Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Suunto το ανάγνωσμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2016 :  13:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως είπα και πιο πάνω, αυτά που αγοράσθηκαν είχαν όλα αγγλικά. Πάντως μια ερώτηση δεν βλάπτει. Απαντούν αμέσως και αγγλικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iskios
Newbie Forum Runner

Greece


6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2016 :  16:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ το αγόρασα από το παρακάτω κατάστημα και είμαι πολύ ικανοποιημένος .Μόλις συνδεθεί με τον υπολογιστή θα κάνει αναβάθμιση εάν χρειάζεται και στην τελευταία αναβάθμιση έχουν προσθέσει και κάποιες γλώσσες δεν μπορεί να μην δεν έχει αγγλικά....
http://www.bike24.com/p2104406.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2016 :  22:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα.Ειχα στειλει το suunto στην Φινλανδα στις 31/12. Το πηρε απο το σπιτι μου η ups και μου το εφερε σημερα....καινουργιο!!! καινουργια και η ζωνη!!!τι να πω....μπραβο τους....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2016 :  22:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στα είχα πει από την αρχή......άντε καλορίζικο.....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2016 :  22:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειχες δικαιο....μου φαινοταν βουνο....αλλα ηταν πανευκολο....μακαρι αυτη την φορα να μην βγαλει προβληματα....ευχαριστω πολυ.

quote:
Originally posted by giakos

Στα είχα πει από την αρχή......άντε καλορίζικο.....

Δεν προλαβαίνω.......

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lithovatis
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2016 :  18:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Suunto μίλησε .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thestria
Forum-Runner

Greece
174 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2016 :  15:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vicky

Καλησπερα.Ειχα στειλει το suunto στην Φινλανδα στις 31/12. Το πηρε απο το σπιτι μου η ups και μου το εφερε σημερα....καινουργιο!!! καινουργια και η ζωνη!!!τι να πω....μπραβο τους....



Μόνο και μονό για το παραπάνω, το επόμενο δρομικό μου ρολόι θα είναι Suunto! (Πού είσαι Ambit 4;)

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/02/2016 :  21:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το καινούργιο suunto το χρησιμοποιω και μεχρι σημερα ολα καλα....Εκανα σημερα ενα εικοσαρι και εχασε 300 μετρα. Εχω την εντυπωση οτι μου εβγαζε και λιγο πιο αργο pace. Ταυτοχρονα ειχα το endomondo που θεωρω οτι μετρησε σωστα την σποσταση και το pace. Σημερα ειχε εντονη συνεφια. Να φταιει αυτο; το endomondo ομως μετρησε σωστα...τι να φταει παλι; λετε να μη με θελει το suunto;;;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lithovatis
Forum-Runner

73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2016 :  18:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχουνε θέματα τώρα τελευταία με το Movescount.
Εμένα δεν δουλεύει ο σενσορας του ποδηλάτου και φταίει
η σελίδα γιαυτό . Όταν βάζεις το ρολόι στο PC και παίρνει δεδομένα
απο την σελίδα του Movescount μπορεί να έδωσε τπτ πατάτα δεδομένα
για τον δορυφόρο. Μπορεί να κάνω και λάθος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2016 :  19:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να κάνω κι΄εγώ μια ερώτηση ρε παιδιά... Έχω το Ambit3 Run. Για να το χρησιμοποιήσω ως χρονόμετρο, έχω φτιάξει μια οθόνη με lap time και lap number. Το δοκίμασα προχθες και είχα το εξής θέμα: Πάταγα το lap όταν ήθελα και μου μηδένιζε το χρονόμετρο, αλλά όταν το ρολόι έγραφε 1χλμ. με το GPS, μου ξαναμηδένιζε το lap και μου τα έκανε μαντάρα. Η λύση ποιά είναι ??? Όταν ψάχνει στην αρχή για σήμα το GPS να πατάω το κουμπί που λέει later (αλλά νομίζω οτι κι' έτσι βρίσκει σήμα) ή πρέπει πριν βγω για τρέξιμο να συνδέω το ρολόι στο PC και απο τα settings να απενεργοποιώ το GPS ???


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2016 :  19:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gligoros

Να κάνω κι΄εγώ μια ερώτηση ρε παιδιά... Έχω το Ambit3 Run. Για να το χρησιμοποιήσω ως χρονόμετρο, έχω φτιάξει μια οθόνη με lap time και lap number. Το δοκίμασα προχθες και είχα το εξής θέμα: Πάταγα το lap όταν ήθελα και μου μηδένιζε το χρονόμετρο, αλλά όταν το ρολόι έγραφε 1χλμ. με το GPS, μου ξαναμηδένιζε το lap και μου τα έκανε μαντάρα. Η λύση ποιά είναι ??? Όταν ψάχνει στην αρχή για σήμα το GPS να πατάω το κουμπί που λέει later (αλλά νομίζω οτι κι' έτσι βρίσκει σήμα) ή πρέπει πριν βγω για τρέξιμο να συνδέω το ρολόι στο PC και απο τα settings να απενεργοποιώ το GPS ???


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>





Μπορείς να απενεργοποιήσεις το autolap από τις ρυθμίσεις της εκάστοτε οθόνης. Για τις διαλλειματικές μου έχω φτιάξει ξεχωριστή οθόνη με απενεργοποιημένο το autolap και το autopause και χρησιμοποιώ όπως κι εσύ το lap.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/02/2016 :  19:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotfireman

quote:
Originally posted by gligoros

Να κάνω κι΄εγώ μια ερώτηση ρε παιδιά... Έχω το Ambit3 Run. Για να το χρησιμοποιήσω ως χρονόμετρο, έχω φτιάξει μια οθόνη με lap time και lap number. Το δοκίμασα προχθες και είχα το εξής θέμα: Πάταγα το lap όταν ήθελα και μου μηδένιζε το χρονόμετρο, αλλά όταν το ρολόι έγραφε 1χλμ. με το GPS, μου ξαναμηδένιζε το lap και μου τα έκανε μαντάρα. Η λύση ποιά είναι ??? Όταν ψάχνει στην αρχή για σήμα το GPS να πατάω το κουμπί που λέει later (αλλά νομίζω οτι κι' έτσι βρίσκει σήμα) ή πρέπει πριν βγω για τρέξιμο να συνδέω το ρολόι στο PC και απο τα settings να απενεργοποιώ το GPS ???


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>





Μπορείς να απενεργοποιήσεις το autolap από τις ρυθμίσεις της εκάστοτε οθόνης. Για τις διαλλειματικές μου έχω φτιάξει ξεχωριστή οθόνη με απενεργοποιημένο το autolap και το autopause και χρησιμοποιώ όπως κι εσύ το lap.



Αρχηγός..!!


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2016 :  11:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια ερώτηση ακόμη παίδες..!! Επειδή το movescount δεν μου πολυαρέσει, υπάρχει τρόπος μια προπόνηση να μπορώ να την περάσω στο garmin connect ???? Έχω το ιστορικό μου εκεί και θα ήθελα να το συνεχίσω εκεί...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2016 :  13:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πρέπει να δέχεται το Garmin Connect εισαγωγή αρχείων της ίδιας μορφής που εξάγει το Movescount (π.χ. GPX). Συνήθως οι εφαρμογές της κάθε εταιρείας δε δέχονται εισαγωγή αρχείων. Δεν έχω ιδέα αν το κάνει το Garmin Connect. Αν θες να έχεις όλες τις προπονήσεις σου σε μια κοινή εφαρμογή, διάλεξε κάποια που δέχεται εισαγωγή αρχείων από συσκευές gps ή smartphone. Εγώ όταν άλλαξα ρολόι έκανα εξαγωγή των προπονήσεων από το Nike+, με εφαρμογή που βρήκα ψάχνοντας στο Google γιατί η Nike επισήμως δε δίνει τέτοια δυνατότητα και στη συνέχεια πέρασα τα αρχεία στο Strava. Το Strava δέχεται αρχεία από τα περισσότερα γνωστά ρολόγια. Λογικά θα δέχεται και από Garmin. To δε Movescount αν θες το ρυθμίζεις τι θα σου περνάει αυτομάτως στο Strava και τι όχι.

Edited by - dimitrissss on 06/02/2016 13:21:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  13:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Θα πρέπει να δέχεται το Garmin Connect εισαγωγή αρχείων της ίδιας μορφής που εξάγει το Movescount (π.χ. GPX). Συνήθως οι εφαρμογές της κάθε εταιρείας δε δέχονται εισαγωγή αρχείων. Δεν έχω ιδέα αν το κάνει το Garmin Connect. Αν θες να έχεις όλες τις προπονήσεις σου σε μια κοινή εφαρμογή, διάλεξε κάποια που δέχεται εισαγωγή αρχείων από συσκευές gps ή smartphone. Εγώ όταν άλλαξα ρολόι έκανα εξαγωγή των προπονήσεων από το Nike+, με εφαρμογή που βρήκα ψάχνοντας στο Google γιατί η Nike επισήμως δε δίνει τέτοια δυνατότητα και στη συνέχεια πέρασα τα αρχεία στο Strava. Το Strava δέχεται αρχεία από τα περισσότερα γνωστά ρολόγια. Λογικά θα δέχεται και από Garmin. To δε Movescount αν θες το ρυθμίζεις τι θα σου περνάει αυτομάτως στο Strava και τι όχι.



Σε ευχαριστώ Δημήτρη, αλλά δεν σκέφτομαι άλλη εφαρμογή πλέον πλήν του Garmin Connect... Απο ότι είδα, μπορεί κάποιος να κάνει import αρχεία GPX,FIT καιTCX. Έκανα λοιπόν export και τα 3 είδη απο το movescount, αλλά τα 2 (FIT, TCX) δεν μου τα δέχεται το Garmin Connect και δέχεται μόνο το GPX. Ωραία μέχρι εδώ, αλλά στην ουσία δείχνει μόνο την διαδρομή στον χάρτη, τον χρόνο τρεξίματος και τον μέσο ρυθμό και τίποτα άλλο. (γραφήματα pace κλπ., laps που είναι και το πιο σημαντικό κ.α.). Όποιος έχει ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό ας μας πει, εγώ συνεχίζω να το ψάχνω και αν έχω κάποια λύση θα την αναφέρω..


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000