Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 πονος και στα 2 γονατα!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2013 :  17:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasilis dr

Όχι στο ταρτάν, ΝΑΙ σε χώμα, χόρτο!!


Ναί και πάλι ναί!
Σε ταρτάν μόνο διαλειματικές κ ίσως τέμπο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldspikes
Advanced Forum-Runner



245 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2013 :  15:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spyridoula

Όταν το είχα ψάξει στο ίντερνετ, είχα συναντήσει πολλές απόψεις, συγκεχυμένες θα έλεγα. Τελικά, πότε πρέπει να κάνουμε διατάσεις, παιδιά?? Για διαφωτίστε τους νεότερους εσείς οι έμπειροι! ή να κάνουμε ένα γκάλοπ?! :P



πρακτικά να σου πω ότι αν δεν κάνω διατατικές ποδιών πριν ξεκινήσω τότε την έχω βάψει και το έχω καρατσεκαρισμένο από πολλά χρόνια αυτό ενώ αντίθετα για τις διατατικές του κορμού δεν βρήκα να μου συμβαίνει τίποτε όταν τις παρέλειψα παρόλα αυτά τις κάνω. Όλα αυτά πριν τις ταχύτητες γιατί τώρα ότι αναφέρεται σε προθέρμανση το εφαρμόζω όσή ώρα κι αν μου κοστίζει καλή ώρα στον Dejan (και πλειομετρικές και drills) και αν δεν είμαι ευχαριστημένος δεν προχωράω στο κυρίως πιάτο - αρκετά έπαθα

"Αυτό που περιφρονείτε, αυτό με κάνει να ελπίζω" Νίτσε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2014 :  10:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επαναφέρω το θέμα για να μην ανοίγω καινούριο.

Έχω ενόχληση έως πόνο και στα δύο γόνατα μόνο κατά το τρέξιμο. Απ'ότι καταλαβαίνω έχει να κάνει με τη γωνία κλίσης γιατί στο περπάτημα δεν μ'ενοχλούν καθόλου. Τόσο που για να το δοκιμάσω αν πέρασε πρέπει να το τρέξω.
Εμφανίστηκε και στα δύο ταυτόχρονα και λίγο περισσότερο στο αριστερό. Υποψιάζομαι ένα ζευγάρι παπούτσια με υπερβολική στήριξη για το πάτημά μου το οποίο όμως και το παρόπλισα.
Η ενόχληση ξεκινά μετά το ζέσταμα περίπου στο 3ο χιλ. και στο 5ο αναγκάζομαι να σταματήσω γιατί έχω την αίσθηση ότι θα κάνει ένα γερό κρακ (το αριστερό) και θα κάνω ζημιά. Το δεξί απλά ενοχλεί και ίσως πονάει αλλά δε δίνει την αίσθηση του κρακ.
Αυτό συνέβει 2 φορές όπου είπα μετά από ξεκούραση 3-4 ημερών να δοκιμάσω να δώ αν πέρασε.
Πόνο στο ανεβοκατέβασμα σκάλας δεν έχω αλλά στο κατέβασμα έχω λίγο την αίσθηση της μη σταθερότητας στα γόνατα.
Δεν έχουν πρηστεί, δεν πονάνε σε όλες τις υπόλοιπες κινήσεις.

Κλακ-κλακ έκαναν εδώ και χρόνια τα γόνατά μου σε βαθύ κάθισμα μόνο αλλά δεν με ενοχλούσαν.
Πιάνοντας το αριστερό από πάνω και δοκιμάζοντας σε έκταση, βρίσκω ένα συγκεκριμένο σημείο κλίσης που κάνει ένα ελαφρύ κρακ που το αισθάνομαι επειδή το ακουμπώ.

Μου κάνει εντύπωση γιατί στη προετοιμασία του Μέγα Αλέξανδρου δεν είχα κανένα θέμα παρά τον όγκο των χιλιομέτων και μετά το μαραθώνιο που είπα ότι όλο το μήνα θα τον βγάλω χαλαρά με 30-40χιλ./εβδομάδα, μου βγήκε στη ξεκούραση.

Προχθές είπα να του δώσω μια εβδομάδα ολόκληρη ξεκούρασης και να ξαναδοκιμάσω και αν δε στρώσει να το κοιτάξω.
Εν τω μεταξύ από τη στιγμή που δεν υπάρχει πόνος-πρήξιμο κλπ. δε σηκώνει και άλλου είδους αντιμετώπιση π.χ. αντιφλεγμονώδη κλπ. Καμιά κρέμα βάζω αλλά μόνο και μόνο για την ιδέα γιατί δεν βρίσκω το λόγο.
Πάσα γνώμη ευπρόσδεκτη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2014 :  12:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πιθανότερο είναι ότι έχεις σύνδρομο λαγονοκνημιαίας ταινίας. Είναι εξωαρθρικό και ουσιαστικά φλεγμαίνει το περιόστεο του έξω μηριαίου κονδύλου από την τριβή της κατάφυσης της λαγονοκνημιαίας ταινίας. Έχει πολλούς προδιαθεσικούς παράγοντες (αύξηση όγκου προπόνησης, ανατομικές ιδιαιτερότητες-ραιβά γόνατα, χρήση παπουτσιών που προστατεύουν από υπερπρηνισμό, τρέξιμο στην ίδια κατεύθυνση στο στίβο, τρέξιμο στην άκρη ασφάλτου με κλίσεις κλπ) Διάγνωση δεν γίνεται από απόσταση. Πρέπει να πας σε ορθοπεδικό να το επιβεβαιώσει με ειδική δοκιμασία. Δεν απαιτείται μαγνητική ή αξονική. Θέλει ξεκούραση, ειδικές διατάσεις & roller foam και ενδυνάμωση των οπίσθιων γλουτιαίων & του τετρακέφαλου.μηραίου Χτύπα στο google iliatibia syndrom IT stretchings & θα βρεις πολλά. Επαναλαμβάνω ότι αν σέβεσαι τον εαυτό σου και αγαπάς το τρέξιμο πρέπεις να πας πρώτα σε ορθοπεδικό για επιβεβαίωση διάγνωσης. Δεν μπορεί να βασίζεσαι στις απαντήσεις του forum, όπου ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. Οτιδήποτε μείνει αθεράπευτο μπορεί να κάνει περισσότερη ζημιά, από όση φαντάζεσι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2014 :  13:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να είναι είναι ταινία, θα πρέπει να σε πονάει σε αυτό ακριβώς το σημείο:




Edit: λάθος φωτο πριν...

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 28/04/2014 14:44:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jvass79
Newbie Forum Runner

6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2014 :  14:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
nimi καλησπέρα, αυτό που θα σου πρότεινα είναι να μην ξαναπροθήσεις να τρέξεις και να επισκεφτείς άμεσα ορθοπεδικό, κατά προτίμηση με ειδίκευση στις αθλητικές κακώσεις,

Μέτα τον τελευταίο κλασσικό μαραθώνιο, είχα τα ίδια ακριβώς συμπτώματα που περιγράφεις, μετά από πέντε μήνες προσπάθειας να τρέξω και εφόσον ο πόνος δεν υποχωρούσε αποφάσισα να πάω σε ορθοπεδικό, δυστυχώς προφανώς κατά τον μαραθώνιο μου είχε δημιουργηθεί οστικό οίδημα και λόγω του ότι το πίεζα δεν υποχωρούσε με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί βλάβη στον χόνδρο ο οποίος δεν έχει δίκη του αιμάτωση αλλά αιματώνεται εκ διαχύσεως από το υποκείμενο οστό.

Το οστικό οίδημα με αρκετή ξεκούραση επανέρχεται άλλα ο χόνδρος όχι, απαιτεί χειρουργική επέμβαση, όποτε είναι προτιμότερο να ξεκουραστείς 5 - 6 εβδομάδες και να επανέλθεις υγιείς, πάρα να δημιουργήσεις μεγαλύτερη βλάβη.


quote:
Originally posted by nimi

Επαναφέρω το θέμα για να μην ανοίγω καινούριο.

Έχω ενόχληση έως πόνο και στα δύο γόνατα μόνο κατά το τρέξιμο. Απ'ότι καταλαβαίνω έχει να κάνει με τη γωνία κλίσης γιατί στο περπάτημα δεν μ'ενοχλούν καθόλου. Τόσο που για να το δοκιμάσω αν πέρασε πρέπει να το τρέξω.
Εμφανίστηκε και στα δύο ταυτόχρονα και λίγο περισσότερο στο αριστερό. Υποψιάζομαι ένα ζευγάρι παπούτσια με υπερβολική στήριξη για το πάτημά μου το οποίο όμως και το παρόπλισα.
Η ενόχληση ξεκινά μετά το ζέσταμα περίπου στο 3ο χιλ. και στο 5ο αναγκάζομαι να σταματήσω γιατί έχω την αίσθηση ότι θα κάνει ένα γερό κρακ (το αριστερό) και θα κάνω ζημιά. Το δεξί απλά ενοχλεί και ίσως πονάει αλλά δε δίνει την αίσθηση του κρακ.
Αυτό συνέβει 2 φορές όπου είπα μετά από ξεκούραση 3-4 ημερών να δοκιμάσω να δώ αν πέρασε.
Πόνο στο ανεβοκατέβασμα σκάλας δεν έχω αλλά στο κατέβασμα έχω λίγο την αίσθηση της μη σταθερότητας στα γόνατα.
Δεν έχουν πρηστεί, δεν πονάνε σε όλες τις υπόλοιπες κινήσεις.

Κλακ-κλακ έκαναν εδώ και χρόνια τα γόνατά μου σε βαθύ κάθισμα μόνο αλλά δεν με ενοχλούσαν.
Πιάνοντας το αριστερό από πάνω και δοκιμάζοντας σε έκταση, βρίσκω ένα συγκεκριμένο σημείο κλίσης που κάνει ένα ελαφρύ κρακ που το αισθάνομαι επειδή το ακουμπώ.

Μου κάνει εντύπωση γιατί στη προετοιμασία του Μέγα Αλέξανδρου δεν είχα κανένα θέμα παρά τον όγκο των χιλιομέτων και μετά το μαραθώνιο που είπα ότι όλο το μήνα θα τον βγάλω χαλαρά με 30-40χιλ./εβδομάδα, μου βγήκε στη ξεκούραση.

Προχθές είπα να του δώσω μια εβδομάδα ολόκληρη ξεκούρασης και να ξαναδοκιμάσω και αν δε στρώσει να το κοιτάξω.
Εν τω μεταξύ από τη στιγμή που δεν υπάρχει πόνος-πρήξιμο κλπ. δε σηκώνει και άλλου είδους αντιμετώπιση π.χ. αντιφλεγμονώδη κλπ. Καμιά κρέμα βάζω αλλά μόνο και μόνο για την ιδέα γιατί δεν βρίσκω το λόγο.
Πάσα γνώμη ευπρόσδεκτη!



Jvass
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2014 :  15:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Για να είναι είναι ταινία, θα πρέπει να σε πονάει σε αυτό ακριβώς το σημείο:



Aν είναι έτσι τότε σίγουρα δεν είναι. Γιατί κι εγώ αυτό θυμόμουν από αυτά που διαβάζω κατά καιρούς στο φόρουμ.
Η ενόχληση και κατά το τρέξιμο ο πόνος είναι στο κέντρο. Και μάλιστα κέντρο-κέντρο, ούτε μπροστά ούτε πίσω.
Τα πλαινά είναι μια χαρά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2014 :  15:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
jvass79 ευχαριστώ για την απάντηση ανν και με τρόμαξες...
το κουφό είναι το πότε βγήκε. Δεν θα'πρεπε αμέσως μετά το μαραθώνιο να έχω ενοχλήσεις? 20μέρες μετά μου βγήκε και μάλιστα πιο χαλαρές μέρες από αυτές δεν γινόταν...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jvass79
Newbie Forum Runner

6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2014 :  15:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν χρειάζεται να τρομάζεις, άλλα εφόσον σε πονάει μην προσπαθείς να τρέξεις, θα το επιβαρύνεις. είναι προτιμότερο να το ξεκουράσεις εντελώς για κάνα μήνα. Και φυσικά ενδυνάμωση ποδιών, και εάν μπορείς βάλε στο πρόγραμμά σου το κολύμπι, θα ξεχάσεις κάθε πόνο.

Τώρα για το αν θα έπρεπε να έχεις ενοχλήσεις αμέσως μετά τον μαραθώνιο, δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση, αλλά γενικότερα ο μαραθώνιος είναι μεγάλη επιβάρυνση και θέλει πολύ σωστή αποκατάσταση. εγώ κατά την διάρκεια του μαραθωνίου ένιωσα κάποια μικρη ενοχλήση άλλα δεν έδωσα σημασία, τις επόμενες ημέρες πέταγα, και ξαφνικά μετά από κάνα μήνα δεν μπορούσα να τρέξω πάνω από 3 χλμ, χωρίς ενόχληση.
quote:
Originally posted by nimi


jvass79 ευχαριστώ για την απάντηση ανν και με τρόμαξες...
το κουφό είναι το πότε βγήκε. Δεν θα'πρεπε αμέσως μετά το μαραθώνιο να έχω ενοχλήσεις? 20μέρες μετά μου βγήκε και μάλιστα πιο χαλαρές μέρες από αυτές δεν γινόταν...



Jvass

Edited by - jvass79 on 28/04/2014 15:25:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alikikor
Newbie Forum Runner



26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2014 :  13:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και από μένα!

Νέα στο forum και στο τρεξιμο γενικά. Θέλω λίγο και εγώ τα φώτα σας!
Ξεκίνησα το τρέξιμο πριν από 1,5 μήνα περίπου. Ξεκίνησα με περπάτημα αργά αργά και σιγά-σιγά άρχισα να τρέχω όπου δε 2 εβδομάδες περίπου έπιασα τα 30 λεπτά συνεχόμενου τρεξίματος και ανέβασα τον χρόνο στα 45 λεπτά σιγά σιγά και 5-6 φορές την εβδομάδα με μέσω όρο την εβδομάδα περίπου 40 χιλ.
Τρέχω στο Τρίτσης για όσους ξέρουν και το έδαφος δεν είναι και το πιο ομαλό που υπάρχει ειδικά στο δασάκι που ειναι με μικρά πανω κάτω το έδαφος. Το σαββατο που μας πέρασε έτρεχα με έναν ριθμό περίπου 6/χιλ και όλα μια χαρα! έκανα 8 χιλ. Την κυριακή όμως που πήγα για τρέξιμο μετά από 2,5 χιλίομετρα άρχισα να νιώσω και εγώ πόνο στο αριστερό γόνατο (μπροστά όχι πλάι) το οποίο όσο πήγαινε ήταν και ποιο δυνατός. Τνην επομένη έκανα μόνο περπάτημα και έβαλα και voltaren και σήμερα που ξαναπήγα για τρέξιμο ενώ ξεκίνησα μια χαρα μετά από μία μικρή ανηφορίτσα και περίπου στα 2,5 χιλιόμετρα πάλι τα ίδια. Στο περπάτημα ήταν οκ αλλά στο τρέξιμο ειδικά στα πιο ανώμαλα σημεία ξαναπόναγε. Βασικά έχω φρικάρει με την ιδέα ότι ισως δεν πρέπει να τρέξω για λίγο (τι σας λέω τώρα ε?) και δεν ξέρω τι να κάνω. Μετά από πολλά χρόνια άρχισα να αθλούμαι πάλι (έκανα για μια 10ετία πρωταθλητισμό στην κολύμβηση) και τρελαινομαι στην ιδέα ότι ίσως έχω θέμα. Τι με συμβουλεύετε οι πιο έμπειροι? Έχω βάλει και σαν στοχο τον νοεμβριο για την κλασσικη διαδρομη και πραγματικα δεν ξέρω τι να κάνω τώρα.

Σας ευχαριστω και sorry για το μεγάλο κείμενο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2014 :  14:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nimi

jvass79 ευχαριστώ για την απάντηση ανν και με τρόμαξες...
το κουφό είναι το πότε βγήκε. Δεν θα'πρεπε αμέσως μετά το μαραθώνιο να έχω ενοχλήσεις? 20μέρες μετά μου βγήκε και μάλιστα πιο χαλαρές μέρες από αυτές δεν γινόταν...



...όπως ακριβώς στα λέει ο "79"! Προφανώς ο Μαραθώνιος σε κούρασε περισσότερο από ότι αισθανόσουνα και "στο φύλαγε"! ΑΜΕΣΗ επίσκεψη σε ορθοπεδικό! Λαγός δεν είναι...δεν έχεις τα κλασικά τουλάχιστον συμπτώματα, κάτι όμως μπορεί να παίζει με το υποσύστημα της επιγονατίδας (π.χ. χοντροπάθεια), χωρίς αυτό να είναι κάτι για να σε τρομάξει. Η αστάθεια στο γόνατο που αισθάνεσαι στις σκάλες είναι επίσης σύμπτωμα της χοντροπάθειας. Στην τελική όμως μόνο η γνώμη του γιατρού θα σε κατευθύνει προς τις επόμενες κινήσεις σου!

Συμβουλή: όσο δεν ξέρεις τί ακριβώς έχεις ΜΗΝ τρέχεις (καθόλου!). Πιθανόν να χρειαστείς ενδυνάμωση της περιοχής (γονάτου) μέσα από συγκεκριμένες ασκήσεις.

Περαστικά!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jvass79
Newbie Forum Runner

6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2014 :  21:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλησπερα alikikor

Θεωρω οτι δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι και εαν σου αρεσει το τρεξιμο, τιποτα δεν μπορει να σε σταματησει, ακομη και ενας σοβαρός τραυματισμος, αρκει να ακολουθησεις καποιους βασικους κανονες διατασεις παντα μετα απο καθε προπονηση το ξερω ειναι βαρετες αλλα απαραίτητες, επιθεματα παγου μετα απο καθε προπονηση, και εφοσον σε ποναει αποφυγε τα ανωμαλα εδαφη και κανε προπονησεις σε ταρταν η γρασιδι, και φυσικα εαν ο πονος επιμενει μην το πιεζεις. Εφοσον ησουν και κολυμβητρια στο παρελθον γιατι δεν βαζεις και μια δυο προπονησεις κολυμπι εναλλακτικα, θα σε βοηθησει πολυ.


quote:
Originally posted by alikikor

Καλησπέρα και από μένα!

Νέα στο forum και στο τρεξιμο γενικά. Θέλω λίγο και εγώ τα φώτα σας!
Ξεκίνησα το τρέξιμο πριν από 1,5 μήνα περίπου. Ξεκίνησα με περπάτημα αργά αργά και σιγά-σιγά άρχισα να τρέχω όπου δε 2 εβδομάδες περίπου έπιασα τα 30 λεπτά συνεχόμενου τρεξίματος και ανέβασα τον χρόνο στα 45 λεπτά σιγά σιγά και 5-6 φορές την εβδομάδα με μέσω όρο την εβδομάδα περίπου 40 χιλ.
Τρέχω στο Τρίτσης για όσους ξέρουν και το έδαφος δεν είναι και το πιο ομαλό που υπάρχει ειδικά στο δασάκι που ειναι με μικρά πανω κάτω το έδαφος. Το σαββατο που μας πέρασε έτρεχα με έναν ριθμό περίπου 6/χιλ και όλα μια χαρα! έκανα 8 χιλ. Την κυριακή όμως που πήγα για τρέξιμο μετά από 2,5 χιλίομετρα άρχισα να νιώσω και εγώ πόνο στο αριστερό γόνατο (μπροστά όχι πλάι) το οποίο όσο πήγαινε ήταν και ποιο δυνατός. Τνην επομένη έκανα μόνο περπάτημα και έβαλα και voltaren και σήμερα που ξαναπήγα για τρέξιμο ενώ ξεκίνησα μια χαρα μετά από μία μικρή ανηφορίτσα και περίπου στα 2,5 χιλιόμετρα πάλι τα ίδια. Στο περπάτημα ήταν οκ αλλά στο τρέξιμο ειδικά στα πιο ανώμαλα σημεία ξαναπόναγε. Βασικά έχω φρικάρει με την ιδέα ότι ισως δεν πρέπει να τρέξω για λίγο (τι σας λέω τώρα ε?) και δεν ξέρω τι να κάνω. Μετά από πολλά χρόνια άρχισα να αθλούμαι πάλι (έκανα για μια 10ετία πρωταθλητισμό στην κολύμβηση) και τρελαινομαι στην ιδέα ότι ίσως έχω θέμα. Τι με συμβουλεύετε οι πιο έμπειροι? Έχω βάλει και σαν στοχο τον νοεμβριο για την κλασσικη διαδρομη και πραγματικα δεν ξέρω τι να κάνω τώρα.

Σας ευχαριστω και sorry για το μεγάλο κείμενο



Jvass
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2014 :  21:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά, δεν είναι και τόσο απαραίτητες οι διατάσεις, μη νομίζεις...
Και κάτι άλλο (χωρίς να μου πέφτει λόγος βέβαια): Απρίλιο μήνα είσαι σε θέση να τρέχεις μέχρι 8 χλμ και Νοέμβριο θες να τρέξεις 42;


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2014 :  21:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Καλά, δεν είναι και τόσο απαραίτητες οι διατάσεις, μη νομίζεις...
Και κάτι άλλο (χωρίς να μου πέφτει λόγος βέβαια): Απρίλιο μήνα είσαι σε θέση να τρέχεις μέχρι 8 χλμ και Νοέμβριο θες να τρέξεις 42;


"My sport is your sport's punishment"


Τωρα που αρχισα να κανω διατασεις εσυ μας λες οτι δεν ειναι απαραιτητες .

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2014 :  21:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτσι, για να μην ησυχάζεις ποτέ..!!!


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000