Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Suunto το ανάγνωσμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2017 :  14:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα και καλη χρονια.
Το startfitness ειχε το 3 το Run με hrm στα 150 ευρω.
Ισως το εχει ακομα αν σας ενδιαφερει...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2017 :  17:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας και αντεύχομαι Υγεία και Ευτυχία.

Έχω το Peak 3 HRΜ το οποιο ειλικρινά μου κόστισε λιγότερο από 250 ευρώ (μέσω price match request μεταξύ decathlon και wiggle αλλά ζω σε εβδομαδιαία βάση μεταξύ Λονδίνου και Ιωαννίνων, δεν ισχύουν αυτές οι τιμές για την Ελλάδα) και το έχω φέρει και σε φίλους που μου το ζήτησαν. Σας ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία, η τιμή του startfitness είναι πολύ καλή για το Run αλλά δε γίνεται σύγκριση στην απόδοση της μπαταρίας (και όχι μόνο).
Το Peak είναι εξαιρετικό αν και με έχει προβληματίσει η γενναιοδωρία του στην κολύμβηση πισίνας. Κολυμπώ τραγικά αργά με άσχημη τεχνική, ~2500m σε 60' ελεύθερο, και πάντοτε θεωρεί ότι έχω κολυμπήσει 10-15% περισσότερο. Για τις δραστηριότητες που το αγόρασα (ειδοποίηση θυέλλης, ακρίβεια βαρομέτρου και απόστασης) είναι άριστο και δε βρίσκω, ακόμη, το λόγο να πάρω το υπερβολικά πανάκριβο Spartan.

quote:
Originally posted by Vicky

Καλησπερα και καλη χρονια.
Το startfitness ειχε το 3 το Run με hrm στα 150 ευρω.
Ισως το εχει ακομα αν σας ενδιαφερει...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

arvanteo
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  01:41:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ρολόι και ήθελα να ρωτήσω,πρώτον σε περίπτωση που η αγορα γίνει από εξωτερικο αν ισχύει η ίδια εγγύηση (νομίζω δύο χρόνια)??
Δεύτερον, αν τελικά το Suunto βγάλει πρόβλημα σε ποιόν απευθυνόμαστε??Στον αντιπρόσωπο της περιοχης μας όπου αυτός το στέλνει ανάλογα είτε Φιλανδία ή στα κεντρικά στην Αθήνα ( και μας κοιτάει και με μισό μάτι που το πήραμε από εξώ) ή στην τελική είτε το αγοράσουμε από εδώ είτε από Εξωτερικό και στις δύο περιπτώσεις στέλνω ο ίδιος mail στην Φιλανδία και το στέλνω και πάλι εγώ??
Τέλος θα ηθελά να μου πείτε αν τα site που προτάθηκαν σε άλλες σελίδες έίναι αξιόπιστα και έχει κάποιος προσωπική εμπειρία.
Ευχαριστώ εκ τον πρώτέρον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

HAGI
Forum-Runner

Greece
204 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  06:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by doctorinjury

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά, coach.
Ποια έκδοση βρήκες, σε ελληνικό κατάστημα, με 200+; Αν είναι το peak με HRM, αναθεωρώ την άποψη μου ότι στα 260-280 ευρώ στη Βρετανική και Ολλανδική αγορά είναι τεράστια ευκαιρία.[quote]

Καλή χρονιά! Όχι δεν είναι το peak. Είναι η RUN έκδοση με HR. Το αγόρασα από εδώ: http://www.roloi4u.gr/suunto/0-suunto-ambit3-run-lime-hr-ss021261000-detail.html στα 219. Δυστυχώς δεν είδα πως το starfitness το έχει στα 154.

Edited by - HAGI on 07/01/2017 10:05:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gregtr
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2017 :  21:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πριν καταλήξετε σε suunto ρίξτε μαι ματιά εδώ
http://www.crank101.com/suunto-ambit2-r-watch-band-strap-broken-defective/
το λουράκι και στο δικό μου κόπηκε με ελάχιστη χρήση, ενώ και η ζώνη παλμών δουλεύει όποτε θέλει. Όσο αυτά που διάβασα για υποστήριξη από τη μαμά suunto μακρια. Έστειλα email 7 Φεβρουαρίου και μου απάντησαν στις 18/2 ότι η εγγύηση είναι 1 έτος. Το ότι το λουράκι κόβεται για πλάκα δεν φαίνεται να τους απασχόλησε. Ένα sigma 15.11 δεν έχει κανένα πρόβλημα με σκληρή χρήση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2017 :  21:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Gregtr: Φίλε μου καλέ με όλη την καλή διάθεση και με οσο χιουμορ διαθετω πιστευω οτι πρεπει να μπει σε καποια κατηγορια γκινες....εχω ακουσει για θεματακια των suunto οπως ολα βεβαια τα ρολογια αυτα....Αλλά παράπονο για την Μαμα εταιρεία οκ είσαι ο πρωτος που ακουω.....οσοι φιλοι ειχαν θεματα με την Suunto το επομενο πρωι παρελαβε το ρολοι η ups.....οταν στελνεις Mail στην εταιρεια στο λενε στο απαντητικο οτι μπορουν καθυστερησουν......ασε που για το λουρακι δεν υπαρχει εγγυηση.....Απαραιτητη η κριτικη αλλα να εχει και μια βαση.....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vicky
Senior Forum-Runner



494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2017 :  00:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνησω απολυτα με τον Giakos.
Εστειλα το βραδυ mail και την επομενη το μεσημερι η ups παρελαβε απο το σπιτι μου το ρολοι.
Σε μια εβδομαδα μου το επεστρεψαν παλι σπιτι καινουργιο....

quote:
Originally posted by giakos

@Gregtr: Φίλε μου καλέ με όλη την καλή διάθεση και με οσο χιουμορ διαθετω πιστευω οτι πρεπει να μπει σε καποια κατηγορια γκινες....εχω ακουσει για θεματακια των suunto οπως ολα βεβαια τα ρολογια αυτα....Αλλά παράπονο για την Μαμα εταιρεία οκ είσαι ο πρωτος που ακουω.....οσοι φιλοι ειχαν θεματα με την Suunto το επομενο πρωι παρελαβε το ρολοι η ups.....οταν στελνεις Mail στην εταιρεια στο λενε στο απαντητικο οτι μπορουν καθυστερησουν......ασε που για το λουρακι δεν υπαρχει εγγυηση.....Απαραιτητη η κριτικη αλλα να εχει και μια βαση.....

Δεν προλαβαίνω.......

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2017 :  12:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gregtr

Πριν καταλήξετε σε suunto ρίξτε μαι ματιά εδώ
http://www.crank101.com/suunto-ambit2-r-watch-band-strap-broken-defective/
το λουράκι και στο δικό μου κόπηκε με ελάχιστη χρήση, ενώ και η ζώνη παλμών δουλεύει όποτε θέλει. Όσο αυτά που διάβασα για υποστήριξη από τη μαμά suunto μακρια. Έστειλα email 7 Φεβρουαρίου και μου απάντησαν στις 18/2 ότι η εγγύηση είναι 1 έτος. Το ότι το λουράκι κόβεται για πλάκα δεν φαίνεται να τους απασχόλησε. Ένα sigma 15.11 δεν έχει κανένα πρόβλημα με σκληρή χρήση.



Καλημέρα. Έχω το Ambit3 Run. Στους 16 μήνες μου κόπηκε το λουράκι ακριβώς όπως περιέγραψες. Επικοινώνησα με την εταιρία μέσω email ρωτώντας εάν θα μπορούσαν να με καλύψουν διευκρινίζοντας ότι γνωρίζω η εγγύηση στο λουράκι είναι 12 μήνες όπως αναγραφόταν. Η απάντηση ήταν ότι για μια και μόνη φορά κατ'εξαίρεση θα μου το αντικαθιστούσαν δωρεάν όπως και έκαναν. Μου έστειλαν ανταλλακτικό μέσα στον επόμενο μήνα!!! Άψογη η εταιρία σε αυτά... Αλλού υπάρχει θέμα. Στο software. Moveslink & Movescount που δε λειτουργούν σωστά και σε όλους.

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gregtr
Newbie Forum Runner

Greece
5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2017 :  21:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giakos

@Gregtr: Φίλε μου καλέ με όλη την καλή διάθεση και με οσο χιουμορ διαθετω πιστευω οτι πρεπει να μπει σε καποια κατηγορια γκινες....εχω ακουσει για θεματακια των suunto οπως ολα βεβαια τα ρολογια αυτα....Αλλά παράπονο για την Μαμα εταιρεία οκ είσαι ο πρωτος που ακουω.....οσοι φιλοι ειχαν θεματα με την Suunto το επομενο πρωι παρελαβε το ρολοι η ups.....οταν στελνεις Mail στην εταιρεια στο λενε στο απαντητικο οτι μπορουν καθυστερησουν......ασε που για το λουρακι δεν υπαρχει εγγυηση.....Απαραιτητη η κριτικη αλλα να εχει και μια βαση.....

Δεν προλαβαίνω.......



παραθέτω το μήνυμα απο τη suunto
Dear Suunto Customer,

Sorry for the late response.

We know where you are coming from but please understand that we only offer 1 year warranty for watch accessories including but not limited to watch straps and HR belts.

May we ask when was the last time that you replace the battery of the HR belt. In case this has not been tried yet, please do so then pair it back with the watch and the Movescount app on your phone.

Please let me know if you need further assistance.


Sincerely,
Carl
Suunto Customer Support Team


ακόμη και Κινέζοι πωλητές στο ebay απαντούν άμεσα στα email των πελατών. H suunto χρειάστηκε 10 ημέρες για να απαντήσει...
Εγώ δεν τους ζήτησα αντικατάσταση γιατί γνωρίζω ότι είναι εκτός εγγύησης, απλά τους παραπονέθηκα ότι δεν μπορεί έτσι εύκολα να κόβεται το λουράκι. Μια σοβαρή εταιρεία θα προχωρούσε σε αντικατάσταση διότι αποδείχθηκε ελαττωματική η σχεδίασή του και γιαυτό έχουν βγάλει και άλλο με μικρότερες οπές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2017 :  16:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gregtr

quote:
Originally posted by giakos

@Gregtr: Φίλε μου καλέ με όλη την καλή διάθεση και με οσο χιουμορ διαθετω πιστευω οτι πρεπει να μπει σε καποια κατηγορια γκινες....εχω ακουσει για θεματακια των suunto οπως ολα βεβαια τα ρολογια αυτα....Αλλά παράπονο για την Μαμα εταιρεία οκ είσαι ο πρωτος που ακουω.....οσοι φιλοι ειχαν θεματα με την Suunto το επομενο πρωι παρελαβε το ρολοι η ups.....οταν στελνεις Mail στην εταιρεια στο λενε στο απαντητικο οτι μπορουν καθυστερησουν......ασε που για το λουρακι δεν υπαρχει εγγυηση.....Απαραιτητη η κριτικη αλλα να εχει και μια βαση.....

Δεν προλαβαίνω.......



παραθέτω το μήνυμα απο τη suunto
Dear Suunto Customer,

Sorry for the late response.

We know where you are coming from but please understand that we only offer 1 year warranty for watch accessories including but not limited to watch straps and HR belts.

May we ask when was the last time that you replace the battery of the HR belt. In case this has not been tried yet, please do so then pair it back with the watch and the Movescount app on your phone.

Please let me know if you need further assistance.


Sincerely,
Carl
Suunto Customer Support Team


ακόμη και Κινέζοι πωλητές στο ebay απαντούν άμεσα στα email των πελατών. H suunto χρειάστηκε 10 ημέρες για να απαντήσει...
Εγώ δεν τους ζήτησα αντικατάσταση γιατί γνωρίζω ότι είναι εκτός εγγύησης, απλά τους παραπονέθηκα ότι δεν μπορεί έτσι εύκολα να κόβεται το λουράκι. Μια σοβαρή εταιρεία θα προχωρούσε σε αντικατάσταση διότι αποδείχθηκε ελαττωματική η σχεδίασή του και γιαυτό έχουν βγάλει και άλλο με μικρότερες οπές



Εμένα όπως ανέφερα πιο πάνω πάντως μου το άλλαξαν.

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2017 :  19:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα κ απο μενα!
sunnto ambit 2 r.εμφανιση υγρασιας στο εσωτερικο.κατοπιν επικ με τον αντιπροσωπο ,φτιαχτηκε.ζωνη παλμων,τσιου..κτοπιν επικ την εστειλα κ μου την αλλαξαν.μαραθωνιος αθηνας 2015 ,γυρναω να πω γεια σε καποια κοπελλα και κρακ σπαει η ζωνη.αγορα νεας ζωνης την dual..μετα απο κανενα χρονο...τσιου οι παλμοι εως καθολου!!αποστολη στην αντοπροσωπεια οπου διαπιστωσαν οτι πρεπει να αγορασω νεα!τελικα την βγαζω με ζωνη garmin ant+.αυτα..τα καλα να λεγωνται.κατα τα αλλα ολα καλα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kommatas Dimitrios
Newbie Forum Runner

Greece
4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2017 :  17:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και απο εμενα
Πρόβλημα συγχρονισμού και μεταφοράς δεδομένων μεταξυ ambit peak και κινητου με λογισμικο android (εφαρμογή Movescount) αντιμετωπίζετε και εσεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chr1s_86
Newbie Forum Runner

Greece
15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2017 :  20:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως ξέρει κανείς στο movescount πως μπορώ να αλλάξω ποιες πληροφορίες για το κάθε τρέξιμο θα δείχνει στο activity feed?

Μου δείχνει speed που μου είναι άχρηστο και για να δω pace ή cadence πρέπει να μπω στο κάθε τρέξιμο ένα-ένα για να δω αυτά που θέλω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chr1s_86
Newbie Forum Runner

Greece
15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/08/2017 :  01:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν γίνεται :(

"Dear Suunto Customer,

Our apology for the delayed response.

We would like to inform you that the Activity Feed settings are permanent. It is indeed a great feature if there is an option to modify the settings. So we will forward your feedback to our Research & Development Team as a feature suggestion for Movescount.

Should you have further questions, please do not hesitate to contact us back.


Sincerely,
Alessa
Suunto Customer Support Team"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

garyniou
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2017 :  19:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα! Ξέρει κανένας πως γίνεται να εμφανίζεται η ένδειξη θερμοκρασίας στο Suunto spartan ultra; ενώ γράφει ότι έχει θερμόμετρο δεν μπορώ να βρώ την ενδειξη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000