογραφή. Γελοίοι πολιτικοί ελιγμοί του κ@λου. Δήθεν αγωνιστές.
Δεν θα έπρεπε να χαιρόμαστε για την εξέλιξη, όχι γιατί δεν θα είχαμε δίκιο, αλλά γιατί θα παίζαμε το παιχνίδι των πολιτικών "διαίρε και βασίλευε". Σήμερα αυτοί, αύριο κάποιοι άλλοι, μεθαύριο εμείς.
Φοβάμαι ότι ο μοναδικός υπεύθυνος που σπρώχνει τον κόσμο στα άκρα είναι οι ίδιοι που σύμφωνα με τις "δημοσκοπήσεις" έχουν καλά ποσοστά.
Για το χαράτσι της ΕΡΤ είπαν στο χαζοκούτι ότι σταματάει να πληρώνεται μέχρι να ιδρύσουν 1 καινούργιο φορέα, οπότε θα ξανάρθει και μάλλον σε πιο ακριβά επίπεδα. Γι΄ αυτό μη χαίρεστε ότι το γλυτώσατε............
Να ξεκαθάρισω ότι δεν είμαι οπαδός της πλειοψηφικής αντιπολίτευσης, όμως τα πράγματα όλο και στενεύουν χωρίς περιθώρια βελτίωσης.


The more you hurry to succeed, the longer it will take to succeed.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aristoula
Advanced Forum-Runner



226 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  20:58:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by georgios1990

@ARISTOULA ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΑΝ



Δεν ΘΑ είχε... για μένα ΕΧΕΙ, χωρίς ΑΝ επί προκειμένω

ΥΓ: Σ'αυτή τη ζωή, όλα έχουν ένα τέλος, εκτός από τ' αγγούρια και τα λουκάνικα που έχουν δύο.
https://www.facebook.com/pages/Newfish-runners-club/400630823330559
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2013 :  21:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειμαι αλληλεγγυος με οποιονδηποτε τα τελευταια χρονια φωναζει για την υποδουλωση , την απωλεια εθνικης κυριαρχιας και το ξεπουλημα της Πατριδας μου....

...μονο που δυστυχως πολλοι το ξεπουλημα το θυμουνται μονο οταν θιγονται προσωπικα!



μεχρι σημερα , οι δημοσιογραφοι της ΕΡΤ ηταν - δυστυχως - μερος του μηχανισμου προπαγανδας της ΚΑΤΟΧΙΚΗΣ κυβερνησης της Χωρας μου.

Σημερα καλουν το Λαο σε εξεγερση...αυριο αν η αποφαση αλλαξει θα γυρισουν πιθανοτατα στον προηγουμενο ρολο τους...

Σημερα καποιοι αλλοι δημοσιοι υπαλληλοι ξεφυσουσαν με ανακουφιση γιατι το κλεισιμο της ΕΡΤ αυξησε τις πιθανοτητες να παραμεινουν οι ιδιοι στη θεση τους...

Αυριο που θα ερθει η σειρα τους θα ενωθουν με τους ηδη απολυμενους της ΕΡΤ σε Κοινο αγωνα για την αποκατασταση της αδικιας...



οσο ο καθενας κοιταει την παρτη του, και κοιταει να σωσει τον κωλο του εις βαρος των αλλων, τοσο τα σχεδια τους θα υλοποιουνται βημα-βημα...οσο ο Ελληνας δεν εχει αξιες και ιδανικα στα οποια να πιστευει, τοσο θα ειναι ευκολα ελεγχομενος.
Για αυτο το πρωτο βημα των μεταπολιτευτικων κυβερνησεων που προετοιμασαν το εδαφος για τη σημερινη ΧΟΥΝΤΑ ηταν να αφαιρεσουν απο τον Ελληνα τα Ιδανικα που τον κρατησαν ενωμενο χιλλιετιες και να τον κανουν ενα, χωρις αρχες καταναλωτικο ζω-ον που νοιαζεται μονο για την παρτη του.
τα υπολοιπα ηταν απλα.......

ακομα και αν ξεσηκωθει σημερα το βραδυ ο λαος, παλι για την παρτη του ο καθενας θα το κανει οποτε παλι στο ιδιο σημειο θα καταληξουμε.
Γιατι μυαλα δεν αλλαξαμε ακομη και τιποτα δεν δειχνει οτι θα το κανουμε συντομα.........οποτε καλα παθαινουμε.
Οταν πιασουμε πατο ισως βαλουμε μυαλο!!!!

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000