Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας;;;;;; Νο 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 209

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  11:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

καλημερα σας!
τη δευτερα αποφασισα την τριτη να επιστρεψω απο τη δουλεια με τα ποδια. ολα καλα ως εδω αφου ειναι κατηφορα 6,6 χλμ με 400 και κατι υψωμετρικη! μια χαρα... την τριτη το πρωι μετα απο το ξενυχτι φορτωθηκα τον ορειβατικο σακο στην πλατη με 25 κιλα και το τσαντακι μεσης με 4 μπροστα μου. ψιλοβρεχε κι ολας και η ολη γκοθια με εκανε να γουσταρω ολο και πιο πολυ τη φαση. οσο κατεβαινα ενιωθα κατι ψιλοενοχλησεις στον καλο τον ωμο αλλα με κυκλικες κινησεις των χεριων (κινουμενος με 10' / χλμ) το εσωζα. οταν εφτασα σπιτι ενιωθα τον αριστερο μου ωμο ετοιμο να διπλωσουν ολα τα μευρα απο κατω. το σωσε η γυναικα με μια ωραια εντριβη το μεσημερι και ολα καλα. απο το απογευμα και μετα ομως αρχισε να με σφιγγει δεξια χαμηλα η μεση... το πρωι ειχα δυσφορια στο δεξι βηματισμο. πηγα στη δουλεια, το ειδε ο γιατρος, ισχυαλγια ειπε. τσιμπησα ενα εμπλαστρο και ηδη νιωθω πολυ καλυτερα. ουδεις λογος για προπονηση μεχρι αυριο.
η γκαφα μου ηταν οτι παρασυρομενος απο τα κιλα που φερω στη δουλεια ομοιομορφα επι του κορμου μου (μπρος - πισω) πιστεψα οτι μπορω να τα βαλω στην πλατη και να περπαταω σε βρεγμενη κατηφορικη ασφαλτο για κατι παραπανω απο μια ωρα. η μεση μου σηκωσε το μεσσαιο δαχτυλο και εβαλα μυαλο ευτυχως με τη μικροτερη ενοχληση... ευτυχως δοκαρι!!!


...προσοχή-προσοχή! Η απορία μου είναι: τί κουβαλάς στο σάκο και μαζεύονται 25 κιλά; Εκρηκτικά;

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  13:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετα το χθεσινο χαλαρο 10αρακι σημερα το πρωι: 2κμ ζεσταματακι, 20' τεμπακι σε ρυθμο 4.30΄΄ το κμ , 1κμ χαλαρα+πολλες διατασεις

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  15:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by kalogeridis

καλημερα σας!
τη δευτερα αποφασισα την τριτη να επιστρεψω απο τη δουλεια με τα ποδια. ολα καλα ως εδω αφου ειναι κατηφορα 6,6 χλμ με 400 και κατι υψωμετρικη! μια χαρα... την τριτη το πρωι μετα απο το ξενυχτι φορτωθηκα τον ορειβατικο σακο στην πλατη με 25 κιλα και το τσαντακι μεσης με 4 μπροστα μου. ψιλοβρεχε κι ολας και η ολη γκοθια με εκανε να γουσταρω ολο και πιο πολυ τη φαση. οσο κατεβαινα ενιωθα κατι ψιλοενοχλησεις στον καλο τον ωμο αλλα με κυκλικες κινησεις των χεριων (κινουμενος με 10' / χλμ) το εσωζα. οταν εφτασα σπιτι ενιωθα τον αριστερο μου ωμο ετοιμο να διπλωσουν ολα τα μευρα απο κατω. το σωσε η γυναικα με μια ωραια εντριβη το μεσημερι και ολα καλα. απο το απογευμα και μετα ομως αρχισε να με σφιγγει δεξια χαμηλα η μεση... το πρωι ειχα δυσφορια στο δεξι βηματισμο. πηγα στη δουλεια, το ειδε ο γιατρος, ισχυαλγια ειπε. τσιμπησα ενα εμπλαστρο και ηδη νιωθω πολυ καλυτερα. ουδεις λογος για προπονηση μεχρι αυριο.
η γκαφα μου ηταν οτι παρασυρομενος απο τα κιλα που φερω στη δουλεια ομοιομορφα επι του κορμου μου (μπρος - πισω) πιστεψα οτι μπορω να τα βαλω στην πλατη και να περπαταω σε βρεγμενη κατηφορικη ασφαλτο για κατι παραπανω απο μια ωρα. η μεση μου σηκωσε το μεσσαιο δαχτυλο και εβαλα μυαλο ευτυχως με τη μικροτερη ενοχληση... ευτυχως δοκαρι!!!


...προσοχή-προσοχή! Η απορία μου είναι: τί κουβαλάς στο σάκο και μαζεύονται 25 κιλά; Εκρηκτικά;

Free your feet...free your senses!

βιβλια, περιοδικα, ρουχα, κλινοσκεπασματα, αρβυλες, φακους, αρβυλες(2ο ζευγαρ), εργαλεια, μαχαιρι, τροφοδοσια, υλικα εκπαιδευσης που λογω ανυπαρξιας των στη δουλεια, παιρνω τα δικα μου και μικροαντικειμενα πολλα... η αληθεια ειναι οτι το παρακανω αλλα επειδη ειμαι στο βουνο προτιμω το πλεονασμα απο την ελλεψη... ενταξει, πηρα το μαθημα μου!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  16:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τεμπάκι και εγώ 5Κ σε 21:17.
Να πάρουμε λίγο τα απάνω μας!


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  16:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitakos

Τεμπάκι και εγώ 5Κ σε 21:17.
Να πάρουμε λίγο τα απάνω μας!


___________________
Run Natural... run Bare



ΠΑΜΕ ΩΡΕ ΔΥΝΑΤΑ!!!
(το τέμπο του 4'25'' έχει πλέον μπει στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας! Ανέτειλε ο ήλιος του 4'15''!!!)
οοοοοοοόλεεεεεεε!

(συγνώμη για τον παρορμητισμό μου Χρήστο, αλλά μου βγαίνει και ένα "στερητικό" σύνδρομο, οπότε χαίρομαι διπλά για τις προπονήσεις των άλλων!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  16:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@kalogeridis: η τσάντα του "Sport Billy" ένα πράγμα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  17:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρασαν 12 ημέρες και η ήττα που έπαθα στον ΚΜΑ έχει αφήσει το στίγμα της. Πήγα για καλύτερο χρόνο και βγήκα .. κουρεμένος, απλά τερμάτισα.
Έχω βγεί για τρέξιμο και τα πόδια μου δεν πάνε με τίποτα.
Από τη Δευτέρα ξεκίνησα χαλαρά 5χλμ σε καθημερινή βάση και αισθάνομαι σαν να μην προπονήθηκα ποτέ στη ζωή μου.

Δεν το πιστεύω ότι μου συμβαίνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2013 :  18:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

@kalogeridis: η τσάντα του "Sport Billy" ένα πράγμα!

Free your feet...free your senses!

αχ και να ξερες τι κρα παιζει απο τη γυναικα μου...του billy ηταν τσαντακι, η δικια μου ειναι 60λιτρων και τη φορτωνω λες και εχω βαλει στοιχημα να μη παει ... λιτρο χαμενο!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2013 :  08:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι κάτι μέρες που κάνει κανείς απίστευτα πράγματα εκεί που δεν το περιμένει...
Ξεκίνησα χθες να δω αν είναι ανοιχτό το Ελ Πάσο στην Καλλιθέα, μπήκα να τρέξω 5 κμ κατά τις 8 που τελείωσαν τα παιδιά με τις ομάδες και βλέποντας ότι το είχα, έτρεξα 10 κμ...
για πρώτη φορά άκουσα την κυρία στο endomondo να λέει ten kilometers και μάλιστα κάτω από 1 ώρα...
δε χορταίνω να το βλέπω ρε παιδιά...
57' 48'' αν δεν κλέβει λόγω των πολλών στροφών...
Σαν τον Ζάτοπεκ νοιώθω πρωί πρωί...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2013 :  08:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by lenin67

Είναι κάτι μέρες που κάνει κανείς απίστευτα πράγματα εκεί που δεν το περιμένει...
Ξεκίνησα χθες να δω αν είναι ανοιχτό το Ελ Πάσο στην Καλλιθέα, μπήκα να τρέξω 5 κμ κατά τις 8 που τελείωσαν τα παιδιά με τις ομάδες και βλέποντας ότι το είχα, έτρεξα 10 κμ...
για πρώτη φορά άκουσα την κυρία στο endomondo να λέει ten kilometers και μάλιστα κάτω από 1 ώρα...
δε χορταίνω να το βλέπω ρε παιδιά...
57' 48'' αν δεν κλέβει λόγω των πολλών στροφών...
Σαν τον Ζάτοπεκ νοιώθω πρωί πρωί...



Έτσι, μάλιστα. Ο επιμένων νικά! Όλοι περασαμε κάποτε απο αυτό το στάδιο της ξαφνικής αύξησης χιλιομέτρων. Ιδιαίτερα οι πιο υπομονετικοί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2013 :  10:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από πάρα πολύ καιρό , είπα να ανεβάσω λίγο την ένταση . Έτσι , χθες το μενού είχε 8 Χ 1000 στο 3΄45΄΄ με διάλειμμα 2΄45΄΄ . Για τη δεδομένη περίοδο μπορώ να πω ότι άγγιξα το 90 - 95% , όσον αφορά τον όγκο των επαναλήψεων σ' αυτήν την ταχύτητα . Καιρό είχα να ανεβάσω τόσους σφυγμούς .

'cause I know what it feels to walk alone the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2013 :  14:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
7:15 κατεβαινω απο το σπιτι να κανω 5κμ χαλαρα αλλα οσο περναγε η ωρα αισθανομουν ολο κ καλυτερα με αποτελεσμα να κανω ενα 10αρακι σε 47'.30'' με κσ 149 μο , χωρις πιεση δηλαδη,το χαρηκα πραγματικα

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2013 :  15:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
25 λεπτα ασκησεις ενδυναμωσης...10χλμ δυναμικο βαδην σε 1:21:38 (8,06λ/χλμ) και εν συνεχεια 2,500 μετρα κολυμβησης σε 1:08:30...με την ελπιδα την επομενη Κυριακη να επιστρεψω στο ζητουμενο...που δεν ειναι αλλο απο το τρεξιμο!!!
http://connect.garmin.com/activity/407571218
http://connect.garmin.com/activity/407536454
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2013 :  17:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω κάτι βαρεμάρες!!!!!!!!!!! Προσπαθώ να σηκώσω τις άγκυρες και δεν......
Αύριο αν δεν βρέχει θα κοιτάξω να σύρω το κορμί μου έξω. Είναι και αυτός ο κωλόκαιρος, είναι και κάτι μικροπαπαριές που έχουν τύχει μέσα στη βδομάδα..........

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2013 :  07:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by supergomar

Μετά από πάρα πολύ καιρό , είπα να ανεβάσω λίγο την ένταση . Έτσι , χθες το μενού είχε 8 Χ 1000 στο 3΄45΄΄ με διάλειμμα 2΄45΄΄ . Για τη δεδομένη περίοδο μπορώ να πω ότι άγγιξα το 90 - 95% , όσον αφορά τον όγκο των επαναλήψεων σ' αυτήν την ταχύτητα . Καιρό είχα να ανεβάσω τόσους σφυγμούς .

'cause I know what it feels to walk alone the lonely street of dreams .



Αυτο ειναι 38-38.30 10αρι να ξερεις αν το διαλλειμα ηταν σχετικα ζωηρο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ

Edited by - Savvas on 24/11/2013 07:40:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 209 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000