Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Έκλεισε η ΕΡΤ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  14:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Και κάτι ακόμη:
Κάθε ψήφος μου, εθνικές εκλογές, ΤΑ, ΤΕΕ, ΠΣΧΜ, προέκυψε μετά από πολύ σκέψη, διάβασμα, συζητήσεις, συναντήσεις.
Ψήφισα και ανθρώπους (που θεωρώ) άξιους αλλά και ιδεολογίες.
Προφανώς κάποιες φορές ψήφισα με πολύ βαριά καρδιά, με τη λογική του "το μη χείρον", αλλά καμία φορά δεν μετάνοιωσα.
Ποτέ δεν ήταν η ψήφος μου αποτέλεσμα συναλλαγής.


Φίλε Κώστα, νομίζω ότι το να κάθεσαι να εξηγείς δημοσίως τι είσαι και πώς ψήφιζες κάθε φορά, με τι κριτήρια κ.λπ. είναι τελείως λάθος. Το ίδιο ακριβώς λάθος (λάθος κατά την γνώμη μου) έχουν κάνει ή εξακολουθούν να κάνουν κατά καιρούς και οι Deorum, Μανώλης2004, Nick F (ίσως και άλλοι που μου διαφεύγουν), λες και υπάρχει υποχρέωση να απολογούμαστε σε κάθε προσωπική επίθεση και χαρακτηρισμό κάθε τυχάρπαστου (ναι, όπως το γράφω και δεν εννοώ το nkouk, γενικά μιλάω), και να προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες. Ό,τι καταλάβει ο καθείς, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε, όπως λέει και το τραγούδι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Rigelian

Και κάτι ακόμη:
Κάθε ψήφος μου, εθνικές εκλογές, ΤΑ, ΤΕΕ, ΠΣΧΜ, προέκυψε μετά από πολύ σκέψη, διάβασμα, συζητήσεις, συναντήσεις.
Ψήφισα και ανθρώπους (που θεωρώ) άξιους αλλά και ιδεολογίες.
Προφανώς κάποιες φορές ψήφισα με πολύ βαριά καρδιά, με τη λογική του "το μη χείρον", αλλά καμία φορά δεν μετάνοιωσα.
Ποτέ δεν ήταν η ψήφος μου αποτέλεσμα συναλλαγής.


Φίλε Κώστα, νομίζω ότι το να κάθεσαι να εξηγείς δημοσίως τι είσαι και πώς ψήφιζες κάθε φορά, με τι κριτήρια κ.λπ. είναι τελείως λάθος. Το ίδιο ακριβώς λάθος (λάθος κατά την γνώμη μου) έχουν κάνει ή εξακολουθούν να κάνουν κατά καιρούς και οι Deorum, Μανώλης2004, Nick F (ίσως και άλλοι που μου διαφεύγουν), λες και υπάρχει υποχρέωση να απολογούμαστε σε κάθε προσωπική επίθεση και χαρακτηρισμό κάθε τυχάρπαστου (ναι, όπως το γράφω και δεν εννοώ το nkouk, γενικά μιλάω), και να προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες. Ό,τι καταλάβει ο καθείς, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε, όπως λέει και το τραγούδι...


άργησα λίγο,αλλά κατάλαβα οτι πρέπει να πάψεις να ασχολείσαι σε τέτοιου είδους "συζητήσεις" γιατί η ταμπέλα δίνει και παίρνει' δυστυχώς....


______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απο το '77 εως το '85 ο Ρήγας είχε τα καλύτερα κορίτσια!!
Απίθανα χρόνια!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α, να αρχίσω κι εγώ να γράφω τι έχει ειπωθεί μέσα και έξω από το φόρουμ, ύβρεις σε πολιτικούς, υπουργούς, πρωθυπουργούς και ΠτΔ, δεν θα βγάλουμε άκρη!

quote:
Originally posted by Nek2000

Χαρακτηρισμοί και φράσεις όπως "κομμουνιστών", "συριζαίοι ",

1. "Εκπληκτικός, αδιανόητος φασισμός αλλά από πολλούς δεν θα αναγνωριστεί καν ως φασισμός! Αυτό θα πει σεβασμός στην διαφορετική άποψη!"(ποιος το είπε αυτό Κώστα;),
"Ποιοι είναι στη Μεσογείων; Κάν'τε όσοι Αθηναίοι μια βόλτα να δείτε ποιοι και πόσοι είναι"(αυτό και αν είναι στερεότυπο),

2. "Η δημοκρατία δεν είναι ο συνδικαλισμός-στρατός κατοχής στην Ελλάδα ούτε οι δήθεν (και οριζόμενες από ποιους ως) "λαϊκές" κινητοποιήσεις. "(αντιδημοκρατικοί δηλαδή),
3. "δημοκρατικά εκλεγμένης κυβέρνησης στην οποία αντιτίθενται φασιστικά μια ομάδα εργαζομένων που θεωρεί ότι θίγεται και που αντικειμενικά θίγεται λιγότερο από κάθε άλλο απολυθέντα/άνεργο. Ο φασισμός είναι εκεί έξω και μας απειλεί όλους.",



1. Για να θυμηθούμε και γιατί το είπα! Επίσης κρίνω άποψη και όχι άτομο.

Italics: Δεν το είπα εγώ, αλλά γιατί στερεότυπο; Έχεις προσέξει ότι οι φωτό είναι σχεδόν όλες κοντινά πλάνα; Ας πάμε όλοι μια βόλτα να συζητήσουμε εκεί, εγώ μέσα.

2. Και πάλι κρίνω άποψη και όχι άτομο/α. (στην παρένθεση λογικό άλμα και συμπέρασμα που ποτέ δεν έβγαλα, πας στο άλλο άκρο και ασπρο-μαύρο)

3. ε, τι; Δεν χαρακτήρισα ή προσέβαλα κανέναν! Πολύ δε περισσότερο κανέναν συνομιλητή μου!

Προσέξτε:
άλλο το "είσαι μαλάκας"
άλλο το "λες μαλακίες"
Έχουν τεράστια, θεμελιώδη διαφορά.
Το πρώτο είναι προσωπική επίθεση, ad hominem ξεκάθαρο και προσβλητικό.
Το δεύτερο είναι μια τραβηγμένη κριτική (ειδικά όταν δεν φέρνει αντεπιχειρήματα) σε άποψη.

Επίσης καλό είναι να ξεχωρίζουμε το γεγονός από την άποψη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ Deorum (27η και 28η σελίδα)

Μπερδεύεις Γιώργο το επάγγελμα με το λειτούργημα. Η δημοσιογραφία είναι επάγγελμα, ο βουλευτής (υποτίθεται) λειτούργημα. Η ένωση των δημοσιογράφων (για την οποία πάντως δεν έχω καλή γνώμη), απαιτεί όπως είναι φυσιολογικό άλλωστε, να ακολουθούν όλοι τις αποφάσεις που παίρνονται, για το καλό όλων τους. Απεργοσπάσεις και αποδοχές μείωσης μισθού, στρέφονται κατά όλων των υπολοίπων, καθώς ανοίγει ο δρόμος να εξαναγκαστούν και οι υπόλοιποι να κάνουν στο ίδιο. Η πράξη των δημοσιογράφων του σκάι (πρώτος διδάξας ο σκάι), ήταν ενάντια των αποφάσεων και των υπολοίπων δημοσιογράφων, και ορθά τιμωρήθηκαν. Τη δουλειά τους βέβαια την έκαναν, σκοπός επετεύχθη κι ας τιμωρήθηκαν.

Οι βουλευτές εκλέγονται από το λαό (πολλοί από τη ζήμενς, τους εργολάβους κλπ, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία), και η υποχρέωσή τους είναι να ψηφίζουν όπως κρίνουν και όπως τους ζητά ο λαός (πάντα υποτίθεται), και όχι αναγκαστικά όπως απαιτεί ο αρχηγός του κόμματος. Το τονίζει το Σύνταγμα, το οποίο και εδώ καταπατείται με τη διαγραφή όσσων ψηφίζουν έστω και μια φορά αντίθετα (υπάρχει μάλιστα πάντα και ο εκβιασμός ότι αυτό θα συμβεί οποιαδήποτε φορά μελλοντικά το κάνουν, για όσους ως τώρα παραμένουν υπάκουοι). Όσο γι'αυτό που έγραψες μεικά ποστ πριν "κάτι που φυσικά είναι εντελώς πιο φυσιολογικό, καθώς ούτε την δουλειά του χάνει ο βουλευτής, ούτε τίποτα, απλά συμφωνούν ότι πλέον δεν τα βρίσκουν μεταξύ τους", σαφώς δεν ισχύει, καμμία συμφωνία δεν γίνεται να πάρουν άλλο δρόμο ο καθένας, τον διώχνουν κανονικά και με συνοπτικές διαδικασίες, θέλει δε θέλει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Κάποιοι υποστηρίζουν ότι έχουμε χούντα κτλ κτλ.
Κάποιοι άλλοι ότι έχουμε δημοκρατία.
Είναι εντυπωσιακές οι προσβολές και οι άσχημοι προσωπικοί χαρακτηρισμοί από τους πρώτους για την αντίθετη άποψη των δεύτερων!

ΚώσταΠ, θα μπορούσα να πω ότι ελπίζω κι εσύ να κάνεις την αυτοκριτική σου και να καταλάβεις κάποια πράγματα, αλλά δεν το λέω διότι αν είναι να μιλάμε με τέτοιες προσωπικές αιχμές, τι νόημα έχει;


Επιλεκτικά τα βλέπεις και πάλι Κώστα. Ή μήπως είπες τίποτα όταν κάποιος υποστηρικτής της πλευράς των δεύτερων μίλησε για κοπρόσκυλα, βάζοντας ψευδή είδηση. Έκανα το κόπο να του δείξω πως έχουν τα πράγματα ζητώντας του να ανακαλέσει (20η σελίδα), αλλά έκανε το κορόιδο, έριξε τη λάσπη και έφυγε, ούτε και ενοχλήθηκε κανείς της "δεύτερης πλευράς". Το ίδιο εκλεκτό μέλος πριν 4 μήνες σε άλλο θέμα που γράφαμε, έγραψε ότι "δικαιολογούμε μαλακίες". Και πάλι καμμία αντίδραση της "2ης πλευράς", σου το είχα επισημάνει και τότε (http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=8481&whichpage=16).
(υγ. τώρα μάλιστα διαβάζω και καλά λόγια γι'αυτόν)


Για την αυτοκριτική, τα είχαμε συζητήσει και πέρυσι. Γνωστή η κατάσταση με το ξεπούλημα και τα χαράτσια. Και καλά κάποιος που έχει περιουσία και θα χάσει "απλά" ένα μέρος της αν δεν του το φάνε οι ληστές όλο. Υπάρχουν όμως πάρα πολλοί συμπατριώτες μας που βρίσκονται σε απελπιστική κατάσταση, σε απόγνωση, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ, και έχουν επιλογές μεταξύ του να πεθάνουν από ασιτία, να αυτοκτονήσουν, να ψάχνουν στα σκουπίδια, να αφήσουν τα παιδιά τους στο δρόμο, ενώ παράλληλα να μένουν στο σπίτι τους εφόσον δεν είναι άστεγοι, χωρίς αγαθά όπως το ρεύμα και το νερό. Ενώ παράλληλα κινδυνεύουν και με φυλάκιση επειδή δεν έχουν να πληρώσουν τα άνομα κερατιάτικα χαράτσια.

Από όσα έχω γράψει ως τώρα για να δείξω ότι δεν είναι δημοκρατία αυτά που γίνονται, πήρα επιτέλους στην 23η σελίδα μια σειρά παραδοχής σου: "Φυσικά και ο νόμος περί ευθύνης υπουργών δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει στην εποχή μας όπως και η βουλευτική ασυλία.". Κατά τα άλλα επιμένεις να μιλάς με τα στερεότυπα για δημοκρατικά εκλεγμένες κυβερνήσεις κλπ, παρότι όλα καταρίπτονται όταν στελέχη αυτών των δημοκρατικά εκλεγμένων κυβερνήσεων θα βρίσκονταν ισόβια στη φυλακή αν δεν υπήρχαν αυτοί οι νόμοι που οι ίδιοι εφηύραν και αποδέχεσαι ότι κακώς υπάρχουν. Και που αντί να είναι φυλακή, κυβερνούν και από πάνω.
Βάση και της αναφοράς σου στην ίδια σελίδα που όντως ισχύει, "Οι ψηφοφόροι έχουν τεράστια ευθύνη των επιλογών τους", θεωρώ έστω έμμεσα υπεύθυνους όσους αποδέχονται το φαύλο κάποιων καταστάσεων, αλλά επιμένουν κατά τα άλλα να τις αναγνωρίζουν ως νόμιμες. (Έστω κατά τη γνώμη μου), παίρνουν συμπολίτες τους στο λαιμό τους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Α, να αρχίσω κι εγώ να γράφω τι έχει ειπωθεί μέσα και έξω από το φόρουμ, ύβρεις σε πολιτικούς, υπουργούς, πρωθυπουργούς και ΠτΔ, δεν θα βγάλουμε άκρη!

Για πολιτικούς που θα βρίσκονταν φυλακή για εσχάτη προδοσία για πολλά και διάφορα θέματα, η οργή ξεχειλίζει, και η μπάλα παίρνει και συναδέλφους τους που φταίνε λιγότερο. Πίστεψέ με, αν η δικαιοσύνη εφαρμοζόταν πάνω τους, οι ύβρεις δεν θα υπήρχαν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1. Κώστα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από τα κοπρόσκυλα που τα είπα έτσι, αλλά διαβάζοντας όλες τις σελίδες και μέχρι να φτάσω στο τέλος το ξέχασα. Πάντως από το λινκ που παρέθεσες δεν αποδεικνύεται ότι η είδηση είναι ψευδής απλώς ότι ΘΑ καταθέσουν μήνυση γιατί ΔΗΘΕΝ θίχτηκαν..Τέλος πάντων, αν αυτό σε κάνει ευτυχισμένο ζητάω συγνώμη από την ΕΡΤ και της εύχομαι να ξανανοίξει με 700000 υπαλλήλους...
2. Η διαφορά των πλευρών μας είναι ότι εσείς (η πλευρά Α) βρίζετε εμάς τους Β και μάλιστα οι πιο πολλοί είστε και ανώνυμοι. Ενώ εμείς της Β βρίζουμε μόνο τους πολιτικούς και το Δημόσιο και μάλιστα επώνυμα..



Trollidas Trollygouring Team
Garmin Νo, Mavrin Yes!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(μια χαρά τα έγραψα τότε, thanks που μου το θύμισες γιατί το είχα ξεχάσει! )

Το γράφω λοιπόν, αντιγράφοντας από εκεί που παραθέτεις: Με καλύπτει ο Deorum ο Gypaetos και στην ουσία (αλλά όχι στον τρόπο έκφρασης) ο Μανώλης. )

Η κατάργηση του νόμου περί ευθύνης υπουργών, της βουλευτικής ασυλίας αλλά και του ακαδημαϊκού ασύλου είναι θέσεις μουπολύ πριν το φόρουμ!

(πάω να φάω 2 πιτόγυρα και θα συνεχίσω στα υπόλοιπα!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  15:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kλείσιμο της ΕΡΤ
και ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ
ακούω...

Αληθεύει;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  16:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, οι δημοκρατικά εκλέγμένες κυβερνήσεις δεν είναι στερεότυπο αλλά fact.
O κόσμος ψήφισε έτσι, εγώ αυτό λέω, εσύ λες μια άποψη πάνω στο γιατί ο κόσμος ψήφισε έτσι.

"Βάση και της αναφοράς σου στην ίδια σελίδα που όντως ισχύει, "Οι ψηφοφόροι έχουν τεράστια ευθύνη των επιλογών τους", θεωρώ έστω έμμεσα υπεύθυνους όσους αποδέχονται το φαύλο κάποιων καταστάσεων, αλλά επιμένουν κατά τα άλλα να τις αναγνωρίζουν ως νόμιμες. (Έστω κατά τη γνώμη μου), παίρνουν συμπολίτες τους στο λαιμό τους."

Χμ, θα μπορύσα να το αντιστρέψω απόλυτα και να πω ότι η αριστερά και η νοοτροπία (κατά τη γνώμη μου πάντα) που αυτή δημιούργησε φταίνε για την κατάστασή μας σήμερα επομένως είναι έμμεσα υπεύθυνοι όσοι δεν το αναγνωρίζουν και παίρνουν συμπολίτες τους στο λαιμό τους! Αλλά δεν το λέω!

Τι λέω: Για την σημερινή μας κρίση συνολικά (και γενικά, το τονίζω αυτό και το ξανατονίζω) η τιμωρία μας είναι ανάλογη των κριμάτων μας. Το πρόβλημα είναι ότι αυτοί που έφταιξαν λιγότερο, πληρώνουν περισσότερο και αντίστροφα. Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πω αυτό πια...

και ξαναπαραθέτω τι έλεγα τότε:

quote:
Originally posted by Rigelian

εεε, καλημέρα σας! Τι να πρωτοσχολιάσω, θα ξαναμπώ στο τριπάκι και θα γράφω σεντόνια και δεν προλαβαίνω! Σας διαβάζω, όμως. Ακόμα χρωστάω μια απάντηση στον Γυπαετό στους ντοπαρισμένους Κενυάτες!

Με καλύπτει ο Deorum ο Gypaetos και στην ουσία (αλλά όχι στον τρόπο έκφρασης) ο Μανώλης.
Γνωρίζετε ότι είμαι φιλελεύθερος, (στα νιάτα μου πέρασα από το τότε ΚΚΕ Εσωτ. και την πρώτη φορά που ψήφισα το 1989 ψήφισα Μανόλη Γλέζο που τότε κατέβαινε μόνος του) οπότε ανάλογες θα είναι και οι απόψεις μου.
Θεωρώ τον καπιταλισμό ως το λιγότερα χειρότερο σύστημα και τη σημερινή κοινοβουλευτική δημοκρατία more or less το λιγότερα χειρότερο πολίτευμα.

Θεωρώ ότι ο σύριζα (παρά το ότι έχει μαζέψει όλο το "καλό" παλιό παπανδρεϊκό πασόκ) και η χα είναι οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος: Φασισμός, υφέρπων και ενίοτε ολοφάνερος.

Έχω πολύ συγκεκριμένη άποψη για τον χρυσό, τα μεταλλεύματα και τα ορυκτά της Ελλάδας τόσο γενική όσο και ειδική διότι παλιά εργαζόμουν σε μεταλλευτική εταιρεία και ξέρω μερικά πράγματα παραπάνω. Απλά, δεν θα την εκφράσω εδώ.

Το "μαζί τα φάγαμε" θεωρώ ότι είναι η σωστότερη κουβέντα που έχει ειπωθεί από έλληνα πολιτικό, υπό την έννοια ότι η συνολική τιμωρία είναι ανάλογη με τη συνολική ευθύνη, αλλά δυστυχώς ατομικά δεν είναι καθόλου έτσι: Πληρώνουν ανήθικα περισσότερο αυτοί που έφαγαν λιγότερο.

Δίνω πολύ μεγάλο βάρος στην ατομική ευθύνη του κάθε πολίτη, του κάθε ανθρώπου γενικότερα, της κάθε προσωπικότητας και δεν δέχομαι να κατηγορώ κάποιον άλλον ότι δεν κάνει καλά τη δουλειά του αν εγώ, πάνω και πρώτα απ' όλα δεν είμαι οκ.

Θεωρώ ότι είμαστε (από πάντα) μια σάπια και διεφθαρμένη κοινωνία οπότε κάθε πτυχή/έκφανσή της θα είναι σάπια και διεφθαρμένη: από την πολιτική, την κάθε εξουσία, τον αθλητισμό, τα πάντα.

Προσπαθώ να μην προσβάλλω κανέναν συνομιλητή μου, αν ποτέ το έχω κάει σίγουρα δεν ήταν εσκεμμένο, ζητώ συγγνώμη.

Προσπαθώ να αλλάξω τον μικρόκοσμό μου γινόμενος η αλλαγή που θέλω, να σέβομαι τους νόμους προσπαθώντας να πείσω και τους άλλους να το κάνουν αυτό.

Τρέχω για την ευχαρίστησή μου και να προσπαθήσω να είμαι στον Ημί στα Τρίκαλα να τα πούμε από κοντά με τον Κώστα!



...ανακαλύπτοντας ότι δεν έχω απαντήσει στον Gypaeto (ή δεν το θυμάμαι!) και ότι όντως τα είπαμε στα Τρίκαλα με τον Κώστα αλλά και στη Θεσσαλονίκη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  16:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Αυτό με τα αυγά ποιος έξυπνος της κυβέρνησης το είπε και το αναπαράγετε όλοι; Ο μόνος τρόπος για να φας αυγά είναι να τα κάνεις ομελέτα; Να τα κάνεις βραστά.
Ένας άλλος τρόπος είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=aazP6zvJmiQ&feature=player_embedded#!
[/quote]
Ο Μαρξ το είπε αν δεν κάνω λάθος!
[/quote]
Το εψαξα λίγο και άλλοι λένε ο Στάλιν, άλλοι ο Λένιν, άλλοι ο Ροβεσπιέρος, μέχρι και για το Ναπολέοντα διάβασα. Μάλλον το έχουν πει όλοι οι παραπάνω, αλλά είναι άγνωστο ποιος το πρωτοείπε. Είναι γαλλική παροιμία των μέσων του 18ου αιώνα κατά την επικρατέστερη εκδοχή που βρήκα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  16:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και πάω για σιέστα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  16:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos


Αυτό με τα αυγά ποιος έξυπνος της κυβέρνησης το είπε και το αναπαράγετε όλοι; Ο μόνος τρόπος για να φας αυγά είναι να τα κάνεις ομελέτα; Να τα κάνεις βραστά.
Ένας άλλος τρόπος είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=aazP6zvJmiQ&feature=player_embedded#!


Ο Μαρξ το είπε αν δεν κάνω λάθος!
[/quote]
Το εψαξα λίγο και άλλοι λένε ο Στάλιν, άλλοι ο Λένιν, άλλοι ο Ροβεσπιέρος, μέχρι και για το Ναπολέοντα διάβασα. Μάλλον το έχουν πει όλοι οι παραπάνω, αλλά είναι άγνωστο ποιος το πρωτοείπε. Είναι γαλλική παροιμία των μέσων του 18ου αιώνα κατά την επικρατέστερη εκδοχή που βρήκα.
[/quote]

ρε σεις, ο Γωεργίου το είπε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/06/2013 :  16:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Gypaetos


Αυτό με τα αυγά ποιος έξυπνος της κυβέρνησης το είπε και το αναπαράγετε όλοι; Ο μόνος τρόπος για να φας αυγά είναι να τα κάνεις ομελέτα; Να τα κάνεις βραστά.
Ένας άλλος τρόπος είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=aazP6zvJmiQ&feature=player_embedded#!


Ο Μαρξ το είπε αν δεν κάνω λάθος!


Το εψαξα λίγο και άλλοι λένε ο Στάλιν, άλλοι ο Λένιν, άλλοι ο Ροβεσπιέρος, μέχρι και για το Ναπολέοντα διάβασα. Μάλλον το έχουν πει όλοι οι παραπάνω, αλλά είναι άγνωστο ποιος το πρωτοείπε. Είναι γαλλική παροιμία των μέσων του 18ου αιώνα κατά την επικρατέστερη εκδοχή που βρήκα.
[/quote]

ρε σεις, ο Γωεργίου το είπε!
[/quote]
Ασ'τα αυτά και πες για τους ντοπαρισμενους Κενυάτες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000