Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  15:08:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by foris

quote:
Originally posted by gargadua

24αρι σήμερα πρωί πρωί στις 06:30, σε κύκλο έξω από την πόλη. Είχε λίγο ψυχρούλα και γι΄αυτό πήρα γαντάκια. Τελικός χρόνος 02:18
http://connect.garmin.com/activity/405142828

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.



Μπαίνω συνέχεια και βλέπω το χάρτη με τα σημεία της προπόνησής σου gargadua. Μου φέρνουν στη μνήμη το 1999 όταν ήρθα να υπηρετήσω στην Αλεξανδρούπολη και βγαίναμε ασκήσεις πάνω από την υπό κατασκευή Εγνατία.Κάπου εκεί τρέχεις βλέπω.
(Στα ΠΕΠ RM 70 3η Πυροβολαρχία στην 199 μονάδα).



Επειδή κατά βάση τρέχω σε "γνωστά" για τον στρατό δρομολόγια, σίγουρα σου φέρνουν μνήμες. Δεν θα ήταν σωστό όμως να σου επαναφέρω τις ακριβείς μνήμες δρομολογίων!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  18:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
18km σήμερα 800m θετική. Δοκίμασα τα merrell ascend glove πρώτη φορά σήμερα, όλα καλά, μόνο το νούμερο μου φάνηκε λίγο μεγάλο αλλά το παπούτσι σκίζει. Πάρα πολύ γρήγορο. Επιπλέον δεν παρατήρησα σοβαρά προβλήματα από την αλλαγή σε 0 drop.

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  19:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα , για πρότεινε μου παπούτσια για σκληρό τερέν, που να είναι πιο μαλακά απο τα wings 2 που μου πονανε τα γόνατα συνέχεια (όχι σαλομον).. Βλεπω κατι innov8 315,319,330,350 και τα asics fuji racer αλλα δεν ξέρω ποσο μαλακά πράγματι είναι... Δεν ειμαι του zero drop

quote:
Originally posted by costa

18km σήμερα 800m θετική. Δοκίμασα τα merrell ascend glove πρώτη φορά σήμερα, όλα καλά, μόνο το νούμερο μου φάνηκε λίγο μεγάλο αλλά το παπούτσι σκίζει. Πάρα πολύ γρήγορο. Επιπλέον δεν παρατήρησα σοβαρά προβλήματα από την αλλαγή σε 0 drop.

Rogue Runner


Edited by - mbair on 17/11/2013 19:54:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  19:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σου έγραψα στο mc αλλά για δες τα leadville 1210 new balance, αυτά τα ζαχαριάζω εδώ και καιρό. 8mm drop σχετικά βαρύ σε σύγκριση με τα minimal νομίζω γύρω στα 260-280gr, αλλά υποτίθεται είναι το παπούτσι που προτείνει η new balance για ultra. Από κει και πέρα αρκετοί φίλοι είναι ευχαριστιμένοι με τα la sportiva. Σήμερα έβαλα και στο πόδι το new balance 710 που είχε ένας φίλος αρκετά ελαφρύ και φαντάζομαι μαλακό παπούτσι. Δες τα 810/910. Ψιλοκαλές επιλογές θα είναι αν και δε τα έχω δοκιμάσει. Πριν καιρο τα 810v2 τα είχα βρει 40 λίρες οπότε είναι μια τίμια επιλογή κατά την γνώμη μου. Όπως καταλαβαίνεις είμαι ελαφρώς κολημένος με τα new balance...

Rogue Runner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  20:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν θέλεις πέρνα από ιντερσπόρ και δοκίμασε τα mc kinley chromosome. Το καλοκαίρι τα είχα πάρει 55 και τα είδα στα 60. Έχουν αρκετά μαλακή αίσθηση, τώρα αν κάνουν για υπερ βουνού..............

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  21:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Costa και gargadua ευχαριστω, θα τα δω ολα γιατι παρα κουραζονται τα γονατα μου σε σκλήρό έδαφος . Κώστα, τωρα είδα το movescount !! Ειναι καλή η New balance αλλά αυτή η μόδα με τα zero drop δεν ξέρω που θα πάει. Δεν είμαι και πουλί σαν τον Krupicka!! Gargadua θα τα δω τα mckinley, δεν μου πέρασαν απο το νού.

Υ.γ τα 1210 και τα 910 πραγματι φαινονται ωραια..

Edited by - mbair on 17/11/2013 21:35:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  21:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα έτρεξα 2 ώρες στα μονοπάτια και το χωματόδρομο του περιαστικού άλσους . Η θερμοκρασία ήταν ιδανική (9 βαθμοί) και η μουσική μου παρέα επίσης . Mbair , η σκληρότητα των μοντέλων διαφόρων εταιριών ας πούμε ότι εγγυάται και τη σταθερότητα στο πάτημα στο αντίστοιχο τεραίν . Πιο μαλακό πάτημα ίσως να θυσιάζει τη σταθερότητα . Λέω 'γω .... Γυμνάζεις τους τετρακέφαλους για να υποστηρίζουν την άρθρωση ;

'cause I know what it feels to walk alone the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  21:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

...20 μέρες "αναγκαστικής ξεκούρασης" από το τρέξιμο!...

Σημερινή πρωϊνή πλαγιομετωπική σύγκρουση δεξιού πέλματος με την κάσα της πόρτας.

Το αποτέλεσμα: η κάσα δεν κατάλαβε "Χ".
Το πέλμα όμως είδε το "Χ" φαντάρο!

Έσπασε (!) το μικρότερο δάκτυλο, και η συμβουλή του ορθοπεδικού ήταν αποχή από το τρέξιμο για ένα 20ήμερο.

Οπότε καιρός για ενδυνάμωση..."τούμπανο" θα γίνω!!!

Free your feet...free your senses!



Περαστικά Μανώλη.
Φόρα ενα παιδικο σωσιβιο και πηγαινε για τρεξιμο στο νερο.
Μπορεί να είναι λιγο βαρετο, αλλα πολυ καλή εναλλακτική σε τέτοιες περιπτώσεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2013 :  23:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Supergomar, εχω γυμνασει επιστάμενα τους τετρακέφαλους το τελευταίο εξάμηνο και δεν έχω καμμια ενόχληση στην άσφαλτο απο τα γόνατα οπότε ειναι περίεργο να συμβαίνει στο χώμα. Εχεις φυσικά δίκιο που το πρώτο που σκέφτεσαι είναι αυτό.. Κανω ενα τριώρο με τα wings σε σκληρό έδαφος με γαρμπίλι και νομίζω οτι ειναι 8αρο για τα γόνατα ,ενω μυικά δεν εχω ενοχλήσεις. Για αυτό αποφάσισα να αλλάξω τα σαλομον, ασε που πλέον μου πέφτουν μικρά με το που αρχίσει να φουσκώνει το πόδι.
Οι θερμοκρασίες πράγματι ειναι πλέον καλές για προπόνηση αλλα θέλουν και ντύσιμο γιατι εχει αρκετούς αέρηδες, εγώ δέ αρρώστησα απο χτές.....

quote:
Originally posted by supergomar

Σήμερα έτρεξα 2 ώρες στα μονοπάτια και το χωματόδρομο του περιαστικού άλσους . Η θερμοκρασία ήταν ιδανική (9 βαθμοί) και η μουσική μου παρέα επίσης . Mbair , η σκληρότητα των μοντέλων διαφόρων εταιριών ας πούμε ότι εγγυάται και τη σταθερότητα στο πάτημα στο αντίστοιχο τεραίν . Πιο μαλακό πάτημα ίσως να θυσιάζει τη σταθερότητα . Λέω 'γω .... Γυμνάζεις τους τετρακέφαλους για να υποστηρίζουν την άρθρωση ;

'cause I know what it feels to walk alone the lonely street of dreams .

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2013 :  19:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 χλμ σήμερα και μισή ωρίτσα μπανάκι,έτσι για να μπαίνουμε στην σειρά μας.

Κανείς δέν έχει τόση ανάγκη απο ένα χαμόγελο όσο εκείνος που δέν μπορεί να το δώσει στους άλλους.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costa
Advanced Forum-Runner

Greece
235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2013 :  00:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mbair

Ειναι καλή η New balance αλλά αυτή η μόδα με τα zero drop δεν ξέρω που θα πάει. Δεν είμαι και πουλί σαν τον Krupicka!! Gargadua θα τα δω τα mckinley, δεν μου πέρασαν απο το νού.

Υ.γ τα 1210 και τα 910 πραγματι φαινονται ωραια..



Ώρα να γίνεις πουλί χάσε και συ κανά κιλό
Παρεπιπτόντως δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά με τα ελαφριά zero drop ή 4mm οι ταχύτητες είναι τρελές ιδίως στο βουνό. Προχθές που έβαλα πρώτη φορά zero drop άπο τα 4mm που φοράω για το βουνό έπαθα την πλάκα μου.

Στα της προπόνησης εχθές μετά το 18άρι στο βουνό το βραδάκι είχε προπόνηση μπάσκετ. Σήμερα αγώνα.. Έλεγα να πήγαινα για κανά χαλαρό τρέξιμο μετά τον αγώνα αλλά χαλάρωσα στο σπίτι. Άσε να μην πιέζουμε πολύ γιατί Κυριακή έχει τον αγώνα στο Νυμφαίο. Κοιτούσα τις προπονήσεις της προηγούμενης εβδομάδας και έτσι στο χαλαρό που ήμουν έβγαλα σχεδόν 90km. Ούτε κούραση ούτε τίποτα..

Rogue Runner

Edited by - costa on 19/11/2013 00:38:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2013 :  15:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Anton δεν παει τελευταια καλά και με στεναχωρεί ,οπότε αναιμικό πουλί δρομέας δεν γινομαι... Χιλιες φορές Καλοφύρης!!
Αυτα τα zero drop εχουν κάψει πολύ κόσμο, που μαθαίνει αιφνίδια τι εστί αχίλλειος τένοντας και οι παθήσεις του.....
Τα 1210 παντως ειναι χαμηλούτσικα για αυτό που είναι.
Να πω δε την αμαρτία μου, την καλύτερη αισθηση στο βουνό την είχα και εγώ με τα χαμηλά δρομικα ds racer της Asics, αλλα θα έχανα κομμάτια απο την σόλα αν επέμενα στα πετραδάκια..

Edited by - mbair on 19/11/2013 15:21:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2013 :  19:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όπως σας είχα πει και λίγο πριν από τον Μαραθώνιο...
επέστρεψα στα γνώριμα λημέρια... τα κωπηλατικά...

βέβαια βρήκα και αυτό το βίντεο για να έχω παρηγοριά ότι όλα γίνονται...

http://www.youtube.com/watch?v=LTLkdU-jnwc

βέβαια μετά το "στέγνωμα" της προετοιμασίας και την αποχή από τα βάρη για αρκετό καιρό, μπορώ να πω ότι δυσκολεύομαι...
Το ευχάριστο είναι ότι μάλλον θα αγωνιστώ στην "ελαφριά" κατηγορία όπότε δεν πήγε κι άδικα το αδυνάτισμα...

Επόμενος στόχος στις 14 Δεκεμβρίου το Πρωτάθλημα Κλειστής κωπηλασίας (δηλαδή σε εργόμετρα) και μια "αξιοπρεπή" εμφάνιση μιας και ουσιαστικά για τη συμμετοχή θα πάω... χρόνος για προετοιμασία δεν υπάρχει....



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2013 :  14:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
0 ταμειο σημερα....εμποριο κ μ*^%$#@ςπαω να κανω ενα 10αρακι να ερθω στα ισια μου

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  09:48:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα σας!
τη δευτερα αποφασισα την τριτη να επιστρεψω απο τη δουλεια με τα ποδια. ολα καλα ως εδω αφου ειναι κατηφορα 6,6 χλμ με 400 και κατι υψωμετρικη! μια χαρα... την τριτη το πρωι μετα απο το ξενυχτι φορτωθηκα τον ορειβατικο σακο στην πλατη με 25 κιλα και το τσαντακι μεσης με 4 μπροστα μου. ψιλοβρεχε κι ολας και η ολη γκοθια με εκανε να γουσταρω ολο και πιο πολυ τη φαση. οσο κατεβαινα ενιωθα κατι ψιλοενοχλησεις στον καλο τον ωμο αλλα με κυκλικες κινησεις των χεριων (κινουμενος με 10' / χλμ) το εσωζα. οταν εφτασα σπιτι ενιωθα τον αριστερο μου ωμο ετοιμο να διπλωσουν ολα τα μευρα απο κατω. το σωσε η γυναικα με μια ωραια εντριβη το μεσημερι και ολα καλα. απο το απογευμα και μετα ομως αρχισε να με σφιγγει δεξια χαμηλα η μεση... το πρωι ειχα δυσφορια στο δεξι βηματισμο. πηγα στη δουλεια, το ειδε ο γιατρος, ισχυαλγια ειπε. τσιμπησα ενα εμπλαστρο και ηδη νιωθω πολυ καλυτερα. ουδεις λογος για προπονηση μεχρι αυριο.
η γκαφα μου ηταν οτι παρασυρομενος απο τα κιλα που φερω στη δουλεια ομοιομορφα επι του κορμου μου (μπρος - πισω) πιστεψα οτι μπορω να τα βαλω στην πλατη και να περπαταω σε βρεγμενη κατηφορικη ασφαλτο για κατι παραπανω απο μια ωρα. η μεση μου σηκωσε το μεσσαιο δαχτυλο και εβαλα μυαλο ευτυχως με τη μικροτερη ενοχληση... ευτυχως δοκαρι!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000