Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Suunto το ανάγνωσμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2015 :  10:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και από ότι είδα, είναι μόνο για ambit3, μιας και η σύνδεση θέλει Bluetooth.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2015 :  10:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους,
τελικά μήπως ειμαστε λιγο υπερβολικοι;;;;;αυτη η εμμονη με την συνδεσιμοτητα και η απολυτη εξαρτηση απο το κινητο μας.....ως γνησιος γκατζετακιας και εγω γουσταρω τρελα τα νεα επιτευγματα της καθε εταιρειας.....θεωρω οτι τυχον προβληματα με το android θα λυθουν κυριως μεσα απο την χρηση την δικη μας και τις παρατηρησεις που θα προκυψουν....εγω παντως επιλεγω ambit2 χωρις bluetooth....αλλωστε περα απο την χαρα του τρεξιματος και η ενασχοληση στον υπολογιστη να φτιαξω προπονηση να βρω εφαρμογη κλπ εμενα με γεμιζει....προσωπικα η αγορα ρολογιου ειχε σκοπο να μην τρεχω με το κινητο...

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lithovatis
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2015 :  21:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ και εγώ μαζί σου . Τηλέφωνο κουβάλαγα
στο ποδήλατο για το GPS του . Στο τρέξιμο μουσική μόνο
απο mp3. Το τηλ δεν θέλω να το κουβαλάω. Δεν ξέρω πόσο
πρακτικό είναι πάντως να κουβαλάς και ρολόι και
τηλέφωνο στα τρεξίματα. Πέρι ορέξεως .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/05/2015 :  21:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ambit3 δεν θέλει το τηλέφωνο στο τρέξιμο. Μονο για προγραμματισμό και upload χρειαζεται.

Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2015 :  23:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σας, εχει καποιος υποψη καποιο μαγαζι η καποιο site να αγορασω μεμβρανες προστασιας για το ambit2;;;αν καποιος εχει χρησιμοποιησει κατι τετοιο παρακαλω ας βοηθησει....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lithovatis
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2015 :  07:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω βάλει αυτό στο 3 .
http://www.ebay.com/itm/3-x-FX-Clear-Display-Folien-fur-Suunto-Ambit3-Peak-Display-Schutz-Folien-atFoliX-/331441372203?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4d2b71fc2b

Τέλειο είναι αν και απο την σπατάλη μου το πήρα.
Έχει 3 μέσα και τρομερή ευκρείνια. Ρώτα τον αμα πάει στο 2
που λογικά πάει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2015 :  17:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα στην Suunto παρέα....δεν μπορω να κατεβασω το movescount...οταν προσπαθω να συνδεθω μου βγαινει μηνυμα
Αυτή η ιστοσελίδα περιλαμβάνει βρόχο ανακατεύθυνσης καμια ιδεα;;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lithovatis
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2015 :  19:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το moveslink για το pc θές να κατεβάσεις ???
Η την εφαρμογή του κινητού ???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2015 :  20:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω τα καταφερα....μόλις παρέλαβα το ambit2....Εφτιαξα λογαριασμο στο movescount.com κατεβασα το moveslink2...και μετα;;;;;αν εχω καταλαβει σωστα απο το μανουαλι συνδεω το ρολοι στο pc μεχρι να ανοιξει....αφου ανοιξει το αποσυνδεω και κανω την αρχικη ρυθμιση....μετα ξανασυνδεω για πληρη φορτιση....δεν εχω καταλαβει ακομη πως λειτουργει το moveslink και το movescount....θεωρω οτι το moveslink ανοιγει αυτοματα και ειναι αυτο που σου δινει την δυνατοτητα να μεταφερεις τα δεδομενα στην πλατφορμα...σωστα;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lithovatis
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2015 :  09:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατεβάζεις το moveslink το κάνεις εγκατάσταση και μετά μεσα
απο την ΣΕΛΙΔΑ του movescount φτιάχνεις τις ρυθμίσεις του
ρολογιού και ότι άλλο θες . Δεν είναι δύσκολο το βρήκα τσακ μπαμ
και για απορίες γουγλε ιτ. Μόλις τελείωσεις αυτά που θες να
κάνεις στο ρολόι το συνδές στο usb και το moveslink συνδέει
το ρολόι με το movescount και του περνάει τις ρυθμίσεις
και αντίστοιχα παίρνει όποια κίνηση έχεις κάνει και την περνάει στον λογαριασμό σου. Απο τηνσελίδα φτιάχνεις τα προφιλ για άσκησεις
διαλληματικές κάποια διαδρομή για να την ακολουθήσεις με το ρολόι..... Έχει κάμποσα καλούδια. Το moveslink όταν τελειώσει με το ρολόι σου λέι να το βγάλεις. Το γράφει. Πρόσεχε μην γίνει καμιά αναβάθμιση και την κόψεις στην μέση ......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2015 :  23:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως έγραψα και στο άλλο το θέμα... Αν και κανονικά έπρεπε να το ποστάρω εδώ.
Προσωπική πρόσφατη εμπειρία...
Ρολόι ambit1 από 2ο χέρι με ληγμένη εγγύηση εδώ και 2 χρόνια νομίζω. Το ρολόι το είχα στα χέρια μου από το Μάιο του 2013, εδώ και περίπου μισό χρόνο ίσως παραπάνω άρχισε να μου πετάει κάτι err:12 στη μνήμη. Με τα πολλά έκανα υπομονή αφού το ρολόι ήταν εκτός εγγύησης και περίμενα να βγει κάποιο καλό update για το ambit3 ή το ambit4 για να το αγοράσω, η κατάσταση έφτασε στο αμήν τώρα τελευταία με πολλά προβλήματα στη μνήμη του ρολογιού. Έστειλα ένα support request τους περιέγραψα το πρόβλημα είχα μια επικοινωνία γύρω στις 2 βδομάδες ίσως παραπάνω όπου να σημειώσω αργούσαν 3-4 μέρες να μου απαντήσουν την φορά, και τελικά κατέληξε το support ότι το ρολόι έχει θέμα με την μνήμη και μου λέει να το στείλω Φινλανδία. Τους λέω ότι η εγγύηση έχει λήξη και τους ρωτάω τι ακριβώς θα χρεωθώ να ξέρω αν αξίζει. Μου απαντάνε μετά από μερικές μέρες και μου λένε θα στο φτιάξουμε ΜΕΣΑ στην εγγύηση... Έμεινα μ#$άκας. Κάνω Service request, στέλνω το ρολόι στην μεταφορική στην Αθήνα χωρίς να πληρώσω τίποτα (Τρίτη) και μετά από μια μέρα (Τετάρτη Μεσημέρι) το ρολόι ήταν Φινλανδία στο service. Να μην πολυλογώ. Την επόμενη Τετάρτη το είχα πίσω (Τρίτη ήταν στην Αθήνα).. ΜΟΝΟ που δεν είχα ακριβώς το ρολόι μου πίσω... Ήταν τα λουριά του ρολογιού μου (ambit1) περασμένα σε ένα ambit2.
Εντάξει τώρα ότι και να πω είναι λίγο. RESPECT στους ΦΙΝΛΑΝΔΟΥΣ για την απίστευτη εταιρία που έχουν και το απίστευτο service και την απίστευτα σωστή συμπεριφορά.
Εγώ προσωπικά, το επόμενο και το μεθεπόμενο ρολόι που θα αγοράσω θα είναι Suunto. ΤΕΛΟΣ.

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2015 :  00:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτά να διαβάζουμε όσοι-ες έχουμε μικροπροβλήματα με τα suunto μας.....
quote:
Originally posted by costa

Όπως έγραψα και στο άλλο το θέμα... Αν και κανονικά έπρεπε να το ποστάρω εδώ.
Προσωπική πρόσφατη εμπειρία...
Ρολόι ambit1 από 2ο χέρι με ληγμένη εγγύηση εδώ και 2 χρόνια νομίζω. Το ρολόι το είχα στα χέρια μου από το Μάιο του 2013, εδώ και περίπου μισό χρόνο ίσως παραπάνω άρχισε να μου πετάει κάτι err:12 στη μνήμη. Με τα πολλά έκανα υπομονή αφού το ρολόι ήταν εκτός εγγύησης και περίμενα να βγει κάποιο καλό update για το ambit3 ή το ambit4 για να το αγοράσω, η κατάσταση έφτασε στο αμήν τώρα τελευταία με πολλά προβλήματα στη μνήμη του ρολογιού. Έστειλα ένα support request τους περιέγραψα το πρόβλημα είχα μια επικοινωνία γύρω στις 2 βδομάδες ίσως παραπάνω όπου να σημειώσω αργούσαν 3-4 μέρες να μου απαντήσουν την φορά, και τελικά κατέληξε το support ότι το ρολόι έχει θέμα με την μνήμη και μου λέει να το στείλω Φινλανδία. Τους λέω ότι η εγγύηση έχει λήξη και τους ρωτάω τι ακριβώς θα χρεωθώ να ξέρω αν αξίζει. Μου απαντάνε μετά από μερικές μέρες και μου λένε θα στο φτιάξουμε ΜΕΣΑ στην εγγύηση... Έμεινα μ#$άκας. Κάνω Service request, στέλνω το ρολόι στην μεταφορική στην Αθήνα χωρίς να πληρώσω τίποτα (Τρίτη) και μετά από μια μέρα (Τετάρτη Μεσημέρι) το ρολόι ήταν Φινλανδία στο service. Να μην πολυλογώ. Την επόμενη Τετάρτη το είχα πίσω (Τρίτη ήταν στην Αθήνα).. ΜΟΝΟ που δεν είχα ακριβώς το ρολόι μου πίσω... Ήταν τα λουριά του ρολογιού μου (ambit1) περασμένα σε ένα ambit2.
Εντάξει τώρα ότι και να πω είναι λίγο. RESPECT στους ΦΙΝΛΑΝΔΟΥΣ για την απίστευτη εταιρία που έχουν και το απίστευτο service και την απίστευτα σωστή συμπεριφορά.
Εγώ προσωπικά, το επόμενο και το μεθεπόμενο ρολόι που θα αγοράσω θα είναι Suunto. ΤΕΛΟΣ.

Rogue Runner

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

JPerez
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  12:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συντρέχτες γειά και χαρά σας!
Προσφάτως αγόρασα το ambit3 peak από ελληνικό μαγαζί αλλά συναντώ τα εξής προβλήματα και θα ήθελα τη βοήθειά σας:
1. Το Pc μου είχε Vista το αναβάθμισα με σκληρό και έβαλα win8 αλλά όχι αγοραστά. Ενώ γίνεται install στο appl moveslink2, εμφανίζεται κατόπιν το παραθυράκι OPEN FILE-ECURITY WARNING .... RUN or CANCEL πατώντας το RUN δεν τρέχει το setup.exe της εφαρμογής Moveslink2, δεν κάνει απολύτως τίποτα (???). Βάζοντας τον προηγούμενο σκληρό με τα γνήσια Vista εγκαθίσταται η εφαρμογή, τρέχει αλλά δεν ανοίγει (??)
2. Προσπαθώντας να συνδέσω το κινητό μου sony xperia sp (android 4.3) με το ρολόι γίνεται pairing (στην αρχή το έβλεπε σαν ambit3, μετά σαν TVbluetooth?? άσχετο αλλά τέλος πάντων) δεν μπορούν να συγχρονιστούν, βγάζει μήνυμα synchronizing failed??
Τι κάνω?? έχετε κάποια λύση??
Τι κάνω λάθος ?? Μήπως τελικά έχει κάποιο πρόβλημα το ρολόι ??
Ευχαριστώ


Τρέχω και δε φτάνω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilbourgis
Forum-Runner

96 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  13:08:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχει η δυνατότητα να περνάς τα δεδομένα σε κάποιο πρόγραμμα ( με αυτό το τρόπο να εχεις ολες τις πληροφορίες ) και οχι στο ιντερνετ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

JPerez
Newbie Forum Runner

Greece


19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2015 :  19:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπάρχει η "μπακαλίστικη" δυνατότητα να βάζω τα δεδομένα της προπόνησης manual στο Movescount αλλά αν ήταν έτσι δεν θα έδινα τόσα λεφτά για να πάρω το ambit3 θα αγόραζα παλιότερο μοντέλο. Κάποια λύση?????















Τρέχω και δε φτάνω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000