Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Suunto το ανάγνωσμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
337 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2014 :  11:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για την απαντηση!!! Είναι καινούργιο κΙ δεν έχει και κόστος αποστολής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece

1885 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2014 :  11:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cranfield

Ευχαριστώ για την απαντηση!!! Είναι καινούργιο κΙ δεν έχει και κόστος αποστολής.

Χτύπα το!!!
IVORTEAM : 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Edited by - Ivorman on 06/07/2014 11:40:57

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece

8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2014 :  12:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:

καλησπέρα,

Βρήκα το ambit 1 σε πολύ καλή τιμή 250€ σε σχέση με 380€ το ambit 2 αξίζει ή όχι καθώς είχε η πρώτη γενία κάποια προβλήματα αν δεν κάνω λάθος?.

Ευχαριστώ

Απ ότι ξέρω το ambit 1 δεν σηκώνει αναβάθμιση και αυτός ήταν ο λόγος που προχωρησαν στο ambit 2.
Προσωπικά δεν θα το έπαιρνα, αν θέλεις περίμενε λίγες μέρες υπάρχει σημαντική πιθανότητα να πουληθεί ambit 2,αγορασμένο από το galaxy(17/5/13).

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

someone
Forum-Runner

76 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2014 :  13:47:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:

καλησπέρα,

Βρήκα το ambit 1 σε πολύ καλή τιμή 250€ σε σχέση με 380€ το ambit 2 αξίζει ή όχι καθώς είχε η πρώτη γενία κάποια προβλήματα αν δεν κάνω λάθος?.

Ευχαριστώ

Με τα συγχωρήσεως αλλα .... σε παπαρια τιμή το βρήκες.
με 250 euro ή 350 usd with delivery μπορείς να παρεις το ambit2 απο αυτό το μαγαζί: http://www.clevertraining.com/showproduct.aspx?ProductID=8114&SEName=suunto-ambit2-outdoor-gps-watch

petransfhp
Advanced Forum-Runner

270 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2014 :  16:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι κάτοχος του Τ6D ,
έχω πρόβλημα στο να ανεβάσω τα δεδομένα sto movescount.
Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από το καλωδιο USB ?

πχ movestick ?

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
232 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2014 :  00:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λογικά σύντομα θα βγει το ambit3 γι'αυτό τα σκοτώνουν τώρα στο clevertraining. Επιπλέον κάτι διάβασα και στο watchuseek ότι κάναν ένα λάθος και φαινόταν κάπου στο movescount το ambit3 peak και ακόμα ένα μοντέλο του ambit3 χωρίς όμως περισσότερες λεπτομέρειες. Αναμένουμε. Αν και με αυτά τα λεφτά που βρίσκεις το ambit2 στο clevertraining δεν παίζει να βρεις τέτοιου τύπου ρολόι με τίποτα. Ήμουν έτοιμος να το πάρω για να αλλάξω το παλιό ambit που έχω αλλά κρατήθηκα. Εις αναμονή του ambit3 το Σεπτέμβριο.

Rogue Runner

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
337 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2014 :  22:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τους φόρους και εγγύηση τι γίνεται αν είναι η παραγγελία απο Αμερική?

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
232 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2014 :  23:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για φόρους φίλε μου δεν γνωρίζω εγώ έχω άτομο αμερική που θα μου τα έστελνε. Όσον αφορά την εγγύηση η Suunto σε αντίθεση με άλλες εταιρίες 'δεν λέμε ονόματα' προσφέρει παγκόσμια εγγύηση. Δεν έχει σημασία αν το πήρες από το πακιστάν. Αν το ρολόι είναι μέσα στο χρόνο της εγγύησης κάνεις ένα request στο customer service στο movescount και μετά από μερικές μέρες έχει έρθει μεταφορική και στο παίρνει και το στέλνει σε 1-2 μέρες φινλανδία. Και από εκεί στο ξαναστέλνουν πίσω. Ούτε να μπλέκεσαι με τοπικές αντιπροσωπίες ούτε τίποτα.. Βέβαια το θέμα είναι το ρολόι να είναι μέσα στην εγγύηση αλλιώς νομίζω ότι πρέπει να πληρώσεις και τη μεταφορική.

Rogue Runner

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
232 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  14:21:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και να ο DCR έκανε το ένα preview από το ambit3.. Έτσι που το διάβασα στα γρήγορα, εκτός από το bluetooth και τη συμβατότητα με διάφορα apps στο κινητό δεν μου έκανε και τρομερή εντύπωση. Απλά ένα ambit2 με bluetooth ΧΩΡΙΣ ANT/ANT+. Ούτε αύξηση της μνήμης ή της μπαταρίας πράγμα όντως δύσκολο. Αλλά τι να πεις. Μένουμε στο ambit1 :) Κάνει τη δουλειά του ακόμα.

Rogue Runner

Initiative
Advanced Forum-Runner

216 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  16:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιλάμε για παλμούς μέσα στο νερό....είναι σοβαρό update...!

Rory
Senior Forum-Runner

Greece

618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2014 :  22:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά μην τρελέ με τις αναλύσεις του DC. Το παλικάρι είναι garminάκιας.
Δείτε τις προτάσεις για το 2014 και θα καταλάβετε. Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο .....Όλα garmin.
Όπου συμφέρει βάζει παράγοντα το χρήμα όπου αλλού συμφέρει βάζει τη χρήση. Δεν ξέρω αν παίρνει ποσοστά ή απλά έχει υποστήριξη απ την garmin αλλά όταν πρόκειται για άλλες μάρκες δεν είναι αντικειμενικός

πχ
Trail/Ultra Running – Best in Class: Suunto Ambit2 if on sale, or Fenix2 at normal pricing.....χέσε μας λέμε ρε φίλε!

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται όμως να σηκωθείς!

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
337 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2014 :  11:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δείτε έχει και την αρχική του εκτίμηση για το ambit 3 μάλλον δεν το βλέπει και πολύ θετικά...

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
232 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2014 :  12:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει δεν επηρεαζόμαστε, suunto-άκηδες είμαστε στο κάτω κάτω, αλλά εγώ από την δικιά μου μεριά έτσι πως το βλέπω δεν έχει κάτι ιδιαίτερο για μένα προσωπικά. Το ότι κάνεις upload από το ρολόι στο κινητό τα moves είναι πολύ σημαντικό και ένα από τα ποιο σημαντικά features για μένα. Κινητό δεν χρησιμοποιώ ποτέ στις προπονήσεις μου οπότε τη συνδεσιμότητα με το κινητό έτσι ώστε να χρησιμοποιώ apps στο κινητό κλπ δεν τη χρειάζομαι. Από κει και πέρα η δυνατότητα για underwater heartrate monitoring για αυτούς που ασχολούνται με το κολύμπι φυσικά και είναι πολύ καλή περίπτωση, αλλά και πάλι, δεν κολυμπάω :) Θα ήθελα πολύ να είχε μεγαλύτερη μπαταρία και να κρατάει παραπάνω αλλά δε μπορείς να τα έχεις όλα. Μένουν να δούμε πολλά όταν βγει το ρολόι στη retail του μορφή με το τελικό software. Τελικά η μνήμη διπλασιάστηκε από όσο ξαναδιάβασα. Θετικό. Ακόμα είναι νωρίς βέβαια και μένουν να δούμε πολλά. Για παράδειγμα θα έχει συνδεσιμότητα μόνο με iphone; Ή και με android τηλέφωνα.. Πάντως όπως και να έχει τα garmin θα τα ρίχνει πολύ :) Μόνο η ποιότητα κατασκευής αν λάβουμε υπόψη άστο...

Rogue Runner

Rory
Senior Forum-Runner

Greece

618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2014 :  14:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ παίζω και με Garmin και με Suunto. Τι να πω; Όλα καλά είναι. Υποκειμενικό ειναι. Γυναίκα, αυτοκίνητο και ρολόϊ τρεξίματος που λένε :)
Το κάθε ένα με τα πλεονεκτήματά του και φυσικά τι θέλει ο χρήστης να έχει.
Πιο πολύ είπα για τον DC γιατί δε νομίζω να είναι μόνο αυτά τα πλεονεκτήματα του 3. Απλά μάλλον δεν δίνει έμφαση αυτός εκεί που πρέπει. Μιλάει κυρίως μόνο για όσα είναι συγκρίσιμα με το Fenix (κάτι live tracking κλπ). Πετάει και 20 αρνητικά σε τρείς παραγράφους στο τέλος και στο τέλος τέλος ρίχνει και μια διαφήμιση στο 910XT που ΘΑ βγάλει η garmin. Ασε που έτσι και πας στον πίνακά του οι τιμές δεν υπάχουν. Ambit 2 500$ και Fenix2 400$ Για την ακρίβεια μόνο μαμιέται η Suunto και η Φινλανδία δε λέει :) :)

Anyway. Το Under water πάντως κάνει ζημιά στην polar. Στο χώρο του τριάθλου ήταν η μόνη που το έδινε και μας είχαν ζαλίσει τα ούμπαλα. Τώρα όμως......
Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί να ξεφορτώνει στο κινητό. Αφού όπου και να κάνεις sync ενημερώνεται το κινητό απο το ιντερνετ

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται όμως να σηκωθείς!

petransfhp
Advanced Forum-Runner

270 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2014 :  15:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή με το ambit3 θα μπορεί ο χρήστης να ανεβάζει τα δεδομένα στο Strava ;
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε: