Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2013 :  18:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

20αράκι σήμερα σε 01:44. http://connect.garmin.com/activity/399038653
Αρχικά βγήκα για χαλαρό αλλά να λίγο η μουσική, λίγο η διάθεση, τα πόδια άνοιξαν από μόνα τους. Χάρηκα γιατί 1 εβδομάδα μετά από τον αγώνα βρίσκομαι σε καλή κατάσταση και το σώμα μου σε ακόμα καλύτερη. Αυτή ήταν η 1η προπόνησή μου, από την επόμενη εβδομάδα πιο χαλαρά.

Άντε ΚΜΑτζήδες λίγος καιρός σας έμεινε να απολαύσετε....................... χαμογελάστε!!!!!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.






Βασίλη, εξαιρετικό !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2013 :  20:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελευταιο 15ρι σημερα στον Υμηττο σημερα, πολυ ομορφα, ωραια διαδρομη, αρκετο ηλιο, αλλα ομολογω πως παρολο που χθες εκανα ρεπο, στο τελος (ειχα πει να κανω 20ρι αρχικα) ενιωσα πολυ κουρασμενη και σταματησα στον 15 και κατι....

Να ανησυχησω εν οψη ΚΜΑ????
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  00:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προχθές κοντά ένα 2ωρο τρεξίματος και μάλιστα η 1:30 ώρα στο βουνό αλλά σε χωματόδρομο κι όχι σε μονοπάτι(σέιχ σου).Αν ήταν σε μονοπάτι θα έκανα σε λιγότερο χρόνο την ίδια απόσταση
Κατενθουσιάστηκα! Με εξαίρεση μίας ώρας τρέξιμο θα ίδια μέρη 5 μέρες πριν,είχα να τρέξω 3 μήνες!
Αύριο πρωί να μαστε καλά, έχω στόχο να τρέξω λίγο μακρύτερα από προχθές!

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bertz
Forum-Runner

104 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  02:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
11 χιλιομετράκια σήμερα το βράδυ σε ρυθμό μαραθωνίου με negative split.
Απίστευτη υγρασία,μέχρι και το ταρτάν στο στάδιο ήταν βρεγμένο!
Κάπως πιο κουρασμένος και σφυγμοί λίγο πιο ανεβασμένοι σε σχεση με άλλες φορές,φανταζομαι λόγω ταπεριάσματος και υγρασίας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  03:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και λογω νυχτας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  09:55:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χθες εκανα ενα ωραιο 4ωρακι περπατημα γυρω στα 6χλμ/ωρα... φορτιο 28 κιλα στην αρχη , 25 στο τελος. ηπια δηλαδη 3 λιτρα νερο!!! ειχα φαει μια πικαντικη πιτσα για βραδινο και διψουσα σαν τρελος. τα ποδια σε μια υπεροχη κατασταση. ανα διαστηματα και οπου εβρισκα καταλληλα εμποδια (δασος) τραβουσα και τις διατασεις μου. ο σκυλος πλεον με κοιταει και ξεφυσαει... (με τι μ@λ@κ@ μπλεξαμε δειχνει να σκεφτεται). πολες σκεψεις εκανα χθες για τον επιθυμητο ρυθμο για κατω απο 4 στο αγωνα και τελικα τα κουκια δε βγαινουν με τιποτα. θα πρεπει να κινουμαι κατα μεσο ορο στα 10,6 χλμ/ωρα και δεν το χω για τοσες ωρες και με αυτες τις κλισεις. με βλεπω να το προσπαθω στον μεγαλεκο. θα δω και το πρωι της κυριακης πως θα ξυπνησω. οχι τιποτα αλλο , ποιος ακουει τους zoro και lazy.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  10:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν οντως ισχυσουν τελικα οι προβλεψεις τις ΕΜΥ για 20+ βαθμους τον ηπιαμε. ξεκινησα ενα ψιλοτρεξιμο ετσι για χαλαρωμα πιο πολυ ακριβως στις 09.00 εκει γυρω στους 21 βαθμους και απο τη 2η στροφη εσταζα στον ιδρωτα.ελεγα οτι θα τρεξω 40 λεπτα και οτι εγραφε το κοντερ και παρ ολα αυτα απο τα 15 λεπτα κοιτουσα το ρολοι ποτε θα παει στο 40 να σταματησω.αν και βγηκε πολυ γρηγορα το 40λεπτο συμφωνα με το ρυθμο εμενα μου φανηκε οτι πεθανα
http://runkeeper.com/user/dimitrisher/activity/265991458
μακαρι να πεσει εξω οι προβλεψεις του καιρου γιατι αλλιως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  10:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ελα (Παναγιωτη) χαβαλε κανουμε με τις κοντρες...προφανως το βασικοτερο ειναι να τερματισουμε ολοι μας και σε καλη κατασταση. Οποτε καλο ειναι να παμε με βαση αυτο που μπορουμε και οχι αυτο που θα θελαμε για να μην εχουμε κλαμματα!! Εκανα κι εγω κρυφα ονειρα για 3:50 στην αρχη της προετοιμασιας (της ποιαας;) αλλα εχουν παει στα σκουπιδια προ πολλου!!
.
.
.
.
Νομιζω λοπον οτι πρεπει να στοχευσεις και να πας σταθερα για 05:00 ωρες.........

---------------------------

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...

Edited by - Lazy on 04/11/2013 10:59:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  11:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω δεν ειχα σκοπο να το κανω αλλα μου εστειλε ενας φιλος στο φβ μια αφισα της διοργανωσης με σχολιο απο κατω... ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ... ο φιλος ειναι ποδηλατης σε brevets και ειχε αποφασισει να κανει και την αποπειρα στην κλασικη. ειπα κι εγω να τον παμε παρεα στο χαλαρο. αυτος πριν ενα μηνα τσιμπησε μια θλαση στη γαμπα και εριξε ακυρο, κι εμεινε με το ονειρο (μας εμεινε η συμμετοχη προς καθε ενδιαφερομενο) και εμεινα εγω μ@λ@κ@ς να λεω τι κανουμε τωρα? ευτυχως στο 5ο μπλοκ εχω ενα φιλαρακι που τρεχει 2η ή 3η φορα τη διαδρομη (4+) και αν με πιασει θα χω παρεα. οι δυνατοτητες βαση προπονησης ειναι στο 430 σε φλατ.ομως η ψυχη φερνει τα αποτελεσματα και δηλωνω παντως καιρου. στους αγωνες τα παω παντα καλυτερα...
υγ.πηγαινες 350 και με ελεγες για παρομοιους στοχους? χαχαχαχα κλαιω!!!
μακαρι να μας κατσει ο καιρος για να μας βγει το καλυτερο δυνατο. βεβαια ισως ετσι να ειναι και καλυτερα για να αφησουμε και καποιες ανοιχτες υποθεσεις για την επομενη χρονια (φανταζομαι πως παντα υπαρχει μια ανοιχτη υποθεση)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazy
Senior Forum-Runner



438 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  11:27:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κρυφους στοχους.....ειπαμε! Αλλο τι μπορουμε με βαση και την προπονηση που (δεν) καναμε!
Τωρα, ο στοχος μετατραπηκε σε 04:00 μειον ενα δευτερολεπτο! Αλλα στο τελος βλεπω να κανω παραπανω (ισως επειδη δεν μπορω να το αποδεχτω και ακομα φοβαμαι το πως θα διαχειριστω τον αγωνα!)

υγ Οι δυνατοτητες σου - για φλατ μαραθωνιο παντα και εφοσον εχει γινει η αναλογη προπονηση - με 1:55 ημι, φυσικα και ΔΕΝ ειναι 4:30 αλλα πολυ κοντα στο 4:00.....

---------------------------

ΠΑΤΡΙΔΑ Μ' ΑΡΑΕΥΩ ΣΕ...

Edited by - Lazy on 04/11/2013 11:47:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  12:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
13km τα 3κμ στο 5' 3κμ στο 4.45' 3κμ στο 4.40' κ τα 4 τελευταια στο 4.35' + 4x100μ ανοιγματα

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

baki
Newbie Forum Runner

Greece


28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  12:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μηπως ψαχνεται τριτο για γκρουπ των 4.30'????
Αν ναι μπορω να συμμετεχω ?????



quote:
Originally posted by kalogeridis

εγω δεν ειχα σκοπο να το κανω αλλα μου εστειλε ενας φιλος στο φβ μια αφισα της διοργανωσης με σχολιο απο κατω... ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ... ο φιλος ειναι ποδηλατης σε brevets και ειχε αποφασισει να κανει και την αποπειρα στην κλασικη. ειπα κι εγω να τον παμε παρεα στο χαλαρο. αυτος πριν ενα μηνα τσιμπησε μια θλαση στη γαμπα και εριξε ακυρο, κι εμεινε με το ονειρο (μας εμεινε η συμμετοχη προς καθε ενδιαφερομενο) και εμεινα εγω μ@λ@κ@ς να λεω τι κανουμε τωρα? ευτυχως στο 5ο μπλοκ εχω ενα φιλαρακι που τρεχει 2η ή 3η φορα τη διαδρομη (4+) και αν με πιασει θα χω παρεα. οι δυνατοτητες βαση προπονησης ειναι στο 430 σε φλατ.ομως η ψυχη φερνει τα αποτελεσματα και δηλωνω παντως καιρου. στους αγωνες τα παω παντα καλυτερα...
υγ.πηγαινες 350 και με ελεγες για παρομοιους στοχους? χαχαχαχα κλαιω!!!
μακαρι να μας κατσει ο καιρος για να μας βγει το καλυτερο δυνατο. βεβαια ισως ετσι να ειναι και καλυτερα για να αφησουμε και καποιες ανοιχτες υποθεσεις για την επομενη χρονια (φανταζομαι πως παντα υπαρχει μια ανοιχτη υποθεση)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  13:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οπως εγραψα και νωριτερα (μπορει σε αλλο θρεντ) δε θελω να επαναπαυτω σε αυτο που δουλεψα στην προπονηση. θα επιχειρησω να κανω κατι καλυτερο. βλεπεις ο προιστμενος μου εταξε τιμητικη αν πεσω κατω απο 4 ωρες. ειναι κριμα να μην το προσπαθησω εστω με την ελαχιστη υπερβαση. ουτως η αλλως καλο θα ειναι να ανταμωσουμε οι των γκρουπ τουλαχιστον, πριν τον αγωνα. εκει θα εχουμε και εικονα απο το ζεσταμα και θα αποφασιστουν οι στοχοι. αν παω για 430 με μεγαλη μου χαρα να το παμε παρεα.παντως κατι μου λεει οτι λιγουρευεσαι τριγωνα πανοραματος... αν δω και τον Στρατηγο να ερχεται στο γκρουπ των 430 θα ειμαι πλεον σιγουρος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

baki
Newbie Forum Runner

Greece


28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  13:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eγινε αρχηγε μου
Καλη επιτυχια με την τιμητικη και τον χρονο
Εγω εδω κανονικη αδεια δεν τολμαω να ζητησω για τις ημερες της αποθεραπειας
Τα λεμε στον αγωνα




quote:
Originally posted by kalogeridis

οπως εγραψα και νωριτερα (μπορει σε αλλο θρεντ) δε θελω να επαναπαυτω σε αυτο που δουλεψα στην προπονηση. θα επιχειρησω να κανω κατι καλυτερο. βλεπεις ο προιστμενος μου εταξε τιμητικη αν πεσω κατω απο 4 ωρες. ειναι κριμα να μην το προσπαθησω εστω με την ελαχιστη υπερβαση. ουτως η αλλως καλο θα ειναι να ανταμωσουμε οι των γκρουπ τουλαχιστον, πριν τον αγωνα. εκει θα εχουμε και εικονα απο το ζεσταμα και θα αποφασιστουν οι στοχοι. αν παω για 430 με μεγαλη μου χαρα να το παμε παρεα.παντως κατι μου λεει οτι λιγουρευεσαι τριγωνα πανοραματος... αν δω και τον Στρατηγο να ερχεται στο γκρουπ των 430 θα ειμαι πλεον σιγουρος...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2013 :  23:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταίο 10άρι σε χαλαρούτσικο ρυθμό.Ενα 8αράκι τετάρτη-πέμτη και φύγαμε για ΚΜΑ.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000